Popüler Konu 2019 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne 😌

• Kız

• Erkek

• İkiz kız

• İkiz erkek

• İkiz kız ve erkek

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

elaide

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2014
3.940
11.285
Kızlar benim 10 12dk da bir karnım kasılıyor o sırada kasıklarıma ve belime hafif ağrı giriyor.Sancı böyle bişey mi😂İlk bebiş olduğundan çok cahilim resmen .sancıyı bile anlamıyorum 😂
onlar sanciymis iste 😅 hafif olmasi henuz vaktinin gelmedigi anlamina geliyo. siddetti dayanilmaz olcakmis, yada araliklari cok kisa (4 dk) olcakmis.

yataktan kalktim uyuyamadim yine. bisiiler yiyem bari. las chicas del cable’ye basladim dun gece, devam ediim ona hem. 🙄

Adlinaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2018
1.572
3.972
onlar sanciymis iste 😅 hafif olmasi henuz vaktinin gelmedigi anlamina geliyo. siddetti dayanilmaz olcakmis, yada araliklari cok kisa (4 dk) olcakmis.

yataktan kalktim uyuyamadim yine. bisiiler yiyem bari. las chicas del cable’ye basladim dun gece, devam ediim ona hem. 🙄
Hafiften sancılar beni yoklamaya başladı o zman,yaşasın😂Şiddeti dayanılmaz olduğu zaman gidicem o zmn hastaneye veya aralığı 4dkya düştüğünde😊Çok sağol canım.

Bende hiç uyuyamıyorum artk,bi otur bi kalk bi bi yat derken evde volta atıyorum😂Sürekli açım birde😕

huriye048

Üçüncü meleğimi bekliyorum
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2009
3.725
3.800
Bana da bu sabah eşimin kuzeni kahvaltıya geldi🙄 o gitti karşı komşum geldi, sesin çıkmıyor iyi misin diye geldik diyor.
Akşam oldu eşimin 2 arkadaşı eşler çocuklarla geldi. Buzlukta börek poğaça vardı onları pişirdim, bayanlar kurdu sofrayı kaldırdı yıkadılar, çay döktüler pek iş yapmadım ama yine de yoruldum.

Bir de bu akşam oğlum beni çok üzdü, gelen çocuklardan biriyle kavga etti bizim ki de küfür etmiş, geldi çocuk söyledi benim ki kendini balkona kilitledi. Gittim ağlıyor, git başımdan dedi.çok ayıp gitsinler konuşucaz dedim biraz sinirlendiğim için tehdit olarak algıladı. Öyle dövmem ama kızarım çok. Bir süre yalnız bıraktım sonra çağırdı beni yüksek sesle ağlayarak ya döv beni yada kendimi aşağı atçam ölmek istiyorum dedi🙄 döv diyorum döv hırpala beni, çok döv diye nasıl ağlıyor, ayy sinirden ağlıcaktım,,, ben seni ne zaman dövdüm sakin olur Musun dedim. Kendi odasına gittik, peteğin üzerine tırmandı camı açmaya çalışıyor, atçam kendimi aşağı ölmek istiyorum diye bağırıyor. Zor sakinleştirdim misafirlerde gitti zaten. Hala kendime gelemedim. Geçen ablamlarda kalmıştı orda da bir inatlaşma durumu olmuş ve kendimi cam dan atarım ölmek istiyorum demiş. 6 yaşında
1-2 ay öncesine kadar böyle davranışını görmedim. Çok üzülüyorum. 😔😔
Zor bir gün olmuş sizin için. Bence çocuğunuz için bir çocuk psikiyatristi yada çocuk psikoloğu ile gorusseniz çok iyi olur. Benim de buyuk kizim cok sessiz ve utangac. Profesyonel yardim almak iyi oluyor ve en doğrusu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-09-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 34 gün kaldı.

Göbek kordonundaki işlemler bebeğin yavaş gelişen sindirim sistemini doğumdan önce daha gereksiz hale getirmiştir. Doğumdan sonra çocuk 3-4 yaşlarına gelene kadar bu sistem hala tam olgunlaşmamış olacaktır. Bu noktadan sonra büyümenin son dönemine girilir. Bu dönemde artık bebek doğuma hazırlanır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 32-34 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2400-2600 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Zeytinliii

❤️
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2019
3.410
11.641
Merhaba kızlar, yazılanları okuyamadım ama bu akşam 20de doğum oldu. Epiduralli normal doğum. İyi ki yaptırmışım epidurali dedim ama sizin de aklınızda bulunsun. Saat 14.30 gibi kontrole diye geldim 40+3te, nstde sancı çıktı 3cm de açılma vardı göndermediler beni. Doğumda her şey güzel gidiyodu hızlı da ilerledi ama son anda kalp atışları yavaşladı kordonu dolanmış iki kere hemen çıkarttılar, o yüzden biraz yırtığım oldu. İlk 1,5 dk ağlamadı hayatımın en uzun geçen dakikaları olabilir. Ama sonra sesini duydum çok büyük bir rahatlamaydı benim için. Şimdi bilge kız da ben de gayet iyiyiz. Ebeler her anımızda yanımızda oluyo o yüzden hiç gerilmeyin her şey halloluyor. Biraz uzun oldu ama şimdilik benden bu kadar. Hepinize çok çok rahat ve iyi doğumlar diliyorum:)
Maşallah canım Allah bağışlasın analı babalı büyütsün inşallah 😍

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-08-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 10 gün kaldı.

Doğumda hala lanugo (geçici tüyler) kalmış ise bunlar bebeğin omuzları, alın ve boynu üzerinde bulunur. Bir çok kadın gerçek doğum kasılmalarını, birikme, yükselme, kırılma ve düşme şeklinde dalgalar olarak tanımlar. Yürüyüş doğumu destelemek konusunda yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Babylionmother

Görkem Arslan💕
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2018
1.219
4.758
Kızlar doğum yapanlarınız ve tecrübeli anneler sorum size😊 evin sıcaklığı gündüz ve gece hep 26-27 derece. Oğlumu nasıl giydireyim kısa kollu jakarlı body ve patikli alt giydiriyorum gündüzleri üzerine müslin örtüyorum. Gece de uzun kollu body ve patikli alt yine müslin örtü. Fazla mı sizce

Zeytinliii

❤️
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2019
3.410
11.641
Ben hala 10dkda bir kasılıyorum kızlar.Hadi hayırlısı bakalm.
Ay hadi güzel haberlerle inşallah aralığı kısalıyor ise doğuma doğru gidiyor demektir 😄

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-08-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 10 gün kaldı.

Doğumda hala lanugo (geçici tüyler) kalmış ise bunlar bebeğin omuzları, alın ve boynu üzerinde bulunur. Bir çok kadın gerçek doğum kasılmalarını, birikme, yükselme, kırılma ve düşme şeklinde dalgalar olarak tanımlar. Yürüyüş doğumu destelemek konusunda yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt