2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Lepistesb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2019
543
1.080
Canımmm benmi ugurlu geleyim🤪 bende bebis yokki😞 sizmi ugur getireceksiniz bana yazın ozaman bat yirmi😍😅
Kız ana sayfada gördüm dualar boşuna degil diye Bir kac yazını dedim seni de etiketleyeyim buraya bu topik şans getiriyor hadi bakalım bebiş gelirse bana dua et 😉

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-05-2020

Hamileliğimin 7. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 231 gün kaldı.

Artık, serebral hemisfer (beyin yarımkürleri) arasındaki bölünme de belirginleşti. Alt ve üst çene oluştu. Bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 0,001 gr. Anneler, bugünlerde doğumunuz ile ilgili ilk randevunuza gitmiş ve ilk kan testlerinizi yaptırmış olmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : < 1gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

H E

Guru
Pro Üye
19 Haziran 2013
23.375
60.172
Günaydın 🌞

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-10-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 35 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları, derisinin altında biriken ve toplanan yağ sebebiyle daha dolgun ve yuvarlak hatlı görünüyor. Yağ birikimi orta hamilelikte ki oranı olan yaklaşık %2 den şimdi %12-%15 oranlarına çıktı. Bir iki hafta içinde, deri altı yağları toplam vücut ağırlığının yaklaşık %8 i kadar olacak. Doğum sırasında ağrı kesici seçenekleri hakkında doktorunuza danışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

YEKTA61

Kırdığın Yerden Kırılırsın...
Pro Üye
2 Temmuz 2013
8.465
7.552
Günaydın kızlarrr nasılsınızz. Yine güzel güzel haberler alalım inşallah :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-02-2020

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 142 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde Verniks kazeoza bebeğinizin cildi üzerinde iyice belirginleşecektir. 12. haftadan 20. haftaya kadar plasentanın ağırlığı, bebeğin ağırlığı kadardır. (daha fazla değil). Plesanta besinlerin metobolik işlenmeleri için gereklidir zira bebeğinizin organları henüz gıda işleyecek olgunluğa erişmemişlerdir. Anneler dinlenirken veya otururken oluşacak şişliklere karşı ayaklarını ve bacaklarını yüksekte tutmalıdırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

gamzeli_bebis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2011
5.784
16.384
günaydın canlarımmm :KK200:

Önümüzdeki üç gün içinde Verniks kazeoza bebeğinizin cildi üzerinde iyice belirginleşecektir. 12. haftadan 20. haftaya kadar plasentanın ağırlığı, bebeğin ağırlığı kadardır. (daha fazla değil). Plesanta besinlerin metobolik işlenmeleri için gereklidir zira bebeğinizin organları henüz gıda işleyecek olgunluğa erişmemişlerdir. Anneler dinlenirken veya otururken oluşacak şişliklere karşı ayaklarını ve bacaklarını yüksekte tutmalıdırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

gamzeli_bebis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2011
5.784
16.384
Yok cnm olmadi:) yuzde 60 erkek dedi. Ben sana demistim erkekler bize kaldi diye :KK53: fetal dna yaptrdk sonucu10 gune cikicakmis onda kesn ne oldugu soylicekler
bende dedim hep pipililer bize kalcak diye :KK70:
sona kaldık böyle oldu :KK70:
neyse yüzde 60 demiş belkide kızçedirrr :KK200:

gamzeli_bebis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2011
5.784
16.384
Kaç kg aldın canım dikkat ediyorsun sen almazsın öyle aman aman kg korkma, 6 aya kadar dikkat et sonra zaten bebik alacak 😍😍
kim dikkat ediyo :skandal::skandal:
bi kaç haftadir cozuttum maria :KK43:
tartılmıyomda :KK43:
en son 1 kg almıştım 2 hafta önce.
göbeğimde bi anda cıkıverdi.

depresyona giriyom sanırım :KK43:
pilav makarna çikolata fln yemesemde tam anlamıyla dikkat edemedim bu ara.
akşamları yürüyüşümü falan yapıyorumm ama dikkat etmem lazım

Syhoya

Aşıkla maşukk
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2018
1.081
2.453
kim dikkat ediyo :skandal::skandal:
bi kaç haftadir cozuttum maria :KK43:
tartılmıyomda :KK43:
en son 1 kg almıştım 2 hafta önce.
göbeğimde bi anda cıkıverdi.

depresyona giriyom sanırım :KK43:
pilav makarna çikolata fln yemesemde tam anlamıyla dikkat edemedim bu ara.
akşamları yürüyüşümü falan yapıyorumm ama dikkat etmem lazım
Nekadar aldin cnm ben daha smdiden 4 kilo aldm amA herseyi kestim artik:)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-03-2020

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 180 gün kaldı.

Bebeğiniz artık rahim dışında yaşama hazırlık için nefes alma, yutma, emme gibi hazırlık hareketleri yapıyor. Amniyotik sıvı bebeğin sindirim sistemi tarafından yutulur ve işlenir. Bu işlem bebeğin doğumdan sonra aldığı gıdaları işlemesi için yapılan bir hazırlık işlemidir. Diğer kültürlerde doğum : Maya geleneğine göre doğum yapan kadın, doğumdan sonra 20 gün boyunca bebeği kucağunda olduğu halde uyur ve 20 gün sonra normal aktivitelerine başlayana kadar kesinlikle bebeğinden ayrılmaz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

gamzeli_bebis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2011
5.784
16.384
Nekadar aldin cnm ben daha smdiden 4 kilo aldm amA herseyi kestim artik:)
2 haftadır cozutunca tartılmadım işte :KK43:
ama en son 1 kg almıştım sadece.
76yla kalmıştım 77dim 2 hafta önce.

şimdi biraz toparlanıp öyle tartılcam :KK70:
bazen daha kahvaltıyı toplamadan önümdeyken karnım kazınıyo bu nası iş ben anlamadım :KK70:

Syhoya

Aşıkla maşukk
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2018
1.081
2.453
2 haftadır cozutunca tartılmadım işte :KK43:
ama en son 1 kg almıştım sadece.
76yla kalmıştım 77dim 2 hafta önce.

şimdi biraz toparlanıp öyle tartılcam :KK70:
bazen daha kahvaltıyı toplamadan önümdeyken karnım kazınıyo bu nası iş ben anlamadım :KK70:
Evet cok kotu doymuyor insan resmen kendme hayret ediyorum bazen :KK53:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-03-2020

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 180 gün kaldı.

Bebeğiniz artık rahim dışında yaşama hazırlık için nefes alma, yutma, emme gibi hazırlık hareketleri yapıyor. Amniyotik sıvı bebeğin sindirim sistemi tarafından yutulur ve işlenir. Bu işlem bebeğin doğumdan sonra aldığı gıdaları işlemesi için yapılan bir hazırlık işlemidir. Diğer kültürlerde doğum : Maya geleneğine göre doğum yapan kadın, doğumdan sonra 20 gün boyunca bebeği kucağunda olduğu halde uyur ve 20 gün sonra normal aktivitelerine başlayana kadar kesinlikle bebeğinden ayrılmaz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt