2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

icecreamm

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2014
4.324
5.909

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-08-2020

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 191 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin 20 adet bebek dişi ve diş oyukları, diş etinde oluşmuş durumda. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin bağırsakları kıvrımlı bir form alacak ve villuslar(bağırsakların iç yüzeyini oluşturan ve besinlerin emilmesini sağlayan kılımsı çıkıntı yapılar) ile kaplı hale gelecektir. Hamilelik boyunca kendinizi daha unutkan görebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Yeni Gine'deki Arapesh halkı arasında taze hindistan cevizleri emziren kadınlar için ayrılır

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

icecreamm

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2014
4.324
5.909

Bugün itibariyle bebeğinizin 20 adet bebek dişi ve diş oyukları, diş etinde oluşmuş durumda. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin bağırsakları kıvrımlı bir form alacak ve villuslar(bağırsakların iç yüzeyini oluşturan ve besinlerin emilmesini sağlayan kılımsı çıkıntı yapılar) ile kaplı hale gelecektir. Hamilelik boyunca kendinizi daha unutkan görebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Yeni Gine'deki Arapesh halkı arasında taze hindistan cevizleri emziren kadınlar için ayrılır

can09e

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
17.447
48.131
Aynn canim bende cok özledim canim yaa valla napim bu sayfanin adini unutmuştum baktim tanidigim kisilerr dedim arkidaslarim vardi benim burda @can09e neler yapiosun canim ya seni de ozledimmm sende biseyler yokmu
Canım tanıyamadım kusura bakma nik mi değiştiii:)

can09e

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
17.447
48.131
Aynn canim bende cok özledim canim yaa valla napim bu sayfanin adini unutmuştum baktim tanidigim kisilerr dedim arkidaslarim vardi benim burda @can09e neler yapiosun canim ya seni de ozledimmm sende biseyler yokmu
Tanııdııımmm iyilik kuzumm bat beklemece bişey yok anladığın üzere sen neler yaptınnn var mı bişeleerrr😘

icecreamm

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2014
4.324
5.909
Ay ne biliyim kız kendimi kötü hissediyorım zaten alırken çekiniyorum hep yani geriliyorum
Aslında normal bişey ama 🙈🙈🙈
Bende sen gibiyim aslında 1 eczane var hatta el mecbur alıyorum arada kesin taniyodur artık ama napayim

Prettygirl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2015
311
337
Hanımlar merhaba, oncelikle hamislerin hepsini tebrik ediyorum, saglicakla kucaginiza alin insallahhh❤🥰🤰benim son adet 24 mayis beklenen adet de 21 haziran yani yarin. Ama ben dün sabah test yaptım ikinci çizgi silik bir şekilde görünüyordu ben de hemen kan tahlili vermeye gittim. Beta hcg 16,61 gebelik var, hormonların da normal dedi acildeki doktor. En kısa zamanda bir uzmana görünmen daha iyi olur dedi bu kadar. Şimdi sizlere sorum adet öncesi için bu değer düşük mu yoksa normal mi bana biraz düşük gibi geldi. Yarın ya da c.tesi tekrar kan tahlili yaptırcm p.tesi de dr. A gitcm inşallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2020

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 11 gün kaldı.

Bu günden itibaren bebeğiniz, rahimde kaldığı her gün ortalama 14gr. alacaktır. Rahminizin üst kısmında bulunan kaslar her kasılma sırasında yaklaşık 25 kg. a eşit bir kuvvet uygular. Bu doğum sırasında kasların rahim ağzının açılması ve bebeği dışarı itmek için ne kadar kuvvet uygulanması gerektiğini gösterir. Eğer bebeğinizin başı aşağıya dönmemişse sezeryan doğum yapabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

dombili_xl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2011
3.323
8.744
Hanımlar merhaba, oncelikle hamislerin hepsini tebrik ediyorum, saglicakla kucaginiza alin insallahhh❤🥰🤰benim son adet 24 mayis beklenen adet de 21 haziran yani yarin. Ama ben dün sabah test yaptım ikinci çizgi silik bir şekilde görünüyordu ben de hemen kan tahlili vermeye gittim. Beta hcg 16,61 gebelik var, hormonların da normal dedi acildeki doktor. En kısa zamanda bir uzmana görünmen daha iyi olur dedi bu kadar. Şimdi sizlere sorum adet öncesi için bu değer düşük mu yoksa normal mi bana biraz düşük gibi geldi. Yarın ya da c.tesi tekrar kan tahlili yaptırcm p.tesi de dr. A gitcm inşallah
Merhaba, gözünüz aydın, inşallah sağlıkla devam eder😊 Adet öncesinde benim de o civardaydı değer, inşallah 2 kata yakın artarsa 2 gün sonra sizin de içiniz rahatlar.

Yukarı Alt