2019 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    300

Umay-

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2018
2.009
6.344
Aynı durumdayım, üç gündür iki çocukta hasta, uyku yok, kokum ağrıdan kalkmıyor... Ailem uzakta, hiç bir akrabam yok burda.acayip bunalıyorum.
Ama biraz büyüdükleri zaman çok keyifli oluyorlar. Oğlumla daha 3 yaşındayken başladık birlikte yemeğe gidip dolaşmaya, sohbet etmeye.. Zaman hızlı geçiyor. En iyi arkadaşın oluyor.
O gunleri de görürüm insallah
Kendim için bir şeyler yapmaya ihtiyacim var
Hamilelegin son aylari da sicaktan bunalmakla agirlikla agrilarla gecti zaten

Senin cocuklarina da gecmis olsun en kisa surede iyilesirler umarim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-05-2021

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 183 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları vücut büyüklüğüne göre nihayi oranına erişti fakat bacakları hala vücuduna göre daha kısa. Bebeğinizin dalağı artık tamamen işlevsel. Hamileliğiniz sırasında rahminizin ağırlığı yaklaşık 360 kat artarak yaklaşık 28 gr dan yaklaşık 1,13 kg a çıkacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Axelia

Just Love!
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
17 Mayıs 2011
7.791
11.300
31
Kızlarr nasılsınız? Ben doğumdan sonra pek yazamadım 🙂 siz ne güzel paylaşımlara devam etmişsiniz. Özledim sizleri herkes iyidir umuyorum 😍 takip etmeye çalışağım bundan sonra inşallah 🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Bebegin hayirli olsun, cok guzel masallah.

YengecBayan

Canım kızım 💞💞
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2019
282
656
33
Selam kızlar, okuduklarima göre çoğu bebek hasta, bizde sırayla hastalandik 😔hepimize geçmiş olsun.
Cumartesi günü özel bı klinik de akşam 6da sünnet olduk, trafik di felan eve 8de geldik. pek aglamadi ama uyuşturucunun etkisi geçince fena ağladı, fitil verip yatırdık Bir saat sonra bakayım dedim bı de ne göreyim bezi kan dolmuş nasıl ağladım elim ayağım titredi. Hastaneye götürdük gecenin on birinde, pansuman yaptırdık ödem yapmış olabiliyor dedi Çocuğumun şansına genel cerrah Dr u nobetciymis. Pazar günü boyunca dayadik fitili, calpolu... 😔😔
Bu arada 4yasindaki kızım yine hastaydı cuma gününden beri. Pazar gününe oğlumada bulaşmış calpol den anlayamamisiz galiba ki pazartesi günü eşime hayır artık vermeyelim ilaçları dedim ve vermedim Hafiften ateşi ve öksürük vardı, hep emzirdim şükür ki ağrısı yok gibiydi rahat bezledik. Öksürüğünede prospan veriyorum Sabah akşam bı çay kaşığı. 20gunlukken doktorsuz atlatmistik, bunu da atlatırız inşallah derken artıyor sanki öksürük. Yarın randevumuz var, ortalık salgın diye ona götürmeye de korkuyorum

zeraseba

MELEĞİMİ BEKİYORUM
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2012
4.316
10.370
Aynı durumdayım, üç gündür iki çocukta hasta, uyku yok, kokum ağrıdan kalkmıyor... Ailem uzakta, hiç bir akrabam yok burda.acayip bunalıyorum.
Ama biraz büyüdükleri zaman çok keyifli oluyorlar. Oğlumla daha 3 yaşındayken başladık birlikte yemeğe gidip dolaşmaya, sohbet etmeye.. Zaman hızlı geçiyor. En iyi arkadaşın oluyor.
En iyi arkadaşım kısmına kesinlikle katılıyorum ilk oğlum doğduğundan beri hiç ayrılmadık anaokuluna basladigindan beri canm hiç yemek istemio. O kadar alismisim onunla her öğünü yemeye. Beraber yureyerk gittik ilk günler okula ben bıraktım döndüm. Dönerken tek yürümek öyle tuhaf geldiki sanki ilk defa sokağa cikiyorum herkes bana bakio sanki. O minik elini tutarak sokakta yürümek meğer nasıl güven veriomus bana.

Parolaben

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2018
4.169
10.170
En iyi arkadaşım kısmına kesinlikle katılıyorum ilk oğlum doğduğundan beri hiç ayrılmadık anaokuluna basladigindan beri canm hiç yemek istemio. O kadar alismisim onunla her öğünü yemeye. Beraber yureyerk gittik ilk günler okula ben bıraktım döndüm. Dönerken tek yürümek öyle tuhaf geldiki sanki ilk defa sokağa cikiyorum herkes bana bakio sanki. O minik elini tutarak sokakta yürümek meğer nasıl güven veriomus bana.
Demi, çok ilginç birşey ama güven veriyor insana yanında olması.
Beraber kek yaptığın, parka gidip birlikte piknik yaptığın biri oluyor 🙂

Longway2015

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2015
1.125
1.274
Benim ki bugün bitti.ucretsiz iznim yarın başlıyor.6 ay daha minnoşlayim.
Kızımda 2 aylikken işe baslamistim çok zordu.ise dönecek olanlarin Allah yardımcısı olsun
Ben de Şubat başında başlayacağım. 3 ayı biraz geçmiş oluyor 😔 bakalım nasıl olacak en çok süt mevzusu düşündürüyor😞

81870719

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2017
681
909
O gunleri de görürüm insallah
Kendim için bir şeyler yapmaya ihtiyacim var
Hamilelegin son aylari da sicaktan bunalmakla agirlikla agrilarla gecti zaten

Senin cocuklarina da gecmis olsun en kisa surede iyilesirler umarim
Yalniz degilsin canim ben de cok bunaldim...her gunum ayni...insan sıkılıyor...ustune ustluk esim sehir dışında calisiyor ve ergenlikte bir kizim daha var:kızgın:

rint

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2016
4.961
11.591
31
Cok daraldim ya
Eve tikildim ayri her isi koştur koştur yapiyorum

Kendim icin hiçbir sey yapamiyorum
Kuaföre bile gidemiyorum
Ehliyet kursuna yazilacaktim o da kaldi
Kpssye calisacaktim hayal bile degil artik

Gezmek tozmak istiyorum aklımda gaziantepe ve istanbula gitmek vardi. Cocukla nasil gezilir mümkün d3gil

Tek gezmem akraba ziyaretleri
Arkadaslrim uzakta

Oglum öksürüyor
Dün gece 3.30dan sonra yarim saatte bir 15 dkda bir uyandi
Uykusuzluktan ölüyorum

Salonumda duran saksıdaki çiçek benden daha canli:KK43:
3 yıl oğlumla bitişik yaşadım okulda olduğum anlar dışında hiç ayrılmadım. Kuaföre bile hiç gitmedim.
Ama gezdim. Çocukla çok güzel gezilir. Biz öyle tek yere tatile giden tipler olmadik. Canımız nereye isterse atladık gittik. Plan program yapmadık. Dikkat ettiğim tek şey bulunduğum ilçede tam teşekküllü devlet hastanesi olmasıdır. Taktım kanguruyu. Ohhh.... Oğlumla belki 15-20 şehir gezdik. Dağ tepe bayır gezdik. Kışın da yazın da. Ve ben bebeğimle gezmeyi çok sevdim.
Evet zorlukları var ama bebek emiyorsa tahmininden daha kolay. Yine gezeceğim. Allah izin versin sağlık versin iki bebeyle de gezerim. 😍🥰

rint

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2016
4.961
11.591
31
Demoralize etme kendini.. bebislerle beraber yapmaya alisicaz insallah. Yani bende öyle umuyorum.
Öksürük niye ki dr a gittiniz mi?
Tabii ki alisacaksiniz. Hayat onlarla da güzel.
Yanlış anlamayın ama şuna inaninca her şey daha kolay oluyor:
Bu çocuklar bize külfet değil rahmet🥰
Oğlum çok zor bir bebekti ki hala öyle. Ben üç yıldır zombi gibi geziyorum. Hele ilk iki yılı... Dün yakın arkadaşım diyor ki benim çocuk gece çok uyansa kizsam bile duruma, senin halini görünce ben çocuk gece uyumadı demeye utanirdim, iki yıl zombi gibi ruh gibi dolaştın tam toparlamaya başladın ikinci hamilelik geldi.
Evet iki yıl sonunda benim oğlumun gece uyanmalari 7-8'e düşmüştü. Gece 11 buçuk 12 gibi uyuyor sabah 7- 7bucukta uyanıyordu. Gündüz 45 dakika uyku. Uykuya gecis gece de gündüz de en az 1 saat uğraşma sonucu.
9. aydan sonra ev dışında kaka da yapmamaya başlamıştı. 28 aylikken tuvalet eğitimi sırasında aşmaya başladık bu durumu da... Zordu çok zordu ama hep şükrettim sağlığı yerinde diye. Gezdik, çok da güzel gezdik. 🥰😍
Onunla yapılabilecek her şeyi yaptım.

rint

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2016
4.961
11.591
31
Eşim bobetli çalışıyordu oğlum ek gıdaya geçti ve ben evden attım kendimi. Sabahtan hazırlar çıkardım evden, büyük bir park var eve 3 km falan. Baya büyük gezme alanı olan. Giderdik orada kahvaltı yapar sonra gezer sonra oynar sonra öğlen için atıştırirdik. Eve gelir öğle uykusuna yatardı. 30-40. Dk sonta uyanirdi. Biraz evde vakit geçirir tekrar dışarı çıkardık ki bababsi gelene kadar beklerdik. Doğumdan iki hafta öncesine kadar sistem aynıydı.