2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

H E

Guru
Pro Üye
19 Haziran 2013
23.387
60.231

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-10-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 30 gün kaldı.

Bebeğin doğum zamanında, tamamen gelişmiş olan plasenta rahim içindeki alanın %15-%30 unu kaplar. Açık ve pembe kanlı mukus, rahmin çıkış noktasını kapatan mukus tıkacının açıldığını ve genelde rahim boynunun açılmaya başladığının işaretidir. Doğumun çok yakın bir günde hatta çok yakın saatler içinde olabileceğine işaret eder.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Maria26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2018
3.224
9.037
Canım dikkat etmeye çalış valla
Gerçi benim gibi obur bir insanın bunu kendinin uygulaması çok zor
Son haftalar 10 günde 1 kilo alınıyor neredeyse
Kızimda 61 le kalıp ,78 le tamamlamıştım
Bunda 72 ile başladık
Sonunu düşünemiyorum...
Aynı valla ben de inanamadım son 2 haftada birden aldım resmen, ama oğlumda da öyleydi normal bide ben şimdiye kadar toplasan 3 4 kg almış oldum Dr kızmaz o yüzden heralde 😆🙈
İştah açık valla ama hep frenliyoeum bazen de kaçıyo olabilir 🙈

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-01-2020

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 130 gün kaldı.

Bu noktada bebeğiniz çok zayıf, yalın durumda. Vücut ağırlığında sadece %3,5 oranında yağ bulunuyor. Bu oran önümüzdeki hafta ve aylarda değişecek. Bebeğinizde biriken yağlar doğumdan sonra gıda ve enerji olarak bebeğiniz tarafından kullanılacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Gul45masal

Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2019
67
112
merhaba beni de listeye eklermisin H E H E 6 ekim birde ben doktor kontrolüne gitmeyi düşünüyorum adet tarihimde mi gitmem gerekiyor alttan mı muayene oluyoruz yoksa kan falan alıp değerlere mi bakılıyor?

Gonulmeyvesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2019
2.522
6.808
Kızlr bugün eczanenin önünden geçrrken siz aklıma geldiniz bi alsam mı diye düşündüm sonra vazcaydım 😄😄

• Beğen
Reactions: H E

Ufukta_bebek

Ne yaparsan yap AŞK ile yap 💕
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2017
4.672
12.664
Selam güzellikler 😊 yeni gelen arkadaşlar hoşgelmiş inşallah burası uğurlu gelir 🙏
Ardnlina Ardnlina dombili_xl dombili_xl kızlar maşallah bayağı büyümüşsünüz 😍
Ogrtmnanne Ogrtmnanne hayırlı olsun canım sağlıcakla ilerlesin 🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-12-2019

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 80 gün kaldı.

Önümüzdeki 3-4 gün içinde bebeğinizin derisi, deri altında biriken yağlardan dolayı daha pürüzsüz ve yumuşak hale gelecek. Şiddetli baş ağırısı, bulanık görme, ani kilo artışı, veya ellerinizde, ayaklarınızda, ayak bileklerinizde ve yüzünüzde şiddetli şişme gördüğünüz durumlarda hemen doktorunuza başvurunuz. Çünkü bu belirtiler, hem sizin hemde bebeğiniz için çok tehlikeli olan yüksek tansiyonun belirtisi olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

dombili_xl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2011
3.181
8.340

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-10-2019

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 23 gün kaldı.

Bebeğiniz kilo aldıkça ve derisinin altında yağ birikimi artırkça, bebeğinizin vücudu daha yuvarlak hatlı ve daha dolgun bir görünüm alacaktır. Bebeğinizdeki bu tombulluk normal ve sağlıklıdır. Bunun ilerideki bir obezite ile alakası yoktur. Braxton-Hicks kasılmalarının - Yalancı doğum ağrılarının - plasenta yardımıyla kan dolaşımına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Ufukta_bebek

Ne yaparsan yap AŞK ile yap 💕
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2017
4.672
12.664
Selam canım😊 Büyüdük galiba infilak etcez yakında🙈 Sen nasılsın
Az daha durun 😂 çok şükür canım ya toparlak olduk bizde pazartesi görüşe gideceğiz iğne olup geleceğiz 🙃
Siz nasılsınız kontroller sıklaştı mı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-12-2019

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 80 gün kaldı.

Önümüzdeki 3-4 gün içinde bebeğinizin derisi, deri altında biriken yağlardan dolayı daha pürüzsüz ve yumuşak hale gelecek. Şiddetli baş ağırısı, bulanık görme, ani kilo artışı, veya ellerinizde, ayaklarınızda, ayak bileklerinizde ve yüzünüzde şiddetli şişme gördüğünüz durumlarda hemen doktorunuza başvurunuz. Çünkü bu belirtiler, hem sizin hemde bebeğiniz için çok tehlikeli olan yüksek tansiyonun belirtisi olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt