2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Ogrtmnanne

Başlangıç :82 önceki :74,5 güncel :72,5 hedef :57
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
3.662
5.797

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-05-2020

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 223 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün sonunda bebeğinizin diz ve ayak bileklerin yerleşeceği noktalar şekillenmiş olacak. Önümüzdeki hafta civarında bebeğinizin gonadları (eşey bezleri) leğen kemiği içinde oluşcak ve bebeğinizin cinsiyetine göre testis veya yumurtalık olacaktır. Bebeğinizin göz kapakları şekillenmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Fatma KTL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2019
4.498
7.082

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-04-2020

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 196 gün kaldı.

Sindirim sitemi duvarındaki kaslar artık fonksiyonel olarak çalışıyor. Yiyecekleri sindirmek için yaptıkları kasılma hareketlerini pratik amaçlı yapmaya başladılar. Artık bebeğinizin büyüme hızı kısmen yavaşladı. Geçtiğimiz hafta içinde bebeğinizin ağırlığı ikiye katlandı ve yaklaşık 13 gr. ve bebeğinizin boyu yaklaşık 5-6,1 cm civarında oldu. Tebrikler 1. trimester döneminiz sona erdi.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

rosebatum

Guru
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2007
1.553
1.452
Kızlar dayanamadım gittim biraz önce test yaptım
Halbuki idrarım bile yoktu çünkü yeni gitmiştim
Aman dedim nolcak bi yapayım
Tabiki hiçbişey çıkmadı adete 5 kala resmi atıyorum burayada😂

Eklentiler

Morvampir1

Hayat kısa..
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2019
624
1.627
Kızlar selammmm nasılsınız ? Bebekleriniz nasıl ? Gebelikleriniz rahat geçiyordur inşallah .. Listeyi düzenliyorumda belki cinsiyeti değişen vardır diye merak ettım .. Etiketliyorum değişen varsa söylersınız :KK200:

@uYKuCu KoaLa - ?
@Brrk - KIZ
@Ufukta_bebek - KIZ
@leonunannesi - KIZ
@1609ece - ERKEK
Morvampir1 Morvampir1 - KIZ
@ladytombulyanak - ?
Maria26 Maria26 - KIZ
@YEKTA61 - ?
@gamzeli_bebis - ERKEK

Listeye bak 2 erkek gözüküüyor :KK70: :KK70:
Hayır bu kadar kıza damat lazım damaattttt
Kızlar selammmm nasılsınız ? Bebekleriniz nasıl ? Gebelikleriniz rahat geçiyordur inşallah .. Listeyi düzenliyorumda belki cinsiyeti değişen vardır diye merak ettım .. Etiketliyorum değişen varsa söylersınız :KK200:

@uYKuCu KoaLa - ?
@Brrk - KIZ
@Ufukta_bebek - KIZ
@leonunannesi - KIZ
@1609ece - ERKEK
Morvampir1 Morvampir1 - KIZ
@ladytombulyanak - ?
Maria26 Maria26 - KIZ
@YEKTA61 - ?
@gamzeli_bebis - ERKEK

Listeye bak 2 erkek gözüküüyor :KK70: :KK70:
Hayır bu kadar kıza damat lazım damaattttt
Canım çok şükür iyiyiz 2 gün önce detaylımıza girdik sapasağlam miniğim kızımız olucak eminiz artık 😍 hatta tombiş bir kızımız olucak haftasına göre 1, 2 hafta önce gidiyor gelişiyormuş 40 tan değil 38 den hatta 37 den hesapla dedi kız bebek zaten erkencidir bakalım sağlıkla gelsinde beklerim ben 💕 heyecanla hafa sayıyoruz kuzum🤰🏻💜

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-01-2020

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 78 gün kaldı.

Bugünlerde bebeğinizin cildinin altında biriken yağ miktarı arttığı için bebeğinizin cildi daha pürüzsüz ve daha yumuşak. Ayrıca bu yağ birikimi bebeğinizin cildini daha beyaz (önceden kan damarlarının gözükmesinden dolayı pembe idi) görünmesini sağladı. Bebeğinizde oluşan ve biriken yağ eskiden olduğu gibi ısı düzenlemesi yapan kahverengi yağ değil, beyaz yağ. Şişman bebekler her zaman sağlıklı bebekler anlamına gelmez ama biraz yağ bebeğinizin normal vücut fonksiyonları için gereklidir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Maria26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2018
3.284
9.153
Canım çok şükür iyiyiz 2 gün önce detaylımıza girdik sapasağlam miniğim kızımız olucak eminiz artık 😍 hatta tombiş bir kızımız olucak haftasına göre 1, 2 hafta önce gidiyor gelişiyormuş 40 tan değil 38 den hatta 37 den hesapla dedi kız bebek zaten erkencidir bakalım sağlıkla gelsinde beklerim ben 💕 heyecanla hafa sayıyoruz kuzum🤰🏻💜
Maşallah canım darısı bize 🙏
Bizde yarın göreceğiz miniğimizi yarın 😍🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-01-2020

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 108 gün kaldı.

Bebeğinizin el ve ayak tırnakları yavaş yavaş uzuyor. Bebeğinizin başı ile poposu arasındaki mesafe 20 cm'den daha uzun. Bu noktada doğan bebeklerin yarıdan fazlasının yaşama şansı var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Ogrtmnanne

Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
3.662
5.797
Napiyosunuz millet ?
Reglimin 5.gunu bugün
Hala yoğun bir şekilde geliyor :işsiz:
Pazartesi doktora gidiyorum bakalım ne diyecek
Kan tahlillerini de artık Eylül reglinde yaptırırım.12 eylüle az kaldı zaten :KK43:

Önümüzdeki iki gün sonunda bebeğinizin diz ve ayak bileklerin yerleşeceği noktalar şekillenmiş olacak. Önümüzdeki hafta civarında bebeğinizin gonadları (eşey bezleri) leğen kemiği içinde oluşcak ve bebeğinizin cinsiyetine göre testis veya yumurtalık olacaktır. Bebeğinizin göz kapakları şekillenmeye başladı.

Ogrtmnanne

Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
3.662
5.797
Gözünüz aydın canım iyiymiş kızın☺
Kız bebek erkencidir tezi bizde tutmadı40 @3 te hala aşağı inmeyen bir bebekti benimki
Sağlıkla gelsin inşallah güzel kızın 🙂🙂

Yukarı Alt