2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Ogrtmnanne

Başlangıç :82 önceki :74,5 güncel :72,5 hedef :57
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
3.682
5.825

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-05-2020

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 218 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 16-18 mm oldu. Ağırlığıda yaklaşık olarak 0.94 gr. Bebeğiniz bir sıvı ile çevrili olsada akciğerleri hava alıp vermek için çalışmadığından dolayı boğulma söz konusu değildir. Bebeğpinizin ihtiyaç duyduğu oksijen bebeğe göbek kordonu yardımıyla sizin tarafınızdan gönderilir. Bebeğinizin kol ve bacakları bugünlerde hareket etmeye başlayacak. Ultrason da bu hareketleri görebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Fatma KTL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2019
4.534
7.122

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-04-2020

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 191 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin 20 adet bebek dişi ve diş oyukları, diş etinde oluşmuş durumda. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin bağırsakları kıvrımlı bir form alacak ve villuslar(bağırsakların iç yüzeyini oluşturan ve besinlerin emilmesini sağlayan kılımsı çıkıntı yapılar) ile kaplı hale gelecektir. Hamilelik boyunca kendinizi daha unutkan görebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Yeni Gine'deki Arapesh halkı arasında taze hindistan cevizleri emziren kadınlar için ayrılır

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

rosebatum

Guru
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2007
1.687
1.567
Kızlar dayanamadım gittim biraz önce test yaptım
Halbuki idrarım bile yoktu çünkü yeni gitmiştim
Aman dedim nolcak bi yapayım
Tabiki hiçbişey çıkmadı adete 5 kala resmi atıyorum burayada😂

Eklentiler

Morvampir1

Hayat kısa..
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2019
624
1.627
Kızlar selammmm nasılsınız ? Bebekleriniz nasıl ? Gebelikleriniz rahat geçiyordur inşallah .. Listeyi düzenliyorumda belki cinsiyeti değişen vardır diye merak ettım .. Etiketliyorum değişen varsa söylersınız :KK200:

@uYKuCu KoaLa - ?
@Brrk - KIZ
@Ufukta_bebek - KIZ
@leonunannesi - KIZ
@1609ece - ERKEK
Morvampir1 Morvampir1 - KIZ
@ladytombulyanak - ?
Maria26 Maria26 - KIZ
@YEKTA61 - ?
@gamzeli_bebis - ERKEK

Listeye bak 2 erkek gözüküüyor :KK70: :KK70:
Hayır bu kadar kıza damat lazım damaattttt
Kızlar selammmm nasılsınız ? Bebekleriniz nasıl ? Gebelikleriniz rahat geçiyordur inşallah .. Listeyi düzenliyorumda belki cinsiyeti değişen vardır diye merak ettım .. Etiketliyorum değişen varsa söylersınız :KK200:

@uYKuCu KoaLa - ?
@Brrk - KIZ
@Ufukta_bebek - KIZ
@leonunannesi - KIZ
@1609ece - ERKEK
Morvampir1 Morvampir1 - KIZ
@ladytombulyanak - ?
Maria26 Maria26 - KIZ
@YEKTA61 - ?
@gamzeli_bebis - ERKEK

Listeye bak 2 erkek gözüküüyor :KK70: :KK70:
Hayır bu kadar kıza damat lazım damaattttt
Canım çok şükür iyiyiz 2 gün önce detaylımıza girdik sapasağlam miniğim kızımız olucak eminiz artık 😍 hatta tombiş bir kızımız olucak haftasına göre 1, 2 hafta önce gidiyor gelişiyormuş 40 tan değil 38 den hatta 37 den hesapla dedi kız bebek zaten erkencidir bakalım sağlıkla gelsinde beklerim ben 💕 heyecanla hafa sayıyoruz kuzum🤰🏻💜

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-01-2020

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 73 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları artık kaynaşmış olmadığı için bebeğiniz göz kapaklarını açıp kapatabiliyor. Eğer bebeğiniz rahminizin üst tarafında konuşlanmış ise tekmelerinden dolayı göğsünüzün hemen altında kaburga gölgesinde bazı ağrılar ve hassasiyet yaşayabilirsiniz. Mümkün oldukca uzanarak ve öne doğru eğilmekten kaçınarak, kaburga bölgenizdeki ağrıların azalmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin gözleri ışığa tepki gösteriyor ve kemikleri iyice gelişti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Maria26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2018
3.293
9.169
Canım çok şükür iyiyiz 2 gün önce detaylımıza girdik sapasağlam miniğim kızımız olucak eminiz artık 😍 hatta tombiş bir kızımız olucak haftasına göre 1, 2 hafta önce gidiyor gelişiyormuş 40 tan değil 38 den hatta 37 den hesapla dedi kız bebek zaten erkencidir bakalım sağlıkla gelsinde beklerim ben 💕 heyecanla hafa sayıyoruz kuzum🤰🏻💜
Maşallah canım darısı bize 🙏
Bizde yarın göreceğiz miniğimizi yarın 😍🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-01-2020

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 103 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin akciğerlerindeki hava kesecikleri (alveol) gelişmeye başlayacak. Bebeğin nefes alabilmesi genelde 24. haftanın sonunda mümkündür. Çünkü bazı hava keseciklerinin gelişimi, kanla iyi beslenen akciğer dokularının ve bronşların gelişininin sonunda tamamlanır. Buna ek olarak hava keseciklerini ayrıran membran(zar tabakası), oksijen- karbondiyoksit değişimine izin verecek kadar incedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Ogrtmnanne

Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
3.682
5.825
Napiyosunuz millet ?
Reglimin 5.gunu bugün
Hala yoğun bir şekilde geliyor :işsiz:
Pazartesi doktora gidiyorum bakalım ne diyecek
Kan tahlillerini de artık Eylül reglinde yaptırırım.12 eylüle az kaldı zaten :KK43:

Bebeğinizin boyu yaklaşık 16-18 mm oldu. Ağırlığıda yaklaşık olarak 0.94 gr. Bebeğiniz bir sıvı ile çevrili olsada akciğerleri hava alıp vermek için çalışmadığından dolayı boğulma söz konusu değildir. Bebeğpinizin ihtiyaç duyduğu oksijen bebeğe göbek kordonu yardımıyla sizin tarafınızdan gönderilir. Bebeğinizin kol ve bacakları bugünlerde hareket etmeye başlayacak. Ultrason da bu hareketleri görebilirsiniz.

Ogrtmnanne

Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
3.682
5.825
Gözünüz aydın canım iyiymiş kızın☺
Kız bebek erkencidir tezi bizde tutmadı40 @3 te hala aşağı inmeyen bir bebekti benimki
Sağlıkla gelsin inşallah güzel kızın 🙂🙂

Yukarı Alt