2019 EKiM TÜP BEBEK

aaynaa

..'''YA SABIR'''...
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2014
28.842
27.268
Insallah. Ilk tup denemem. Tek yumurta transfer edilmesini istedim. Ailemizde ikiz var tutarsa diye dusunmustum. Ozelde yaptirdim. 6500 sadece merkeze odedim. Ilaclarla beraber toplam 12bini buldu.
hayırlısıyla tutar inşallah müjdeni verirsin ben doktora çift yumurta koymasını istedim bakalım yaşm da var ailede ikiz yok zaten bakalım tek yumurta konup ikiz hamilelik olan da çok arkadaş oldu.. hayrlsyla sağlıcakla seviniriz inşallah amin

Cupcake123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2019
5
4
30
hayırlısıyla tutar inşallah müjdeni verirsin ben doktora çift yumurta koymasını istedim bakalım yaşm da var ailede ikiz yok zaten bakalım tek yumurta konup ikiz hamilelik olan da çok arkadaş oldu.. hayrlsyla sağlıcakla seviniriz inşallah amin
Umarim hepimiz icin hayirlisi olur. Bebislerimize saglikla kavusuruz.

Gebelikaski

Günler geçiyor..
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mart 2019
2.070
2.566
Bir problem yoktu. Meshur %20lik tanimlanamayan infertilite grubundayiz. 9 yumurta toplandi.
Masallah inanıyorum sonuclariniz iyi olacak. Ben şeyi anlamiyrm 3.gün embryosuna karar vermelernin sebebi ne mesela. Baktilar bozulmaya basliyo hemen transfermi yapiyolar

Gebelikaski

Günler geçiyor..
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mart 2019
2.070
2.566
yumurtalarımın gelişmesinde sorun olmuyor canım 3 kez klomen kullandım 2 aşılamam var ama nasip olmadı
Anladm canim benimde öyle kist engel oluyo işte birlesmelerne. Aşilamaya benid doktorum boş dedi parani bosu bosuna almam cinsel iliskiye gir ayni mantik dedi

aaynaa

..'''YA SABIR'''...
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2014
28.842
27.268
Anladm canim benimde öyle kist engel oluyo işte birlesmelerne. Aşilamaya benid doktorum boş dedi parani bosu bosuna almam cinsel iliskiye gir ayni mantik dedi
bence de öyle canım en azından bana işte tüp bebek de rapor çıkmasında yardımcı olacak maddi sorunlarımız olduğından ne kadar uyguna getirebilirsek o kadar iyi olur bu kadar beklemem de hep maddi nedenlerden çok şükür ekimde nasip olacağı için çok seviniyorum

Masal2020

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2019
589
197
31
Herkes sevinsene diyo ama pozitif olamiyorum kendimi yetersz hssediyrum igneyi yaparken canim acimiyo ama aglıyorum yani bilmiyrum işte :KK43: sizin neydi sorununuz dondurulmus yumurtaniz yokmu
Ben normalde igneden cok korkarim.kan aldirirken bile aglarim falan..ama tup bebek tedavisinde bebegim icin diye diye hic sizlanmadan kendim vurdum butun igneleri.sonra da negatif olunca icim bosaldi resmen.kalbim taş gibi oldu..şimdi ne icin cabaliyorum diyorum kendime..aglama olayi bazen bende de oluyodu.esim cok mu acidi diyodu ama olay acimasi degil,resmen duygusal şiddet goruyo gibi oluyodum..blast evresine gittik.3 tane kaldi.2si transfer.biri cope gitti resmen.simdi ist fulya bahcecide baslicam.sorun bende pcos,esimde ileri hareket yetersizligi cnm

Masal2020

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2019
589
197
31
Masallah inanıyorum sonuclariniz iyi olacak. Ben şeyi anlamiyrm 3.gün embryosuna karar vermelernin sebebi ne mesela. Baktilar bozulmaya basliyo hemen transfermi yapiyolar
Canim bnm doktoruma ön gorusmeye gittigimde sordum bunu.eger 5.gune embriyo kalacagina inanmazsa merkez,hemen transferi yapar dedi

Gebelikaski

Günler geçiyor..
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mart 2019
2.070
2.566
Tup bebege engel degildir cnm kucukmus kistlerin icini ferah tut stres yapma takilma kiste Allahin izniyle tutar insallah
Ya hani diyolarya iltihabi bi ortam yapiymuş tutunmasini engelliyomus varmi bi bilgin bu konuda doktor her aşamasında sıkıntı yaratabilr dedi

Gebelikaski

Günler geçiyor..
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mart 2019
2.070
2.566
Ben normalde igneden cok korkarim.kan aldirirken bile aglarim falan..ama tup bebek tedavisinde bebegim icin diye diye hic sizlanmadan kendim vurdum butun igneleri.sonra da negatif olunca icim bosaldi resmen.kalbim taş gibi oldu..şimdi ne icin cabaliyorum diyorum kendime..aglama olayi bazen bende de oluyodu.esim cok mu acidi diyodu ama olay acimasi degil,resmen duygusal şiddet goruyo gibi oluyodum..blast evresine gittik.3 tane kaldi.2si transfer.biri cope gitti resmen.simdi ist fulya bahcecide baslicam.sorun bende pcos,esimde ileri hareket yetersizligi cnm
Ama yumurtan olmus iste döllenms kaliteli yani o saatten snra tek sorunumz allahin izin vermesi yoksa ne sana bagli ne eşine döllendkten snra

Gebelikaski

Günler geçiyor..
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mart 2019
2.070
2.566
bence de öyle canım en azından bana işte tüp bebek de rapor çıkmasında yardımcı olacak maddi sorunlarımız olduğından ne kadar uyguna getirebilirsek o kadar iyi olur bu kadar beklemem de hep maddi nedenlerden çok şükür ekimde nasip olacağı için çok seviniyorum
Cok sevindim canım insanin yeri geliyo 10tlye bile ihtiyacı oluyo haberlerni beklyrm. Benim bu ay toplanck ama 2 ay snra transfer

Masal2020

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2019
589
197
31
Üniversitesiler daha iyi değil mi acaba bende izmir ege üniversitesinde başladım tedaviye ondna soruyorum
Bi arkadasim ozelde yaptirdi negatif.devlette yaptirdi pozitif.biraz kismet isi ama devlette cok itip kalkmis hemsireler.cok cani yandi.anestezisiz yapildi opu.ozelde gozunun icine bakiliyo cnn yanmasin diye

pineapple2

Canım kızım Güneş’im ☀️🌈❤️
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2018
778
1.009
Bugün tüp bebek öncesi iğnelerime başladım ve içim çok buruk, üzgün, ağlamaklıyım. Var mı derdimi paylaşacak arkadaşlar :KK43:
Ben varım canım ben de cumartesi günü başladım iğnelere. Merional 300 vuruluyor kalçadan her gün. Akşamları da lucrin iğnesi vuruyorum kendime. 6. Günümdeyim ultrasonda 9 folikülüm gözüktü inşallah her şey yolunda giderse haftaya çarş-cuma opu olacak. Duygularım çook değişken hormonlar çok etkiliyor neden böyle oldu diye üzülüyorum ama buna da şükür. İrtibatı koparmayalım kızlar konuşmaya ihtiyacım var

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-08-2020

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 37 gün kaldı.

8. ayına gelen bir bebeğin sindirim sistemi tam olgunlaşmadığı ve hala bağımlı bir halde olduğu için doğmuş bir bebekten daha fazla kilo verme eğilimi vardır. Bir çeşit önlem olarak 8 aylık cenin, erken doğuma karşı annesinden aldığı bir miktar besini saklar. 16. ve 40. haftalar arasında nefes aldığınızda %15-20 daha fazla oksijen akciğerleriniz tarafından alınır. Hamileliğinizin son haftalarında uzun yolculuklara çıkmamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Masal2020

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2019
589
197
31
Ben varım canım ben de cumartesi günü başladım iğnelere. Merional 300 vuruluyor kalçadan her gün. Akşamları da lucrin iğnesi vuruyorum kendime. 6. Günümdeyim ultrasonda 9 folikülüm gözüktü inşallah her şey yolunda giderse haftaya çarş-cuma opu olacak. Duygularım çook değişken hormonlar çok etkiliyor neden böyle oldu diye üzülüyorum ama buna da şükür. İrtibatı koparmayalım kızlar konuşmaya ihtiyacım var
Nerde tedavi oluyosunuz,hangi dr de?

pineapple2

Canım kızım Güneş’im ☀️🌈❤️
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2018
778
1.009

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-08-2020

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 37 gün kaldı.

8. ayına gelen bir bebeğin sindirim sistemi tam olgunlaşmadığı ve hala bağımlı bir halde olduğu için doğmuş bir bebekten daha fazla kilo verme eğilimi vardır. Bir çeşit önlem olarak 8 aylık cenin, erken doğuma karşı annesinden aldığı bir miktar besini saklar. 16. ve 40. haftalar arasında nefes aldığınızda %15-20 daha fazla oksijen akciğerleriniz tarafından alınır. Hamileliğinizin son haftalarında uzun yolculuklara çıkmamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Elen123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2017
573
447
Seni oyle iyi anliyorum ki..ben de ekimde baslicam tedaviye.bi negatifim var öncesinde.simdiden aglamalikliyim.tedaviye baslamaya korkuyorum cunku tedavi fikri bile buyuk bi beklentiyle basladigim ilk tup denememi hatirlatiyo.ya bu da olumsuz olursa diye simdiden ödüm kopuyor..😔 ignelrr baslayinca hormonlar tavan yapinca iyice cekilmez biri olucam biliyorum..🙁
[/QUOTE

Bi an ben yazdım sandım inanki aynı hislerimiz. İlk tedavimde içim kıpır kıpır gittim hastaneye hep arada umutsuzluga kapılsamda çok inandım. Şimdi 2. Başlamadan daha sürekli ağlıyorum neden başlıyorum sanki yine olmazsa diye. Çok zor gerçekten yaşamayan bilemez canım :KK43: