Popüler Konu 2019 Aralık Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    191

Zhrethm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2019
26
73
Merhaba kızlar dün akşam üzeri belden başlayıp kasıklara vuran ve karnımı komple saran bir ağrı ile sabahı sabah etti tabi sabah kendimi doktorda buldum .

Ultrasonda bakıldı bir sıkıntı yok herşey yolunda 37+3 günlük olmamız gerekirken öncesinde yazmıştım baş bölgesi 3 hafta karın bölgeside 2 hafta önden gidiyor iri bir bebek 3.600 kg ve 49 cm boyumuz var ve 40. Haftayada hayli var ilk doğumum normaldi buda eğer 4 kg gecer ise sezeryan olur dedi riske atamayız ki bende riske atmak istemiyorum hayırlısı dedim .

Nst ve alttan muayenemde yapıldı bir sıkıntı yok çok şükür bugun biraz daha iyiyim hastaneden geldiğimde kendime geldim biraz 2.5 yaşında da bir kızım olduğu için pek dinlenemiyorum. Normal olarak bende durumlar böyle dualarınızda eksik etmeyin insallah haftaya cumartesi gününe kadar aksi bir durum olmaz ise lekelenme,su,sancı ve hareketlerinde yavaşlama görüşelim dedi sanırım o zaman karar verilir tekrardan diye düşünüyorum bende . Hepimizin hakkında hayırlı doğumlar olsun Sağlık sıhhat ile kavuşalım yavrularımıza.

Anaolduk

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Mart 2016
91
119
Gecmis olsun canim insallah sag salim alirsin bebegini kucagina .bende senin gibiyim suan belim kasiklarim falan agryr ince bi sizi girip duruyr kasiklarma bi gecyr bi baslyr rahim hazirliyor sanirim kendini doguma . Allah yardimcimiz olsun hep beraber guzel guzel doguralim yavrularimizi insallah 🤗

Celin30

Kızım ♥️🥰🧿🧿🤗🙏🏻
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2018
1.265
1.163
Arkadaşlar merhaba;
Kendinizi koruyun kollayın. Yüz felci geçirdim. Başıma gelmez demeyin. Kortizonda almak istemedim. Umarım Doğuma kadar düzelirim. Çok zor bir durum Allah beterinden korusun.

Yazankalem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2018
1.254
1.337
Arkadaşlar merhaba;
Kendinizi koruyun kollayın. Yüz felci geçirdim. Başıma gelmez demeyin. Kortizonda almak istemedim. Umarım Doğuma kadar düzelirim. Çok zor bir durum Allah beterinden korusun.
geçmiş olsun çok üzüldüm Allah en kısa zamanda şifa versin 🙏🏾

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-12-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 10 gün kaldı.

Doğumda hala lanugo (geçici tüyler) kalmış ise bunlar bebeğin omuzları, alın ve boynu üzerinde bulunur. Bir çok kadın gerçek doğum kasılmalarını, birikme, yükselme, kırılma ve düşme şeklinde dalgalar olarak tanımlar. Yürüyüş doğumu destelemek konusunda yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

hadikonusalim

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2019
1.670
3.675
Arkadaşlar merhaba;
Çok geçmiş oldun😟 sebep neymiş

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-12-2019

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 4 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin göğüs kafesi daha belirgin hale gelecektir. Hem erkek hem kız bebeklerin göğüsleri annelerinden gelen östrojen sebebiyle çıkıntılı olabilir. Hamileliğin bu aşamasında rahim tarafından gelen bir tekme, kucağınızdaki bir kitabı yere düşürebilir. Hamile kadınların %10 unda su gelmesi vakkası yaşanır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Doli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2010
285
185
Daha çantamı hazırlamadım ama şöyle bir liste yaptım, belki hazırlarken unutup ekliceklerim çıkacak henüz bilmiyorum ama fikir olur belki.
Eki Görüntüle 2554525
Hastane cikisin tacin-kiyafetin mi ?? Cok iyi bu liste,uc cikariciyi ben de eklemistim. Kendimiz icin islak mendil,rulo kagit havlu,termos ve 2 nescafe ekletti hemşire 🤪 ozellikle sezeryan olursa daha hizli ayilmak icinmis.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-12-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 10 gün kaldı.

Doğumda hala lanugo (geçici tüyler) kalmış ise bunlar bebeğin omuzları, alın ve boynu üzerinde bulunur. Bir çok kadın gerçek doğum kasılmalarını, birikme, yükselme, kırılma ve düşme şeklinde dalgalar olarak tanımlar. Yürüyüş doğumu destelemek konusunda yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Elifala

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2013
103
85
Arkadaşlar birşey sormak istiyorum doğum yaklaştıkça rahim kendini hazırlıyor yalancı kasılmalar oluyor ya o tam olarak nasıl birşey ? Benim karnım arada bir çok sertleşiyor ama kızım çok hareketli ve hep bir tarafta toplanıyor gibi sanki sırtını dayar gibi..bir yerde sancıların da böyle birşey olduğunu okudum ama gerçekten öyle mi ? Çok hareketli olması haricinde ekstra birşey hissetmiyorum acaba ben mi farkında değilim gün yaklaştıkça insan çok tedirgin oluyor yaa
Ben dun yasadim. Karnima bicak giriyormus gibi olup sertlesiyordu. Erken oldufu icin cok korktum. Doktorum magnezyum alip 1 lt au icmemi istedi. Dedigini yapinca gecti allahtan.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-12-2019

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 5 gün kaldı.

Doğum sürecinde bebeğinizin başı şekillenmiş ve uzamış ise endişelenmenize gerek yoktur. Doğumdan bir kaç gün sonra normal yuvarlak şekline kavuşacaktır. Şekillenme bir güvenlik önlemidir. Doğum sırasında, kasılmalar ve annenin leğen kemiği, bebeğinizin başına zarar vermemesi için kafatası kemikleri dikkatlice birbiri üstüne kayar ve bebeğin kafatasının çapını azaltır ve böylece bebeğin beyninin zarar görmesi önlenir. Bu günlerde ani enerji patlamaları yaşayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt