2019 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?


  • Ankete Katılan
    300

dombili_xl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2011
3.346
8.786
Ben ilk aile hekimine götürdüm bebeği dedimki burnu temizliyorum ama açılmıyor ememedi çocuk aç kaldı bende ventolin verdim anca rahatladı dedim. Hayır ventolin verme sadece burun temizliği yap dedi gönderdi. İki gün sonra çocuk kötüleşti. Sizede geçmiş olsun. Buradan herkese söylüyorum bebek hasta olunca çocuk doktoruna götürün aile hekimi değil. Malesef anlayamiyolar bazen. Sonuçta uzmanliklari değil ayağı burkulan da sağlık ocağına gidio burnu tıkanan da. En azından küçük bebekler için daha dikkatli olmak lazım.
Çok geçmiş olsun size de Allah şifa versin
 

zeraseba

MELEĞİMİ BEKİYORUM
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2012
4.316
10.370
Bizim aile hekimi kesinlikle bakmıyor 6 aydan küçük bebege. Çocuk doktoruna götürün diyor.
Hatta ufaklık 3-4 günlükken burada devletteki çocuk doktoruna götürdüm. Ben bakamam dedi şaşırdım. Bu çocuğu yenidoğan uzmanı görmeli bu kadar küçük çocuk için benim konusmam yanıltıcı olabilir, buyuksehirdeyiz yenidoğan uzmanı olan bir hastaneye mümkünse doğduğu hastaneye götürün dedi.
İşte böyle olmalı doktor dediğin alanin değilse şöyle yani . Hatta ben her gidisimde soruyorum çocuk doktoruna gidelim mi diye yok sadece burnu tıkalı ateşi çıkarsa gidin dio.
 

Parolaben

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2018
4.169
10.170

Umay-

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2018
2.009
6.345
Cok daraldim ya
Eve tikildim ayri her isi koştur koştur yapiyorum

Kendim icin hiçbir sey yapamiyorum
Kuaföre bile gidemiyorum
Ehliyet kursuna yazilacaktim o da kaldi
Kpssye calisacaktim hayal bile degil artik

Gezmek tozmak istiyorum aklımda gaziantepe ve istanbula gitmek vardi. Cocukla nasil gezilir mümkün d3gil

Tek gezmem akraba ziyaretleri
Arkadaslrim uzakta

Oglum öksürüyor
Dün gece 3.30dan sonra yarim saatte bir 15 dkda bir uyandi
Uykusuzluktan ölüyorum

Salonumda duran saksıdaki çiçek benden daha canli:KK43:
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-05-2021

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 182 gün kaldı.

Bebeğiniz artık oldukça aktif hareket ediyor ve hareketleri artık yeni doğmuş bir bebek gibi daha akıcı ve yumuşak. Bugün gebeliğinizin üçüncü ayını doldurdunuz. Eğer hala karar vermediyseniz, bebeğiniz için isim aramaya başlayabilirsiniz. Erkek bebek için Ali Galip, Kız bebek için Safiye Sultan :)

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

dgdln

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
9.007
14.348
[]
Ben nadiren veriyorum canım. Emmesine ve tok olmasına rağmen bıngıldakta bazen çökme oluyor. O da vücudun suya ihtiyacı var demekmiş. Öyle olduğu zamanlar su veriyorum 2çay kaşığı kadar. Tamamen kafama göre:110:
Bunu bilmiyodum dikkat edicem.
Kızlar bebeğim isilik mi olmuş tam çıkmıyorda fotoğrafta. İçine kısakollu body üzerine uzun kol, alt iki tane, iki de çorap giydiriyorum. Öğlenleri penye battaniye geceleri örgü bttaniye örtüyorum. Çok mu sizce. Ev 23 küsur derecede stabil
Bana biraz fazla geldi. Bizim evimiz merkezi sistem ve ısıyı sabitleyemiyoruz. O yüzden ben sıcak olduğunda ince bi pijama takımı altında kolsuz zıbın ve ince çorap giydiriyorum. Sıcaklık geçince kalın çorap ve bir tık kalın pijama takımı giydiriyorum. Sizinki biraz fazla gibi geldi. Zaten o nokta nokta şeyler ya alerjiden ya da sıcaktan oluyo. Banyo yaptırın geçiyorsa sicaktandir