Popüler Konu 2019 Ekim Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    262

leslie34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2017
494
1.081
evet alanında uzman olan doktor çıkarıyormuş ameliyatsız ama uyutuluyormussun gene sanirm. Allah korusun zordur ya . iste boyle bazen iyibazen kotu hikayeler çıkıyor ortaya kadin memnunsa sorun yok hic bi sekilde:) . aslinda tüp bebek genelde sezaryen ediliyor zaten zor elde edilmiş bi gebelik diye doktorlar alıyor hemen. banada ayni seyi demisti doktor iki düşük arkasından iğnelerle ilaçlarla geciridgin bi gebelik ki kolay gebede kalamıyorsun bebegi risk etme demisti ama risk degl yani kan sulandırıcı igne kullananlar normal dogum yapiyormus he bazısı gerçekten yüksek doz igne kullanıyo günde iki vuruluyo . pıhtılaşma olan genlere bağlı olarak . cok dolaştım hastane hastene hepsi normal yapabilirsin dedi. devlette de aynı şekil normal yaparsın ama bana dersen sezaryen istiyorum asla en ufak bi risk istemiyorum sana gun verelm alalm dedi . normali cok istiyordum korkuyordumda ama normali sectm . ki devlette ki doktor fikrimi sorarsan bebegn pozisyonu normale cok uygun kontrol altinlda ol surekli . doguma en yakin surede igneni birak ve normal yap dedi . hala bazen iyi cesaret etmişim diyorm🤣
Benim bebeğimde tüp bebek. 5. Transferimde hamile kalabildim. Doktorum prof. Ve normal doğurabilirsin dedi. Allaha şükür ki herşeyi çok normal gitti. Tam günü gününe gelişimi sanki normal bir gebelik gibi tarihler tam oturuyor. Fakat bende doktoru dinlemeyip sezaryen yaptıracağım. Asla normal doğumdan korkmuyorum ama bebeğimi 41. Haftalara kadar bekletip komplikasyonalarla tehlikeye atma lüksüm yok diye düşünüyorum. 38+3 te sezaryen olucak inşallah🙏🏼 Hepimiz sağlıkla kucağıma alaşım bebişlerinizi tek dileğim ❤🧿😍❤

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-10-2019

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 6 gün kaldı.

Bebeğinizin kafatası henüz tam olarak katı, sert değildir. Birbirinden ayrık ve birbirini iten, geniş beş kemik plakasından oluşmuştur. Bebeğiniz, rahminizde geçirdiği son haftalarda, hayati önem taşıyan madeleri, kanınızdan, plasentadan ve amniyotik sıvıdan almaya devam ediyor. Aldığı antikorlar, hastalıklara karşı bebeğinize bağışıklık sağlayacaktır. Bu noktada bazı bebeklerin boyu 36-38 cm. ve ağırlığı 3,400 gr olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

zeraseba

MELEĞİMİ BEKİYORUM
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2012
2.486
5.135
evet alanında uzman olan doktor çıkarıyormuş ameliyatsız ama uyutuluyormussun gene sanirm. Allah korusun zordur ya . iste boyle bazen iyibazen kotu hikayeler çıkıyor ortaya kadin memnunsa sorun yok hic bi sekilde:) . aslinda tüp bebek genelde sezaryen ediliyor zaten zor elde edilmiş bi gebelik diye doktorlar alıyor hemen. banada ayni seyi demisti doktor iki düşük arkasından iğnelerle ilaçlarla geciridgin bi gebelik ki kolay gebede kalamıyorsun bebegi risk etme demisti ama risk degl yani kan sulandırıcı igne kullananlar normal dogum yapiyormus he bazısı gerçekten yüksek doz igne kullanıyo günde iki vuruluyo . pıhtılaşma olan genlere bağlı olarak . cok dolaştım hastane hastene hepsi normal yapabilirsin dedi. devlette de aynı şekil normal yaparsın ama bana dersen sezaryen istiyorum asla en ufak bi risk istemiyorum sana gun verelm alalm dedi . normali cok istiyordum korkuyordumda ama normali sectm . ki devlette ki doktor fikrimi sorarsan bebegn pozisyonu normale cok uygun kontrol altinlda ol surekli . doguma en yakin surede igneni birak ve normal yap dedi . hala bazen iyi cesaret etmişim diyorm🤣
Hikayemiz çok benzio. Biz bı sene korunduk iki sene hiç gebe kalamadim oldu üç yıl. Hamile kaldım kimyasal oldu. Onun ardından yine kaldım iki aylık kalbi durdu kürtaj oldum zaten hamile kalmam kolay olmuyodu. Kürtajdan yedi ay sonra ilk oğluma hamile kaldım. Doktor da hikayemi yakından biliyodu pıhtılaşma cikmadi ama doktor tedbir olsun dedi dokuz kan sulandirici iğne oldum. Oy oy çok zordu. Doktor hep kıymetli bebek derdi. Çok istediğimizi biliodu. Neyse sonuç sezryan oldu. Bu bebegimde farkli doktora gittim hikayemi anlattim gittgimde beş haftaliktim iğne vermedi aspirin verdi üç aylıkken kesti.gereksiz ilaç kullanımına gerek yok bebek gelişiyor dedi. Başta biraktirinca tedirgin oldum ama zaten pıhtılaşma yok dedi. Güvendim doktoruma . Detaylı ultrason da bebeğe sol taraftan giden kan akisinda azalma tesbit edildi. Dediki normalde aspirin veiririz bu durumda ama bebeğin gelisimi normal. Takip edicez. Olurda haftasında gerileme olursa hemen aspirin baslicaz. Kontrol ler normal gidio çok şükür. İlk bebeğim kadar kilolu bı bebek olmucak tahminim ama sağlıklı çok şükür. Doktorumun takibimi çok güzel yapması ilaçları gereksiz yuklememesi çok hoşuma gidiyor. İnşallah doğumum da güzel geçer. Bı anne gibi sevdim benimsedim doktorumu . İyi doktor hamile kadının en büyük şansı bence🥰

zeraseba

MELEĞİMİ BEKİYORUM
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2012
2.486
5.135
@ beriko bunlarin hepsi geçecek canim , çok şükür sağlıkli ve hayatta sadece sana gelene kadar biraz daha toparkanmak istiyor.
Ben doğumdan 1 hafta sonra korse takmaya başlamıştım hatta şöyleki korse varken hareketlerim daha rahat oluyordu sıktığı için rahat hissediyordum kendimi sonrasında da çok faydasini gördüm .kilo versede karnim kaldı diyen çok kişi var ben kilo verince göbeğimde gidiyordu.

Ben rapor alman gerektiğini biliyorum . sonradan geç kalmissin denmesin.belki dr bilmez ama sen hasta haklarina bir sor yine.@ozser de muhasebeciymis bence kulak ver araştır .

Gizli cepli lohusa takımı ile o kadar rahat etmiştim ki ilk doğumdan yine aradim bulamadim istediğim gibi.bunada 2 takim düğmeli pijama takımı aldim.birde gecelik vardi evde yeni almadim ama hst de belki gece giyerim diye alicam yanima. yedekte dursun kirlendi döküldü ne olur ne olmaz diye.yoksa ben pijama ile rahat edenlerdenim.
Bende beş gün sonra galiba korse takmaya başladım. Çok öksürüyor dün ben. Korse olunca canm çok acimiyodu.

XSIDE10

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2019
593
1.916
canım valla herşey o kadar karıştı ki bende müşavir ile görüştüm en son o da senin dediğin gibi dedi doktor rapor vermezse nasıl onaylayacağım falan diye dedi 170 de gerek yok dedi anlamadım hiç bişe hastaneye gittiğimde rapor isteyeceğim

daha düşük olacak ama elden alınacakmış o para
@OZSER0801 bankaya yatıramıyorlarmış sanırım bana öyle söylediler doğru mu bu ?
Sgk da aldığın maastan az mı gözüküyorsun öyleyse sgk da atıyorum seni asgarî ucret gösteriyorsa asgari ücretin brüt ücreti üzerinden 3/2 sini veriyor .ama senin maaşın aslinda daha fazla ise aradaki kaybın olan 3/2 farki isyeri sana elden verir.
Benim hak yiyenlerde böyle yapıyor.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-10-2019

Bebeğimi kucağıma almama 1 gün kaldı.

Bu noktada bebeğinizin vücudundaki yağ oranı yaklaşık %15 dir. Yaklaşık bu yağın %80 i bebeğin derisinin altında biriken yağlardır. Geri kalan %20 oranındaki yağ ise organlarda ve kas dokularında bulunur. Kilo almanız son haftalarda yavaşlamış hatta tersine kilo vermeye dönmüş olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

dombili_xl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2011
3.222
8.461
canım valla herşey o kadar karıştı ki bende müşavir ile görüştüm en son o da senin dediğin gibi dedi doktor rapor vermezse nasıl onaylayacağım falan diye dedi 170 de gerek yok dedi anlamadım hiç bişe hastaneye gittiğimde rapor isteyeceğim

daha düşük olacak ama elden alınacakmış o para
@OZSER0801 bankaya yatıramıyorlarmış sanırım bana öyle söylediler doğru mu bu ?
Bizde PTT’ye yatırıyor Sgk canım, oradan alıyoruz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-10-2019

Bebeğimi kucağıma almama 1 gün kaldı.

Bu noktada bebeğinizin vücudundaki yağ oranı yaklaşık %15 dir. Yaklaşık bu yağın %80 i bebeğin derisinin altında biriken yağlardır. Geri kalan %20 oranındaki yağ ise organlarda ve kas dokularında bulunur. Kilo almanız son haftalarda yavaşlamış hatta tersine kilo vermeye dönmüş olabilir.

Ardnlina

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2018
3.196
9.400
Canım vazgeçmek değil de biraz daha kalıcı tepki verse karşıdaki de bi daha tekrarlayamaz en azından sacmalamayi.. konuyu kendisi acar bi şekilde bise desen suç demesen suç oluyor :olamaz: çok diyoruz konuşmayalım diye ama konu illa ki geliyor bende ağzımı tutamıyorum saydiriyorum yalan yok :ukala:
Emin ol sen hatalı olsan çok sert tepki verir ki eşim de aynı şekilde ailesi hatalı olunca beni karıştırma kendiniz konuşup halledin diyor🙄 Ama ben hatalı olsam konuşurda konuşur🙄 Valla insan kendini tutamıyor artık dayanılmaz hale geliyor bazen insan

Busebusra06

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2018
423
532
Kızlar hamileyken evi temizlerken çamaşır suyu falan kullandınız mı ben kendime engel olamıyorum titizlik manyaklıgı var :KK43:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-10-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 10 gün kaldı.

Doğumda hala lanugo (geçici tüyler) kalmış ise bunlar bebeğin omuzları, alın ve boynu üzerinde bulunur. Bir çok kadın gerçek doğum kasılmalarını, birikme, yükselme, kırılma ve düşme şeklinde dalgalar olarak tanımlar. Yürüyüş doğumu destelemek konusunda yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Irmakm

1kadın1adam1kız1erkek
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2017
625
1.959
Emin ol sen hatalı olsan çok sert tepki verir ki eşim de aynı şekilde ailesi hatalı olunca beni karıştırma kendiniz konuşup halledin diyor🙄 Ama ben hatalı olsam konuşurda konuşur🙄 Valla insan kendini tutamıyor artık dayanılmaz hale geliyor bazen insan
Allah'a çok şükür övünmek için demiyorum ama hiç hatalı olmadım şu ana kadar o yüzden bana hiç bise diyemiyor sen haklısın bise diyemem der. Onun öfkesi hep ailesini haksız olması zaten kendisi de görüyor ve kabullenemiyor aslında.
Hatasısın derken de kendimi begenmislikten değil tek hatam etkiye tepki vermektir verirken bazen yanlış tepkiler verebiliyorum bende insanım sonuçta. Ama asla kötü düşünmedim kimse için ya da bi sorun çıkarmadım haksızlık yapan arkadan konuşan kuyu kazan iftira atan olmadım. Eşim bunları hep gördü o yüzden yanımda asla bana zorlama yapmıyor konuşma haklısın diyor. Benim şikayetim kendisi de.gerekli tepkiyi verseydi Çok şanslar verdik ailesine onlarda biraz dururdu belki bu kadar uzamazdı falan filaan amaaan ne çok yazdım ya baş ağrıttım kusura bakmayın yine açıldı bu kayınvalide konusu ve benim ağzım :ukala::ukala:o_O

Yukarı Alt