2019 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    300

nobahari

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2017
3.358
7.460
33
Tabii ki alisacaksiniz. Hayat onlarla da güzel.
Yanlış anlamayın ama şuna inaninca her şey daha kolay oluyor:
Bu çocuklar bize külfet değil rahmet🥰
Oğlum çok zor bir bebekti ki hala öyle. Ben üç yıldır zombi gibi geziyorum. Hele ilk iki yılı... Dün yakın arkadaşım diyor ki benim çocuk gece çok uyansa kizsam bile duruma, senin halini görünce ben çocuk gece uyumadı demeye utanirdim, iki yıl zombi gibi ruh gibi dolaştın tam toparlamaya başladın ikinci hamilelik geldi.
Evet iki yıl sonunda benim oğlumun gece uyanmalari 7-8'e düşmüştü. Gece 11 buçuk 12 gibi uyuyor sabah 7- 7bucukta uyanıyordu. Gündüz 45 dakika uyku. Uykuya gecis gece de gündüz de en az 1 saat uğraşma sonucu.
9. aydan sonra ev dışında kaka da yapmamaya başlamıştı. 28 aylikken tuvalet eğitimi sırasında aşmaya başladık bu durumu da... Zordu çok zordu ama hep şükrettim sağlığı yerinde diye. Gezdik, çok da güzel gezdik. 🥰😍
Onunla yapılabilecek her şeyi yaptım.
ilki bu kadar zor olunca ikinci her halükarda hava civa geliyor değil mi:)
çocuk gerçekten nimet, bir lütuf Allah'tan. Umarım onları hakkıyla yetiştirebilirz.

Berikko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2019
2.756
8.338
29
Arada emmek istemiyorlar canım. Üzülme sen sana yazdıktan sonra okudum gecmiş mesajlarını ... sağlıklı olsun Eymencik yeter🤗

Uzulmemek elde degil.. Sanki butun piyangolar ilk bana vuruyo gibi.. Ya bilmemekten yada ilk dogum yapan ben oldugumdan.. Allah bildigi gibi yapsin o cocuk doktorunu da.. Bıktım artik bu doktorlardan😑

leslie34

Güzel kızım 💜
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2017
527
1.225
Uzulmemek elde degil.. Sanki butun piyangolar ilk bana vuruyo gibi.. Ya bilmemekten yada ilk dogum yapan ben oldugumdan.. Allah bildigi gibi yapsin o cocuk doktorunu da.. Bıktım artik bu doktorlardan😑
Ahh bu doktorlar hep birseyler soyluyorlar. En iyi sen bilirsin bence artık bebeğini tanıyorsun ne kadar aralıklarla ne kadar emzirip/mama vereceğini... kendin bir yol çiz canım bence... ben hep emzirdim mama vermedim. Gece 5-6 saat uyuyor uyandırmıyorum beslemek için dr. Uyandır diyor. Ama ben uyandırsamda emerken uyuyakaıyor. Varsın zayıf bebiş olsun yeter ki sağlıklı bebekler olsunlar ❤️

Berikko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2019
2.756
8.338
29
Ahh bu doktorlar hep birseyler soyluyorlar. En iyi sen bilirsin bence artık bebeğini tanıyorsun ne kadar aralıklarla ne kadar emzirip/mama vereceğini... kendin bir yol çiz canım bence... ben hep emzirdim mama vermedim. Gece 5-6 saat uyuyor uyandırmıyorum beslemek için dr. Uyandır diyor. Ama ben uyandırsamda emerken uyuyakaıyor. Varsın zayıf bebiş olsun yeter ki sağlıklı bebekler olsunlar ❤

Ben yol cizemedim ki canım.. Cocuk doktorumuz cani ne zmn isterse emzir dedi.. 25 gunlukken.. Bende uyanmasink bekledim hep.. Ilk zmnlar bol bol emzirip sutumu arttrcakken iyice azaldi sutum.. Mastit oldum emzirmedgm için.. Sonra emzirmek istedim mamaya abandi eymen.. Bi ara gozume zayif gorundu bu sefer ben artrdm mamayi.. Surekli emzik verdm agzina.. Biberon zaten her uyandgnda mama yedi.. Süt az oldugu icin de memeden koptu biberona alismasi mamaya alismasi emzige alismasi.. Hepsi tuz biber oldu.. Naapcami bilsem.. Kafam cok dolu ama bomboş nasil diye sorma emin ol bilmiyorm😐

autumnn

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2011
3.118
9.314
Ben yol cizemedim ki canım.. Cocuk doktorumuz cani ne zmn isterse emzir dedi.. 25 gunlukken.. Bende uyanmasink bekledim hep.. Ilk zmnlar bol bol emzirip sutumu arttrcakken iyice azaldi sutum.. Mastit oldum emzirmedgm için.. Sonra emzirmek istedim mamaya abandi eymen.. Bi ara gozume zayif gorundu bu sefer ben artrdm mamayi.. Surekli emzik verdm agzina.. Biberon zaten her uyandgnda mama yedi.. Süt az oldugu icin de memeden koptu biberona alismasi mamaya alismasi emzige alismasi.. Hepsi tuz biber oldu.. Naapcami bilsem.. Kafam cok dolu ama bomboş nasil diye sorma emin ol bilmiyorm😐

Canim acemeligine denk geldi. Ama soz konusu bebek olunca bir doktorun dedigine bakmayacaksin. Artik o kadar cok emzirme danismanlari vs var ki. Cocuk doktorlari emzirme konusunda onlar kadar tecrubeli degiller. Anne olarak bize omur boyu cok arastirmak dusuyor. Hadi sen arastirmamissin cevrende seni yonlendirecek, yenidoganin uykusunun beklenmeyecegini surekli uyandirilip emzirilmesi gerektigini soyleyen bir buyugun de olmamis. Ama olaya zararin neresinden donersem kar gozuyle bak. Senin bir damla anne sutunun degerinde hicbir mama hicbir besin yok bu dunyada evladin icin. O yuzden az cok deme devam et.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 56 Kg. ile 75 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 174 cm. Başlangıç Kilom :82.4 Kg. Şimdiki Kilom :76 Kg.

Berikko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2019
2.756
8.338
29
Canim acemeligine denk geldi. Ama soz konusu bebek olunca bir doktorun dedigine bakmayacaksin. Artik o kadar cok emzirme danismanlari vs var ki. Cocuk doktorlari emzirme konusunda onlar kadar tecrubeli degiller. Anne olarak bize omur boyu cok arastirmak dusuyor. Hadi sen arastirmamissin cevrende seni yonlendirecek, yenidoganin uykusunun beklenmeyecegini surekli uyandirilip emzirilmesi gerektigini soyleyen bir buyugun de olmamis. Ama olaya zararin neresinden donersem kar gozuyle bak. Senin bir damla anne sutunun degerinde hicbir mama hicbir besin yok bu dunyada evladin icin. O yuzden az cok deme devam et.

O kadar sinirim bozuldu ki.. Acayip doldum yaa.. Annem söyledi aslnda ama doktora guvenmistm ben.. Bi de iki cocuk sahibi bi kadın.. Eymen 2.ayi bittikten sonra gozunu açabildi.. O zmna kadar surekli emzirmem lazmdi.. Mama ver diyenlerin agzina vurasim gelio şimdi.. Bu süt nasil artcak bilmiyorm.. Bugun niyeyse aşırı bi umutsuzluk var üstümde😐

Berikko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2019
2.756
8.338
29

Arastrdgm seylere de dalga gecio kadin.. Cok rahat degilmisim rahat olcakmisim.. O da iki cocuk buyutmus ama hic kulagina su kaciyo mu diye düşünmemiş😑 bebek egzersizi yaptiriyorm dedim hipotomi bebek dedim diye rahat olmayan bi anne oldum.. Rahat oldugum için sayende bu haldeyim.. Valla artik patlicam bu doktorlara.. En sonunda saglik baknligina şikayet etcem.. Erdemdeki kadin dogumcu yuzunden erken dogum yaptim.. Avicennada bu doktor yuzunden yaşadıklarım katmerlendi.. Yetti gari be

rint

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2016
4.962
11.592
31
ilki bu kadar zor olunca ikinci her halükarda hava civa geliyor değil mi:)
çocuk gerçekten nimet, bir lütuf Allah'tan. Umarım onları hakkıyla yetiştirebilirz.
Öğlen uykusunu kaldırdı büyük. İlk başta iki üç gün 8bucukta uyudu. Sonra iki gün 9'da sonra 9 buçukta. Bir iki gün 10'da derken iki gündür de 10.30'da kadar direniyor. 22.30'da uyudu bugün.
Öğlen uykusu yok.
Sabah 7 buçukta uyanıyor.
Ben dayanamıyorum ya bu sıpa nasıl dayanıyor?

Biks

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2019
1.074
4.063
Arastrdgm seylere de dalga gecio kadin.. Cok rahat degilmisim rahat olcakmisim.. O da iki cocuk buyutmus ama hic kulagina su kaciyo mu diye düşünmemiş😑 bebek egzersizi yaptiriyorm dedim hipotomi bebek dedim diye rahat olmayan bi anne oldum.. Rahat oldugum için sayende bu haldeyim.. Valla artik patlicam bu doktorlara.. En sonunda saglik baknligina şikayet etcem.. Erdemdeki kadin dogumcu yuzunden erken dogum yaptim.. Avicennada bu doktor yuzunden yaşadıklarım katmerlendi.. Yetti gari be
Berikkocum sen içerenköy civarında falansın sanırım, o avicenna da yakınındaki eren hastanesi de bana hastaneymiş gibi gelmiyor maalesed, eren de bi doktor boynum tutulduğunda bir zaman yakaladı beni boynumdan gözümün içine baka baka senin boynum ağrımıyo inan kendine dedi tuhaf hareketler hipnoz gibi, bi kas gevşetici yazdıramadım adama; sonra bu durum yüzünden şikayet almış... eğer randevu bulabilirsen kozyatağı central hospitalde gonca hanım var, ablam iki çocuğunu ona götürdü hep

rint

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2016
4.962
11.592
31
Üzülme canım inan hepimiz yanlış yonlendirildik hepimiz hatalar yaptık. Senin azmin senin caban hep takdire şayan. İlk çocuk çok zor. Hani biz ikincideyiz çok zor oluyor diyoruz ama ilk cocuk bence zor. Olayı çözme, alışma... Ve en önemlisi bence doğru doktoru bulma. Doğumda da çocukta da ilkinde edindiğim tecrübeye dayanarak aynı doktorlarla devam ettim. Doğum doktoruma çok guveniyordum. Mesela benim ayrıntılı ultrason çekildiğinde kalbinde beyaz odak çıktı. internete baktım kafayı yedim. Ultrasonu çeken doktor iyi bi doktordu, onu da biliyordum, bir şey olmaz dedi ama yok ben baktım internete.
O noktadan sonra hangi doktor olursa olsun inanmam zordu. Ama doğum doktoruma çok guveniyordum. Atlamazdi, emindim. Çünkü ilkinde gerekli olan hiçbir şeyi ihmal etmedi, gereksiz olan hiçbir şeyle beni yormadi. Yeri geldi 20 gün 10 gün hastaneye yatırdı ama ihmal etmedi. O yok bir şey değil bu, deyince ben bir daha sorgulamadim.
Çocukta çok iyi denen belki 5 6 doktora gittim. Siradanlari da denedim. Alerji oldu Türkiye'de bu alanda tek denen doktorlara gittim. Ama hiçbiri bizi devam ettiğimiz doktor gibi yonlendiremedi. Kimi ilaca abandi kimi bir şey yok dedi ertesi gün bronşiyolit oldu. 9 aylık bebeğe günde 3-4 alerji ilacı verdik.
3 yıl 4 yılda oturttuk maalesef. İkinci evet zor ama daha iyi anlıyor insan bir şeyleri hazırlıklı oluyor.

rint

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2016
4.962
11.592
31
O kadar sinirim bozuldu ki.. Acayip doldum yaa.. Annem söyledi aslnda ama doktora guvenmistm ben.. Bi de iki cocuk sahibi bi kadın.. Eymen 2.ayi bittikten sonra gozunu açabildi.. O zmna kadar surekli emzirmem lazmdi.. Mama ver diyenlerin agzina vurasim gelio şimdi.. Bu süt nasil artcak bilmiyorm.. Bugun niyeyse aşırı bi umutsuzluk var üstümde😐
Umut edeceksin. inanacaksın. Gerekirse memede yaşayacak bor süre. Ve böyle böyle olacak.
Tomrisin emzirme notları var emzirme kampı. Baktın mı ona?