• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

2019 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne 😌

• Kız

• Erkek

• İkiz kız

• İkiz erkek

• İkiz kız ve erkek

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

ktphncanne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2019
415
2.515
elaide elaide valla dediğin gibi içim rahatladı. İdrar tahlili de temiz çıktı çok şükür. Eşim artık bnmle makara yapıyo "senin hastaneyi göresin gelmiş hasret giderdin dönüyoruz" diyip gülüyo. Ama aslında o da korktu doğum sandı.

Valla ilk gebeliğim o yüzden en ufak değişik bi şey olunca korkuyorum. Ya içerde tera bi şey olduysa nerden bilebilirim. Sonra keşke gitseydim dememek için her şeyi ciddiye alıyorum. Bizimkilerde katlanacak artık yapicak bi şey yok valla 😜

pratik45

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
1.057
4.588
Bana da bu sabah eşimin kuzeni kahvaltıya geldi🙄 o gitti karşı komşum geldi, sesin çıkmıyor iyi misin diye geldik diyor.
Akşam oldu eşimin 2 arkadaşı eşler çocuklarla geldi. Buzlukta börek poğaça vardı onları pişirdim, bayanlar kurdu sofrayı kaldırdı yıkadılar, çay döktüler pek iş yapmadım ama yine de yoruldum.

Bir de bu akşam oğlum beni çok üzdü, gelen çocuklardan biriyle kavga etti bizim ki de küfür etmiş, geldi çocuk söyledi benim ki kendini balkona kilitledi. Gittim ağlıyor, git başımdan dedi.çok ayıp gitsinler konuşucaz dedim biraz sinirlendiğim için tehdit olarak algıladı. Öyle dövmem ama kızarım çok. Bir süre yalnız bıraktım sonra çağırdı beni yüksek sesle ağlayarak ya döv beni yada kendimi aşağı atçam ölmek istiyorum dedi🙄 döv diyorum döv hırpala beni, çok döv diye nasıl ağlıyor, ayy sinirden ağlıcaktım,,, ben seni ne zaman dövdüm sakin olur Musun dedim. Kendi odasına gittik, peteğin üzerine tırmandı camı açmaya çalışıyor, atçam kendimi aşağı ölmek istiyorum diye bağırıyor. Zor sakinleştirdim misafirlerde gitti zaten. Hala kendime gelemedim. Geçen ablamlarda kalmıştı orda da bir inatlaşma durumu olmuş ve kendimi cam dan atarım ölmek istiyorum demiş. 6 yaşında
1-2 ay öncesine kadar böyle davranışını görmedim. Çok üzülüyorum. 😔😔
Ya demesin öyle kıyamam, acaba kardeş geliyor diye dikkatleri üzerine toplamaya mı çalışıyor😥

ktphncanne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2019
415
2.515
Bana da bu sabah eşimin kuzeni kahvaltıya geldi🙄 o gitti karşı komşum geldi, sesin çıkmıyor iyi misin diye geldik diyor.
Akşam oldu eşimin 2 arkadaşı eşler çocuklarla geldi. Buzlukta börek poğaça vardı onları pişirdim, bayanlar kurdu sofrayı kaldırdı yıkadılar, çay döktüler pek iş yapmadım ama yine de yoruldum.

Bir de bu akşam oğlum beni çok üzdü, gelen çocuklardan biriyle kavga etti bizim ki de küfür etmiş, geldi çocuk söyledi benim ki kendini balkona kilitledi. Gittim ağlıyor, git başımdan dedi.çok ayıp gitsinler konuşucaz dedim biraz sinirlendiğim için tehdit olarak algıladı. Öyle dövmem ama kızarım çok. Bir süre yalnız bıraktım sonra çağırdı beni yüksek sesle ağlayarak ya döv beni yada kendimi aşağı atçam ölmek istiyorum dedi🙄 döv diyorum döv hırpala beni, çok döv diye nasıl ağlıyor, ayy sinirden ağlıcaktım,,, ben seni ne zaman dövdüm sakin olur Musun dedim. Kendi odasına gittik, peteğin üzerine tırmandı camı açmaya çalışıyor, atçam kendimi aşağı ölmek istiyorum diye bağırıyor. Zor sakinleştirdim misafirlerde gitti zaten. Hala kendime gelemedim. Geçen ablamlarda kalmıştı orda da bir inatlaşma durumu olmuş ve kendimi cam dan atarım ölmek istiyorum demiş. 6 yaşında
1-2 ay öncesine kadar böyle davranışını görmedim. Çok üzülüyorum. 😔😔
Mutlaka izlediği bi şeyden etkilenmiştir. Bi pedegogla görüşmek en iyisi. Çocukların böyle dönemleri olur dikkat etmek lazım ama kendini de üzme güçlü olmaya çalış cnm. Ne izlediğini ne oynadığını takip et bakalım gözünden kaçan bi şey var mı? bi çocuğu sakinleştiren en kıymetli şey anne baba sevgisidir. Bu durumu onu severek aşarsınız inşallah. Allaha emanet tüm yavrular.

tutkuu85

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2013
1.799
4.474
Ya demesin öyle kıyamam, acaba kardeş geliyor diye dikkatleri üzerine toplamaya mı çalışıyor😥
Evet canm ben de ilgi çekmeye çalıştığını düşünüyorum aktivitem azaldı onunla heryere gidemiyorum eşimle gidiyorlar ama evde sürekli birlikteyiz, gece birlikte uyuyoruz, hep soruyor kaç gün kaldı kardeşimi görmeye diye. YouTube ta oyun videoları var onları izliyor takip ediyorum aslında şiddet yok gibi ama hassaslaştı bişeyler var anlayamıyorum🤷‍♀️ Çok Şaşırdım. Gece uyuturken beni çok üzdün bi daha öyle şeyler söyleme derdini anlat bana dedim. Banane söylücem dedi uyudu. ☹

Adlinaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2018
1.593
4.026
hepinize gunaydin.
dogum yapanlar gozunuz aydin..

diger arkadaslara sabir diliyorum..

ben ne yazik ki sabrimin sinandigi bir zamandan geciyorum. guzel kizimla her gun hastanedeyiz her gun kan aliyorlar yavrumdan. sarilik degeri duserken tekrar yukselise gecri ne yazik ki. anne sutu aldigi, kilo alimi iyi oldugu icin mama vs takviyesi yapmiyorlar. ileri tetkik istediler artik. dayanamiyorum. suan hassas o yuzden diye dusunmeyin ama 1 gun bile onemli karninizda. sirf gec kaliyor vs diye dusunerek dogum istemeyin derim. cunku ben suan o 1 gunluk farkin acisini cekiyorum. 37+6da aldilar. ben 38+0 olsun demistim. o bir gun yuzunden suan riskli gruba giriyor yavrum sarilikta ne yazik ki. bugun 11 gunluk ama bana 11 asir gibi geliyor gunler. tabi gelen gidenin de yorumlari vs beni deli etmeye yetiyor. ne diyim Allah beterinden saklasin...
Canım çok geçmiş olsun.Allah ım acil şifalar versin inşAllah evladına❤

Adlinaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2018
1.593
4.026
Kizimi uyuttuktan sonra kirmizi kan pihtisi geldi tuvalette.zaten saatlerdir 5 dkda bir geliyordu sanci. Bir gideyim dedkm hastaneye. Gule oynaya gittim. Sanki hic dogurmuyorum gibi. Acildekiler bile ciddiye almadi beni. 1 bucuk saat sonra dogum masasindaydim tam aciklikla. Sonra ikinmam 45 dk falan surdu. O isi beceremiyorum hic. Ilk kizimda da ikinmam 2 saat surmustu. Neyse gece 3 te normal doğumla kizimi kucagima aldim. Hepimize kolay dogumlar kizlar. 💖
Gözunaydın canım.Rabbim analı babalı sağlıklı sıhhatli büyütmeyi nasip etsin İnşAllah ❤

tutkuu85

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2013
1.799
4.474
Mutlaka izlediği bi şeyden etkilenmiştir. Bi pedegogla görüşmek en iyisi. Çocukların böyle dönemleri olur dikkat etmek lazım ama kendini de üzme güçlü olmaya çalış cnm. Ne izlediğini ne oynadığını takip et bakalım gözünden kaçan bi şey var mı? bi çocuğu sakinleştiren en kıymetli şey anne baba sevgisidir. Bu durumu onu severek aşarsınız inşallah. Allaha emanet tüm yavrular.
Tableti markaja aldım bakıyorum hep oyun videoları, Elif videoları izliyor. Bir de Roblox diye yeni bir oyun indirdi kuzeninden görmüş. Araştırdım biraz Lego oyunu gibi bişey göremedim yani.
Sürekli kucağıma yatmak istiyor bazen söylüyorum karşıya geç karnım acıyor diye. Acaba değersiz mi hissediyor anlamıyorum ki. Geceleri çok zorlanmama rağmen birlikte yatıyoruz, vuruyor kalkıyor bişey demiyorum. Yarın dan sonra biraz daha düşeyim üstüne umarım unutur şu söylediklerini. 😔😔

tutkuu85

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2013
1.799
4.474
Kizimi uyuttuktan sonra kirmizi kan pihtisi geldi tuvalette.zaten saatlerdir 5 dkda bir geliyordu sanci. Bir gideyim dedkm hastaneye. Gule oynaya gittim. Sanki hic dogurmuyorum gibi. Acildekiler bile ciddiye almadi beni. 1 bucuk saat sonra dogum masasindaydim tam aciklikla. Sonra ikinmam 45 dk falan surdu. O isi beceremiyorum hic. Ilk kizimda da ikinmam 2 saat surmustu. Neyse gece 3 te normal doğumla kizimi kucagima aldim. Hepimize kolay dogumlar kizlar. 💖
Maşallah 🧿 canm . Ne kadar güzel, kolay bir Doğum olmuş. Bu yolda bekleyen herkese böyle Doğum nasip etsin Allahım💙💙

gaye2017

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2018
73
141
Merhaba kızlar, yazılanları okuyamadım ama bu akşam 20de doğum oldu. Epiduralli normal doğum. İyi ki yaptırmışım epidurali dedim ama sizin de aklınızda bulunsun. Saat 14.30 gibi kontrole diye geldim 40+3te, nstde sancı çıktı 3cm de açılma vardı göndermediler beni. Doğumda her şey güzel gidiyodu hızlı da ilerledi ama son anda kalp atışları yavaşladı kordonu dolanmış iki kere hemen çıkarttılar, o yüzden biraz yırtığım oldu. İlk 1,5 dk ağlamadı hayatımın en uzun geçen dakikaları olabilir. Ama sonra sesini duydum çok büyük bir rahatlamaydı benim için. Şimdi bilge kız da ben de gayet iyiyiz. Ebeler her anımızda yanımızda oluyo o yüzden hiç gerilmeyin her şey halloluyor. Biraz uzun oldu ama şimdilik benden bu kadar. Hepinize çok çok rahat ve iyi doğumlar diliyorum:)
Gözün aydın canım. Allah analı babalı büyütsün

Yukarı Alt