Nurtnc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.834
Eki Görüntüle 2269399
Kizlar yenidogan diye Eşim bundan almis 3,4 paket

Kendimde kullandım nasılmış diye

Kolanyalı mendil gibi sanki inanılmaz yaktı

Bide safsu+pamuk yazıyor tamemen yalan

Benim bile yaktiysa bebeklerin narin popişleri ne olur düşünemiyorum artık ☹

Sizde aldıklarınızı kendinizde deneyin bi kızlar
Bende sleepynin farklı bı ürününü aldm denemedm hiç az aldm zaten deneyim bi bakalım kokusu var ama yakarmi bilemiyorm 😏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-07-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 36 gün kaldı.

Bugünlerde bebeğinizin cildi pembe ve pürüzsüz gözüküyor. Çünkü cildinin altında biriken yağlar kılcal damarların kırmızılıklarının görünmesini maskeliyor. Son zamanlarda daha şiddetli ve daha sık Braxton-Hicks Kasılmaları yaşayabilirsiniz. Hatta bu kasılmalar ağrılı olabilir ama normaldir. Bebeğinizi hastaneden evinize götürürken arkaya bakan bebek koltuğuna ihtiyacınız var. Bebeğinize hala bir isim bulamadınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Nurtnc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.834
Eki Görüntüle 2269399
Kizlar yenidogan diye Eşim bundan almis 3,4 paket

Kendimde kullandım nasılmış diye

Kolanyalı mendil gibi sanki inanılmaz yaktı

Bide safsu+pamuk yazıyor tamemen yalan

Benim bile yaktiysa bebeklerin narin popişleri ne olur düşünemiyorum artık ☹

Sizde aldıklarınızı kendinizde deneyin bi kızlar
Şimdi denedim bı yakma olmadı zaten bunuda 3 paket aldm içinde az var çok mecbur kalırsam diye silme pamugu ile temizlerm ev dışında bi yerde olursam ıslak mendil kullanrm genelde. Mendilde bı bozukluk olmasn ya nasıl yakar Anlamıyorum onu evde kullanrsn artk .

Bugünlerde bebeğinizin cildi pembe ve pürüzsüz gözüküyor. Çünkü cildinin altında biriken yağlar kılcal damarların kırmızılıklarının görünmesini maskeliyor. Son zamanlarda daha şiddetli ve daha sık Braxton-Hicks Kasılmaları yaşayabilirsiniz. Hatta bu kasılmalar ağrılı olabilir ama normaldir. Bebeğinizi hastaneden evinize götürürken arkaya bakan bebek koltuğuna ihtiyacınız var. Bebeğinize hala bir isim bulamadınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Islaksu34

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.093
Şimdi denedim bı yakma olmadı zaten bunuda 3 paket aldm içinde az var çok mecbur kalırsam diye silme pamugu ile temizlerm ev dışında bi yerde olursam ıslak mendil kullanrm genelde. Mendilde bı bozukluk olmasn ya nasıl yakar Anlamıyorum onu evde kullanrsn artk .
Bilemiyorumki canım
mendillerde nasıl bozulur acaba

Dediğin gibi evde kullanırım artık

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-07-2019

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 42 gün kaldı.

Eğer bebeğiniz bugün doğarsa sadece rahminizden dış dünyaya etkin bir geçiş yapabilir durumda olmayacak aynı zamanda hastalıklara karşı direnç gösterebilecektir. Bugün hamileliğinizin 8. ayı bitiyor. Hamilelik sürecinizde son düzlüğe girdiniz. Bol miktarda su içmeniz, ödem ve şişliklere karşı size yararlı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Nurtnc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.834
Bilemiyorumki canım
mendillerde nasıl bozulur acaba

Dediğin gibi evde kullanırım artık
Canım konu dışı ama mide bulantısı mide yanması varmı sende?

Islaksu34

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.093
Canım konu dışı ama mide bulantısı mide yanması varmı sende?
Evet var canım
Şu aya kadar bi kez bile midem bulanmadı kusmadım

Ama son 1haftadir sürekli midem bulanıyor burnuma herşey kokuyor ve cayır cayır boğazım yanıyor

Afedersin ağzıma ekşi sular geliyor hep

Çok fazla geç saatlerde yemek yememeye çalışıyorum ama fayda olmuyor

Sende de oluyor mu?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-07-2019

Bebeğimi kucağıma almama 42 gün kaldı.

Eğer bebeğiniz bugün doğarsa sadece rahminizden dış dünyaya etkin bir geçiş yapabilir durumda olmayacak aynı zamanda hastalıklara karşı direnç gösterebilecektir. Bugün hamileliğinizin 8. ayı bitiyor. Hamilelik sürecinizde son düzlüğe girdiniz. Bol miktarda su içmeniz, ödem ve şişliklere karşı size yararlı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Nurtnc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.834
Evet var canım
Şu aya kadar bi kez bile midem bulanmadı kusmadım

Ama son 1haftadir sürekli midem bulanıyor burnuma herşey kokuyor ve cayır cayır boğazım yanıyor

Afedersin ağzıma ekşi sular geliyor hep

Çok fazla geç saatlerde yemek yememeye çalışıyorum ama fayda olmuyor

Sende de oluyor mu?
Oluyor canım başta olan bulantılar gibi kokulardan bulanıyorum demin yemek yaptm midem bulandı mesela baş dönmesi oluyor bide bende bulanti olunca çok yersem mide ekşimesi oluyor yeni başladı yoktu hiç bişey 2 3 gündür böyle doğuma kadar devam edebilir diyolar inşallah etmez.

Saye-

oldurulmak istenende degil,olanda hayir vardir...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
19.853
Kızlar kontrolden çıktım bebeğin boyu 43 cm kilosu 2 kilogram olmuş doktor normal dedi. doktora ilk kez gidiyorum o yüzden detaylı ultrason da yapıldı. O da iyi dedi.biraz suyu azalmış görünüyor ama endişe edecek bişey yok.onceden görmediğim için belki hep biraz az gidiyor dur. Önemli bişey yoktur dedi. 3 hafta sonra kontrol dedi.ben 72 ile hamile kaldım su an 81 oldum 9 kilo almışım.kilo limitini doldurmussun daha fazla alma dedi.en baştan bana gelsem sana en fazla 3 kilo almani öneririm dedi😊normal doğum taraftarı bu doktor.tup bebek olması farketmez öncelikle normal doğum düşün olmazsa tabi ki sezeryan olur ama normal doğum öneririm dedi.benim içime sindi.samsuna 2bucuk saat uzaktayız dedim su boşalması yasa kanama olursa orada devlet hastanesine git.dogum başlamış derlerse hemen gel dedi.3 hafta sonra kontrol.
Canım çok sevindim kendine iyi bir dr bulmana. Bebeğinde iyi maşallah inşallah böyle devam eder. Benim drumda aynı normal doğumcu ben ben bu durumdan çok memnunum
Benim doktorda ben normal dedikçe bekleyecm dedikçe sezeryan daha Garanti olur diyor ama sana bırakıyorum diyor içime kürü dusurdukten sonra bana bıraksan ne olacak eşimde tutturdu sezeryan olsun ya bişey olursa normal doğumda diyip duruyor herkes aynı şeyi düşünüyor işin garip yanı benden başka 😏😏 ne yapacağım bilmiyorum.
Benim drum ikiz olmasına rağmen benekler pozisyon alırsa normal diyor. Bende öyle düşünüyorum inşallah sağdaki bebeğim baş gelişe dönerse 🤗

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-07-2019

Bebeğimi kucağıma almama 46 gün kaldı.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Saye-

oldurulmak istenende degil,olanda hayir vardir...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
19.853

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-07-2019

Bebeğimi kucağıma almama 46 gün kaldı.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Hulyaylmzalp

Tüm sevinçlerimi koydum önüme, baktım hepsi AİLEM
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.131
Canim bende simdi eve geciyorum. Kasilmalarimin devam ettigini soyledim doktora. Nidicardi 3 saatte 1 sekilde 8 kere alabilirsin magnezyum 2 yi gecmesin progestani da 2 den 3 e cikarabilirsin dedi. Bundan baska yapabilicegimiz bisey yok asla yormucaksin kendini disari cikmak ev supurmek vs. Yok ilk hedef 32 sonra 35 en son 36 38 arasi dedi. Rahim agzini karindan baktigi icin goremedi skisik gel dedi. Bende bi dahaki kontrolde alttan bakin garanti olsun dedim. Ayin 30una da randevu aldim. Bebisler 1600 ve 1630gr olmus. Erkek kiza gore hala biraz onde gidiyor. Dogarlarsa bu onde oluslarinin avantaji olur mu dedim. Tabiki olur 1 gun 1 gundur dedi.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-07-2019

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 59 gün kaldı.

Sonraki üç gün içinde bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Bu ay daha önceden yaşamış olduğunuz sırt ağrısı gibi bir çok aynı belirtiyi yaşayabilirsiniz. Siz ve bebeğiniz genişledikçe, sırtınız için yük denegelemek giderek zorlaşacaktır. Bebeğiniz daha hızlı kilo almaya başlıyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt