2019 Anneleri Neler Aldınız?

kclr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2019
53
44
Merhaba,
2019 Aralık (İnşallah) annesiyim. :anneadayı:
Alışveriş yapmaya vs başlamadım. Sizler ne durumdasınız?

Birde hadi neler aldınız ve neden aldınız? Paylaşalım fikir edinelim.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-12-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 13 gün kaldı.

Popüler anlayışın aksine, insan gebelik süresi aslında dokuz ay değil dokuz buçuk ay (ay takvimi ayı) sürer. Bu son iki hafta ek süre parçasıdır. Gerçek doğum kasılmalarına bazen ishal eşlik eder. Bu evrede bebeklerin bazılarının boyu 36-37 cm. ve ağırlığı 3,200 gr. civarında olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Berna922727

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2018
146
64
Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🙏 😊 bende eşya almak için sabırsızlanıyorum ama hala cinsiyeti öğrenemedik 🙈 göstermiyor saklıyor kendini 😊

kclr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2019
53
44
Hayırlısı olsun :) Bu hafta sonu bakalım biz görebilecek miyiz? :dua:

İlk olarak Bahçelievler Medicana Dr. Gönül ÇİMEN ile hamileliğime devam ediyorum. Çok memnunum.

Bu arada alınacak ilk eşya bebek odası. Bu konuda ne karar verdiniz; Oda olarak mı? Sadece beşik yatak şeklinde mi alacaksınız?

Son düzenleme:

Popüler anlayışın aksine, insan gebelik süresi aslında dokuz ay değil dokuz buçuk ay (ay takvimi ayı) sürer. Bu son iki hafta ek süre parçasıdır. Gerçek doğum kasılmalarına bazen ishal eşlik eder. Bu evrede bebeklerin bazılarının boyu 36-37 cm. ve ağırlığı 3,200 gr. civarında olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Sunnys

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2019
225
223
Bende Aralık annesi olacağım inşallah 😊 henüz birşey almaya başlamadım 2 kontrolde de doktor kız dedi ama bu hafta da doğrulamak istiyorum o yüzden henüz almaya başlamadım bende eşya falan ☺
Acaba bu bebek eşyalarının indirime girdiği bebek arabası,odası vs. Bir zaman var mıdır yani en uygun ne zaman almalıyız acaba bir bilgisi olan var mı ?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-12-2019

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 6 gün kaldı.

Bebeğinizin kafatası henüz tam olarak katı, sert değildir. Birbirinden ayrık ve birbirini iten, geniş beş kemik plakasından oluşmuştur. Bebeğiniz, rahminizde geçirdiği son haftalarda, hayati önem taşıyan madeleri, kanınızdan, plasentadan ve amniyotik sıvıdan almaya devam ediyor. Aldığı antikorlar, hastalıklara karşı bebeğinize bağışıklık sağlayacaktır. Bu noktada bazı bebeklerin boyu 36-38 cm. ve ağırlığı 3,400 gr olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

kclr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2019
53
44
Bende Aralık annesi olacağım inşallah 😊 henüz birşey almaya başlamadım 2 kontrolde de doktor kız dedi ama bu hafta da doğrulamak istiyorum o yüzden henüz almaya başlamadım bende eşya falan ☺
Acaba bu bebek eşyalarının indirime girdiği bebek arabası,odası vs. Bir zaman var mıdır yani en uygun ne zaman almalıyız acaba bir bilgisi olan var mı ?
Bende araştırmalara başladım, kıyafet ne alacağız mevsim kış olacak en fazla neye ihtiyacımız olur? Paylaşalım lütfen hep :)

Sunnys

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2019
225
223
Bende araştırmalara başladım, kıyafet ne alacağız mevsim kış olacak en fazla neye ihtiyacımız olur? Paylaşalım lütfen hep :)
Bol bol uzun kollu zıbın en çok ihtiyaç duyacağımız şey olacak sanırım :)) birde uyku tulumu gerçi artık doğalgaz var çoğu evde ama benim evimde yok maalesef o yüzden evin sıcaklığını eşit tutmak konusunda çok tereddütlerim var ya 😐

Bebeğinizin kafatası henüz tam olarak katı, sert değildir. Birbirinden ayrık ve birbirini iten, geniş beş kemik plakasından oluşmuştur. Bebeğiniz, rahminizde geçirdiği son haftalarda, hayati önem taşıyan madeleri, kanınızdan, plasentadan ve amniyotik sıvıdan almaya devam ediyor. Aldığı antikorlar, hastalıklara karşı bebeğinize bağışıklık sağlayacaktır. Bu noktada bazı bebeklerin boyu 36-38 cm. ve ağırlığı 3,400 gr olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Berna922727

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2018
146
64
Hayırlısı olsun :) Bu hafta sonu bakalım biz görebilecek miyiz? :dua:

İlk olarak Bahçelievler Medicana Dr. Gönül ÇİMEN ile hamileliğime devam ediyorum. Çok memnunum.

Bu arada alınacak ilk eşya bebek odası. Bu konuda ne karar verdiniz; Oda olarak mı? Sadece beşik yatak şeklinde mi alacaksınız?
Canım ben beşik yatak almayı düşünüyorum. Mobilya heryere taşınamıyor malesef. İlk çocuğumda da park yatak almıştım şimdide öyle yapacağım. Oda hazırlasak bile uzun süre bizimle uyuyacağı için tercih etmiyorum şuan. En iyisi park yatak ve sallanan ana kucağı 😊

Berna922727

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2018
146
64
Bol bol uzun kollu zıbın en çok ihtiyaç duyacağımız şey olacak sanırım :)) birde uyku tulumu gerçi artık doğalgaz var çoğu evde ama benim evimde yok maalesef o yüzden evin sıcaklığını eşit tutmak konusunda çok tereddütlerim var ya 😐
Canım benim evim doğalgazlı inan ben hiç memnun değilim. Evden eve illaki fark vardır imkanım olsa sobalı eve geçerim kışın benim evi ısıtmak baya zor 🤔 şimdiden nasıl yaparım diyee düşünmeye başladım. Sobalı olunca en azından sürekli sıcak ortamda olur. Bakalım bu sene yine soğuk olursa elektrikli soba ile idare edeceğim

Seda2012Emre

Evli💍Mutlu😄Oğluşunu Bekliyor🚼❤️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2019
2.764
5.675
Hastane çıkışını aldım, gerçi benim bebiş Aralık değil kasımda ve ya ekimde doğacak
Birkaç çeşit tulum aldım uzun kollu, yine bir çanta bavul dolusu kıyafeti var zıbın, takım, çorap, şapkası vs.
Banyo takımı aldım (küvet, file, maşrafa, kova)
Mama sandalyesi, yürüteç, biberon, bir de göğüs ucu aldım (ucum çıkmazsa bebeğim rahat emsin diye)
3adet battaniyesi var şimdilik. Biri müslin, biri el örgüsü, biri ince polar. Battaniye en az 10layacağım.
Örgü yeleği ve patiği var birkaç renk. Kv ördü sağolsun.
Bana göre beşik son aylar alınacak şeyler :)
Hastane çıkış takımı yazmıştım bir de hastane çıkışı için bavul çanta aldım..

Daha çok şey var alınacak.. Çoook :))

Sunnys

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2019
225
223
Canım benim evim doğalgazlı inan ben hiç memnun değilim. Evden eve illaki fark vardır imkanım olsa sobalı eve geçerim kışın benim evi ısıtmak baya zor 🤔 şimdiden nasıl yaparım diyee düşünmeye başladım. Sobalı olunca en azından sürekli sıcak ortamda olur. Bakalım bu sene yine soğuk olursa elektrikli soba ile idare edeceğim
Orası da öyle tabi ama sobalı evde ısıyı aynı derecede tutmak mesele gece falan..Doğru diyorsunuz hepsinin bir zorluğu var ya ama insan bir rutine oturtur herhalde diye düşünüyorum ☺

Yukarı Alt