Popüler Konu 2019 Ekim Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    237

autumnn

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2011
858
2.208
Ben hamileliğim boyunca asla kullanmadım kullanılan ortamda bile dışarı çıktım. Belki alakası yok ama daha önce bir hamilelik yaşadım bebeğin kalp atışlarını dinlemeye gitmeden 3 gün önce evi temizledim çamaşırsuyu kullandım o an sanki içimden birşey koptu kötü birşey olduğunu hissettim sonra gittiğimizde doktora ne yazık ki gebelik sonlanmıştı o yüzden hep içimde korku oluştu bu hamileliğimde elime bile almadım. Bardaklar sararınca evime gelen akrabalarıma yaptırdım cif falan kullandım ben çok tehlikeli olduğuna inanıyorum
Canim bardaklara camasir suyu mu kullandirttin? Sen kullanmasan da yedigin ictigin seylerde kullanilmis ama. Ne kadar durulanirsa durulansin camasir suyunun cikacagina inanmiyorum. Evime de sokmam hic gereksiz ve kesinlikle zararli.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-10-2019

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 21 gün kaldı.

Doğumunuz yaklaştıkça amniyotik kesede yırtık veya delinme olabilir. Genelde bu yoğun bir sıvı boşalması değil bir sızıntı şeklinde görülür. Amniyotik sıvı sızıntısı yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Kanlı vaginal akıntılar doğumun bir işaretir. Yalancı sancılar çok sık görülür. Her zaman doktora gidilerek kontrol edilmesi daha güvenlidir. Bu evrede doğan bebekler tam gelişmiş kabul edilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ardnlina

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2018
3.132
9.063
Canim bardaklara camasir suyu mu kullandirttin? Sen kullanmasan da yedigin ictigin seylerde kullanilmis ama. Ne kadar durulanirsa durulansin camasir suyunun cikacagina inanmiyorum. Evime de sokmam hic gereksiz ve kesinlikle zararli.
Valla iki kere yaptırdım çünkü baya sararmışlardı🙄 Bende kesinlikle katılıyorum çok zararlı bize de bebeklere de çok zarar veriyor sen en iyisini yapmışsın

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-10-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 11 gün kaldı.

Bu günden itibaren bebeğiniz, rahimde kaldığı her gün ortalama 14gr. alacaktır. Rahminizin üst kısmında bulunan kaslar her kasılma sırasında yaklaşık 25 kg. a eşit bir kuvvet uygular. Bu doğum sırasında kasların rahim ağzının açılması ve bebeği dışarı itmek için ne kadar kuvvet uygulanması gerektiğini gösterir. Eğer bebeğinizin başı aşağıya dönmemişse sezeryan doğum yapabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Biravucmutluluk

Annelik varlığına hergün şükretmektir ❤️
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2016
9.352
10.525
Dogumu kolaylastiran hareketler falan yapiyormusunuz birseyler veya acilma olmasi icin neler yapilmasi gerekiyor ben bugun yuruyuse basladim hurmayada basliyacagim baska neler yapilmasi gerekiyor ki
nefes egzersizlerini mutlaka yap . o sancılarda ve ıkınma anlarında nefes almayı unuttuğun oluyor 🤣 balon şişirir gbi nefes alman lazm karnı şişirerek o zaman bebek nefessiz kalmazmış hemde kuvvetli ikinirmissin. onun haricinde perine masaji iyioluyor diye bilmiyorm ama tek yapmak cok zor eşin faln yapması gerek. perine masajı daha az yirtikla dogumu atlatmak içinmiş hatta dogumdan once ebeler yapar vazelinle yani bna yapildi herkese de yapiliyordur sanirm :) hareketlerde yapiyordum bn squat faln. bu hamilelikte daha başlamadım zaten kasılmam cok korkuyorum yapmaya 😁 1 hafta sonra baslarm inslh . aslinda yuruyus suanda yapsamda olurda sanirm tembellikten

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-10-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 38 gün kaldı.

Bebek hemen hemen her zaman annenin pelvisi içine baş aşşa pozisyonda yerleşir. Bunun sebebi başın vücudun en ağır kısmı olması ve rahmin üst tarafına nazaran alt çevresine daha iyi yerleşebilmesi ile alakalıdır. Doktorunuz her kontrolde rahim boynundaki genişleme ve açılma işaretlerini izleyecektir. Son ayda, aktif bir doğum veya dikkate değer kasılmalar olmadıkça 1-2 cm lik açılmalar alışıldık bir durum değildir. Bebeğinizdeki geçici tüyler artık yok olmaya yüz tuttu.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

autumnn

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2011
858
2.208
Valla iki kere yaptırdım çünkü baya sararmışlardı🙄 Bende kesinlikle katılıyorum çok zararlı bize de bebeklere de çok zarar veriyor sen en iyisini yapmışsın
Daha az kimyasal olan urunler dene olmazsa da bosver biraz sararmis olsunlar canindan onemli degil ya... ben normal zamanda da kullanmayi birakmistim. Cok oncesinde yardimci abla banyo tuvaletlerde kullaniyordu artik onu da biraktirdim.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-10-2019

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 21 gün kaldı.

Doğumunuz yaklaştıkça amniyotik kesede yırtık veya delinme olabilir. Genelde bu yoğun bir sıvı boşalması değil bir sızıntı şeklinde görülür. Amniyotik sıvı sızıntısı yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Kanlı vaginal akıntılar doğumun bir işaretir. Yalancı sancılar çok sık görülür. Her zaman doktora gidilerek kontrol edilmesi daha güvenlidir. Bu evrede doğan bebekler tam gelişmiş kabul edilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

ismihazan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2016
490
786
Bu haftalar erken değil miymiş ? Çok enteresan :işsiz:
Bilmiyorum ki, erken mi acaba:110:
ne kadr degisik ama dimi.mesela dersin ki 4 kilo bebek nasil doğurcam kocaman 2bucuk kilo kucucuk hemen cikar 🤣 kafaları da farkli olur bakarsan kucuk kafanın daha cabuk çıkması gerek. 😁
bana hala mantıklı gelmiyor ama büyük bebeğin daha kolay çıkacağı, çıkar belki ama ortalığı talan edip çıkar gibi:KK48:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-10-2019

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 16 gün kaldı.

Bir haffta içinde bebeğinizin ayaklarının uzunluğu, az bir miktarda uyluğundan daha uzun olacaktır. Kendi uyluğunuza baktığınızda ayaklarınızdan ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz. Bu değişik oranlar doğumdan sonra değişecektir. Artan pelvik baskı doğumun erken belirtilerinden bir diğeridir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

-Pandora-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2017
2.983
7.133
Kızlar ben viking wc temizleyici aldım, tuvaleti onunla temizliyorum. Rossmandan da temizlik için ıslak mendil aldım, onla da oturak kısmını siliyorum. Günlük temizlik böyle oluyor. 2 haftada 1 de temizliğe bayan alıyorum, domestos işlerini o hallediyor.
Rossmandan bir de uzun mop ve yer için ıslak mendillerden aldım, gözüme çok çarparsa onla siliyorum. Doğumdan sonra ani misafir geleceği zaman da onla toparlarım dedim.

Bebek hemen hemen her zaman annenin pelvisi içine baş aşşa pozisyonda yerleşir. Bunun sebebi başın vücudun en ağır kısmı olması ve rahmin üst tarafına nazaran alt çevresine daha iyi yerleşebilmesi ile alakalıdır. Doktorunuz her kontrolde rahim boynundaki genişleme ve açılma işaretlerini izleyecektir. Son ayda, aktif bir doğum veya dikkate değer kasılmalar olmadıkça 1-2 cm lik açılmalar alışıldık bir durum değildir. Bebeğinizdeki geçici tüyler artık yok olmaya yüz tuttu.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Biravucmutluluk

Kayıtlı Üye
24 Kasım 2016
9.352
10.525
Kesinlikle katılıyorum doktor anlayışı çok önemli iyi bir takip doktoru seçtiğime inanıyorum. Benim hiç canımı sıkmadı ve beni üzmedi şu ana kadar. İsteklerimi olabildiğince karşıladı. Anne huzuru ve mutluluğu çok önemli 💞🎀💜
🥰🥰

nobahari

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2017
1.996
3.260
Kızlar, su gelmesi olayı konuşulmuş. İyi hatırlattınız, dışarda gelme ihtimaline karşılık yanımda su geçirmez örtü taşıma kararı aldım. Gezmede, yolda vs gelirse taksiye örtüyü serer , üstüne oturur gelirim:/
Benim kızımda çok gelmişti birden, evdeydim. Çarşafı, yatağı ç, yeri temizleyip,yıkayıp öyle çıkmıştım. Depend in külotlarından giymiştim, hastaneye giderken ve doğuma kadar, hayat kurtarmıştı o anlamda o külotlar. Dışarda gelmesi çok fena olur hakkaten:/

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-10-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 33 gün kaldı.

Bebeğinizin büyümesi yavaşladı. Bebeğiniz doğum süreci için enerji tasarufu yapıyor olabilir. Aslında bu ay sizde kilo kaybı yaşamaya başladınız. Doğum yaklaştıkça ve bebeğin gelişimi tamamlandıkça 900-1350 gr. arası kilo kaybı nadir görülen birşey değildir. Bebeğinizin tırnakları muhtemelen tırnak uçları civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Biravucmutluluk

Kayıtlı Üye
24 Kasım 2016
9.352
10.525
Bilmiyorum ki, erken mi acaba:110:

bana hala mantıklı gelmiyor ama büyük bebeğin daha kolay çıkacağı, çıkar belki ama ortalığı talan edip çıkar gibi:KK48:
🤣🤣 ahhaaha bilemicem nasil ediyor 3300 doğdu kizim bna sorarsan normal bi doğumdu ama orantısız ikindigim icin göğüs kafesim ağrımıştı boğazımla ne kadr sıktıysam boğazı 🤣 ay bu arada aklima gelmisken kizlar normal dogum yapacaklar bu catalda tutacaklar var ya hani iki yanda ordan tutuyorsun onu kendime dogru çekmiştim bn ama ıkınma güçlü olmazmış oyle itmen gerekmis . bilginize sunulur .😁

Biravucmutluluk

Kayıtlı Üye
24 Kasım 2016
9.352
10.525
Daha az kimyasal olan urunler dene olmazsa da bosver biraz sararmis olsunlar canindan onemli degil ya... ben normal zamanda da kullanmayi birakmistim. Cok oncesinde yardimci abla banyo tuvaletlerde kullaniyordu artik onu da biraktirdim.
eskiden annem kaynatırdı bardakları ne kopardı suyuna bilmiyorm ama çamaşır suyu degildi . limon olma ihtimali yüksek 😁 tuzda koyuyorduro kesin cunku elinde yıkarken hep koyar tuz . aslinda kimyasalsız bi sürü yol var temizlik icn ama kolayımıza gidiyor. bnde cok sevmem çamaşır suyu faln ama banyo da olmazsa olmuyo sanki heryer beyaz leke kalıyor parlamıyor pis gbi duruyor . benm görümce her bulasıgakoyar biliyormusun cocugu durmadan hasta olurdu defalarca dedm koyma su zıkkımi zehirliyorsun çocukları onu koymazsam temiz olmaz koku kalır diyordu 🙄 sonuç doktor artk ne kadr cok geliyor bu cocuk demis . ne yediriyorsun ne iciriyorsun temizliği nasl.yapiyorsun derken çamaşır suyu bagimliligini ogrenince yedir bari çamaşır suyunu demis adam 🤣🤣🤣

Yukarı Alt