-cantanem-

Guru
Pro Üye
Emoji Skoru
45.833
Bence uyumali son kez en guzel uykusunu almali 😂 sonra en az 1 sene uyku yok kimseye
Hahahah dogru valla. Ben çok emzirirken uyuduğumu bilirim 🙄 tam rahata ermiştim ki sıfırdan bidaha valla 😂senin işin daha zor 🙄Allah yardımcın olsun 😍

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-07-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 29 gün kaldı.

Önümüzdeki günlerde bebeğinizin vücudundaki beyaz yağ oranı %8'e çıkmış olacak. Hamileliğinizin son zamanlarında gece uyurken bacak krampları çok sık görülür. Yorgunluktan kaçınarak ve mümkün olduğunda bacağınızı yükseğe kaldırıp dinlenerek, krampların önüne geçebilirsiniz. B grubu streptokok enfeksiyonu testi 35-37. haftalar arasında yapılabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Hulyaylmzalp

Tüm sevinçlerimi koydum önüme, baktım hepsi AİLEM
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.947
Hahahah dogru valla. Ben çok emzirirken uyuduğumu bilirim 🙄 tam rahata ermiştim ki sıfırdan bidaha valla 😂senin işin daha zor 🙄Allah yardımcın olsun 😍
Aminnn aminnn 1 tane degil 2 tane bebek ve 7 sene sonraaa. Bunun son 3 senesi rahatlik bolluk bereket icindeydi oysa 😂😂 uykularin biri geliyo biri gidiyodu rahatca gezip tozuyodum. Rahat batar derler yaa ben onu yasadim galiba 😂😂😂 saka bi yana rabbim saglik versin tum evlatlarimizaaaa. elbet yeniden rahata kavusucaz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-07-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 38 gün kaldı.

Bebek hemen hemen her zaman annenin pelvisi içine baş aşşa pozisyonda yerleşir. Bunun sebebi başın vücudun en ağır kısmı olması ve rahmin üst tarafına nazaran alt çevresine daha iyi yerleşebilmesi ile alakalıdır. Doktorunuz her kontrolde rahim boynundaki genişleme ve açılma işaretlerini izleyecektir. Son ayda, aktif bir doğum veya dikkate değer kasılmalar olmadıkça 1-2 cm lik açılmalar alışıldık bir durum değildir. Bebeğinizdeki geçici tüyler artık yok olmaya yüz tuttu.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

-cantanem-

Guru
Pro Üye
Emoji Skoru
45.833
Aminnn aminnn 1 tane degil 2 tane bebek ve 7 sene sonraaa. Bunun son 3 senesi rahatlik bolluk bereket icindeydi oysa 😂😂 uykularin biri geliyo biri gidiyodu rahatca gezip tozuyodum. Rahat batar derler yaa ben onu yasadim galiba 😂😂😂 saka bi yana rabbim saglik versin tum evlatlarimizaaaa. elbet yeniden rahata kavusucaz
Amin canım inşallah. Saglıklı olsunlar, canları sagolsun da gerisi bi şekilde geçecek. :)

Önümüzdeki günlerde bebeğinizin vücudundaki beyaz yağ oranı %8'e çıkmış olacak. Hamileliğinizin son zamanlarında gece uyurken bacak krampları çok sık görülür. Yorgunluktan kaçınarak ve mümkün olduğunda bacağınızı yükseğe kaldırıp dinlenerek, krampların önüne geçebilirsiniz. B grubu streptokok enfeksiyonu testi 35-37. haftalar arasında yapılabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Saye-

oldurulmak istenende degil,olanda hayir vardir...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
21.065
Selam kizlar tarih alanlara hayirli olsun. Bizde bugun sok yasadik cuma doguma giricem🙄🙄 sulari azalms kizlarin aceleciler erkenden gelicekler. 2 ve 2.5 kilo olmslar. Tam 35 haftalik olucaklar ins kuvoze girmezler bana dua edin🙏 2 hftamz var die dusunuyordk aniden dogum diyince ben cok heyecanlandm ve panik oldm. Spinal dedi ben yapamam soktaym suan dedim o an bakariz dedi hayirlisi artik
Canım çok şaşırdım inan. Neyseki riskli haftalar geçti bebeklerin kilosuda iyi inşallah sağlıklı doğumlar olsun rabbim şimdiden yardımcın olsun. Bana nedeysek yarın bakalım
Kızlar çıkmıştk hasteneden hergün pediatri kontolü var 2380 ile doğumdan çıktık 2100 dünki kilosuydu. Arrık bugün kilo kaybının durması yarındn itibarende 20-30gr artması gerekmiş. Anne sütü veriyorum ama çok çabuk yoruluyo doktor 2 memeden 40dk emzir diyo benim oğlan tek memede 10dkda uyuyo masaj şarkı ninni kar etmiyor uyanmıyor. Güzel beslenmesi gerekmiş.

Unutmadım canım inan günde 2-3 saatlik uykuylayım eşimle nöbetli bebiş bakıyoruz ki ikimizde aynı anda uyumayalım diye. Gündüzde doktor hastane peşindeyiz. Güzel seyler olacak inş bugün doktor moral bozmaz tartımız eksiye düşmez die dua ediyorum.

Bu arada 62 ile hamile kalmıştım 68 ile doğurdum ilk 3 gün tartılamamıştım dün 63,5 çıktım. 40 çıkana kadar sanırım eski kiloma ulaşırı
Canım çenesi kuvvetlendikçe refleksi de artacak daha fazla kalır memede de. İnşallah kilo kaybetmez bir daha sık sık emziriyorsun zaten.
Ayy resmen bende şok oldum 😕 hayirlisi boyleymis canimm insallah sorunsuz dogar kizlarin sag salim alirsin kucagina. Uzulme 33de dogup sorunsuz evine giden bebekleri okudum merak etme 35 az bi zaman degil. Ama korktum sen boyle diyince yarin bende goruneyim pazartesiye daha 5 gun var icime benimde kurt dustu duramam zaten hareketleri yavasladi karnim da yer yok gibi
Bencede Pazartesi’yi bekleme canım sende yakın zamanda git. Bende bir ürperdim şimdi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-07-2019

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 25 gün kaldı.

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hulyaylmzalp

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.947
Canım çok şaşırdım inan. Neyseki riskli haftalar geçti bebeklerin kilosuda iyi inşallah sağlıklı doğumlar olsun rabbim şimdiden yardımcın olsun. Bana nedeysek yarın bakalım

Canım çenesi kuvvetlendikçe refleksi de artacak daha fazla kalır memede de. İnşallah kilo kaybetmez bir daha sık sık emziriyorsun zaten.

Bencede Pazartesi’yi bekleme canım sende yakın zamanda git. Bende bir ürperdim şimdi
Zamanlarimizda boyle yakinken insan ister istemez urperiyor canim. Rahim agirliklarini bi sekilde tasisa da baska sorunlar cikabiliyor iste. Rabbim sag salim dogurmak nasip etsin. gve gve laiyka laiyka dogurdu saglikla kucakladilar Islaksu34 Islaksu34 Morasigi Morasigi da insallah saglikla kavusucaklar. Hadi kizlar ilk 5e kim giriyo bakalimmm 😂

Bebek hemen hemen her zaman annenin pelvisi içine baş aşşa pozisyonda yerleşir. Bunun sebebi başın vücudun en ağır kısmı olması ve rahmin üst tarafına nazaran alt çevresine daha iyi yerleşebilmesi ile alakalıdır. Doktorunuz her kontrolde rahim boynundaki genişleme ve açılma işaretlerini izleyecektir. Son ayda, aktif bir doğum veya dikkate değer kasılmalar olmadıkça 1-2 cm lik açılmalar alışıldık bir durum değildir. Bebeğinizdeki geçici tüyler artık yok olmaya yüz tuttu.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

beyazyaka

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.102
İyi olmanıza sevindim canım. Arka arkaya doguma gidiyoruz valla. Saglıkla kucagımıza alalım 😍😍
🙏🤗😍 amin canım inşallah muhtemelen senin de 1-2 temmuz olur gibi
Selam kizlar tarih alanlara hayirli olsun. Bizde bugun sok yasadik cuma doguma giricem🙄🙄 sulari azalms kizlarin aceleciler erkenden gelicekler. 2 ve 2.5 kilo olmslar. Tam 35 haftalik olucaklar ins kuvoze girmezler bana dua edin🙏 2 hftamz var die dusunuyordk aniden dogum diyince ben cok heyecanlandm ve panik oldm. Spinal dedi ben yapamam soktaym suan dedim o an bakariz dedi hayirlisi artik
Hayırlı olsun canım sağlıkla kucağına alırsın inşallah bebislerini dua ederiz 🙏
Hadi hayirli olsun canim pek bisey kalmamis🤗 masallah herkes pespese dogurucak gibi
Evet 🤗🤗🤗 heyecan endişe karışık hepimize sağlıklı doğum nasip etsin Allah'ım 🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-07-2019

Bebeğimi kucağıma almama 26 gün kaldı.

Bebeğinize ait kan dolaşımı, göbek kordonunda bulunan iki atar damar ve bir toplar damar vasıtasıyla yapılır. Hamileliğin son zamanlarında funik üfürümü denilen bir üfürme sesi bebeğinizin kordon bağı üzerinde duyulabilir. Erkek veya kız bebeklerin doğumda göğüsleri şiş olabilir. Parlak kırmızı akıntı veya kalıcı lekelenmeler hemen doktora bildirilmelidir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

laiyka

Mateja & Alex
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5.539
laiyka laiyka canim sende epidural olmstn dimi. Doktor spinal sezryn dedi daha iyi yaparsn dedi birz cesart verdi ama ben panigim ve heyecanliyim bide aniden dogum cknca korktm yapamam uyuyim dedim bakcz o an dedi babasida gelck bak sana destk olck ole dusn dedi. Sen neler yasadin memnun kaldin mi. Igne de korkutuyo cok aciyomu yaparken😊
Ayy kuzum bencede spinal daha iyi, genelde bebekte etkileniyor anestezi ilaçlarından. Zaten sezeryanda kendini kötü hissedersen söylersin sana seni sersemletecek dozda iğne yaparlar. Benim doğumumda epidural takıldı doktor bakıyor yırtıkvarmı, bana epidurale bas ağrı çekme diyor bende ona ama bebeğim ağlamadı diyorum. Yani bence herkes o ana şahit olmalı. Benim doğumumdaki en güzel seylerden biriydi epidural 6cmde ağrılar çok kuvvetlendi, dayanamadım belim kopuyordu. Epidural sonrası zil tak oyna. Yalnızca ıkınma anında ağrım oldu doktor seninki küçük bebek iyi ıkınamayabirsin riske atmayalım ağrı butonuna basma dedi. Yani epidural yaptırmasaydım normal doğuramazmışım.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-07-2019

Bebeğimi kucağıma almama 27 gün kaldı.

Bebeklerin %88'i tahmini doğum tarihinden önceki iki hafta içinde doğacaktır. Şu andan itibaren siz ve bebeğiniz için bu aralığın başlamasına 2 hafta kaldı. Bebeğinizin boyu yaklaşık 33-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2500-2800 gr. aralığında.

-cantanem-

Guru
Pro Üye
Emoji Skoru
45.833
🙏🤗😍 amin canım inşallah muhtemelen senin de 1-2 temmuz olur gibi

Hayırlı olsun canım sağlıkla kucağına alırsın inşallah bebislerini dua ederiz 🙏

Evet 🤗🤗🤗 heyecan endişe karışık hepimize sağlıklı doğum nasip etsin Allah'ım 🙏
Benim günüm belli oldu. 3 temmuz da 😍

Hulyaylmzalp

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.947

Hulyaylmzalp

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.947
Gunaydin kizlarrr :KK36:
Islaksu34 Islaksu34 canim rabbim sag salim kurtarsin insallahhh hayirlisiyla cikin yavrunla.:emir_bebek:
Saye- Saye- canim sende hayirli haberlerle gel fuat beyden :KK5:

Yukarı Alt