Popüler Konu 2019 Ekim Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    263

dgdln

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
6.124
8.052
Kızlar hamileyken evi temizlerken çamaşır suyu falan kullandınız mı ben kendime engel olamıyorum titizlik manyaklıgı var :KK43:
Canım ben kireç çözücü, yağ çözücü , Domestos vs hepsini kullandım ve kullanıyorum da ama döktükten sonra o ortamdan ayrılıyorum zaten pencereler falan hep açık oluyo sonra gelip hemen suyla temizliyorum o yüzden uzun süre maruz kalmıyorum o kimyasala

Dogumu kolaylastiran hareketler falan yapiyormusunuz birseyler veya acilma olmasi icin neler yapilmasi gerekiyor ben bugun yuruyuse basladim hurmayada basliyacagim baska neler yapilmasi gerekiyor ki
Canım ben yürüyüş miktarımı arrtirdim bi de uyumadan önce yatakta yapabileceğim bi kaç hareket ve gün içinde aklıma geldikçe öne arkaya ve yanlara esneme hareketi yapıyorum beni çok rahatlatıyo

leslie34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2017
497
1.085
Yürüyüş bir kaç haftadır yapıyorum ben haftada 3-4 defa. Merdiven inme çıkma squatı falan da bu hafta söyledi doktorum. 35+6yım
Bu haftalar erken değil miymiş ? Çok enteresan :işsiz:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-10-2019

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 4 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin göğüs kafesi daha belirgin hale gelecektir. Hem erkek hem kız bebeklerin göğüsleri annelerinden gelen östrojen sebebiyle çıkıntılı olabilir. Hamileliğin bu aşamasında rahim tarafından gelen bir tekme, kucağınızdaki bir kitabı yere düşürebilir. Hamile kadınların %10 unda su gelmesi vakkası yaşanır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Berikko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2019
1.217
4.122
Canim göğüs ucu kremi sürüyormusun?
Arada sürüyorum.. Kalan sütü sürüyorum genelde.. Süt daha bir iyilestirdi göğsümü.. Kremleyonce de iyice iyi oluyo😊 ama ben silikon göğüs koruyucu almışım.. Eymen emerken takmam da göğüs ucunu korumak için takarim.. Baktim olmuyo o gümüş kalkanlardan alirim

Berikko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2019
1.217
4.122
Ben ilk oglumda 1 hafyalikken korse giymistim görumcemn zoruyla dikislerm acildi ve bi de onla ugrastm
Valla şu an 12 gün oldu.. Duştan sonra iyice kuruluyorum öyle dedi doktor.. Ağır kaldirmamaya dikkat ediyorum.. Korseyi bugun takcaktim vazgectim.. Yine doktora sorayim dedim yarin.. Bende eymen geldiginde bir de dikisle ugrasmak istemiyorum.. Daha hala gastroentrelojiye gitcem.. Ne gelmeyen randevuymus... Anadolu yakasinda nerdeyse hastanelere baktım randevu yok.. Yarin bi de 182yi ariycam bakayim.. Saglik ocagi randevum da yarin.. Doktordan tahlil istiycem karaciger enzimleri için.. Bakalim ne çıkacak😕

Berikko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2019
1.217
4.122
Kordon dolandigi ultrason da gorulmedi. Sadece bizim bildiğimiz doktorun dediği bebek iri catin dar ya çok zor bı normal doğum olcak yada sonu sezeryan dedi. İlerlemeye bakalım dedi doğumhane ye yatış yapıldı once bı saat kaldım orda sancım çok vardı iznim olmadan suni sancı taktılar bide bu suni sancı değil deyip yalan söylediler. Nst taktılar hiç kalkmicaksin dediler sancı anında bile yatağa mahkum ettiler ben kalkmak yürümek istiyodm çok sinirlerim bozuldu . Bebek de doğumda zorlanirsa kalabilcek hasarları en kötü şekilde anlattılar. Sonra ben çağırdım doktoru ben beklemicem sezeryana alın dedim sezryan anında kordon dolandigi görüldü. Normal doğum için son ana kadar beklesem ne olurdu bilmiom. Ama herşeyden önemlisi bebeğime sağ salim kavuşmak istiyodm. Ne diyim nasip kısmet. En azından bebegm doğumu kendi başlattı kendi hazır olduğunda dünyaya geldi. Şimdi gün aldık ama sancm baslasa diyorum bebek hazır olup dünyaya gelse. Onu planlı bı şekilde zorla anne karnından ayırmak haksızlık gibi gelio bana. Doktor 38 hafta 1 gün için sezeryan tarihi verdi. Ertesi gün zaten izne ayriliyor doktorum . Son iki haftam kaldı bakalim
O dedigine katılıyorum.. Zorla anne karnindan planli sekilde ayirmak bana da haksizlik geliyor.. O kadar üzüldüm ki sezeryan olcak diye.. Kou sezeryan veya normal dogum değildi.. Zamaninda gelmek istedgi zaman gelmesiydi.. O zmn sezeryan veya normal farketmezdi benim için.. Ameliyathaneye girerken hep icimden oglumla konuştum.. Korkmamasini ve allahın ona yol göstereceğini söyledim içimden.. Hep dua okudum ameliyathaneye giden yol boyunca.. Keşke ilk doğumum sezeryan olmasaydı eğer olursa diğer bebegimde de böyle planli olcak.. Hatta sağlık ocagindaki aile hekimim 5 yıl çocuk düşünme dedi.. Bu sendromlar tekrarlar dedi.. Nasip tabi.. Ikinciye allah kerim😊

Yukarı Alt