Popüler Konu 2019 Ekim Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    135

nehirnil111

Guru
Pro Üye
Emoji Skoru
76.204
Tekrarliyor nedense bende anlamadim ki.🤷‍♀️
Eskiden bu kadar olmazdi.Etkisi gecsin diye bidonla geziyorum resmen su ice ice bir hal oldum.
Yapıdan kaynaklanıyor canım kız kardeşimde öyle sürekli çekiyor çok dikkat ettiği halde maalesef hamilelikte de öncesinde de uğraşıyordu :KK51:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-10-2019

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 154 gün kaldı.

Bu hafta içinde miyelinleşme işlemi başlar. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Bebeğiniz artık avucunuza sığacak kadar büyüdü. Boyu yaklaşık olarak 14 cm. civarında. Artık yavaş yavaş bebeğiniz için kıyafet ve mobilya alışverişine başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yengecbayan38

Canım kızım 💞💞
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
bende lazer yaptırmıştım ama bir artış olmadı , ince tüyler vardı halende var .
ilkte kızda da ara dönemde saçım gürleşmiş emzirme döneminde dökülmüştü .şimdide gürleşti .senin kıl yapınla ilgili birşey belliki .
Bende lazer yaptiriyordum yüz bölgeme, aşırı çıktı ve şuan yapmıyorlar 😔iple aldirsam diğerleri canlanacak bütün emekler boşa gidecek. Lazer e yaptıran var mıdır peki hamilelikte?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-10-2019

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 141 gün kaldı.

Bebeğinizin saçları artık yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Bir ay içinde belki bebeğinizin saçları 1 cm den uzun olacaktır. Uyurken solunuza doğru yatarken bacaklarınızın arasına bir yastık almanız bacaklarınızı paralel tutmanıza ve böylece daha rahat uyumanıza yardımcı olacaktır. Eğer annede hemoroid görülürse buz torbaları veya ilgili merhemler yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

nehirnil111

Guru
Pro Üye
Emoji Skoru
76.204
Bende lazer yaptiriyordum yüz bölgeme, aşırı çıktı ve şuan yapmıyorlar 😔iple aldirsam diğerleri canlanacak bütün emekler boşa gidecek. Lazer e yaptıran var mıdır peki hamilelikte?
Canım lazer önermiyorlar bir de yüzüne lazeri önermem senelerce yaptım keçi sakalı gibi bir tüy bıraktı hatta yaydı suratıma çokta iyi bilindik bir yere gidiyordum sonra görmeyince iğneliye geçtim farklı bir uzman yere iyi ki görmemiş diyorum şuanda aşırı azaldılar tek tük çıkıyor ve iğneliye doktorum onay verdi yüz bölgesine yapılıyor :KK200:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-10-2019

Bebeğimi kucağıma almama 154 gün kaldı.

Bu hafta içinde miyelinleşme işlemi başlar. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Bebeğiniz artık avucunuza sığacak kadar büyüdü. Boyu yaklaşık olarak 14 cm. civarında. Artık yavaş yavaş bebeğiniz için kıyafet ve mobilya alışverişine başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Thelittleprince

Çok şükür...🙏🧿
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.210
Bu kirec gibi bir su.Toz halinde satiliyor sisede.Ben hem kendim icin kullandim hem de yaşli kedimde bagirsak problemi vardi.3 sene boyunca bu ilacla tuvalete cikabilmisti.Yani zarari yok diye dusunuyorum.Sen yine de mutlaka bir sor doktoruna.Zararsiz,kullanabilirsin derse bir denersin.Bilirim kabizligin ne zor oldugunu.
AYnen, kabus gibi. Bütün enerjimi alıp götürüyor.
soracağım doktora canım, çok teşekkürler 💕

Yengecbayan38

Canım kızım 💞💞
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
Canım lazer önermiyorlar bir de yüzüne lazeri önermem senelerce yaptım keçi sakalı gibi bir tüy bıraktı hatta yaydı suratıma çokta iyi bilindik bir yere gidiyordum sonra görmeyince iğneliye geçtim farklı bir uzman yere iyi ki görmemiş diyorum şuanda aşırı azaldılar tek tük çıkıyor ve iğneliye doktorum onay verdi yüz bölgesine yapılıyor :KK200:
Bende uzun süre dir yaptırıyorum maalesef dağıldı Zaten lazer den sonra igneliye geçiyorlardı, ama benimki o safhaya gelmedi 😏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-10-2019

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 141 gün kaldı.

Bebeğinizin saçları artık yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Bir ay içinde belki bebeğinizin saçları 1 cm den uzun olacaktır. Uyurken solunuza doğru yatarken bacaklarınızın arasına bir yastık almanız bacaklarınızı paralel tutmanıza ve böylece daha rahat uyumanıza yardımcı olacaktır. Eğer annede hemoroid görülürse buz torbaları veya ilgili merhemler yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

hkalps

🐣
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.272
Tekrarliyor nedense bende anlamadim ki.🤷‍♀️
Eskiden bu kadar olmazdi.Etkisi gecsin diye bidonla geziyorum resmen su ice ice bir hal oldum.
Ya hamilelikte normal bebek baskı yapıyor mesaneye..
İnşallah geçer temelli ya

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-10-2019

Bebeğimi kucağıma almama 157 gün kaldı.

Bebeğinizin kulağı artık başın iki yanında çıkıntı yapmaya ve gözleri yan taraftan ziyade ön tafa doğru bakıyor. Plasenta bebeğinizi sağlıklı tutmak için hizmet ederken aynı zamanda sizin sağlığınızı korumada da önemli bir rol oynamaktadır. Plasenta, globulinleri ve kanda bulunan doğal bileşenleri sentezleyerek enfeksiyonları önler. Bebeğinizin diş minesi oluşmaya başladı.

hkalps

🐣
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.272

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-10-2019

Bebeğimi kucağıma almama 157 gün kaldı.

Bebeğinizin kulağı artık başın iki yanında çıkıntı yapmaya ve gözleri yan taraftan ziyade ön tafa doğru bakıyor. Plasenta bebeğinizi sağlıklı tutmak için hizmet ederken aynı zamanda sizin sağlığınızı korumada da önemli bir rol oynamaktadır. Plasenta, globulinleri ve kanda bulunan doğal bileşenleri sentezleyerek enfeksiyonları önler. Bebeğinizin diş minesi oluşmaya başladı.

emily07

Şükürler olsun seni bana verene ♡pamuğum♡
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.934
gratis bio magic organik boya ile boyadım .12. haftadan sonra organik ile boyatabşlirsin demişti dr .ben aralardada boyadım ama normal boya ve sadece 5 dk hafif beyazlar renk alınca korkup yıkadım .bu sefer 30 dk tuttum çokta beğendim ilk kez organik boya kullandım sıfır koku .sonrasındada artık organik ile boyarım .benim beyazlarım çok fazla saçım normalde karameldi biraz koyu renk alın diyorlar fındık kabuğu aldım çokta güzel kapattı , rengi aksada 2 ay kadar idare eder etmezse 1 ay sonra dip boya yaparım yine .
Canim kullandığın boya bumu
0280520_dogal-sac-boyasi-kumral-no-700.jpeg

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-10-2019

Bebeğimi kucağıma almama 156 gün kaldı.

Önümzüdeki iki gün içinde kulaklar nihayi konumuna gelecektir. Bu haftadan itibaren kalbiniz hamileliğinizi desteklemek için %40-50 daha fazla çalışacaktır. Genellikle bu fazla iş yükü sorun teşkil etmez. Sağlıklı bir kalp artan bu ihtiyaç ile baş edebilir. Annelerde karnın iki yanında olan ligament ağrıları olabilir.

Yukarı Alt