2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Maria26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2018
3.229
9.053
Sorma yaaa kız eşyaları çok fena bide almayınca aklımda kalıyo alsan israf 😹
Artık ben asla bakmıyorum .
Bebek mağazası görünce kafamı çeviriyorum 😂

Ya bana şu son 3 ay geçmek bilmedi sanırım çok zorlandıgım için 😑
Yoksa şöyle bir bakıyorum geçmişe sanki dün gibi ilk gebelik testimi buraya atmam 😑 hatta şöyle bir düşünürsek geçen sene bu zamanalr ilk çalışmalara başlamıştık ve ekim 16 da hamile oldugumu öğrencem falan 😹 sonra kasım 13 kürtaj 😬
Şaka gibi ama 1 yıl dolmak üzere
Evet ya bencede 6 aydan sonra zorlu dönem başlıyor. Son aya haftalara asla bişey bırakmamak lazım. Sadece dinlenmek lazım 🙈

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-01-2020

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 130 gün kaldı.

Bu noktada bebeğiniz çok zayıf, yalın durumda. Vücut ağırlığında sadece %3,5 oranında yağ bulunuyor. Bu oran önümüzdeki hafta ve aylarda değişecek. Bebeğinizde biriken yağlar doğumdan sonra gıda ve enerji olarak bebeğiniz tarafından kullanılacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

• Beğen
Reactions: H E

H E

Guru
Pro Üye
19 Haziran 2013
23.387
60.232
Evet ya bencede 6 aydan sonra zorlu dönem başlıyor. Son aya haftalara asla bişey bırakmamak lazım. Sadece dinlenmek lazım 🙈
Çok şükğr ki öyle yapmışım ya 🤲🏻
İnan yürüyemiyorum 😂
Ki öyle ağam şaham göbeğimde yok 😬
10 dk yürüyorum 5 dk oturuyorum 😹

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-10-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 30 gün kaldı.

Bebeğin doğum zamanında, tamamen gelişmiş olan plasenta rahim içindeki alanın %15-%30 unu kaplar. Açık ve pembe kanlı mukus, rahmin çıkış noktasını kapatan mukus tıkacının açıldığını ve genelde rahim boynunun açılmaya başladığının işaretidir. Doğumun çok yakın bir günde hatta çok yakın saatler içinde olabileceğine işaret eder.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Maria26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2018
3.229
9.053
akşam 7 den sonra uyutmuyorum 10 gibi gece uykusu yapalım diye. millet alay ediyor benimle bebek ne anlarmıs. anlıyor ama. tutturunca uzun uyuyor ama tutturması mesele işte. inşallah öyle bi düzen oturturum, böylesi çok yorucu😣
İnşallah inşallah sen hiç bebek anlamaz diyenleri duyma inan, ben valla oğlanda çok güzel düzen kurmuştum ve 1 2 haftalık başlamıştım çok iyi anlıyordu. Yine öyle yapıcam inşallah sende 2 3 ay sabret düzene giricem canım 🙏🙏🙏

Bu noktada bebeğiniz çok zayıf, yalın durumda. Vücut ağırlığında sadece %3,5 oranında yağ bulunuyor. Bu oran önümüzdeki hafta ve aylarda değişecek. Bebeğinizde biriken yağlar doğumdan sonra gıda ve enerji olarak bebeğiniz tarafından kullanılacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Maria26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2018
3.229
9.053
Çok şükğr ki öyle yapmışım ya 🤲🏻
İnan yürüyemiyorum 😂
Ki öyle ağam şaham göbeğimde yok 😬
10 dk yürüyorum 5 dk oturuyorum 😹
Kız ben şimdiden öyle yürüyemiyorum bel fıtığım daha şimdiden zorluyor, gündüz aşırı yoruluyorum çünkü. Artık son 3 ay koca göbekle zate. Hiçbişey yapamicam valla yardıma gelen gelir artık 🙈🙈

H E

Guru
Pro Üye
19 Haziran 2013
23.387
60.232
Kız ben şimdiden öyle yürüyemiyorum bel fıtığım daha şimdiden zorluyor, gündüz aşırı yoruluyorum çünkü. Artık son 3 ay koca göbekle zate. Hiçbişey yapamicam valla yardıma gelen gelir artık 🙈🙈
Senın birde oğlun var 🥺
Bende işte butun halı perde yıkandı .
Koltukları silmek istiyorum gözüm yerse onları silcem .
Onun harici ev temiz ço şükür

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-10-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 30 gün kaldı.

Bebeğin doğum zamanında, tamamen gelişmiş olan plasenta rahim içindeki alanın %15-%30 unu kaplar. Açık ve pembe kanlı mukus, rahmin çıkış noktasını kapatan mukus tıkacının açıldığını ve genelde rahim boynunun açılmaya başladığının işaretidir. Doğumun çok yakın bir günde hatta çok yakın saatler içinde olabileceğine işaret eder.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

YEKTA61

Kırdığın Yerden Kırılırsın...
Pro Üye
2 Temmuz 2013
8.511
7.628
Günaydın kızlar.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-02-2020

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 137 gün kaldı.

Evet artık bebeğinizin bacaklarının vücuduna oranı nihayi oranına ulaştı. Bebeğiniz doğduğu zaman kol ve bacakların kısa olduğunu göreceksiniz. Emeklemeden yürümeye geçtiği zaman hem kolları hemde bacakları uzayacaktır. Ultrasonda bebeğinizin cinsiyetini hala öğrenmediniz mi?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Maria26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2018
3.229
9.053
Senın birde oğlun var 🥺
Bende işte butun halı perde yıkandı .
Koltukları silmek istiyorum gözüm yerse onları silcem .
Onun harici ev temiz ço şükür
Tabi canım imkansız oğlana akşamı bile getiremiyorum temizlikte, baca dip köşe yardım eder annem ablam falan son ay, ama yapıcak bişey yok oğlan hep dağıtıyor zaten. Zaten bu dfa öyle çok gelen giden olmaz inşallah bende kabul edemem oturmaya kimseyi anca çocuklarla ilgilenirim

YEKTA61

Kırdığın Yerden Kırılırsın...
Pro Üye
2 Temmuz 2013
8.511
7.628
Kızlarrr nasılsınız?? Bi söyle uğrayıp geceyim dedim :) bizim bebisin önüne biraz engeller cıktı baktım üzülüyorum en iyisi girmeyin topige dusunmeyim bi süre dedim ama sizi çok özledim:)
hoşgeldin cnm

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-02-2020

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 137 gün kaldı.

Evet artık bebeğinizin bacaklarının vücuduna oranı nihayi oranına ulaştı. Bebeğiniz doğduğu zaman kol ve bacakların kısa olduğunu göreceksiniz. Emeklemeden yürümeye geçtiği zaman hem kolları hemde bacakları uzayacaktır. Ultrasonda bebeğinizin cinsiyetini hala öğrenmediniz mi?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt