2019 EKiM TÜP BEBEK

av.esen

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mart 2010
213
138
1 saat sonra eşim gelecek test yapmaya gideceğiz, normalde hiçbir iş için eşimi beklemem maşallah rambo gibi her işimi kendim hallederim ama bu mesele başka eğer olumsuz çıkarsa sonucum dışarı hastahanenin bahçesinden dışarı çıkacağım ormana bakan güzel bi çıkışı var eşimden bi sigara isteyeceğim ki normalde nadiren içerim yanına da türk kahvesi ki herşeyden geçerim türk kahvesinden geçemem derdim günlerdir ağzıma sürmedim sonrada hayat senin alacağın olsun yine kolay vermeyeceksin diyeceğim...

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-02-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 79 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu sizi görmek, sizi duymak, size özgü kokuyu tanımak ve sütünüzü tatmak için hazırlanıyor. Bebeğinizin doğumu artık çok uzak değil. Bebeğinizin derisinin, cildinin her santimetre karesinde yaklaşık 110 ter bezi, 15 yağ bezi ve 3300 ısıya duyarlı hücre bulunur. Annelerde bugünlerde tekrar sık idrara çıkma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ebruff34

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2019
5
6
42
merhaba remzi hocaya gidiyormuşsunuz bende kolanda deneme yaptım ama hiç olmadı iğneler mahvetti bu ay hiç yumurtam yok 41 yaşındayım remzi hoca nasıl muayenesi çok pahalı bana Bilgi verirseniz sevinirim ne ilaç verdi size mesela nasıl bir tedavi

electraa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
1.065
1.402
Kızlar ben tiroid kanseri atlattım seneler önce. O da çook zor bir süreçti. Ama inanın ben o zamanlar şu tüp bebek dönemindeki kadar yıpranmadım. Allahıma şükürler olsun dünyanın sonu değil hastalık değil ölümcül değil ama psikolojisi çok farklı, çok zor. Yaşamayan asla bilemez, anlayamaz. İnsanlar çok acımasız. Bazen öz ablama bile alınıyorum 2 çocuğu var düşünmeden konuşabiliyor. Canımı çok yakıyor bu süreç.
çok geçmiş olsun, birdaha benzer dert çektirmesin Allah.
hepimiz diyoruz ya bu süreç çok başka ve farklı.. hastayken insanlar üzülüyor yardım etmek istiyor teselli etmeye çalışıyor ama bu tüp bebek sanki bizim eksikliğimiz hatamız gibi görülüyor. buda bir nevi hastalık , zaten ben söylüyorum IVF hastasıyım diye. ama maalesef birinin hayatını da yıkan insanmışsın gibi bakıyorlar..

electraa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
1.065
1.402
1 saat sonra eşim gelecek test yapmaya gideceğiz, normalde hiçbir iş için eşimi beklemem maşallah rambo gibi her işimi kendim hallederim ama bu mesele başka eğer olumsuz çıkarsa sonucum dışarı hastahanenin bahçesinden dışarı çıkacağım ormana bakan güzel bi çıkışı var eşimden bi sigara isteyeceğim ki normalde nadiren içerim yanına da türk kahvesi ki herşeyden geçerim türk kahvesinden geçemem derdim günlerdir ağzıma sürmedim sonrada hayat senin alacağın olsun yine kolay vermeyeceksin diyeceğim...
Esencim cumartesi günkü halimi hatırlattın bana.. bende yalnız yaparım herseyimi.. ctesi erkenden birlikte gittik kan vermeye, o beni eve bırakıp işe gitti, eve geldim. yeni kutu Crynone jelimi açıp yapmam lazımdı. yapmadım ne hikmetse bekledim. saat 10 bucuk gibi msj ve mail geldi hastaneden. o acı gerçekle karşılaştım. sonuç 1, 20 negatif.. kaç gündür krize girmesemde saklayıp içmediğim sigaramı kitaplıktan aldım, gidip bir Türk kahvesi yaptım balkona çıktım....

lütfen seninki bana benzemesin. güzel haberlerini bekliyoruz

aaynaa

???????
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2014
28.929
27.559
5.gun embryosu 5aa kaliteydi canim
hayırlı uğurlu olsun ben de ekimde başlıyordum tüp bebeğime ama bazı nedenlerden kasıma aldık ilaçlar ne kadar tuttu acaba özelde mi devlette mi yaptırdınız acaba?

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 69 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 167 cm. Başlangıç Kilom :108 Kg. Şimdiki Kilom :102.2 Kg.

Merabd

Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2019
208
174
23
Sonuç çıkmadı mı

av.esen

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mart 2010
213
138
15 e düşmüş değerim kimyasal dedi doktor ilaçları bırak dedi kimyasal ne ki neden olur nerde hata yaptım kendime dikkat mi etmedim vardı da yok mu oldu şimdi 😔😔😔😔 çoo üzgünüm tarifi yok

Bebeğinizin vücudu sizi görmek, sizi duymak, size özgü kokuyu tanımak ve sütünüzü tatmak için hazırlanıyor. Bebeğinizin doğumu artık çok uzak değil. Bebeğinizin derisinin, cildinin her santimetre karesinde yaklaşık 110 ter bezi, 15 yağ bezi ve 3300 ısıya duyarlı hücre bulunur. Annelerde bugünlerde tekrar sık idrara çıkma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

blueaqua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2015
1.084
1.093
Transferden sonra ilk 5-6 gün kesin emindim bebişlerin tutunduğuna. Hislerim çok kuvvetlidir. Ama daha önce bir gebelik geçirdiğim için özellikle son iki gündür emindim hamile olmadığıma. O nedenle koca bir 0,14 lük negatif değer fazla şaşırtmadı beni. Yanlız şuan oturmuş niye hamile değilim diye de niye altıncı hissim yanılttı ki beni diye düşünüyorum. Hep böyle biraz anormal olmuşumdur zaten 😂 Bu arada ağlamadım kendimi tebrik ediyorum. Bi de tedavi merkezimi değiştirmek istiyorum. İstanbul’da başarılı ıvf doktor tavsiyelerine açığım.

electraa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
1.065
1.402
15 e düşmüş değerim kimyasal dedi doktor ilaçları bırak dedi kimyasal ne ki neden olur nerde hata yaptım kendime dikkat mi etmedim vardı da yok mu oldu şimdi 😔😔😔😔 çoo üzgünüm tarifi yok
canım benim, bizim suçumuz değil. bir hata yapmadık. anne olan anneyim diye ortada gezen bir sürü kadından çok daha fazla hakediyoruz ve onlatdan fazla koruduk belki de bebekleri , canları ama bizim hatamız değil. lütfen öyle düşünme. Ağla bağır benim gibi kır dök ortalığı ama kendini suçlama.

bi saat önce kanamam başladı, çok kan sulandırıcı kullandım onunda etkisiyle sanırım fazla biraz. resmen klozete oturmuş ağlıyorum. 11 gün taşıdığım, ben onları istesemde beni istemeyen evlatlarımın üstüne sifonu çektim sanki.. bu gece mi gittiler yada bikaç gün önce akan jelle gitmişmiydiler.. tek başıma ağlıyorum işte. duygunu yaşa ama suçu kendinde arama

av.esen

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mart 2010
213
138
Sanırım sonbahar hüznünü gettirdi bizlere ben bir güzel ağladım ki şimdi gözümden tek damla yaş gelmiyor

electraa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
1.065
1.402
Transferden sonra ilk 5-6 gün kesin emindim bebişlerin tutunduğuna. Hislerim çok kuvvetlidir. Ama daha önce bir gebelik geçirdiğim için özellikle son iki gündür emindim hamile olmadığıma. O nedenle koca bir 0,14 lük negatif değer fazla şaşırtmadı beni. Yanlız şuan oturmuş niye hamile değilim diye de niye altıncı hissim yanılttı ki beni diye düşünüyorum. Hep böyle biraz anormal olmuşumdur zaten 😂 Bu arada ağlamadım kendimi tebrik ediyorum. Bi de tedavi merkezimi değiştirmek istiyorum. İstanbul’da başarılı ıvf doktor tavsiyelerine açığım.
:KK43:((((((((((( gerçekten kendi acımı yaşadım hem senden hemde Esenden bu gece gelen haberde..
teselli edecek birşey yazamıycam. benimkini önerebilirim. bir kez görüş derim. özel muaynehanesi var. işlemleri kızıltoprakta Florence N. de yapıyor. hep söylüyorum ben düşürddüm tutunamadılar ama dr un hatası değil bence