2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

H E

Guru
Pro Üye
19 Haziran 2013
23.387
60.232

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-10-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 30 gün kaldı.

Bebeğin doğum zamanında, tamamen gelişmiş olan plasenta rahim içindeki alanın %15-%30 unu kaplar. Açık ve pembe kanlı mukus, rahmin çıkış noktasını kapatan mukus tıkacının açıldığını ve genelde rahim boynunun açılmaya başladığının işaretidir. Doğumun çok yakın bir günde hatta çok yakın saatler içinde olabileceğine işaret eder.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ogrtmnanne

Başlangıç :82 önceki :74,5 güncel :72,5 hedef :57
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
3.560
5.646
Ogrtmnanne Ogrtmnanne kuzum eşine nasıl soyledin kan testi ne zaman vereceksin😊😊😊😍😍
Henüz söylemedim
Kanda kesinlessin öyle soyliycem 🤗🤗
Bugün bat günü
Erken mi sizce kan için ?
İlkinde battan 5 gün sonra yaptırmıştım
1500 çıkmıştı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-05-2020

Hamileliğimin 5. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 245 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu artık 1,5-2,5 mm. ve yaklaşık olarak bir susam tanesi büyüklüğünde. Gelişmekte olan bebeğinizin çalışmaya başlayan ilk sistemi kardiyovasküler sistemidir. (kalp ve kan damarları). Bebeğinizin küçük kalbinin fonksiyonu normal bir kalbin fonksiyonundan farksızdır: Bebeğinizin gelişmekte olan dokularını besleyecek oksijen ve besin açısından zengin kan hücrelerini taşımak. Anne gebelik süresince kararsızlık, heyecan, sinirlilik duygularını hissedebilir. Hepsi normaldir :)

Ardnlina

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2018
3.131
9.052
Ay ne hissetmem gerektiğini bilmiyorum
Allah isteyen herkese yaşatsın inşallah
İnşallah kimyasal,dış gebelik ..vb bir şey degildir
Gözün aydın canım sağlıkla büyüsün çok sevindim darısı isteyen herkesin başına inşallah🤲🏻🤲🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-10-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 11 gün kaldı.

Bu günden itibaren bebeğiniz, rahimde kaldığı her gün ortalama 14gr. alacaktır. Rahminizin üst kısmında bulunan kaslar her kasılma sırasında yaklaşık 25 kg. a eşit bir kuvvet uygular. Bu doğum sırasında kasların rahim ağzının açılması ve bebeği dışarı itmek için ne kadar kuvvet uygulanması gerektiğini gösterir. Eğer bebeğinizin başı aşağıya dönmemişse sezeryan doğum yapabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt