2019 Aralık Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    217

hadikonusalim

🥳
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2019
3.828
7.062
Valla ben lohusaydım gidio döv bebeğini sende o zsman şidderi mi savunuyosun
Canım yazdıklarımı çok yanlış anladın. Elbette çocuk dövmek asla tasvip edilemez ki yazan arkadaşımız da poposuna hafif vurduğunu ve vicdan azabı çektiğini söylemiş. Birbirimizi anlayalım anlamında söyledim ben. Kimseyi yargılamak için değil

diladuru

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2019
1.619
2.007
28
Canım yazdıklarımı çok yanlış anladın. Elbette çocuk dövmek asla tasvip edilemez ki yazan arkadaşımız da poposuna hafif vurduğunu ve vicdan azabı çektiğini söylemiş. Birbirimizi anlayalım anlamında söyledim ben. Kimseyi yargılamak için değil
Poosuna vuruyorımu sonradan söylemiş anlayamam ben bunı ki bUda bir savunma değildir bıktım diyebilir kendi saçını başını yolup yere tabak çanak atabilir anlarım kendi kendine yesin kafayı banane o zaman destekte olurım ama hıncını bir candan çıkaramazzzz

Akyel01

Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2018
776
701
Tüm anneler merhaba. Ben de Aralık annesiyim 4 buçuk aylık bir bebeğim var. Burayı sonradan keşfettim. Bir sorum olacaktı böyle bir sorun yaşayan var mı aranizda bebeğim 2 gündür emerken uykuya geçiş esnasında titremeye başlıyor 20-30 saniye kadar titriyor. Doktorumuz nörolojik gelişimi tamamlanana kadar devam eder diyor. İnternette de 4-7 ay arası bebeklerde olabiliyor diye okudum Var mı böyle bi tecrübe yaşayan anne? Destek olursanız çok sevinirim
Kızım da uyanınca elleri titriyor

nilsen89

29 kasım aslışkom
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2013
1.460
2.262
Kızlar tüm gün bakamadım çok yoğun geçti beşiğinde sallıyorum bi uykuya dalsa uyucam direk ya çok yoruldummm
Calpol vermedim ama yarında böle giderse belki bi kaşık verirm kulağını çok çekiyo sanki bişey anlatmaya çalışıyo ama ateş falan yok vitamini vermeyi unuttum şu an aklıma geldi aferim bana kafa kalmadı
Bez konusunda prima premium care sıfır koku ben sleepy can bebe kullandım bu beze geçince rahat ettim birde külot bez denedik çok rahat aslında yanlar yumuşacık sıkmıyo çocuğu bitek bezi çıkarırken yanları yırtıyosunuz ölede kolay oluyo
Allahım uyudu gibi keşke sabaha kadar uyusa ya aminn🙏🏻🙏🏻😅

nilsen89

29 kasım aslışkom
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2013
1.460
2.262
Tüm anneler merhaba. Ben de Aralık annesiyim 4 buçuk aylık bir bebeğim var. Burayı sonradan keşfettim. Bir sorum olacaktı böyle bir sorun yaşayan var mı aranizda bebeğim 2 gündür emerken uykuya geçiş esnasında titremeye başlıyor 20-30 saniye kadar titriyor. Doktorumuz nörolojik gelişimi tamamlanana kadar devam eder diyor. İnternette de 4-7 ay arası bebeklerde olabiliyor diye okudum Var mı böyle bi tecrübe yaşayan anne? Destek olursanız çok sevinirim
Merhaba hoşgeldiniz, bence telaş yapmayın titreme tüm bebeklerde oluyo hepsi farklı durumlarda yapıyo uzman diiliz tabi ama bizimkide yapıyo bazen mesela sesten rahatsız olursa yada mamasını görünce bazen banyoda su değince değişiyo uykuya dalarken belki rüya görüyodur annesi korkmayın doktor da sormuşsunuz içiniz rahat olsun başka bir durum olsa belli olurdu zaten

golgefeslegeni

23.12.19 🧒🏻
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2019
688
1.033
Kızlar tüm gün bakamadım çok yoğun geçti beşiğinde sallıyorum bi uykuya dalsa uyucam direk ya çok yoruldummm
Calpol vermedim ama yarında böle giderse belki bi kaşık verirm kulağını çok çekiyo sanki bişey anlatmaya çalışıyo ama ateş falan yok vitamini vermeyi unuttum şu an aklıma geldi aferim bana kafa kalmadı
Bez konusunda prima premium care sıfır koku ben sleepy can bebe kullandım bu beze geçince rahat ettim birde külot bez denedik çok rahat aslında yanlar yumuşacık sıkmıyo çocuğu bitek bezi çıkarırken yanları yırtıyosunuz ölede kolay oluyo
Allahım uyudu gibi keşke sabaha kadar uyusa ya aminn🙏🏻🙏🏻😅
İnşallah canım şöyle biraz uzun uyusun da sen de dinlen

Yazankalem

11 Aralık Oğlum 😍
Pro Üye
Anneler Kulübü
7 Temmuz 2018
2.117
3.084
28
Canım ben de primanın pampers kullanıyorum. Değiştiricem. Çişini yaptığında sızdırma ıslaklık falan yok ama çok yoğun bir koku oluyor tek işemesinde bile. Premium çare mi alsam sleepy natural mi? Premiumda çiş yapınca dışarı yoğun bir koku çıkıyor mu
Sleepyden aşırı koku aldım ben o yüzden primaya geçtim . Aktif bebek-premium care- pure üçünden de kullandım premium care ve pure hiç koku yapmadı . Aktif bebek de iyi geldi bize koku almadım ama pure ve premium çişi daha iyi dağıtıyor bez tek noktada şişmiyordu

Yazankalem

11 Aralık Oğlum 😍
Pro Üye
Anneler Kulübü
7 Temmuz 2018
2.117
3.084
28
Kızlar premium care döndüm tekrar baby turco deneme geldi güzel ama lastik izi yeri tahriş etmiş miniğin bacaklarını hepsiburadadan aldım bide ses çıkaran elinde tutması için oyuncak aldım
İlk çıktığında baby turco deneme Paketi ben de almıştım ama kakaları yanlardan sızdırmıştı

Celin30

15 Aralık- Kızım Aşkım 🥰
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2018
1.547
1.616
Buna ürperti atağı diyorlar. İnstagram da bir doktor var. @guncel_anne kendisi çocuk doktoru. Son postunda açıklamış bir bakın isterseniz. Altında yorumlar var

hadikonusalim

🥳
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2019
3.828
7.062
Bi sürü ban yemiş kızlar hay Allah ya. Hepimiz aynı dertleri çekiyoruz. Sıkıntımız aynı. Ne gerek var zaten zor durumda olan ruhlarımızı iyice zora sokmaya🙄

Muezzaa

Ey akşam vapuru, sana mı kalır dünya
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2019
744
965
Prima günlük rahatlık kullanıyorum aşırı memnunum. Bir kere bile sızdırmadı. Çok hafif ve ince, yok gibi neredeyse. Kakadan sonra uzun süre beklerse ne olur bilmiyorum yalnız hemen değiştiği için onu deneyimlemedik

lifedoesntwait

11.12💙👦
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2010
493
686
Kızlar bizimkide bugün yeni huy güncellenmesi geldi kucağımda dolaşırken gözü bişey takılıyo eğer ona ellemezse çığlığı basıyo bide biberonu ağzında çeviriyoda çeviriyo dişlerine değdikçe mutlu oluyo kulağını çekmekten kanatmış annem de calpol verelim yazık ağrısı var dişinden diyo versemmi bilemedim
Aynisi başımıza geldi tam olarak bazı geceler çok durmayinca yarım ölçek calpol veriyorum ben de.

Celin30

15 Aralık- Kızım Aşkım 🥰
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2018
1.547
1.616
Arkadaşlar benim kızımda 4,5 aylık oldu sayılır. Uyku regresyonu hafif var.2 gündür dalamıyor uykuya fenalık yapıyor uyanıyor uyuyor yarım saat sonra yine uyanıyor. Hiç yapmazdı haydi bismillah. 🙈

Celin30

15 Aralık- Kızım Aşkım 🥰
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2018
1.547
1.616
Arkadaşlar bazı arkadaşlarımız tartışmış yeni okudum, üzüldüm. Hiç kimse bebeğine zarar vermek istemez. Bazen pişman olduğumuz şeyleri burda paylaşıyoruz bir teselli arıyoruz birbirimizden. Kızmayalım birbirimize destek olalım yapıcı olalım. Bizler anneyiz olgun davranalım birbirimize karşı.

Nacizane fikrim affola

hadikonusalim

🥳
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2019
3.828
7.062
Arkadaşlar benim kızımda 4,5 aylık oldu sayılır. Uyku regresyonu hafif var.2 gündür dalamıyor uykuya fenalık yapıyor uyanıyor uyuyor yarım saat sonra yine uyanıyor. Hiç yapmazdı haydi bismillah. 🙈
Hah işte yaklaşık bir aydır bununla uğraşıyoruz canım hoşgeldin🥳 benim kızım 20 Aralık ama o sürece bodoslama çok hızlı girdi. Uykuya dalması gün geçtikçe zorlaşıyor🙄

hadikonusalim

🥳
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2019
3.828
7.062
Arkadaşlar bazı arkadaşlarımız tartışmış yeni okudum, üzüldüm. Hiç kimse bebeğine zarar vermek istemez. Bazen pişman olduğumuz şeyleri burda paylaşıyoruz bir teselli arıyoruz birbirimizden. Kızmayalım birbirimize destek olalım yapıcı olalım. Bizler anneyiz olgun davranalım birbirimize karşı.

Nacizane fikrim affola
Ben de bunu gereksiz buluyorum açıkçası. Damdan düşenin halini damdan düşen anlar. Süreçlerimiz benzer olduğu için buradayız. Birbirimizi yargılamak ipe un sermek gibi hiçbirimize fayda vermeyecek bir şey. Üstelik buraya moral bulmak stres atmak için de giriyoruz. Neyse olur böyle kazalar diyelim

Nehir-derin2

06.12.19 Öykü🤩🥰🤲
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2015
3.836
3.812
29
Bu arada atak olayına inanmıyorum benimki bu hafta güneşli tarafını göstercek diyo yalan oldu daha dibe batıyoruz atak hesaplama belki sakin bebekler içindir bizde değişen bişey olmadığı gibi 2 hafta kalmış yeni atağa 🤔😂

Cedarice

💜ASYA💜 19.06.2017 🧡İPEK🧡 19.12.2019
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2015
1.508
2.830
33
Bu arada atak olayına inanmıyorum benimki bu hafta güneşli tarafını göstercek diyo yalan oldu daha dibe batıyoruz atak hesaplama belki sakin bebekler içindir bizde değişen bişey olmadığı gibi 2 hafta kalmış yeni atağa 🤔😂
Seninki 7/24 atakta. Fazla mesai yapıyor :KK66:) allah kolaylık versin. Allerjisi, bir derdi tasası mı varki acep. Sürekli uyanması onu da yorar. Bebek uyuya uyuya büyüyecek kuzum, o olayı yanlış anlamış.
Gece uykusuna ilk yatışta bir süre uzun uyurlar kimi 3-4 saat kimş 6-7 saat seninkinde o da mı yok?

Yukarı Alt