2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

H E

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
19 Haziran 2013
23.660
61.088
şimdiye kadar 4 defa çıkardım :) son olsun inşallahh:) az kaldı evet heyecanlıyım ben de inşallah güzel şeyler duyuyoruz..
senin de epey olmuş yaa son zamanlar 3 haftaya indiriyolardı 36dan sonra da haftada bir bakıyolardı sen mi gitmedin kuzu..
nasıl hareketli mi kuzuşş depikliyo mu:) bi defasında bi gümletti uyuyoduk eşim bile uyandı deprem mi oluyo diye :KK70:
Kuzum ben daha 31 haftalığım en son 26 da gittim 1 ay sonra çağırdı . 32 de bazı testleri tekrarlıcağımız için bekledim 2 haftada daha . Hem bir sıkıntımda yok çok şükür . Ama bakalım buyuk ıhtımalle 2 hafta da bire indirir artık bu randevuda .
Valla uyutmuyor diyebilirim tepikleriyle . Babası konusuyor sakinleşsin diye ama ne mümkün daha çok çıldırıyo 😬
Ama olsun hareketli olsunda uyutmasın ♥

H E

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
19 Haziran 2013
23.660
61.088
Ne kadar hızlı geçiyor zaman
Daha dün cinsiyet tahmini yapıyorduk sanki
Sağlıkla gelsin minik Duru ☺☺
Dimi yaaa 25 ten sonra zamanı tutamadım 🥴 ama ilk haftalarda hiç geçmemişti 🤗
İnşallah sizinde güzel haberlerinizi alıcaz nasıl geçtii yaaa zmaan dicez ♥♥♥

can09e

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
17.144
47.264
Kuzum ben daha 31 haftalığım en son 26 da gittim 1 ay sonra çağırdı . 32 de bazı testleri tekrarlıcağımız için bekledim 2 haftada daha . Hem bir sıkıntımda yok çok şükür . Ama bakalım buyuk ıhtımalle 2 hafta da bire indirir artık bu randevuda .
Valla uyutmuyor diyebilirim tepikleriyle . Babası konusuyor sakinleşsin diye ama ne mümkün daha çok çıldırıyo 😬
Ama olsun hareketli olsunda uyutmasın ♥
maşallahh sizeee kuzum..:KK200::nazar:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-03-2020

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 106 gün kaldı.

Şu ana kadar tıkalı olan bebeğinizin burun delikleri açılmaya başladı. Bugün itibariyle bebeğinizin akciğerlerindeki kan damarları gelişimini tamamlamış olmalıdır. Doğumdan sonra bu damarlar akciğer içinde dolaşarak, akciğerlerdeki oksijeni kana alacak ve bebeğinizin diğer dokularına taşıyacak. Diğer kültürlerde doğum : Bazı kültürlerde baby shower denilen doğum öncesinde anneye hediye verme partisi düzenlenir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ogrtmnanne

Başlangıç :82 önceki :74,5 güncel :72,5 hedef :57
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
3.802
6.004
Dimi yaaa 25 ten sonra zamanı tutamadım 🥴 ama ilk haftalarda hiç geçmemişti 🤗
İnşallah sizinde güzel haberlerinizi alıcaz nasıl geçtii yaaa zmaan dicez ♥♥♥
İnşallah canım 😚😚

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-05-2020

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 186 gün kaldı.

Sırt ve pelvik ağrılara ek olarak, relaxin karpal tüneli denilen bilek alanından işaret parmağınıza giden sinirlerde de değişikliğe sebep olabilir. Baş parmağınızda, işaret parmağınızda ve orta parmağınızda karıncalanma, uyuşma ve/veya acı başlıca belirtileridir. Bir düğmeye basarken, fermuar çekerken veya bileğiniz yardımıyla tencere veya kahce fincanı kaldırmaya çalışırken zayıflık hissi meydana gelir. Bu tarz belirtileri değerlendirmesi için lütfen doktorunuzla paylaşınız. Bebeğinizin saç folikülleri gelişmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

• Beğen
Reactions: H E

gamzeli_bebis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2011
6.359
17.915
Doktor çok sakince güzel iyi bi şekilde anlattı hiçbişey yokmuş gibi bahsetti onun için eşim hiç kale edinemiyordu. ama bana baya zor geldi kuzum işimiz :/ esime pek belli etmedim ama
sen eşine kürler yap kuzum incir kürü keçiboynuzu kürü fındık fıstık daya :KK70:
allahın izniyle olur :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-02-2020

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 78 gün kaldı.

Bugünlerde bebeğinizin cildinin altında biriken yağ miktarı arttığı için bebeğinizin cildi daha pürüzsüz ve daha yumuşak. Ayrıca bu yağ birikimi bebeğinizin cildini daha beyaz (önceden kan damarlarının gözükmesinden dolayı pembe idi) görünmesini sağladı. Bebeğinizde oluşan ve biriken yağ eskiden olduğu gibi ısı düzenlemesi yapan kahverengi yağ değil, beyaz yağ. Şişman bebekler her zaman sağlıklı bebekler anlamına gelmez ama biraz yağ bebeğinizin normal vücut fonksiyonları için gereklidir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Ogrtmnanne

Başlangıç :82 önceki :74,5 güncel :72,5 hedef :57
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
3.802
6.004

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-05-2020

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 186 gün kaldı.

Sırt ve pelvik ağrılara ek olarak, relaxin karpal tüneli denilen bilek alanından işaret parmağınıza giden sinirlerde de değişikliğe sebep olabilir. Baş parmağınızda, işaret parmağınızda ve orta parmağınızda karıncalanma, uyuşma ve/veya acı başlıca belirtileridir. Bir düğmeye basarken, fermuar çekerken veya bileğiniz yardımıyla tencere veya kahce fincanı kaldırmaya çalışırken zayıflık hissi meydana gelir. Bu tarz belirtileri değerlendirmesi için lütfen doktorunuzla paylaşınız. Bebeğinizin saç folikülleri gelişmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Fatma KTL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2019
4.988
7.966

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-04-2020

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 159 gün kaldı.

Bugün, kekonyum (ilk dışkı) bebeğinizin bağırsaklarında birikmeye başlayacaktır. İçeriği ölmüş hücreler, sindirim salgıları, yutulan amniyotik sıvıdır. Ve anne karnında bebeğiniz tarafından yapılan sindirim pratiği sonucunda üretilmiştir. Bağırsaklar tarafından eminlen amniyotik sıvının büyük bölümü, ortadan kaldırılması için annenin böbreklerine gönderilir. Lanugo dedinlen ince tüylenme görülmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Fatma KTL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2019
4.988
7.966

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-04-2020

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 159 gün kaldı.

Bugün, kekonyum (ilk dışkı) bebeğinizin bağırsaklarında birikmeye başlayacaktır. İçeriği ölmüş hücreler, sindirim salgıları, yutulan amniyotik sıvıdır. Ve anne karnında bebeğiniz tarafından yapılan sindirim pratiği sonucunda üretilmiştir. Bağırsaklar tarafından eminlen amniyotik sıvının büyük bölümü, ortadan kaldırılması için annenin böbreklerine gönderilir. Lanugo dedinlen ince tüylenme görülmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt