yesilus

kendiyle barışık
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
492
benim 1. de şeker cikmadi ama +4000gr dı
diete gireyim o zaman ne luzumu var yüklemenin
ilaç yoksa 🤱💁‍♀️
Bir kaç makaleden baktım, ilaç uygulaması yok sadece diyet verilir yazıyordu ki görümcemde de aynısı oldu.
İri bebekten kastı şekeri çok yüksek olanlarda orantısız gelişme olabiliyormuş bebeklerde Allah göstermesin, ama 4 kilo bebek doğurduysanız birazda genetik , şekerle alakalı olmayabilir sizinki :anne:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-09-2019

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 99 gün kaldı.

Bebeğiniz yaklaşık olarak 810-830 gr. ağırlığında. Bebeğinizin derisinin altındaki kılcal damarların görünür olmasından dolayı, bebeğinizin rengi hala parlak kırmızı pembe. Ve bebeğinizin cildi hala kırışık. Kan dolaşımınızın daha sağlıklı olması için sık sık pozisyon değiştirmeyi unutmayın. Son zamanlarda nefes darlığı yaşamada artış olduğunu fark edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

ShinSeGi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
19.098
şeker yükleme sonucunda yüksek çıkarsa, doktor diyet veriyormuş sadece, ama bebek için sakıncalı bir durum tabi. Şkeri yüksek olanlarda iri bebek fazla büyüme oluyormuş geçen gün okudum öyle yazıyordu , doktorunuz daha iyi bilir tabi :anneadayı:
Çok yüksek çıkanlarda insülin de başlıyorlar.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-09-2019

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 115 gün kaldı.

Bebeğiniz düzenli, sabit hızla büyümesine devam ediyor. Sadece bu hafta boyunca bebeğiniz yaklaşık 170 gr ağırlık kazanacak. Bu büyüme atağı bebeğinizin rahim dışındaki yaşama hazırlanmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin el kavramam ve irkilme refleksleri iyice gelişti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

surma

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
183
Sanırım biraz genler veya genetiklede alakalı
3.ayından itibaren Lierac kullanan ablam deli gibi catladı
Kayısı yagı kullanan bi arkadasım hic catlamadı
Kişiden kişiyede değişiyor
Benim de aynen öyle oldu düzenli olarak kullandım ama çatlak oldu şimdi bende bebe yağı ve Hindistan cevizi yagı kullanıyorum benimde boyun kısmımda sivilce yaptı ( yağı bol bulup her yere sürünce😂))

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-09-2019

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 106 gün kaldı.

Şu ana kadar tıkalı olan bebeğinizin burun delikleri açılmaya başladı. Bugün itibariyle bebeğinizin akciğerlerindeki kan damarları gelişimini tamamlamış olmalıdır. Doğumdan sonra bu damarlar akciğer içinde dolaşarak, akciğerlerdeki oksijeni kana alacak ve bebeğinizin diğer dokularına taşıyacak. Diğer kültürlerde doğum : Bazı kültürlerde baby shower denilen doğum öncesinde anneye hediye verme partisi düzenlenir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

honey bunch

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
11.442
Benim de aynen öyle oldu düzenli olarak kullandım ama çatlak oldu şimdi bende bebe yağı ve Hindistan cevizi yagı kullanıyorum benimde boyun kısmımda sivilce yaptı ( yağı bol bulup her yere sürünce😂))
:KK70: halbuki ben üc parmak ucum kadar alıp tüm göbegime yaymıstım :KK70:

Bebeğiniz yaklaşık olarak 810-830 gr. ağırlığında. Bebeğinizin derisinin altındaki kılcal damarların görünür olmasından dolayı, bebeğinizin rengi hala parlak kırmızı pembe. Ve bebeğinizin cildi hala kırışık. Kan dolaşımınızın daha sağlıklı olması için sık sık pozisyon değiştirmeyi unutmayın. Son zamanlarda nefes darlığı yaşamada artış olduğunu fark edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

surma

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
183
:KK70: halbuki ben üc parmak ucum kadar alıp tüm göbegime yaymıstım :KK70:
Yağı bol bulan benim zaten 😂göbek, bacak, kol anladık boyun nedir 😂yazık eşimin yüzünde egzama var iyi geldiğini okudum anasım yüzüne de boca ettim , bütün gün gözlerim yanıyor , sulanıyor diye gezdi🙈🙈

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-09-2019

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 106 gün kaldı.

Şu ana kadar tıkalı olan bebeğinizin burun delikleri açılmaya başladı. Bugün itibariyle bebeğinizin akciğerlerindeki kan damarları gelişimini tamamlamış olmalıdır. Doğumdan sonra bu damarlar akciğer içinde dolaşarak, akciğerlerdeki oksijeni kana alacak ve bebeğinizin diğer dokularına taşıyacak. Diğer kültürlerde doğum : Bazı kültürlerde baby shower denilen doğum öncesinde anneye hediye verme partisi düzenlenir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

honey bunch

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
11.442
Yağı bol bulan benim zaten 😂göbek, bacak, kol anladık boyun nedir 😂yazık eşimin yüzünde egzama var iyi geldiğini okudum anasım yüzüne de boca ettim , bütün gün gözlerim yanıyor , sulanıyor diye gezdi🙈🙈
Hayır işte ben bol kullanmadım ona ragmen cıktı sivilce :)
Kantaron da aynı şekilde mesela cok okudum sivilce yaptıgını ama burda kullananlar vardır belki sivilcesiz
Her cilt aynı reaksiyonu göstermiyor demekki :)

huriye048

Üçüncü meleğimi bekliyorum
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.541
benim d vitamini değerim de çok düşük ve yeni içmeye başladım. Ağrılarının bundan kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Sen gebelik öncesi spor yapıyordum demiştin, bıraktığın için olabilir. Doktorlar gebelik öncesi hayatınız neyse ona devam edin diyorlar. Hiç spor yapmamış birine spor önermiyorlar, spor yapana da bırakma diyorlar benim bildiğim.
benim cildim çok kuru ve pul pul dökülür. Bana iyi geldi o yüzden. Sende tepki yapmış demek ki.
yazın su gibi olan yağ kışın geri dondu. Ortam ısısı uygun olmazsa tekrar donacaktır bence. Benimki banyo dolabında. Elime aldığım an eriyor.

Erken Doğum riski var mı diye rahim ağzı yani servikal uzunluk ölçülüyor. Her doktor yapmıyor maalesef. Geçmişte erken Doğum veya 12.haftadan sonra düşük gibi öykün varsa bakıyorlar. 17.haftaya gelip servikal yetmezlikten bebeğini kaybeden çok anne var maalesef. Alttan bir alet sokarak yapıyor.
Çatı kontrolü ise son 2hafta kala falan yapılmaya başlanıyor. Kimi doktor bunuda gerek görmüyor
Serviks yani rahim ağzı uzunluğunu ölçmek için illa alttan ultrasona gerek yok karından yapılan ultrasondan olculebiliyor bilgi amaclı yazayım dedim nacizane

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-09-2019

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 121 gün kaldı.

Bebeğinizin boyun, göğüs ve kasık bölgesinde bulunan ve ısı üreten kahverengi yağlar doğumdan kısa bir süre sonra kaybolacaktır. 8. ve 9. aylar boyunca beyaz yağlar bebeğinizin derisi altına depolanmaya başlar. Bazı anne adayları hamilelikleri boyunca kontak lenslerini kullanmada, takıp çıkarmada sorun yaşarlar. Doğumdan altı hafta sonra bu problem çözülecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

huriye048

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.541
Benim ayrıntılı için gittiğim perinatolog doktor kasılmalarım için endor fitil ve progestan kullan dedi, kendisi dışardan o hastaneye geldiği için reçete yazamadı. Bugün sağlık ocağında işim var gitmişken yazdırayım dedim. Aile Hekimi endor gebeler için X grubunda bebeğin kalbini hızla geliştirip , gelişimi durdurur dedi sonra bir sürü sorun çıkar dedi ben böyle bir ilacı yazamam dedi. Progestanı da , ağır bir ilaç kadın Doğum uzmanı değilim o sorumluluğu alamam dedi. Gebeler parol ve vitaminler dışında hiç bir ilaç kullanmamalı dedi.

Yahu ben ilk gebeliğimde 36.haftanın sonuna kadar kutu kutu progestan bitirdim. İlk zaman günde 4defa içiyordum üstelik. Zaten hamilelik kafası , allak bullak olmuş. Neyse.
Suya ağırlık verdiğim için kasılmalarım geçti. O yüzden şimdilik aile hekimini dinleyip kullanmaktan vazgeçtim. İnşaallah pişman olmam.
Bir kadın hast uzmanı ile görüşün bence ilaçlar için. O net kararı verir

Bebeğinizin boyun, göğüs ve kasık bölgesinde bulunan ve ısı üreten kahverengi yağlar doğumdan kısa bir süre sonra kaybolacaktır. 8. ve 9. aylar boyunca beyaz yağlar bebeğinizin derisi altına depolanmaya başlar. Bazı anne adayları hamilelikleri boyunca kontak lenslerini kullanmada, takıp çıkarmada sorun yaşarlar. Doğumdan altı hafta sonra bu problem çözülecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

huriye048

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.541
Demir hapindan 2saat once ve sonra sut yogurt yeme dedi bana eczaci. Damlasi icin de ayni sey gecerli olabilir. Sor istersen
Demir için dediginiz doğru ancak d vitamini farklı bir şey. Yoğurda katarak yada ekmeğe damlatilarak kullanılması oneriliyor

Yukarı Alt