2019 EKiM TÜP BEBEK

Aysegulllllalas

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2019
450
360
Transferden sonra ilk 5-6 gün kesin emindim bebişlerin tutunduğuna. Hislerim çok kuvvetlidir. Ama daha önce bir gebelik geçirdiğim için özellikle son iki gündür emindim hamile olmadığıma. O nedenle koca bir 0,14 lük negatif değer fazla şaşırtmadı beni. Yanlız şuan oturmuş niye hamile değilim diye de niye altıncı hissim yanılttı ki beni diye düşünüyorum. Hep böyle biraz anormal olmuşumdur zaten 😂 Bu arada ağlamadım kendimi tebrik ediyorum. Bi de tedavi merkezimi değiştirmek istiyorum. İstanbul’da başarılı ıvf doktor tavsiyelerine açığım.
Canım üzüldüm çok inançlı özellikle hepinizinkini takip ediyordum.. ben de şu an merkez arayışı içerisindeyim. İstanbul’da mıydı senin merkezin ona göre araştırmalarımı paylaşabilirsiniz tabii ben de daha görüşeceğim.. herhangi bir yer henüz karar vermedim..

blueaqua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2015
1.084
1.093
Slm kızlar benimde dondurulmuş 1 tane 5.gün embriyosuydu akşam kanda negatif olduğunu öğrendim hayırlısı.sonbahar hüznü galiba
Arkadaşım üzüntünü paylaşıyorum. Çok üzgün değilim gibi geliyor şuan ağlamadım bile. Galiba acı eşik değerimin üstünde. Yarın çıkacak acısı. Bide iki haftadan sonra ilk iş günüm, milletin yanında ağlamasam bari. Ama durmak yok, umutsuzluğa kapılmak yok.

Olivestar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2018
127
189
Arkadaşım üzüntünü paylaşıyorum. Çok üzgün değilim gibi geliyor şuan ağlamadım bile. Galiba acı eşik değerimin üstünde. Yarın çıkacak acısı. Bide iki haftadan sonra ilk iş günüm, milletin yanında ağlamasam bari. Ama durmak yok, umutsuzluğa kapılmak yok.
Ne yapabiliriz ki canım Allah güç kuvvet versin bizlere

blueaqua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2015
1.084
1.093
Canım üzüldüm çok inançlı özellikle hepinizinkini takip ediyordum.. ben de şu an merkez arayışı içerisindeyim. İstanbul’da mıydı senin merkezin ona göre araştırmalarımı paylaşabilirsiniz tabii ben de daha görüşeceğim.. herhangi bir yer henüz karar vermedim..
Canım ben İstanbuldayım. İki yıl önce yanlış olarak bana erken yumurta yetmezliği, eşime de ileri hareket %0 teşhisi kondu. O ara hamile kalıp, düşük yaptım. Kendim hamile kalabiliyorum diye tedavi istemedim. Zaten testler yenilendi ilkleri yanlışmış. Ama çok stresli kötü bir dönem geçirdim hamile kalamadım. Mart ayında tavsiyeler üzerine emseye gittim. Nesrin hanımın pozitif yaklaşımı beni çok memnun etti, bikaç ay kendiliğimden hamile kalır mıyım diye ilaç tedavisi yaptı olmadı. Eylül başı Bahçeciyi de bi denemek istedim. Umutta cem Çelik’le görüştüm. Kendine çok güvenliydi ama elektriğim tutmadı hocayla. Merkezde de iki saate yakın fiyat vermek için beklettiler ortam çok gergindi. Bu gerginlikle olacağı varsa da olmaz dedim. Ben de emseyi tercih ettim. Tedaviden memnun kaldım aslında, çok kibarlar, herşey tıkır tıkır işledi ama tutmadı işte. Çok araştırmadan girdim bu işe diye şimdi biraz pişmanım. Valla bilemiyorum bende şuan aynı yerde mi devam etsem, en azından laboratuvarı değiştirmek adına Merkezi mi değiştirsem. Senin de tavsiyelerin olursa açığım şuan.

Fairytale2

Wait
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2019
735
1.056
42

Hay Hakk

Şükürler olsun Rabbime 👶🏻
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2018
397
318
26
ya kızlar , şimdi Esen ile msjlaşıyorduk o beni güldürdü şükür size de yazayım.. ağrım çok. evde bizim iğnelerin dışında bir ağrı kesici iğne yaptınız mı kendinize.. dicloron mu dicloflam mı voltaren mi öyle bişiler var iğne olarak bende evde. küçük insülin şırıngasıyla kendime yapsam mı.. tek başıma bir acile gidip yaptırmak zor geliyor. ağrı içinde kıvransam da yatağa dalmış lap topta takılıyorum. sıcak su torbası falan koysam kanamada artacak. bu kan sulandırıcıların da etkisi vardır heralde. ondan da kanama çoktur dimi.
Sakın öylr bişey yapma canım insülin iğnesiyle ağrı kesici yapılmaz Allah korusun ya .dolorex iç benim adet ağrımı kesiyodu o ama sakın evde tek başına iğne yapma bi hemşre olarak sana kızarım😂

aaynaa

???????
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2014
28.929
27.559

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 69 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 167 cm. Başlangıç Kilom :108 Kg. Şimdiki Kilom :102.2 Kg.

ISSIZZ

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2012
2.652
6.341
Kızlar ben tiroid kanseri atlattım seneler önce. O da çook zor bir süreçti. Ama inanın ben o zamanlar şu tüp bebek dönemindeki kadar yıpranmadım. Allahıma şükürler olsun dünyanın sonu değil hastalık değil ölümcül değil ama psikolojisi çok farklı, çok zor. Yaşamayan asla bilemez, anlayamaz. İnsanlar çok acımasız. Bazen öz ablama bile alınıyorum 2 çocuğu var düşünmeden konuşabiliyor. Canımı çok yakıyor bu süreç.

Boşuna demiyoruz ya bizi bizden başkası anlamaz diye... gerçekten de öyle...
Benim ablamda "napalim canım sanada ALLAH vermiyor işte böyle yalnız yaşayacaksınız " demişti... o günden sonra hiç bu konuyu konuşmadım onunla tüp bebek tedavilerimi bile bilmez...
Hatta bir kere temizlikten konu açıldı...
Bana dediki ayyy senin evin mobilyacı dükkanı gibi çocuksuz ev işte dagilmiyo...
Kendisinin 2 tane var.... var olan ne bilsin yokluğu... asla anlayamazlar aslaaa...
Rabbim hepimizin kucağını doldursun hayırlı sağlıklı evlatlar versin Inşallah zor bir sınav sonumuz güzel olur inşallah...

pineapple2

Canım kızım Güneş’im ☀️❤️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2018
832
1.156
Boşuna demiyoruz ya bizi bizden başkası anlamaz diye... gerçekten de öyle...
Benim ablamda "napalim canım sanada ALLAH vermiyor işte böyle yalnız yaşayacaksınız " demişti... o günden sonra hiç bu konuyu konuşmadım onunla tüp bebek tedavilerimi bile bilmez...
Hatta bir kere temizlikten konu açıldı...
Bana dediki ayyy senin evin mobilyacı dükkanı gibi çocuksuz ev işte dagilmiyo...
Kendisinin 2 tane var.... var olan ne bilsin yokluğu... asla anlayamazlar aslaaa...
Rabbim hepimizin kucağını doldursun hayırlı sağlıklı evlatlar versin Inşallah zor bir sınav sonumuz güzel olur inşallah...
Ah canım ahh.. Bana ablam bir keresinde bizim çocuklardan birini size verelim siz bakın demişti. Acısı içimden çıkmıyor. Kendisinin çok kolay oldu çocukları onları çok da seviyorum Allahım korusun yavruları ama an-la-mı-yoorr. İnşallah canım çok ağır bir yük bu, inşallah mükafatı vardır bu zor günlerin...

superkaliflower

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2016
321
221
15 e düşmüş değerim kimyasal dedi doktor ilaçları bırak dedi kimyasal ne ki neden olur nerde hata yaptım kendime dikkat mi etmedim vardı da yok mu oldu şimdi 😔😔😔😔 çoo üzgünüm tarifi yok

Cnm kimyasal olması için senin yapabileceğin sebep olabileceğşn hiçbirşey yok bunu unutma.bende bir öncekinde düşük yapmıştım ana sağlıklı gelişimi olmyacaksa vücut kendi atıyor emriyona pgt yaptırmışmıydın?

av.esen

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mart 2010
213
138
Pgt yapmadık zaten sadece 3 emriyomuz vardı ama sürekli kan sulandırıcı kullandık bu arada cirinona vajinal jel bende hep yeşil geldi acaba enfeksiyon mu olmuştum 😣 tüp bebekten önce mantar olmuştum bilmiyorum eşimde y delesyonu sorunu var sperm az ve kalite düşük acaba bundan sonra hep kimyasal mı olacak 😓😓😓😓😓 çok üzgünüm bide tutunmuşlar sonra burakmışlar çok duygulanıyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-02-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 79 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu sizi görmek, sizi duymak, size özgü kokuyu tanımak ve sütünüzü tatmak için hazırlanıyor. Bebeğinizin doğumu artık çok uzak değil. Bebeğinizin derisinin, cildinin her santimetre karesinde yaklaşık 110 ter bezi, 15 yağ bezi ve 3300 ısıya duyarlı hücre bulunur. Annelerde bugünlerde tekrar sık idrara çıkma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın