laiyka

Mateja & Alex
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.934
İnşallah canım sağlıkla evimize gelelim de bebeklerimizle birlikte gerisi teferruat. İnsanoğlu işte hayal kuruyoruz ama bakalım bizleri neler bekliyor nasip kısmet. Drun doğum şekliyle ilgili bir yorum yaptı mı
Canım biz yurtdışına geldik doğum için. Çarsamba kontrolüm var. Mümkün olduğunda normal isticem ama burda kolay kolay epizyo açmıyorlar benimde en korktuğum sey makat yırtılması. Eğer normal olursa epizyo isterim heralde. Geçen hafta istdaki doktorlarım doğumla ilgili yorum yapmadı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-07-2019

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 49 gün kaldı.

Hamileliğinizin bu haftası biterken bebeğinizin başının çevresi yaklaşık 9,5mm arttı. Bunun sebebi bebeğinizin beynindeki hızlı büyümedir. Eğer ödem ve şişlik probleminiz varsa 3. trimesterdan itibaren yüzüğünüzü çıkarabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

-cantanem-

Guru
Pro Üye
Emoji Skoru
45.498
Hayirli haberlerle gel canim. Bende ogleden sonra gidicem. Cocuk evde kaldi gozune bisey oldu dunden beri batiyo diyo onuda doktora goturucemmm
Hayırlı haberlerle gel canım

Geçmiş olsun Hülya miniğine. İnşallah dr da hayırlı haberler verir
Kızlar -cantanem- -cantanem- Hulyaylmzalp Hulyaylmzalp T Toprakduru güzel haberlerle gelin hadi bakalım kuzucuklarinz güzel pozlar versin size😃
Kontrole gidicek arkadaşlar hayırlı haberlerle dönün inşallah
Kızlar kontrolden çıktım bebeğin boyu 43 cm kilosu 2 kilogram olmuş doktor normal dedi. doktora ilk kez gidiyorum o yüzden detaylı ultrason da yapıldı. O da iyi dedi.biraz suyu azalmış görünüyor ama endişe edecek bişey yok.onceden görmediğim için belki hep biraz az gidiyor dur. Önemli bişey yoktur dedi. 3 hafta sonra kontrol dedi.ben 72 ile hamile kaldım su an 81 oldum 9 kilo almışım.kilo limitini doldurmussun daha fazla alma dedi.en baştan bana gelsem sana en fazla 3 kilo almani öneririm dedi😊normal doğum taraftarı bu doktor.tup bebek olması farketmez öncelikle normal doğum düşün olmazsa tabi ki sezeryan olur ama normal doğum öneririm dedi.benim içime sindi.samsuna 2bucuk saat uzaktayız dedim su boşalması yasa kanama olursa orada devlet hastanesine git.dogum başlamış derlerse hemen gel dedi.3 hafta sonra kontrol.
herşeyin yolunda olmasına sevindim, saglıkla kavuşun inşallah :)
-cantanem- -cantanem- kuzuu hayırlı güzel haberlerini bekliyoruum:)
Canim bende simdi eve geciyorum. Kasilmalarimin devam ettigini soyledim doktora. Nidicardi 3 saatte 1 sekilde 8 kere alabilirsin magnezyum 2 yi gecmesin progestani da 2 den 3 e cikarabilirsin dedi. Bundan baska yapabilicegimiz bisey yok asla yormucaksin kendini disari cikmak ev supurmek vs. Yok ilk hedef 32 sonra 35 en son 36 38 arasi dedi. Rahim agzini karindan baktigi icin goremedi skisik gel dedi. Bende bi dahaki kontrolde alttan bakin garanti olsun dedim. Ayin 30una da randevu aldim. Bebisler 1600 ve 1630gr olmus. Erkek kiza gore hala biraz onde gidiyor. Dogarlarsa bu onde oluslarinin avantaji olur mu dedim. Tabiki olur 1 gun 1 gundur dedi.
Maşallah kuzulara, aman dikkat et canım 😍

Selam kızlar
Bugun yogundum yazamadım. Bebek gayet iyi şükür. 1850 gr 46 boy olmuş. 2 hafta sonra, kontrol dedi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-07-2019

Bebeğimi kucağıma almama 50 gün kaldı.

Bebeğinizin derisinin altında yağ biriktikçe, bebeğinizin cildinin rengi koyu kırmızıdan ve şeffaflıktan, pembemsi ve yarı saydam (koyu tenli bebekler için de geçerlidir) hale gelecektir. Hamileliğinizin son yarısında bebeğinizin protein ve yağ talebinde büyük bir artış var. Doğumdan önceki 6-8 hafta içinde bebeğinizin kilosu iki katına çıkacaktır. Nefes darlığı yaşama sıklığınız artabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Saye-

oldurulmak istenende degil,olanda hayir vardir...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
19.854
Canım biz yurtdışına geldik doğum için. Çarsamba kontrolüm var. Mümkün olduğunda normal isticem ama burda kolay kolay epizyo açmıyorlar benimde en korktuğum sey makat yırtılması. Eğer normal olursa epizyo isterim heralde. Geçen hafta istdaki doktorlarım doğumla ilgili yorum yapmadı
Aaa bilmiyordum canım hangi ülkeye gittiniz. Hayırlısı olsun hakkında inşallah. Bakalım oradaki dr ne diyecek bebeğin önde olmasına

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-07-2019

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 46 gün kaldı.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Saye-

oldurulmak istenende degil,olanda hayir vardir...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
19.854
-cantanem- -cantanem- gözünaydın canım bebeğinde sende iyisin şükür. Kendi drun işe başladı mı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-07-2019

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 46 gün kaldı.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

laiyka

Mateja & Alex
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.934

Selam kızlar
Bugun yogundum yazamadım. Bebek gayet iyi şükür. 1850 gr 46 boy olmuş. 2 hafta sonra, kontrol dedi
Maşallah büyüyor kuzucuklar. Benimde geçen hafta 1700grdı ama kafası kocaman karnı kocaman bacakları küçük. Bizde bacağı küçük kimsede yok ama kime çekmiş bilemedim.
Aaa bilmiyordum canım hangi ülkeye gittiniz. Hayırlısı olsun hakkında inşallah. Bakalım oradaki dr ne diyecek bebeğin önde olmasına
Amerkaya geldik cnm. İkizler içinde gelmek istiyorduk kısmet olmadı.. bende merakla bekliyorum. Burda sistem farklı, doktorların olduğu bi klinik oluyor sen hiç hastaneye gitmiyorsun hep doktor muayenehanelerindesin. Doğuma az kala doktorun çalıştığı hastaneye gidip kaydını yapıyorsun, doğum zamanı hastaneye gidiyorsun ve o gece kim varsa o doğurtuyor, gece nöbetçi olanlarda senin gittiğin muayenehanede çalışan diğer doktorlardan biri oluyor. Yani 3-5 doktor bir arada poliklinik açmış biri hastanede kalıyor o kalan diğerlerinin doğumu yaptırıyor. birtek planlı gebelikse ozaman sürekli kontrolüne gittiğin doktor doğuma giriyor. Doktor cep telini vermiyor sen klinik ile bağlantıya geçiyorsun. Girdik bi yola allah utandırmasın.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-07-2019

Bebeğimi kucağıma almama 49 gün kaldı.

Hamileliğinizin bu haftası biterken bebeğinizin başının çevresi yaklaşık 9,5mm arttı. Bunun sebebi bebeğinizin beynindeki hızlı büyümedir. Eğer ödem ve şişlik probleminiz varsa 3. trimesterdan itibaren yüzüğünüzü çıkarabilirsiniz.

Toprakduru

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.050

Selam kızlar
Maşallah canım allah sağlıkla kavuştursun inş

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-07-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 39 gün kaldı.

Bebeğiniz doğum başlamadan önce aşşağıya doğru inebilir, ancak bu her bebek için geçerli değildir. Eğer bebek aşağıya doğru inerse, oturduğunuzda kucağızda bir boşluk, nefes alıp vermede bir kolaylık, fazla mide kapasitesi (yük aşağıya kaydığı için), fazla kasık ağrısı, sık idarara çıkma, hatta sık idrar kaçırma hissetmeye başlarsınız. Doğum öncesi ziyaretlerinizde doktorunuz bebeğinizin kasıklarınıza doğru inip inmediğini kontrol edecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hulyaylmzalp

Tüm sevinçlerimi koydum önüme, baktım hepsi AİLEM
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.133
Bizde eşime göre alıyoruz izin alması daha kolay oluyor sabah için☺ Neyse daha karşılaşırız inşallah. Valla yattıkça zaman geçmiyor sanki. Bayramı dört gözle bekliyorum ilaçları bırakacağım şimdiden heyecan yaptım. Hele proluton beni bitirdi artık popoda yer kalmadı
Hadi bakalim insallah kurtulursun ilaclardan canim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-07-2019

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 59 gün kaldı.

Sonraki üç gün içinde bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Bu ay daha önceden yaşamış olduğunuz sırt ağrısı gibi bir çok aynı belirtiyi yaşayabilirsiniz. Siz ve bebeğiniz genişledikçe, sırtınız için yük denegelemek giderek zorlaşacaktır. Bebeğiniz daha hızlı kilo almaya başlıyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hulyaylmzalp

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.133
Canim perine masaji mi ne varmis son zamanlarda onu deneyebilirsin yirtilmayi engelliyormus kesiyede gerek kalmiyomus. Insallah hakkinizda hayirlisi olur

Sonraki üç gün içinde bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Bu ay daha önceden yaşamış olduğunuz sırt ağrısı gibi bir çok aynı belirtiyi yaşayabilirsiniz. Siz ve bebeğiniz genişledikçe, sırtınız için yük denegelemek giderek zorlaşacaktır. Bebeğiniz daha hızlı kilo almaya başlıyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hulyaylmzalp

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.133

Selam kızlar
Masallah bebiseeee canim 2 kiloya bisey kalmamis. Rabbim hayirlisiyla dogurmak nasip etsin

-cantanem-

Guru
Pro Üye
Emoji Skoru
45.498

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-07-2019

Bebeğimi kucağıma almama 50 gün kaldı.

Bebeğinizin derisinin altında yağ biriktikçe, bebeğinizin cildinin rengi koyu kırmızıdan ve şeffaflıktan, pembemsi ve yarı saydam (koyu tenli bebekler için de geçerlidir) hale gelecektir. Hamileliğinizin son yarısında bebeğinizin protein ve yağ talebinde büyük bir artış var. Doğumdan önceki 6-8 hafta içinde bebeğinizin kilosu iki katına çıkacaktır. Nefes darlığı yaşama sıklığınız artabilir.

Yukarı Alt