tuboz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2017
1.779
2.210
şeker yükleme sonucunda yüksek çıkarsa, doktor diyet veriyormuş sadece, ama bebek için sakıncalı bir durum tabi. Şkeri yüksek olanlarda iri bebek fazla büyüme oluyormuş geçen gün okudum öyle yazıyordu , doktorunuz daha iyi bilir tabi :anneadayı:
benim 1. de şeker cikmadi ama +4000gr dı
diete gireyim o zaman ne luzumu var yüklemenin
ilaç yoksa 🤱💁‍♀️

yesilus

kendiyle barışık
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
3.279
4.993
Yapılmaması durumunda çok ciddi sonuçları varmış canım. Benim ailede yok, yaşım genç, ödemim yok, çok fazla prinç patates ekmek tatlı da yemiyorum ama ilk oğlumda sınırın üstünde çıktı. Keşke waffle yedirip test etseler. Ben çok fena oldum yükleme sonrası. Gözüm karardı tamamen. Yüzüm ellerim karıncalandı. Hamile olunca da panik oldum. Korkum o. Yoksa tadı bildiğin şekerli su ama niye öyle oldum bilinmiyor

Ssk ödüyor ya. İlk gebeliğimde aile hekimi yazardı tek seferde 6-8kutu alırdım çok da birşey ödemezdim. Normalde kutusu 30₺ falandı ozamanlar
Evet yapılmaması risk diyorlar fakat ben doktorların ezbere iş yapmasını sevmiyorum, hastaya göre kişisel yaklaşımı olduğu için referansla bu doktoru seçtim, tamamen seni analiz edip senin durumuna göre gerek görürse yapıyor tüm işlemleri , sağlıklı beslendiğimi ve hızlı kilo almadığımı gördüğü için gerek kalmayabilir demişti geçen kontrolde de tatlı az ye dediği için ektra dikkat ettim, yapmam derse üzülmem aksine sevinirim yani :KK24:

yesilus

kendiyle barışık
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
3.279
4.993
benim 1. de şeker cikmadi ama +4000gr dı
diete gireyim o zaman ne luzumu var yüklemenin
ilaç yoksa 🤱💁‍♀️
Bir kaç makaleden baktım, ilaç uygulaması yok sadece diyet verilir yazıyordu ki görümcemde de aynısı oldu.
İri bebekten kastı şekeri çok yüksek olanlarda orantısız gelişme olabiliyormuş bebeklerde Allah göstermesin, ama 4 kilo bebek doğurduysanız birazda genetik , şekerle alakalı olmayabilir sizinki :anne:

ShinSeGi

Guru
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2015
16.526
23.144
şeker yükleme sonucunda yüksek çıkarsa, doktor diyet veriyormuş sadece, ama bebek için sakıncalı bir durum tabi. Şkeri yüksek olanlarda iri bebek fazla büyüme oluyormuş geçen gün okudum öyle yazıyordu , doktorunuz daha iyi bilir tabi :anneadayı:
Çok yüksek çıkanlarda insülin de başlıyorlar.

surma

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2012
483
590
Sanırım biraz genler veya genetiklede alakalı
3.ayından itibaren Lierac kullanan ablam deli gibi catladı
Kayısı yagı kullanan bi arkadasım hic catlamadı
Kişiden kişiyede değişiyor
Benim de aynen öyle oldu düzenli olarak kullandım ama çatlak oldu şimdi bende bebe yağı ve Hindistan cevizi yagı kullanıyorum benimde boyun kısmımda sivilce yaptı ( yağı bol bulup her yere sürünce😂))

honey bunch

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2018
12.673
20.569
Benim de aynen öyle oldu düzenli olarak kullandım ama çatlak oldu şimdi bende bebe yağı ve Hindistan cevizi yagı kullanıyorum benimde boyun kısmımda sivilce yaptı ( yağı bol bulup her yere sürünce😂))
:KK70: halbuki ben üc parmak ucum kadar alıp tüm göbegime yaymıstım :KK70:

Yukarı Alt