Saye-

oldurulmak istenende degil,olanda hayir vardir...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
19.853
Canim bende simdi eve geciyorum. Kasilmalarimin devam ettigini soyledim doktora. Nidicardi 3 saatte 1 sekilde 8 kere alabilirsin magnezyum 2 yi gecmesin progestani da 2 den 3 e cikarabilirsin dedi. Bundan baska yapabilicegimiz bisey yok asla yormucaksin kendini disari cikmak ev supurmek vs. Yok ilk hedef 32 sonra 35 en son 36 38 arasi dedi. Rahim agzini karindan baktigi icin goremedi skisik gel dedi. Bende bi dahaki kontrolde alttan bakin garanti olsun dedim. Ayin 30una da randevu aldim. Bebisler 1600 ve 1630gr olmus. Erkek kiza gore hala biraz onde gidiyor. Dogarlarsa bu onde oluslarinin avantaji olur mu dedim. Tabiki olur 1 gun 1 gundur dedi.
Maşallah canım bebekler büyüyor dediği gibi sabır lazım. İnan şu an benim evi 💩 götürüyor ama ne yapayım. Kalktım iki dk mutfak topladım karnım ağrıyor. Ayın 30unda saat kaçta randevun bende 30unda gideceğim 🤗

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-07-2019

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 46 gün kaldı.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Hulyaylmzalp

Tüm sevinçlerimi koydum önüme, baktım hepsi AİLEM
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.131
Maşallah canım bebekler büyüyor dediği gibi sabır lazım. İnan şu an benim evi 💩 götürüyor ama ne yapayım. Kalktım iki dk mutfak topladım karnım ağrıyor. Ayın 30unda saat kaçta randevun bende 30unda gideceğim 🤗
Bizim simdiden goturuyor canim tuy diksem yeri yani. Hava sicak balkon kapisi acik toz giriyo gordukce cildiriyorum ama el mahkum bebislerim dayansin yeterki.
Aa ogleden sonra 2 bucuga aldik canim senin kacta randevun

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-07-2019

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 59 gün kaldı.

Sonraki üç gün içinde bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Bu ay daha önceden yaşamış olduğunuz sırt ağrısı gibi bir çok aynı belirtiyi yaşayabilirsiniz. Siz ve bebeğiniz genişledikçe, sırtınız için yük denegelemek giderek zorlaşacaktır. Bebeğiniz daha hızlı kilo almaya başlıyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Saye-

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
19.853
Bizim simdiden goturuyor canim tuy diksem yeri yani. Hava sicak balkon kapisi acik toz giriyo gordukce cildiriyorum ama el mahkum bebislerim dayansin yeterki.
Aa ogleden sonra 2 bucuga aldik canim senin kacta randevun
Yaa benim sabah 10:50 randevum 😒 tanışırdık denk gelseydi ne güzel. 34. Haftada olacağım nasipse o gittiğimde. Aman canım bırak kaldın dediğin gibi en fazla 6 hafta daha hayırlısıyla geçecek bugünlerde

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hulyaylmzalp

Tüm sevinçlerimi koydum önüme, baktım hepsi AİLEM
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.131
Yaa benim sabah 10:50 randevum 😒 tanışırdık denk gelseydi ne güzel. 34. Haftada olacağım nasipse o gittiğimde. Aman canım bırak kaldın dediğin gibi en fazla 6 hafta daha hayırlısıyla geçecek bugünlerde
Bilerek randevuyu gec aliyoruz canim. Esim sonradan ise gitmek zorunda kalmiyor. Insallah daha denk geliriz canim 🤗 ayy evet 6 hafta 1 bucuk ay eder ve o kadar fazla geliyor ki 1 bucuk ay sanki gecmez gibi.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-07-2019

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 59 gün kaldı.

Sonraki üç gün içinde bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Bu ay daha önceden yaşamış olduğunuz sırt ağrısı gibi bir çok aynı belirtiyi yaşayabilirsiniz. Siz ve bebeğiniz genişledikçe, sırtınız için yük denegelemek giderek zorlaşacaktır. Bebeğiniz daha hızlı kilo almaya başlıyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Saye-

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
19.853
Bilerek randevuyu gec aliyoruz canim. Esim sonradan ise gitmek zorunda kalmiyor. Insallah daha denk geliriz canim 🤗 ayy evet 6 hafta 1 bucuk ay eder ve o kadar fazla geliyor ki 1 bucuk ay sanki gecmez gibi.
Bizde eşime göre alıyoruz izin alması daha kolay oluyor sabah için☺ Neyse daha karşılaşırız inşallah. Valla yattıkça zaman geçmiyor sanki. Bayramı dört gözle bekliyorum ilaçları bırakacağım şimdiden heyecan yaptım. Hele proluton beni bitirdi artık popoda yer kalmadı

Toprakduru

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.050

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-07-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 39 gün kaldı.

Bebeğiniz doğum başlamadan önce aşşağıya doğru inebilir, ancak bu her bebek için geçerli değildir. Eğer bebek aşağıya doğru inerse, oturduğunuzda kucağızda bir boşluk, nefes alıp vermede bir kolaylık, fazla mide kapasitesi (yük aşağıya kaydığı için), fazla kasık ağrısı, sık idarara çıkma, hatta sık idrar kaçırma hissetmeye başlarsınız. Doğum öncesi ziyaretlerinizde doktorunuz bebeğinizin kasıklarınıza doğru inip inmediğini kontrol edecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Toprakduru

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.050
Canım çok sevindim kendine iyi bir dr bulmana. Bebeğinde iyi maşallah inşallah böyle devam eder. Benim drumda aynı normal doğumcu ben ben bu durumdan çok memnunum

Benim drum ikiz olmasına rağmen benekler pozisyon alırsa normal diyor. Bende öyle düşünüyorum inşallah sağdaki bebeğim baş gelişe dönerse 🤗
Cnm bana herkes sezeryan olur tup bebek diyordu ama normalde olursa olur daha çabuk toprlaniriz tabi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-07-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 39 gün kaldı.

Bebeğiniz doğum başlamadan önce aşşağıya doğru inebilir, ancak bu her bebek için geçerli değildir. Eğer bebek aşağıya doğru inerse, oturduğunuzda kucağızda bir boşluk, nefes alıp vermede bir kolaylık, fazla mide kapasitesi (yük aşağıya kaydığı için), fazla kasık ağrısı, sık idarara çıkma, hatta sık idrar kaçırma hissetmeye başlarsınız. Doğum öncesi ziyaretlerinizde doktorunuz bebeğinizin kasıklarınıza doğru inip inmediğini kontrol edecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Saye-

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
19.853
Cnm bana herkes sezeryan olur tup bebek diyordu ama normalde olursa olur daha çabuk toprlaniriz tabi
Öncelik sağlıklı olsunlar canım. Gönlüm hep normalden yana rabbim yardım eder inşallah atlatırız bu süreçleri de

laiyka

Mateja & Alex
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.934
Öncelik sağlıklı olsunlar canım. Gönlüm hep normalden yana rabbim yardım eder inşallah atlatırız bu süreçleri de
Bende normal istiyorum ama kafası karnı 2 hafta önde, normal olurmu bilmiyorum. Herşeyi normale uygun olup sezeryan olursam çok üzülürüm. Yinede doğumun hayırlısı diyelim bebiş ve bizim sağlığımız için.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-07-2019

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 49 gün kaldı.

Hamileliğinizin bu haftası biterken bebeğinizin başının çevresi yaklaşık 9,5mm arttı. Bunun sebebi bebeğinizin beynindeki hızlı büyümedir. Eğer ödem ve şişlik probleminiz varsa 3. trimesterdan itibaren yüzüğünüzü çıkarabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Saye-

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
19.853
Bende normal istiyorum ama kafası karnı 2 hafta önde, normal olurmu bilmiyorum. Herşeyi normale uygun olup sezeryan olursam çok üzülürüm. Yinede doğumun hayırlısı diyelim bebiş ve bizim sağlığımız için.
İnşallah canım sağlıkla evimize gelelim de bebeklerimizle birlikte gerisi teferruat. İnsanoğlu işte hayal kuruyoruz ama bakalım bizleri neler bekliyor nasip kısmet. Drun doğum şekliyle ilgili bir yorum yaptı mı

Yukarı Alt