2019 EKiM TÜP BEBEK

Aysegulllllalas

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2019
450
360
Canım çok geçmiş olsun birşey merak ettim tüp bebekte de dış gebelik oluşma ihtmali var mı benim transferimin 3.gnü ve kasıklarım çok ağrıyor çok korkuyorum
Canım böyle bir ihtimal var onlar embriyoyu rahme koyuyorlar ama embriyo dolaşabiliyor ve tüpe girip çıkamayabiliyor. Ama şakın merak etme bunlar çok küçük ihtimaller , ve kesinlikle ilk günlerde ağrı yapmaz ben iki tane geçirdim bilirim onun ağrısı sonradan büyüdükçe tüpe sığamadıkça başlıyor.. senin ağrılar tutunma ağrısı inşallah..🤗

Aysegulllllalas

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2019
450
360
Çok iyi düşünmüşsün canım.. kadın doğumlular bebek üretim fabrikası gibi düşünmedikleri için kadını da düşünen çözümler getiriyorlar ben o yüzden bu süreçlerde güvendiğim bir doktorla daha görüşüyordum hep.. benim söyledikleri yumurta kalitesi arttırıcı ilaçlar coenzyme q 10 i hatta aşılama yaptırmıştım bir kere doktorum vermişti yumurta oluşturmaya çalışırken ama sen hep bu sonradan kullanacaklarını da doktoruna sor.. inşallah en doğalından bir bebe haberi gelir senden😍😍
Agzin bal yesin insallah😂 amin cnm🤲 saatlerdir koenzim bakiyorum.bi tanesine karar verdim.Omepa-Q10 Omega3 Ubiquinol.bunun bi de ubiquinon gibi bi turu varmis da ona vucut ememiyomus da bunu emiyomus.vay bunun balik yagi norvecten,koenzimi japonyadanmis🙈 vallahi kafayi yedirtti bu cocuk bana.ham maddelerinin menseisini bile arastiriyom artik..🤦‍♀️ tup bebeciler para kazandigina bakio valla
[/QUOTE]
Kız ben yanlışı almışım ya ubiquinon lütfen benimki

Aysegulllllalas

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2019
450
360
Agzin bal yesin insallah😂 amin cnm🤲 saatlerdir koenzim bakiyorum.bi tanesine karar verdim.Omepa-Q10 Omega3 Ubiquinol.bunun bi de ubiquinon gibi bi turu varmis da ona vucut ememiyomus da bunu emiyomus.vay bunun balik yagi norvecten,koenzimi japonyadanmis🙈 vallahi kafayi yedirtti bu cocuk bana.ham maddelerinin menseisini bile arastiriyom artik..🤦‍♀️ tup bebeciler para kazandigina bakio valla
[/QUOTE]
Lütfen yazmadıydım aslında 😂 bu bitince ben de bebeme seninkini gibi Norveçli Japonya’larını alayımmm🤗

superkaliflower

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2016
321
221
Canım böyle bir ihtimal var onlar embriyoyu rahme koyuyorlar ama embriyo dolaşabiliyor ve tüpe girip çıkamayabiliyor. Ama şakın merak etme bunlar çok küçük ihtimaller , ve kesinlikle ilk günlerde ağrı yapmaz ben iki tane geçirdim bilirim onun ağrısı sonradan büyüdükçe tüpe sığamadıkça başlıyor.. senin ağrılar tutunma ağrısı inşallah..🤗

Çok teşekkür ederim cnm güzel yorumun için inş tutunma ağrısıdır çünkü bugğn biraz dışarı çıkarım dedim ama özellikle sağ kasığım çok sızlıyor o yüzden yerimden kıpırdamıyorum

av.esen

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mart 2010
213
138
ya arkadaşlar bakıyorum bakıyorum bulamadım kimyasal gebelik geçirip sonraki denemesi tutan yok mu hiç yaaa ben mi bulamıyorum 😓😓😓😓 bilen gören varsa bir söylesin tüp bbekte kimyasalı görüp ikinci tüp bebeğinde bebek sahibi olan yok mu yoksa bu çözümsüz bi durum mu?? Normal gebelikte oluyor ama tüp bebekte olmuyor mu hiç yazan olmamız 😣😣 olumsuz haber dün aldım bi umut arıyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-02-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 79 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu sizi görmek, sizi duymak, size özgü kokuyu tanımak ve sütünüzü tatmak için hazırlanıyor. Bebeğinizin doğumu artık çok uzak değil. Bebeğinizin derisinin, cildinin her santimetre karesinde yaklaşık 110 ter bezi, 15 yağ bezi ve 3300 ısıya duyarlı hücre bulunur. Annelerde bugünlerde tekrar sık idrara çıkma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

blueaqua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2015
1.084
1.093
Kızlar bu işler ne karışıkmış ya. Şimdi doktorum aradı. İkinciyi denemeden histeroskopi yapalım dedi. Teklif hoşuma gitti aslında öyle beklemektense neden aramak iyi bişi. Ama bu histeroskopi nasıl bişey ki zararlıları var mıdır acaba?

pamukseker11

9.Takım üyesi B:76 G:72.4 H:58
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2014
3.815
5.052
36
Kızlar bu işler ne karışıkmış ya. Şimdi doktorum aradı. İkinciyi denemeden histeroskopi yapalım dedi. Teklif hoşuma gitti aslında öyle beklemektense neden aramak iyi bişi. Ama bu histeroskopi nasıl bişey ki zararlıları var mıdır acaba?
Ben de ilki tutmayınca dr um yapalım dedi yaptık,3 ay sonra da şimdi transfer oldum ,bu ikinci denemem,inşallah işe yatamıştır🙏

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :76 Kg. Şimdiki Kilom :72.4 Kg.

Masal2020

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2019
589
197
31
Canım ben yurt dışında yasıyorum...
Belçika gent de tedavi görüyorum...
Gidiş geliş zor olmuyo yurt dışında yasıyorum diye...
Turkiyedeki tüp bebek tedavisini tatiller de denedik... burda 6 kere sigortam ödeyecek ben bişey ödemeyeceğim...
Cnm sn sahinzedesin diye hatırlıyorum.ben de gitmeyi dusunmustum de bi ara.ben de bahcecizedeyim.yeni yer arayisim dvm ediyor.kibrisa mi gitsem oldum.ondn sordm.oraya kdr gelemem :) insallah sonraki 5 denemeyi yapmana gerek kalmaz 🤲

Fairytale2

Wait
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2019
735
1.056
42
ya arkadaşlar bakıyorum bakıyorum bulamadım kimyasal gebelik geçirip sonraki denemesi tutan yok mu hiç yaaa ben mi bulamıyorum 😓😓😓😓 bilen gören varsa bir söylesin tüp bbekte kimyasalı görüp ikinci tüp bebeğinde bebek sahibi olan yok mu yoksa bu çözümsüz bi durum mu?? Normal gebelikte oluyor ama tüp bebekte olmuyor mu hiç yazan olmamız 😣😣 olumsuz haber dün aldım bi umut arıyorum
Olmaz olur mu hiç, ben ilk kimyasal gebelik deneyimimde burdan da bakmıştım, olumsuz bir etkisi olmadığı gibi kimyasaldan sonra olumlu sonuç alma oranının daha yüksek olduğunu yazıyorlardı, bilimsel temeli var mıdır bilmem ama burda deneyimlerini paylaşanlar böyle yazmıştı. Ben ikinci denememi yaptım ama henüz sonuç almadım

blueaqua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2015
1.084
1.093
Ben de ilki tutmayınca dr um yapalım dedi yaptık,3 ay sonra da şimdi transfer oldum ,bu ikinci denemem,inşallah işe yatamıştır🙏
Canım öncelikle tutmuştur inşallah. Sizden güzel haber bekliyorum canı yürekten. Bi de ne kadardı ücreti, herhangi bir zararı var mıymış, bildiğin kadar bana da az bilgi verir misin?

pamukseker11

Kayıtlı Üye
2 Aralık 2014
3.815
5.052
36
Tanısal ve tedavisel olmak uzre ıkı cesıt .tanısal:bakıyor sorun varmı yok mu ,varsa sonra işlem yapcagı hıstereskopiyi planlıyor,tedavısel olansa bakıyor problem varsa o an düzeltıyor .benim rahmim biraz kalp seklındeymiş bi de darmıştj,biraz açtı,bi de biraz yapısıklık varmıs onu duzeltmiş, rahım fılmı ceksek histereskopi yerıne demiştim korkup. Rahım fılmınde herseyı net goremem,histereskopide daha ii gorurum demişti

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.

Masal2020

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2019
589
197
31
Lütfen yazmadıydım aslında 😂 bu bitince ben de bebeme seninkini gibi Norveçli Japonya’larını alayımmm🤗
[/QUOTE]
Ahahhaha iste diyorum kafalar gitti diye 😁 al al bn siparis verdim bugun.icince yorumlari da soylerim 😊

pamukseker11

Kayıtlı Üye
2 Aralık 2014
3.815
5.052
36
Canım öncelikle tutmuştur inşallah. Sizden güzel haber bekliyorum canı yürekten. Bi de ne kadardı ücreti, herhangi bir zararı var mıymış, bildiğin kadar bana da az bilgi verir misin?
Ben iki kere oldum ilki 4000 di ikincisi 2000 civarı baska merkezlerdi . Dr una guvenıyorsan yaptır . Zor karar gercekten bende cok korkmustum amasonra gıvendım olmam gerektgıne ,baya dorgulayıp arastırmıstım .

Fairytale2

Wait
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2019
735
1.056
42
Histeroskopi ne acaba?

blueaqua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2015
1.084
1.093
Tanısal ve tedavisel olmak uzre ıkı cesıt .tanısal:bakıyor sorun varmı yok mu ,varsa sonra işlem yapcagı hıstereskopiyi planlıyor,tedavısel olansa bakıyor problem varsa o an düzeltıyor .benim rahmim biraz kalp seklındeymiş bi de darmıştj,biraz açtı,bi de biraz yapısıklık varmıs onu duzeltmiş, rahım fılmı ceksek histereskopi yerıne demiştim korkup. Rahım fılmınde herseyı net goremem,histereskopide daha ii gorurum demişti
Anladım canım teşekkür ederim. peki ücreti ne kadar ödemiştiniz