Popüler Konu 2019 Ekim Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    237

Biravucmutluluk

Annelik varlığına hergün şükretmektir ❤️
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2016
9.351
10.523
Valla sende baya sakin kalmışsın ben o suyu gördüğüm an direk feryat figan ortalığı birbirine katardım herhalde🤣 Demekki o an adama bir sakinlik gelmiş daha iyi aslında ikinizde panik olsaydınız daha kötü olurdu. Yemek yedirmeye çalışması da ayrı bir olay😂 Sonuçta doğum yapıyorsun sinirin bozuk tabi ki ona yükleneceksin kolay değil ki çeksin biraz nazını😂
ya hic sorma bi sakinlik olunca ortamda bnde de aynı sakinlik, sürme faln çektim daha 🤣🤣 sende sakin olursun inslh . sakinlik iyidir :) . bu arada bu kez daha cok cektiricem 🤦‍♀️ cunku dogumdan sonra ağzını acana kadr cok yorgunum dedi la bn doğurdum bn 😁😁 kafa yorgunluğu daha zormus o dışarıda 9 doğurmuş keske içerde o dogursaymista o strese girmeseymiş disarida bla bla bla 😳 doğurmayı ne sanıyorsa o yüzden bu kez daha cok çektirecem ona.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-10-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 38 gün kaldı.

Bebek hemen hemen her zaman annenin pelvisi içine baş aşşa pozisyonda yerleşir. Bunun sebebi başın vücudun en ağır kısmı olması ve rahmin üst tarafına nazaran alt çevresine daha iyi yerleşebilmesi ile alakalıdır. Doktorunuz her kontrolde rahim boynundaki genişleme ve açılma işaretlerini izleyecektir. Son ayda, aktif bir doğum veya dikkate değer kasılmalar olmadıkça 1-2 cm lik açılmalar alışıldık bir durum değildir. Bebeğinizdeki geçici tüyler artık yok olmaya yüz tuttu.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

emily07

Şükürler olsun seni bana verene ♡pamuğum♡
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2014
6.217
8.055
Hikayemiz çok benzio. Biz bı sene korunduk iki sene hiç gebe kalamadim oldu üç yıl. Hamile kaldım kimyasal oldu. Onun ardından yine kaldım iki aylık kalbi durdu kürtaj oldum zaten hamile kalmam kolay olmuyodu. Kürtajdan yedi ay sonra ilk oğluma hamile kaldım. Doktor da hikayemi yakından biliyodu pıhtılaşma cikmadi ama doktor tedbir olsun dedi dokuz kan sulandirici iğne oldum. Oy oy çok zordu. Doktor hep kıymetli bebek derdi. Çok istediğimizi biliodu. Neyse sonuç sezryan oldu. Bu bebegimde farkli doktora gittim hikayemi anlattim gittgimde beş haftaliktim iğne vermedi aspirin verdi üç aylıkken kesti.gereksiz ilaç kullanımına gerek yok bebek gelişiyor dedi. Başta biraktirinca tedirgin oldum ama zaten pıhtılaşma yok dedi. Güvendim doktoruma . Detaylı ultrason da bebeğe sol taraftan giden kan akisinda azalma tesbit edildi. Dediki normalde aspirin veiririz bu durumda ama bebeğin gelisimi normal. Takip edicez. Olurda haftasında gerileme olursa hemen aspirin baslicaz. Kontrol ler normal gidio çok şükür. İlk bebeğim kadar kilolu bı bebek olmucak tahminim ama sağlıklı çok şükür. Doktorumun takibimi çok güzel yapması ilaçları gereksiz yuklememesi çok hoşuma gidiyor. İnşallah doğumum da güzel geçer. Bı anne gibi sevdim benimsedim doktorumu . İyi doktor hamile kadının en büyük şansı bence🥰
Ne guzel senin doktorun igne vermemiş. Benimde hikayem sizlere benziyor. 1 yil korunduk. Sonrasinda kalamadim hamile. Neler denemedim. Yumurta takibi,2 kez klomem,2 kez aşılama. Hiçbiri fayda etmedi. Sonrasında tup bebege karar verdik. Ilk deneme negatif oldu. Tabi bizim artik umutlar tukeniyordu. Sonra 2. Tup bebek deneyimi pozitif oldu. Dunyalar benim oldu ama kısa sürdü. Bebegin gelişimi durdu. Emin olmak için 3 hafta olu bebekle gezdim ve sonuc kürtaj. 2 adet sonrasi 3.kez tup bebek denemesi yine pozitif oldu. Bu sefer kalp atışını 2 kez duydum bir oh cektim. Bir sonraki kontrolde kalp atisinin durdugunu ogrendik sonuç kurtaj. Artik pes ettim. Bir dah denemem dedim. Doktorum dondurulmuslarin var tekrar denemek icin ısrar etti. Ayni şekilde esimde. Aglaya ağlaya 4.kez tup bebek denedik. Yine pozitif 🙈 artik kontrole gitmek istemiyordum ayaklarim 2 adim one gidiyorsa 4 adim geriye gidiyordu. 7 haftalik oldum bir kanama ha yine gidiyor dedim. Kontrole gittik megersem ikizmis ikizini dusuruyorsun dedi doktor. Dualarimla ilaclarla etkilenmedi kızım. Sukurler olsun dunyaya geldi. 9 ay igne vuruldum. Ictigim ilacin haddi hesabi yok. Dogumdan sonra 6 ay korundum. 6 ay sonra biraktim. Olmayacagina o kadar eminim ki. Kizim 15 aylikken kis var diye doktora gittim. Kis degil bebekmis. Hamile oldugumu ogrendim. Oyle ki o ay adetten sonra 1 kez iliskiye girdik sonra anneme dis yaptırmaya gittim. Antibiyotik agri kesici bir suru ilac icmistim. Disime igne vuruldu. O kadar cok sey yasadim ki ana bebegime birsey olmadi. Rabbim nasip ettikden sonra her turlu oluyormuş. Ama kan sulandirici iğneden kurtulamadim. Doguma kadar devam dedi doktor.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-10-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 37 gün kaldı.

8. ayına gelen bir bebeğin sindirim sistemi tam olgunlaşmadığı ve hala bağımlı bir halde olduğu için doğmuş bir bebekten daha fazla kilo verme eğilimi vardır. Bir çeşit önlem olarak 8 aylık cenin, erken doğuma karşı annesinden aldığı bir miktar besini saklar. 16. ve 40. haftalar arasında nefes aldığınızda %15-20 daha fazla oksijen akciğerleriniz tarafından alınır. Hamileliğinizin son haftalarında uzun yolculuklara çıkmamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

zeraseba

MELEĞİMİ BEKİYORUM
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2012
2.382
4.639
cidden nerdeyse birebir hikayemiz 😊 benmde ilki kimyasal ikinci bos gebelik 9.haftada anlaşıldı buda ancak 3.kizim :) zor hamile kalıyordum cunku esimde varikosel vardi . hatta bu hamileligi esim cok istedi varikosel tekrarlar belki hatta doktor ihtimal yuksek dedi bi tane daha oldsun dedi bende dedm ki zaten hemen hemen olduğu yok nasil olsa smdi bıraksak olana kadr kiz epey olur 🤣 Ama Allahin isi iste korunmayı biraktigimizin ikinci ayi hamile kaldım hatta esimin işlerinden belkide o ay anca iki kere faln birlikte olduk maksimum 3tur 😁 he tabi bn daha dogru düzgün adette oluyordum düzene binmemişti dogumdan sonra bizim hikayede boyle. bu kezli gebelikte bnde cok ilaç kullanmadım protestan iğnelerini olmadan mesela ve haplarını da kullanmadım kizimda 34e kadr kullanmıştım. ama coraspin ve igne aynı kullandm coraspini kestik suan sadece igne
Allah bağışlasın kuzularimizi. İkinci. Bebekten sonra en az üç sağlam korunurum heralde korkudan. Ben ikinciyi bile beklemiyordum. Zaten zor oluodu bı oglumuz vardı. İkinc hic olmaz diodum ama takmiodum artk. Hamile olduğumu öğrenince o kadar şaşırdım ki herkes korunurken oldu sandı🤣🤣

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-10-2019

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 16 gün kaldı.

Bir haffta içinde bebeğinizin ayaklarının uzunluğu, az bir miktarda uyluğundan daha uzun olacaktır. Kendi uyluğunuza baktığınızda ayaklarınızdan ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz. Bu değişik oranlar doğumdan sonra değişecektir. Artan pelvik baskı doğumun erken belirtilerinden bir diğeridir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

zeraseba

MELEĞİMİ BEKİYORUM
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2012
2.382
4.639
Ay o anesteziden kalan oksuruk canima okudu.. Daha yeni bitti gibi😕
Benm spinal sezeryan di. Oksurugumun anestezi yle bağlantısı yoktu. Ameliyathanede çok beklettiler beni üşüdüm galiba

Bir haffta içinde bebeğinizin ayaklarının uzunluğu, az bir miktarda uyluğundan daha uzun olacaktır. Kendi uyluğunuza baktığınızda ayaklarınızdan ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz. Bu değişik oranlar doğumdan sonra değişecektir. Artan pelvik baskı doğumun erken belirtilerinden bir diğeridir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

zeraseba

MELEĞİMİ BEKİYORUM
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2012
2.382
4.639
Ne guzel senin doktorun igne vermemiş. Benimde hikayem sizlere benziyor. 1 yil korunduk. Sonrasinda kalamadim hamile. Neler denemedim. Yumurta takibi,2 kez klomem,2 kez aşılama. Hiçbiri fayda etmedi. Sonrasında tup bebege karar verdik. Ilk deneme negatif oldu. Tabi bizim artik umutlar tukeniyordu. Sonra 2. Tup bebek deneyimi pozitif oldu. Dunyalar benim oldu ama kısa sürdü. Bebegin gelişimi durdu. Emin olmak için 3 hafta olu bebekle gezdim ve sonuc kürtaj. 2 adet sonrasi 3.kez tup bebek denemesi yine pozitif oldu. Bu sefer kalp atışını 2 kez duydum bir oh cektim. Bir sonraki kontrolde kalp atisinin durdugunu ogrendik sonuç kurtaj. Artik pes ettim. Bir dah denemem dedim. Doktorum dondurulmuslarin var tekrar denemek icin ısrar etti. Ayni şekilde esimde. Aglaya ağlaya 4.kez tup bebek denedik. Yine pozitif 🙈 artik kontrole gitmek istemiyordum ayaklarim 2 adim one gidiyorsa 4 adim geriye gidiyordu. 7 haftalik oldum bir kanama ha yine gidiyor dedim. Kontrole gittik megersem ikizmis ikizini dusuruyorsun dedi doktor. Dualarimla ilaclarla etkilenmedi kızım. Sukurler olsun dunyaya geldi. 9 ay igne vuruldum. Ictigim ilacin haddi hesabi yok. Dogumdan sonra 6 ay korundum. 6 ay sonra biraktim. Olmayacagina o kadar eminim ki. Kizim 15 aylikken kis var diye doktora gittim. Kis degil bebekmis. Hamile oldugumu ogrendim. Oyle ki o ay adetten sonra 1 kez iliskiye girdik sonra anneme dis yaptırmaya gittim. Antibiyotik agri kesici bir suru ilac icmistim. Disime igne vuruldu. O kadar cok sey yasadim ki ana bebegime birsey olmadi. Rabbim nasip ettikden sonra her turlu oluyormuş. Ama kan sulandirici iğneden kurtulamadim. Doguma kadar devam dedi doktor.
Ben de sayısız yumurtlama takibi çatlama iğnesi oldum aşılama oldum hepsi negatif. Tüp bebek için para biriktirdik umreye gittik. Sonra bı daha biriktirdik başka yere gitti. Sonra bidaha biriktirdik ev taşıdık. Ve ben doğal yolla hamile kaldım . Tedaviyle hamile kalmiyorum ben hep doğal yolla ama genelde iki sende anca kalıyorum. Çözemiyorum kendimi🤣🤣 hayır yani sulalemde çok doğurgan bendeki tembellik nedir😜 o kadar acı üzüntü yasiyo insan ama sonra bebeğini kucağına alınca hepsi gecio sanki. Allah kuzumlarimza sağlık versin bize bağışlasın.

Ardnlina

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2018
3.132
9.056
Daha az kimyasal olan urunler dene olmazsa da bosver biraz sararmis olsunlar canindan onemli degil ya... ben normal zamanda da kullanmayi birakmistim. Cok oncesinde yardimci abla banyo tuvaletlerde kullaniyordu artik onu da biraktirdim.
Hazirandan beri bende kullanmadım. Tuvalette lazım oluyor ama ben kullanamıyorum cifle idare ediyorum şimdilik. En iyisi temizliğinden çok zararı var belki yerdeki mikropları öldürüyor ama bize de bir o kadar zarar veriyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-10-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 11 gün kaldı.

Bu günden itibaren bebeğiniz, rahimde kaldığı her gün ortalama 14gr. alacaktır. Rahminizin üst kısmında bulunan kaslar her kasılma sırasında yaklaşık 25 kg. a eşit bir kuvvet uygular. Bu doğum sırasında kasların rahim ağzının açılması ve bebeği dışarı itmek için ne kadar kuvvet uygulanması gerektiğini gösterir. Eğer bebeğinizin başı aşağıya dönmemişse sezeryan doğum yapabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Ardnlina

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2018
3.132
9.056
ya hic sorma bi sakinlik olunca ortamda bnde de aynı sakinlik, sürme faln çektim daha 🤣🤣 sende sakin olursun inslh . sakinlik iyidir :) . bu arada bu kez daha cok cektiricem 🤦‍♀️ cunku dogumdan sonra ağzını acana kadr cok yorgunum dedi la bn doğurdum bn 😁😁 kafa yorgunluğu daha zormus o dışarıda 9 doğurmuş keske içerde o dogursaymista o strese girmeseymiş disarida bla bla bla 😳 doğurmayı ne sanıyorsa o yüzden bu kez daha cok çektirecem ona.
O mu yorgunmuş😂 Sen o sancılarla doğurdun ama yorulan o oldu vay bee😱 ya bu erkekler hakikatten çok nazlılar deseydin keske sen doğursaydın ben kapıda ki yorgunluğu çekseydim😂😂 Çektir naz yap bunlara böyle gerekiyor o kadar kolay olmadığını anlar o zaman🤣

Bu günden itibaren bebeğiniz, rahimde kaldığı her gün ortalama 14gr. alacaktır. Rahminizin üst kısmında bulunan kaslar her kasılma sırasında yaklaşık 25 kg. a eşit bir kuvvet uygular. Bu doğum sırasında kasların rahim ağzının açılması ve bebeği dışarı itmek için ne kadar kuvvet uygulanması gerektiğini gösterir. Eğer bebeğinizin başı aşağıya dönmemişse sezeryan doğum yapabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Berikko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2019
907
2.940
Benm spinal sezeryan di. Oksurugumun anestezi yle bağlantısı yoktu. Ameliyathanede çok beklettiler beni üşüdüm galiba
Benim riskli gebelik olduğu için genel anestezi verdiler😕 bende öyle istedim ama bu sekilde dediler.. Ama iyiki uyanik kalmamisim.. 3 saat ameliyathanede onlarin beni dikmesini izlicektim.. Doktor ameliyattan sonra güzel diktik seni dedi zaten😄 ama balgam ve oksuruk canima okudu.. Oksijen filan verdiler.. Eve geldim daha yeni duzeliyor diyebilirim..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-10-2019

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 24 gün kaldı.

Bebeğiniz artık otomatik bir şekilde ışık kaynağına doğru dönüyor. Yönelme tepkisi olarak adlandırılan bu refleks bebeğinizin bulunduğu ortamın daha fazla farkına varması konusundaki pratik çalışması, egzersizdir. Kan hacmindeki artışa rağmen sağlıklı bir hamilelik sürecinde kan basıncında ölçülen çok küçük bir artış olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Ardnlina

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2018
3.132
9.056
Benim riskli gebelik olduğu için genel anestezi verdiler😕 bende öyle istedim ama bu sekilde dediler.. Ama iyiki uyanik kalmamisim.. 3 saat ameliyathanede onlarin beni dikmesini izlicektim.. Doktor ameliyattan sonra güzel diktik seni dedi zaten😄 ama balgam ve oksuruk canima okudu.. Oksijen filan verdiler.. Eve geldim daha yeni duzeliyor diyebilirim..
Senin dikişler nasıl canım yapıştırma mı?

zeraseba

MELEĞİMİ BEKİYORUM
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2012
2.382
4.639
Çok acio oksurunce. Bende korkudan usutmeyim hasta olmayım diye dondurma yemeyi bıraktım 😆

Yukarı Alt