Popüler Konu 2019 Ekim Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    263

zeraseba

MELEĞİMİ BEKİYORUM
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2012
2.506
5.216
O dedigine katılıyorum.. Zorla anne karnindan planli sekilde ayirmak bana da haksizlik geliyor.. O kadar üzüldüm ki sezeryan olcak diye.. Kou sezeryan veya normal dogum değildi.. Zamaninda gelmek istedgi zaman gelmesiydi.. O zmn sezeryan veya normal farketmezdi benim için.. Ameliyathaneye girerken hep icimden oglumla konuştum.. Korkmamasini ve allahın ona yol göstereceğini söyledim içimden.. Hep dua okudum ameliyathaneye giden yol boyunca.. Keşke ilk doğumum sezeryan olmasaydı eğer olursa diğer bebegimde de böyle planli olcak.. Hatta sağlık ocagindaki aile hekimim 5 yıl çocuk düşünme dedi.. Bu sendromlar tekrarlar dedi.. Nasip tabi.. Ikinciye allah kerim😊
İlk bebeğim küçükken ikinci hemen olsun diodum cahil cesareti galiba. On ay falan adet olmadım. Doğumdan on ay sonra adet görmeye başladım korunmayı bıraktık o zaman zor hamile kalıyorum çünkü. Rabbim hemen vermedi iki seneden fazla zaman geçti öyle ikinci bebeğime hamile kaldım. Hemen hamile kalan bı kadın olsaydım zaten üç dört sene ara verirdm. Rabbim en güzel zamanı bilio işte iki hafta sonra ikinci oğlumuz dogcak inşallah aralari tam dört yaş 🥰🥰 sizde Eymen büyüsün sonra belki kardeş düşünürsünüz.

Biravucmutluluk

Annelik varlığına hergün şükretmektir ❤️
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2016
9.833
12.503
Benim bebeğimde tüp bebek. 5. Transferimde hamile kalabildim. Doktorum prof. Ve normal doğurabilirsin dedi. Allaha şükür ki herşeyi çok normal gitti. Tam günü gününe gelişimi sanki normal bir gebelik gibi tarihler tam oturuyor. Fakat bende doktoru dinlemeyip sezaryen yaptıracağım. Asla normal doğumdan korkmuyorum ama bebeğimi 41. Haftalara kadar bekletip komplikasyonalarla tehlikeye atma lüksüm yok diye düşünüyorum. 38+3 te sezaryen olucak inşallah🙏🏼 Hepimiz sağlıkla kucağıma alaşım bebişlerinizi tek dileğim ❤🧿😍❤
aynen oyle tek dileğimiz o :) birde anne ne istiyorsa o önemli olan yani hangisinde rahat olacaksan ve daha iyi hissedeceksen. :) bn kizimda doktorla konuştuk eğer kendiliğinden gelirse normal yoksa sezeryan demiştik pazartesi iğneyi biraktm 1 hafta sonra pazartesiye doğmasa sezaryene razı olacaktım ama pazar günü dogdu şükür:)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-10-2019

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 14 gün kaldı.

Bebeğinizin gelişiminin bu noktasında ortalama bebek ağırlığı yaklaşık 2,900 gr. ve boyu ortalama 35 cm civarındadır. Derin nefes alma ve gevşeme egzersizleri kasılma ağrılarının hafiflemesinde size yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

-Pandora-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2017
3.038
7.397
Selam kızlar, ben de bugün bebişimi gördüm. İş çıkışı aç karnına gidince naz yaptı bizimki, yüzünü göstermedi. Sonra hoca dolaş biraz merdiven in çık gel dedi. Dolaştım geldim, neyse az bişey gülcemalini gösterdi 🤗 ilk defa nstye bağladılar, 20lerde sancım çıktı, normalmiş. 2300 gram olmuş bebeğim.

Bebeğinizin gelişiminin bu noktasında ortalama bebek ağırlığı yaklaşık 2,900 gr. ve boyu ortalama 35 cm civarındadır. Derin nefes alma ve gevşeme egzersizleri kasılma ağrılarının hafiflemesinde size yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Berikko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2019
1.220
4.130
doğum yapmış annelere bir sorum var ? hastanede doğumdan sonra pijama mı gecelik mi rahat oluyor ? göğsü açılan emzirme pijamaları rahat ve kullanışlı mı ?
Bnde artik anneyim dimi ihihihi🙈😂 valla ben pijamayi hic giyinmedim hastanede.. Ustunu giyindim.. Altımda depend kulot ustumu orttum oyle oturdum yattim.. Tuvalete giderkende uzun geceligimi giyindim.. Emzirme durumunu bilmiyorum eymen yanimda olmadgi icin😞 ama süt sagarken cikariyodum komple pijamanin uzun kollusunu.. Yalniz size tavsiyem mutlaka yün yelek götürün.. Sirtimdan cok cektim.. Yeni duzeldi.. Terleyip sogudum hastanede çok😕

Biravucmutluluk

Kayıtlı Üye
24 Kasım 2016
9.833
12.503
Hikayemiz çok benzio. Biz bı sene korunduk iki sene hiç gebe kalamadim oldu üç yıl. Hamile kaldım kimyasal oldu. Onun ardından yine kaldım iki aylık kalbi durdu kürtaj oldum zaten hamile kalmam kolay olmuyodu. Kürtajdan yedi ay sonra ilk oğluma hamile kaldım. Doktor da hikayemi yakından biliyodu pıhtılaşma cikmadi ama doktor tedbir olsun dedi dokuz kan sulandirici iğne oldum. Oy oy çok zordu. Doktor hep kıymetli bebek derdi. Çok istediğimizi biliodu. Neyse sonuç sezryan oldu. Bu bebegimde farkli doktora gittim hikayemi anlattim gittgimde beş haftaliktim iğne vermedi aspirin verdi üç aylıkken kesti.gereksiz ilaç kullanımına gerek yok bebek gelişiyor dedi. Başta biraktirinca tedirgin oldum ama zaten pıhtılaşma yok dedi. Güvendim doktoruma . Detaylı ultrason da bebeğe sol taraftan giden kan akisinda azalma tesbit edildi. Dediki normalde aspirin veiririz bu durumda ama bebeğin gelisimi normal. Takip edicez. Olurda haftasında gerileme olursa hemen aspirin baslicaz. Kontrol ler normal gidio çok şükür. İlk bebeğim kadar kilolu bı bebek olmucak tahminim ama sağlıklı çok şükür. Doktorumun takibimi çok güzel yapması ilaçları gereksiz yuklememesi çok hoşuma gidiyor. İnşallah doğumum da güzel geçer. Bı anne gibi sevdim benimsedim doktorumu . İyi doktor hamile kadının en büyük şansı bence🥰
cidden nerdeyse birebir hikayemiz 😊 benmde ilki kimyasal ikinci bos gebelik 9.haftada anlaşıldı buda ancak 3.kizim :) zor hamile kalıyordum cunku esimde varikosel vardi . hatta bu hamileligi esim cok istedi varikosel tekrarlar belki hatta doktor ihtimal yuksek dedi bi tane daha oldsun dedi bende dedm ki zaten hemen hemen olduğu yok nasil olsa smdi bıraksak olana kadr kiz epey olur 🤣 Ama Allahin isi iste korunmayı biraktigimizin ikinci ayi hamile kaldım hatta esimin işlerinden belkide o ay anca iki kere faln birlikte olduk maksimum 3tur 😁 he tabi bn daha dogru düzgün adette oluyordum düzene binmemişti dogumdan sonra bizim hikayede boyle. bu kezli gebelikte bnde cok ilaç kullanmadım protestan iğnelerini olmadan mesela ve haplarını da kullanmadım kizimda 34e kadr kullanmıştım. ama coraspin ve igne aynı kullandm coraspini kestik suan sadece igne

Biravucmutluluk

Kayıtlı Üye
24 Kasım 2016
9.833
12.503
Evet eskiler öyle diyor hep, iri bebek güçlü olup itilmeye destek verirmiş, küçük bebek kendini itemez derler
ne kadr degisik ama dimi.mesela dersin ki 4 kilo bebek nasil doğurcam kocaman 2bucuk kilo kucucuk hemen cikar 🤣 kafaları da farkli olur bakarsan kucuk kafanın daha cabuk çıkması gerek. 😁

Ardnlina

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2018
3.197
9.403
Allah'a çok şükür övünmek için demiyorum ama hiç hatalı olmadım şu ana kadar o yüzden bana hiç bise diyemiyor sen haklısın bise diyemem der. Onun öfkesi hep ailesini haksız olması zaten kendisi de görüyor ve kabullenemiyor aslında.
Hatasısın derken de kendimi begenmislikten değil tek hatam etkiye tepki vermektir verirken bazen yanlış tepkiler verebiliyorum bende insanım sonuçta. Ama asla kötü düşünmedim kimse için ya da bi sorun çıkarmadım haksızlık yapan arkadan konuşan kuyu kazan iftira atan olmadım. Eşim bunları hep gördü o yüzden yanımda asla bana zorlama yapmıyor konuşma haklısın diyor. Benim şikayetim kendisi de.gerekli tepkiyi verseydi Çok şanslar verdik ailesine onlarda biraz dururdu belki bu kadar uzamazdı falan filaan amaaan ne çok yazdım ya baş ağrıttım kusura bakmayın yine açıldı bu kayınvalide konusu ve benim ağzım :ukala::ukala:o_O
İnsanın içi dolu olsa tabi ki konuşur çok haklısın. Keşke gereken tepkileri verseler o zaman herkes haddini bilir de işte pek beceremiyorlar bunu🙄

leslie34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2017
497
1.085
aynen oyle tek dileğimiz o :) birde anne ne istiyorsa o önemli olan yani hangisinde rahat olacaksan ve daha iyi hissedeceksen. :) bn kizimda doktorla konuştuk eğer kendiliğinden gelirse normal yoksa sezeryan demiştik pazartesi iğneyi biraktm 1 hafta sonra pazartesiye doğmasa sezaryene razı olacaktım ama pazar günü dogdu şükür:)
Kesinlikle katılıyorum doktor anlayışı çok önemli iyi bir takip doktoru seçtiğime inanıyorum. Benim hiç canımı sıkmadı ve beni üzmedi şu ana kadar. İsteklerimi olabildiğince karşıladı. Anne huzuru ve mutluluğu çok önemli 💞🎀💜

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-10-2019

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 4 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin göğüs kafesi daha belirgin hale gelecektir. Hem erkek hem kız bebeklerin göğüsleri annelerinden gelen östrojen sebebiyle çıkıntılı olabilir. Hamileliğin bu aşamasında rahim tarafından gelen bir tekme, kucağınızdaki bir kitabı yere düşürebilir. Hamile kadınların %10 unda su gelmesi vakkası yaşanır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Biravucmutluluk

Kayıtlı Üye
24 Kasım 2016
9.833
12.503
:KK48:
Bu su nasıl oluyor kızlar ya su geldi diyorsunuz ortalık batmıyor mu su gelince . Bir de ortalık temizlemekle mi uğraşcaz hastaneye gitmeden, son haftalar hasta bezi mi taksak napsak :KK48:
cok gelince nasil olur bilmiyorm inan 🤣 anlatılana gore bacagina aşağı işiyormuş gbi akip gidiyormuş 🤣🤣 yerde batıyordur haliyle . bnmki anlattığın gbi az az geldi kalktıkça aşırı akinti gelmis gbi sızıntı şeklinde gelirmsboyle durumlarda ama mesela bn yatıyorum ya birikiyor kalkınca az fazla geldiğinden anlayana kadr bi kac kere yattm yattm kalktım 🤣 biraz yatınca birikmiş demek hepsindede

Yukarı Alt