2019 EKiM TÜP BEBEK

electraa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
1.065
1.402
Kızlar, bu arada az önce Forum sayfasında gördüğüm bir başlığı paylaşmak istedim. tabiki herkesin derdi kendine büyük ; " eşimin babannesi bana kaynanalık yapıyor " gibi bişey yazıyordu. eminim o arkadaşımız da durumdan fazlasıyla muzdarip olmasa kalkıp burada başlık atmazdı ama dert var dert var dedim... ne diim

keşke bizimde o kadar basit derdimiz olaydı..

electraa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
1.065
1.402
Hadi iş eş bunlar bizim seçimimizdi ya olabilirdi öğle bir denemede bir gecede ama olmadı olmuyor... Arkadaşım yeni evlendim daha gezeceğim diye çocuğunu istemedi sonunda kalbi durdu bilmiyorum artık bu iş ne olacak şeytan diyor boşever ye iç gez
takmayan kazanıyor sanki ne bileyim ya, anlamadım gitti.. biz gbi dikkatli düşünceli insanların mı böyle oluyor.

Olivestar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2018
127
189
Kızlar, bu arada az önce Forum sayfasında gördüğüm bir başlığı paylaşmak istedim. tabiki herkesin derdi kendine büyük ; " eşimin babannesi bana kaynanalık yapıyor " gibi bişey yazıyordu. eminim o arkadaşımız da durumdan fazlasıyla muzdarip olmasa kalkıp burada başlık atmazdı ama dert var dert var dedim... ne diim

gerçekten😂

av.esen

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mart 2010
213
138

Hahaha şu halimle güldürdün beni sen çok yaşa 🤪

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-02-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 86 gün kaldı.

Bebeğinizin emme ve yutma becerileri gelişiyor. Gebelik sırasında bazı durumlar bayılmaya neden olabilirler. Özellikle sıcak havalar, vücudunuzun pozisyonundaki, duruşundaki ani değişimler, uzun süre ayakta kalmak, yorgunluk veya heyacanlanma, havasız kapalı yerler ve kalabalık bu tarz bayılmalara neden olabilir.Bu durumlardan uzak durmaya çalışın. Gebeliğe bağlı şeker hastalığı testi yaptırmanızda fayda var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

electraa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
1.065
1.402
ya valla gidip yazasım var , sen ne diyon kurban biz kaynana bile olamıyoz babanne anneanne bile olamıycaz çünkü anne olamıyoruz, eşlerimizi baba yapamıyoruz. sen bi bizim derdimizi dinle diye.. ama kadında tüp bebek sahibi falanmış.. gelip beni paylarmış.. uehueueh ne bozulurum.. gerçi bizim gibi tecrubeleri olsa böyle şeylere takmazdı.. hatta kafaya tokadan başka bişi takmazdı

av.esen

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mart 2010
213
138
yok hiç sanmıyorum tüp bebek gibi bi süreci yaşayan kişi bunları takmaz takamaz yani,

Bebeğinizin emme ve yutma becerileri gelişiyor. Gebelik sırasında bazı durumlar bayılmaya neden olabilirler. Özellikle sıcak havalar, vücudunuzun pozisyonundaki, duruşundaki ani değişimler, uzun süre ayakta kalmak, yorgunluk veya heyacanlanma, havasız kapalı yerler ve kalabalık bu tarz bayılmalara neden olabilir.Bu durumlardan uzak durmaya çalışın. Gebeliğe bağlı şeker hastalığı testi yaptırmanızda fayda var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

themis_

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2019
447
382
valla öyleyiz sanırım..hayatında 3- 4 kez kürtaj yaptıran, korunsa bile hamile kalan insanlar duydum tanıdım. kendi adıma ben herseyi zor elde ettim. eşi, işi, geldiğim hayatı sahip olduklarımı hep zor kazandım anam ağladı. bunda da böyle oldu.
parayla pulla elde edilemeyen şu gebeliği bile göremedim diyorum. ne adamlar var yumurta kıramayan sümüklü karılarını el üstünde tutuyorlar, bu sümüklüker 2 de çocuk yapıyor bir değil iki, değerleri katlanarak artıyor. çalışmıyorlar. hayat hep altın tepside sunuluyor. biz tüp bebek paramız için çalışmaya devam ediyoruz, aman kocalar zaten hassas bide surat yapmayalım onlarında gönlünü hoş tutalım , stresi yaşatmayalım zaten bizim yüzümüzden çocuksuz kalıyorlar diyoruz daha da yük alıyoruz üstümüze. elbet bi mükafatı vardır heralde
Ah canım benim ,hayatımı ancak bu kadar güzel anlatabilirdin.

Translokasyon1521

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2013
3.809
5.178
Bende ayni kuzum 4 yil oldu dusugumde idrar ypmamistim ilk kez idrarda boyle gordum inanamiyorum ayni korkular bndede var gunlerdr 36.4 olan atesim simdi 37.1 olmus
Affedersin atesini koltuk altindan mi olcuyorsun yoksa popodan mi x) gebeligin isareti dimi ?
Benim 6nci gunum bugun.
36.9du 2 gun once hep koltuk altindan.
bugun olcuyorum 36 .4u gecmiyor. Yani dustu gibi geliyor. Ve negatif cikti ztn

Translokasyon1521

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2013
3.809
5.178
Taze transferlerde ilaç etkisi oluyormuş ama dondurulmuslarda olur mu bilmem. Benim 5. Ve 6. Günde çıkmadı. 8. Günde hafif çıktı. Bugün iki kere yaptım biraz daha belirgin. Yarın test günüm. Hakkımızda hayırlısı olsun🤲
Bugun 6nci gunum erken gebelik testinde negatifti. Sence degisebilme imkani varmi 5nci gun embriyosu

pineapple2

Canım kızım Güneş’im ☀️🌈❤️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2018
832
1.155
Kızlar ben tiroid kanseri atlattım seneler önce. O da çook zor bir süreçti. Ama inanın ben o zamanlar şu tüp bebek dönemindeki kadar yıpranmadım. Allahıma şükürler olsun dünyanın sonu değil hastalık değil ölümcül değil ama psikolojisi çok farklı, çok zor. Yaşamayan asla bilemez, anlayamaz. İnsanlar çok acımasız. Bazen öz ablama bile alınıyorum 2 çocuğu var düşünmeden konuşabiliyor. Canımı çok yakıyor bu süreç.

av.esen

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mart 2010
213
138
1 saat sonra eşim gelecek test yapmaya gideceğiz, normalde hiçbir iş için eşimi beklemem maşallah rambo gibi her işimi kendim hallederim ama bu mesele başka eğer olumsuz çıkarsa sonucum dışarı hastahanenin bahçesinden dışarı çıkacağım ormana bakan güzel bi çıkışı var eşimden bi sigara isteyeceğim ki normalde nadiren içerim yanına da türk kahvesi ki herşeyden geçerim türk kahvesinden geçemem derdim günlerdir ağzıma sürmedim sonrada hayat senin alacağın olsun yine kolay vermeyeceksin diyeceğim...

Ebruff34

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2019
5
6
42
merhaba remzi hocaya gidiyormuşsunuz bende kolanda deneme yaptım ama hiç olmadı iğneler mahvetti bu ay hiç yumurtam yok 41 yaşındayım remzi hoca nasıl muayenesi çok pahalı bana Bilgi verirseniz sevinirim ne ilaç verdi size mesela nasıl bir tedavi

electraa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
1.065
1.402
Kızlar ben tiroid kanseri atlattım seneler önce. O da çook zor bir süreçti. Ama inanın ben o zamanlar şu tüp bebek dönemindeki kadar yıpranmadım. Allahıma şükürler olsun dünyanın sonu değil hastalık değil ölümcül değil ama psikolojisi çok farklı, çok zor. Yaşamayan asla bilemez, anlayamaz. İnsanlar çok acımasız. Bazen öz ablama bile alınıyorum 2 çocuğu var düşünmeden konuşabiliyor. Canımı çok yakıyor bu süreç.
çok geçmiş olsun, birdaha benzer dert çektirmesin Allah.
hepimiz diyoruz ya bu süreç çok başka ve farklı.. hastayken insanlar üzülüyor yardım etmek istiyor teselli etmeye çalışıyor ama bu tüp bebek sanki bizim eksikliğimiz hatamız gibi görülüyor. buda bir nevi hastalık , zaten ben söylüyorum IVF hastasıyım diye. ama maalesef birinin hayatını da yıkan insanmışsın gibi bakıyorlar..

electraa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
1.065
1.402
1 saat sonra eşim gelecek test yapmaya gideceğiz, normalde hiçbir iş için eşimi beklemem maşallah rambo gibi her işimi kendim hallederim ama bu mesele başka eğer olumsuz çıkarsa sonucum dışarı hastahanenin bahçesinden dışarı çıkacağım ormana bakan güzel bi çıkışı var eşimden bi sigara isteyeceğim ki normalde nadiren içerim yanına da türk kahvesi ki herşeyden geçerim türk kahvesinden geçemem derdim günlerdir ağzıma sürmedim sonrada hayat senin alacağın olsun yine kolay vermeyeceksin diyeceğim...
Esencim cumartesi günkü halimi hatırlattın bana.. bende yalnız yaparım herseyimi.. ctesi erkenden birlikte gittik kan vermeye, o beni eve bırakıp işe gitti, eve geldim. yeni kutu Crynone jelimi açıp yapmam lazımdı. yapmadım ne hikmetse bekledim. saat 10 bucuk gibi msj ve mail geldi hastaneden. o acı gerçekle karşılaştım. sonuç 1, 20 negatif.. kaç gündür krize girmesemde saklayıp içmediğim sigaramı kitaplıktan aldım, gidip bir Türk kahvesi yaptım balkona çıktım....

lütfen seninki bana benzemesin. güzel haberlerini bekliyoruz

aaynaa

???????
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2014
28.929
27.559
5.gun embryosu 5aa kaliteydi canim
hayırlı uğurlu olsun ben de ekimde başlıyordum tüp bebeğime ama bazı nedenlerden kasıma aldık ilaçlar ne kadar tuttu acaba özelde mi devlette mi yaptırdınız acaba?

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 69 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 167 cm. Başlangıç Kilom :108 Kg. Şimdiki Kilom :102.2 Kg.

Merabd

Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2019
208
174
23
Sonuç çıkmadı mı