2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Ogrtmnanne

Başlangıç :82 önceki :74,5 güncel :72,5 hedef :57
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
3.548
5.624

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-05-2020

Hamileliğimin 5. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 249 gün kaldı.

Hücrelerin en üst tabakası (ektoderm) sıkışarak notokord denilen bir oluk, boşluk oluşturur. Bebeğin omurgası, bel omurgası kemikleri ve bu kemikler arasındaki disk dokuları burada oluşur. Bebeğin sinir sistemi tüpleri ve kalbi oluşmaya başlar. Ayrıca kan dolaşımı bu günlerde başlar. Bebeğinizin boyu yaklaşık 0,4 mm dir.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ogrtmnanne

Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
3.548
5.624
Benim de yumurtlamaya göre 3 gün var ve yaptım test negatif hayırlısı olsun🤲❤
Canım daha varmış zamanın moralini bozma sakin
Benim dün bile çok silikti

Hücrelerin en üst tabakası (ektoderm) sıkışarak notokord denilen bir oluk, boşluk oluşturur. Bebeğin omurgası, bel omurgası kemikleri ve bu kemikler arasındaki disk dokuları burada oluşur. Bebeğin sinir sistemi tüpleri ve kalbi oluşmaya başlar. Ayrıca kan dolaşımı bu günlerde başlar. Bebeğinizin boyu yaklaşık 0,4 mm dir.

Ogrtmnanne

Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
3.548
5.624
2 haftadır cozutunca tartılmadım işte :KK43:
ama en son 1 kg almıştım sadece.
76yla kalmıştım 77dim 2 hafta önce.

şimdi biraz toparlanıp öyle tartılcam :KK70:
bazen daha kahvaltıyı toplamadan önümdeyken karnım kazınıyo bu nası iş ben anlamadım :KK70:
Canım dikkat etmeye çalış valla
Gerçi benim gibi obur bir insanın bunu kendinin uygulaması çok zor
Son haftalar 10 günde 1 kilo alınıyor neredeyse
Kızimda 61 le kalıp ,78 le tamamlamıştım
Bunda 72 ile başladık
Sonunu düşünemiyorum...

Ogrtmnanne

Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
3.548
5.624

srplmtmtk

Allah im ne olur bebeğim benimle olsun🙏😇❤️
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.103
3.359
Canım daha varmış zamanın moralini bozma sakin
Benim dün bile çok silikti
Bakalım canım nasip ya salı ya kadar olmazsam bı tane daha yaparım adet olursam zaten Erzurum a tüp bebeğe gideceğim geçen ay hoca yoktu vardır bı hayır dedim bu ay da deneyelim dedim ama hayırlısı herşeyin🤲😊

Maria26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2018
3.220
9.027
kim dikkat ediyo :skandal::skandal:
bi kaç haftadir cozuttum maria :KK43:
tartılmıyomda :KK43:
en son 1 kg almıştım 2 hafta önce.
göbeğimde bi anda cıkıverdi.

depresyona giriyom sanırım :KK43:
pilav makarna çikolata fln yemesemde tam anlamıyla dikkat edemedim bu ara.
akşamları yürüyüşümü falan yapıyorumm ama dikkat etmem lazım
Yok yok normal yaa bu haftada birden kg artışı olması, bende hep dikkat ediyorum sabahtan akşama oturup uzanmıyorum hep koşturma lı, yürüyüşe halim olmuyor yürüyüş yok maalesef. Akşam olsa da artık uzanıp dinlensem diye bekliyorum. Karnım da löp diye birden fırladı, hiç anlamayan komşular bu hafta hepsi aaaa sen hamilesin diyolar 😆😁🙈
Artık 6 7 aylık hamile gibi çıktı birden karnım 🙈
66 67 şeri görüyorum bende ama normal napalm 😁 artık hep artıları görücez dikkat ettikten sonra haftada 2 3 kg çok normal

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-01-2020

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 134 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları artık daha belirgin ve güçlü hareket eder. Bunun nedeni kaslarının daha güçlü , kuvvetli ve kemiklerinin daha sert olmasıdır. Bebeğinizin uyku alışkanlığı görülmeye başlar. Uyuşukluk, uyku ve aktivite gibi periyodları bazen siz de algılar veya tahmin edersiniz. Anneler daha canlı veya kabus rüyalar görebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

H E

Guru
Pro Üye
19 Haziran 2013
23.385
60.196

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-10-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 34 gün kaldı.

Göbek kordonundaki işlemler bebeğin yavaş gelişen sindirim sistemini doğumdan önce daha gereksiz hale getirmiştir. Doğumdan sonra çocuk 3-4 yaşlarına gelene kadar bu sistem hala tam olgunlaşmamış olacaktır. Bu noktadan sonra büyümenin son dönemine girilir. Bu dönemde artık bebek doğuma hazırlanır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 32-34 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2400-2600 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt