Popüler Konu 2019 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne 😌

• Kız

• Erkek

• İkiz kız

• İkiz erkek

• İkiz kız ve erkek

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

Serpico19

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.911

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2019

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 74 gün kaldı.

Bu sırada dalak tarafından kırmızı kan hücrelerinin üretimi biter ve kırmızı kan hücresi üretimini kemik iliği üstlenir. (Kırmızı kan hücreleri geçmişte sırasıyla kan adaları denilen doku grupları, daha sonra karaciğer ve en son kemik iliğinden önce dalak tarafından üretiliyordu.) Bu noktadan sonra doğuma kadar hava yolculuğu hamileler için önerilmez. Bebeğiniz ritmik olarak nefes alma hareketi yapıyor fakat akciğerleri hala tam olgunlaşmış durumda değil.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Rzg14

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.650
seker testi yaptiranlar..
benim dr demedi ama yarin 26+6 ve kontrol var. muhtemelen yapar sonrasi gecikiyor cunku. testten once kac saat ac ve susuz kalmamiz gerekiyordu unutmusum. 8 mi 12 mi?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-08-2019

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 83 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri ışık ve karanlığın çeşitli düzeylerine duyarlı ama hanüz nesneleri ayırt edemiyor. Işık dalgaları bebeğinizin beynine görsel bilgiler taşımaya başladıdıktan sonra, bebeğinizin gözleri doğumdan sonra görebilmesi için hazırlanıyor. Bebeğinizn boyu yaklaşık 25-27 cm ve ağırlığı yaklaşık 1100-1250 gr. civarında. Diğer kültürlerde doğum : Yucatan Yarımadasında doğum sırasında sadece ebe, koca ve hamile kadının annesi hazır bulunur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

udg06

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.788
benim dr demedi ama yarin 26+6 ve kontrol var. muhtemelen yapar sonrasi gecikiyor cunku. testten once kac saat ac ve susuz kalmamiz gerekiyordu unutmusum. 8 mi 12 mi?
8 saatlik açlık gerekiyor benim bildiğim kadarıyla canım geçmiş olsun güzel sonuçlar alırsın umarım🙏😉

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-08-2019

Bebeğimi kucağıma almama 79 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu sizi görmek, sizi duymak, size özgü kokuyu tanımak ve sütünüzü tatmak için hazırlanıyor. Bebeğinizin doğumu artık çok uzak değil. Bebeğinizin derisinin, cildinin her santimetre karesinde yaklaşık 110 ter bezi, 15 yağ bezi ve 3300 ısıya duyarlı hücre bulunur. Annelerde bugünlerde tekrar sık idrara çıkma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

elaide

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5.986
Vay vay vayyyyy kuzum seytanin bacağını kirmissiniz hadi hayırlı olsun.saglikla mutlulukla kullansin ufaklik 💟 cok guzeller gri elaide elaide tarzi malum.gri denince akla.hemen onun adi.gelir elaide elaide elaide😁😂😅
kulaklarim niye cinliyo diyorum bende eheheh 😅😂 yatak odasinin tema rengini acik mavi istiyo kocam, kendimi asiri zorluyorum alismak icin 😆

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-08-2019

Bebeğimi kucağıma almama 82 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni artık ritmik nefes almayı ve vücut sıcaklığını yönetiyor. Bunun anlamı eğer bebeğiniz bugün doğar ise bebeğinizin beyni nefes alma ve nefes almayı devam ettirme işlemini tıbbi bir müdahale olmadan sürdürebilir. Bunun diğer anlamı bebeğiniz kendi vücut sıcaklığını (çok sıcak veya soğuk olduğunda) kendisi düzenleyebilir. Bebeğiniz doğumda ulaşacağı boyutun yaklaşık üçte ikisi boyutuna ulaştı.

alesta_

Beautiful minds inspire others 🙏mother lion 🦁♌🚼
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.047
Bana gece 12 de birak.yemeyi demisti su içebilirsin demisti hadi.insallah tertemiz sonuclar.al.🙏 sabah basarim.hastaneyi zuhahaha

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-08-2019

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 92 gün kaldı.

Bebeğiniz büyüdükçe ve gücü artıkça, tekme ve debelenmeleride daha güçlü olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini sayarak bebeğinizin hareketlerini izleyebilirsiniz. İki saatlik süre içinde en az on tekme hissedebilirsiniz. Tekmeleri hissedeceğiniz en uygun saat bebeğinizin en aktif olduğu saatler olan akşam yedi ile akşam on saatleri arasıdır. Anne adayları kasık ağrılarınız artmış olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Zeytinliii

❤️
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.325
kulaklarim niye cinliyo diyorum bende eheheh 😅😂 yatak odasinin tema rengini acik mavi istiyo kocam, kendimi asiri zorluyorum alismak icin 😆
Grinin elli tonundan birini seçtir ona 😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-08-2019

Bebeğimi kucağıma almama 97 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin gelişiminde çok önemli bir gün. Bebeğinizin ciğerleri artık hava tenefüs etme yeteneğine sahip. Bebeğiniz artık nefes alabileceğine göre sizde rahat bir nefes alabilirsiniz. Bebeğiniz yeterli hava kesecikleri ve sürfaktan sayesinde dış dünyada kendi başına rahatça nefes alabilir. Bebeğinizin boyu ortalama 24 cm ve ağırlığı ortalama 850-1000 gr. arasında. Bazı bebekler bugünlerde 1 kg ağırlığa ulaşabilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Shrrbtk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
576
@ikuayko hemsireyi doverim 😈😠 kendisi adriana lima miydi?
Pazartesi saglik ocagindaki hemsire tam andavaldi saat ucten.sonra asi dolabini acamayiz neden.dedim son kullanmasi mi bitiyor bozuluyor mu baktı dalacam yapalim bari hamilesin dedi lütfettin pasam dedim 😈
Ne kadar cins insanlar var ya. Bizim sağlık ocağındakiler sağolsun hiç öyle değiller. Bugün bende 3 civarında gittim yaptı. Güler yüzlü, samimi ve candan davranıyorlar bizim buradakiler.

Son düzenleme:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-08-2019

Bebeğimi kucağıma almama 78 gün kaldı.

Bugünlerde bebeğinizin cildinin altında biriken yağ miktarı arttığı için bebeğinizin cildi daha pürüzsüz ve daha yumuşak. Ayrıca bu yağ birikimi bebeğinizin cildini daha beyaz (önceden kan damarlarının gözükmesinden dolayı pembe idi) görünmesini sağladı. Bebeğinizde oluşan ve biriken yağ eskiden olduğu gibi ısı düzenlemesi yapan kahverengi yağ değil, beyaz yağ. Şişman bebekler her zaman sağlıklı bebekler anlamına gelmez ama biraz yağ bebeğinizin normal vücut fonksiyonları için gereklidir.

Zeytinliii

❤️
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.325
Valla ben kızımı pembe manyağı yaptım bunu da pembe delisi yapıcam 😁 oğluşumun rengi yok rengarenk ama tosuncuğuma kırmızı çok yakışıyor ya tontiş beyaz yanaklarını ısırasım geliyor kırmızı giyinince.. Çok yedim yine midem çatlamak üzere 🤪

Bugün bebeğinizin gelişiminde çok önemli bir gün. Bebeğinizin ciğerleri artık hava tenefüs etme yeteneğine sahip. Bebeğiniz artık nefes alabileceğine göre sizde rahat bir nefes alabilirsiniz. Bebeğiniz yeterli hava kesecikleri ve sürfaktan sayesinde dış dünyada kendi başına rahatça nefes alabilir. Bebeğinizin boyu ortalama 24 cm ve ağırlığı ortalama 850-1000 gr. arasında. Bazı bebekler bugünlerde 1 kg ağırlığa ulaşabilirler.

Zeytinliii

❤️
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.325
Ne kadar cins insanlar var ya. Bizim sağlık ocağındakiler sağolsun hiç öyle değiller. Bugün bende 3 civarında gittim yaptı. Güler yüzlü ve samimi ve candan davranıyorlar bizim buradakiler.
Benimkiler de çok tatlı çok memnunum yıllardır sağolsun lar canlarım 😚♥

alesta_

Beautiful minds inspire others 🙏mother lion 🦁♌🚼
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.047
zuhahaha kizim azcik.yeniliklere acik ol lütfen aaa

Grinin elli tonundan birini seçtir ona 😂
Buna.koptum Allah seni.napmasin 😁😂😅

Kiz cocugu neden.pembe manyağı yaptin istedigini sevsin

Ne kadar cins insanlar var ya. Bizim sağlık ocağındakiler sağolsun hiç öyle değiller. Bugün bende 3 civarında gittim yaptı. Güler yüzlü ve samimi ve candan davranıyorlar bizim buradakiler.
sanslisin.canim ne.guzel 💟

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-08-2019

Bebeğimi kucağıma almama 92 gün kaldı.

Bebeğiniz büyüdükçe ve gücü artıkça, tekme ve debelenmeleride daha güçlü olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini sayarak bebeğinizin hareketlerini izleyebilirsiniz. İki saatlik süre içinde en az on tekme hissedebilirsiniz. Tekmeleri hissedeceğiniz en uygun saat bebeğinizin en aktif olduğu saatler olan akşam yedi ile akşam on saatleri arasıdır. Anne adayları kasık ağrılarınız artmış olabilir.

Yukarı Alt