Popüler Konu 2019 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne 😌

• Kız

• Erkek

• İkiz kız

• İkiz erkek

• İkiz kız ve erkek

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

Portakallicilek

Canım kızım sağlıkla gel ❤
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.364
Arkadaşlar bunu gittiğim mağazada verdiler işinize yarar belki diye atıyorum
2269447

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-08-2019

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 84 gün kaldı.

Geçtiğimiz iki hafta içinde bebeğiniz yaklaşık 170 gr. ağırlaştı ve yaklaşık 19 mm. uzadı. Rahminiz mesanenize baskı yapma ve kapasitesini azaltmaya devam ediyor. Hamilelik boyunca böbreklerinizden mesaneye giden tüpler kolayca genişler, bükülür ve sıkışır. Artık doktorunuz veya sağlık kuruluşunuz sizi iki haftada bir kontrol için çağırıyor olmalı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Freshh

❣️❣️❣️
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.125
Cok guzellermis 👍 normal elbise almayi denedim ama önü kisa arkasi uzun duruyo gobegim yukari kaldıriyo sizde boyle olmuyo mu??
Normalde bende de öyle olurdu bu aldıklarım esnek kumaş canım, normal elbise gibi duruyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-08-2019

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 67 gün kaldı.

Bebeğiniz bugün doğmuş olsa, baş parmağı anne karnındayken emilmekten dolayı hissisleşmiş olabilir. Bebeğinizin büyüme hızı yavaşlamış olsada bu evrede bebeğinizin iç organları ve dokuları daha işlevsel olmaya ve gelişmeye devam ediyor. Bu nedenden dolayı, kalsiyum, proteyin, demir, B-Kompleks vitaminleri, çinko, A vitamini, ve kolik asit alımı sizin ve bebeğiniz için hala çok önemlidir. Bebeğinizin kalp atış ritmi dakikada yaklaşık 120-160 arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

AlessiaLeon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.291
Canım ben kilolu olduğum için hiç elbise düşünmedim taa ki bugün dışarı çıkana kadar bayılacak gibi oldum sıcaktan pantolon üstüme yapıştı resmen :) nerden aldın elbiseleri?

Çok teşekkür ederim canım inşallah ♥
Elbise çok tatlıymış aslında geçen lcw ye gittim doğru düzgün elbise vs bulamadım açıkçası. Birde internetten bakayım. Valla haklısın canım bizi anca elbise paklar yoksa yanarız yahuu :)
Canım aslnda kilolu iken elbise giyilir pantln giyilmz pisirir insani.85 kgym bende( henüz hiç kilo almadm 27. Haftaya grcem 2 gün sonra) Lcwdan defactdan karoldan aldım cottonda baktım ama kesimleri hep dardı. Elbise altına bacaklar tahriş olmsn diye ince sort aldm ki önceki yazda hep elbise gymstm o zaman 90li kilolardydm şimdi o elbsileri de cikarcam beli bol olanlarda giycm nasipse.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-08-2019

Bebeğimi kucağıma almama 90 gün kaldı.

Bebeğinizin kas elastikiyeti yavaş yavaş gelişmektedir. Ve bu gelişme bebeğinizin kavrama gücüne yansımaktadır. Bebeğiniz geliştikce ve kuvvetlendikce daha aktif hale gelecek ve bu aktiflik veya hareketlilik bazen sizi uykunuzdan uyandıracak kadar şiddetlenecektir. Bebeğinizin boyu ortalama 25 cm. ve bebeğinizin ağırlığı ortalama 1 kg. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

alesta_

Beautiful minds inspire others 🙏mother lion 🦁♌🚼
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.115
Markasi ne peki carsiya cikarsam alayim

R Rzg14 neden.kaldirdin aaaa😅 sapiklik yapiyordum
Freshh Freshh cok yakismis sanada gule.gule giyinin 🔥💟

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-08-2019

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 91 gün kaldı.

Bebeğiniz son 7 gün içinde 13 mm büyüdü. Bebeğiniz büyüdükçe nefes darlığınız artacaktır. Büyüyen rahminiz diyaframınız üzerine baskı yaparken, ciğerlerinizi hava ile doldurmanız ve nefes alıp vermeniz zorlaşacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

SymBkn

Sokak hayvanları candır ♥
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.627

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-08-2019

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 77 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri artık göz yuvalarında hareket edebiliyor. Kasılmalar başladığında ve hangi durumda doktorunuzu arayacağınızı doktorunuzla kararlaştırın. Ayrıca bebeğiniz erkek ise doğumda sünnet seçeneğini düşünebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Bir çok kültürde emziren anneler ile ilişkiye girmek tabudur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

pratik45

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.239
I ikuayko canım bende l mi xl mi ona karar veremiyorum:)

Bebeğinizin kas elastikiyeti yavaş yavaş gelişmektedir. Ve bu gelişme bebeğinizin kavrama gücüne yansımaktadır. Bebeğiniz geliştikce ve kuvvetlendikce daha aktif hale gelecek ve bu aktiflik veya hareketlilik bazen sizi uykunuzdan uyandıracak kadar şiddetlenecektir. Bebeğinizin boyu ortalama 25 cm. ve bebeğinizin ağırlığı ortalama 1 kg. civarında.

SymBkn

Sokak hayvanları candır ♥
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.627
Canım aslnda kilolu iken elbise giyilir pantln giyilmz pisirir insani.85 kgym bende( henüz hiç kilo almadm 27. Haftaya grcem 2 gün sonra) Lcwdan defactdan karoldan aldım cottonda baktım ama kesimleri hep dardı. Elbise altına bacaklar tahriş olmsn diye ince sort aldm ki önceki yazda hep elbise gymstm o zaman 90li kilolardydm şimdi o elbsileri de cikarcam beli bol olanlarda giycm nasipse.
Yakışmıyor diye elbise giymekten kaçınıyordum hep :) ama yok pantolonla vs geçmez bu hamilelik imkansız yani. Sağol canım bakıcam bende lcw defacto internetten de bi bakayım.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-08-2019

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 77 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri artık göz yuvalarında hareket edebiliyor. Kasılmalar başladığında ve hangi durumda doktorunuzu arayacağınızı doktorunuzla kararlaştırın. Ayrıca bebeğiniz erkek ise doğumda sünnet seçeneğini düşünebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Bir çok kültürde emziren anneler ile ilişkiye girmek tabudur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

kudra07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
196
3 arkadasim var orda dogum yapan. hicbirine bisi vermemisler cnm.
Hangi hastaneden bahsediyorsunuz kızlar?

Istanbulda olan arkadaşlar, hangi hastanelerde olacak doğumlar?

Benim de ilki Acıbadem de olmuştu, sezaryanda 2 gece kalınıyor ve bebeğe direk kendi logolu kıyafetlerini giydiriyorlar..bezini, penye battaniyesini vs de veriyorlar..aldıkları ücrete tüm aileyi giydirseler yeridir zaten 🙈🤣

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-08-2019

Bebeğimi kucağıma almama 86 gün kaldı.

Bebeğinizin emme ve yutma becerileri gelişiyor. Gebelik sırasında bazı durumlar bayılmaya neden olabilirler. Özellikle sıcak havalar, vücudunuzun pozisyonundaki, duruşundaki ani değişimler, uzun süre ayakta kalmak, yorgunluk veya heyacanlanma, havasız kapalı yerler ve kalabalık bu tarz bayılmalara neden olabilir.Bu durumlardan uzak durmaya çalışın. Gebeliğe bağlı şeker hastalığı testi yaptırmanızda fayda var.

AlessiaLeon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.291
Yakışmıyor diye elbise giymekten kaçınıyordum hep :) ama yok pantolonla vs geçmez bu hamilelik imkansız yani. Sağol canım bakıcam bende lcw defacto internetten de bi bakayım.
Canım inan bende öyle dyp gymyrdm pisiyrdm yazları eşimle ankarada okurken o bana sürekli elbise alıyordu alti bol kesim öyle rahat etmstm ki şimdi nasip olursa bol bol giyelim 😁

Zeytinliii

❤️
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.412
Canım inan bende öyle dyp gymyrdm pisiyrdm yazları eşimle ankarada okurken o bana sürekli elbise alıyordu alti bol kesim öyle rahat etmstm ki şimdi nasip olursa bol bol giyelim 😁
Başka bişey giymek mümkün değil yazın anca elbise paklar yapışıyor herşey insana resmen hele Bi temmuz sıcağı bassın bizi vay 😁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-08-2019

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 96 gün kaldı.

Bebeğiniz erkekse, önümüzdeki üç ay içinde bebeğinizin testisleri testis torbasına inecektir. Bebeğinizin gözleri bugünlerde açılmaya başlayacak. Diğer kültürlerde doğum: Filipinlerde, plasentanın bebeğin kardeşi olduğu düşünülür ve gelenek olarak evin altına gömülür daha sonra plesantanın ruhunun gökyüzüne dönceğine inanırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt