honey bunch

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2018
12.532
20.264
Yağı bol bulan benim zaten 😂göbek, bacak, kol anladık boyun nedir 😂yazık eşimin yüzünde egzama var iyi geldiğini okudum anasım yüzüne de boca ettim , bütün gün gözlerim yanıyor , sulanıyor diye gezdi🙈🙈
Hayır işte ben bol kullanmadım ona ragmen cıktı sivilce :)
Kantaron da aynı şekilde mesela cok okudum sivilce yaptıgını ama burda kullananlar vardır belki sivilcesiz
Her cilt aynı reaksiyonu göstermiyor demekki :)

huriye048

Üçüncü meleğimi bekliyorum
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2009
3.990
4.313
benim d vitamini değerim de çok düşük ve yeni içmeye başladım. Ağrılarının bundan kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Sen gebelik öncesi spor yapıyordum demiştin, bıraktığın için olabilir. Doktorlar gebelik öncesi hayatınız neyse ona devam edin diyorlar. Hiç spor yapmamış birine spor önermiyorlar, spor yapana da bırakma diyorlar benim bildiğim.
benim cildim çok kuru ve pul pul dökülür. Bana iyi geldi o yüzden. Sende tepki yapmış demek ki.
yazın su gibi olan yağ kışın geri dondu. Ortam ısısı uygun olmazsa tekrar donacaktır bence. Benimki banyo dolabında. Elime aldığım an eriyor.

Erken Doğum riski var mı diye rahim ağzı yani servikal uzunluk ölçülüyor. Her doktor yapmıyor maalesef. Geçmişte erken Doğum veya 12.haftadan sonra düşük gibi öykün varsa bakıyorlar. 17.haftaya gelip servikal yetmezlikten bebeğini kaybeden çok anne var maalesef. Alttan bir alet sokarak yapıyor.
Çatı kontrolü ise son 2hafta kala falan yapılmaya başlanıyor. Kimi doktor bunuda gerek görmüyor
Serviks yani rahim ağzı uzunluğunu ölçmek için illa alttan ultrasona gerek yok karından yapılan ultrasondan olculebiliyor bilgi amaclı yazayım dedim nacizane

huriye048

Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2009
3.990
4.313
Benim ayrıntılı için gittiğim perinatolog doktor kasılmalarım için endor fitil ve progestan kullan dedi, kendisi dışardan o hastaneye geldiği için reçete yazamadı. Bugün sağlık ocağında işim var gitmişken yazdırayım dedim. Aile Hekimi endor gebeler için X grubunda bebeğin kalbini hızla geliştirip , gelişimi durdurur dedi sonra bir sürü sorun çıkar dedi ben böyle bir ilacı yazamam dedi. Progestanı da , ağır bir ilaç kadın Doğum uzmanı değilim o sorumluluğu alamam dedi. Gebeler parol ve vitaminler dışında hiç bir ilaç kullanmamalı dedi.

Yahu ben ilk gebeliğimde 36.haftanın sonuna kadar kutu kutu progestan bitirdim. İlk zaman günde 4defa içiyordum üstelik. Zaten hamilelik kafası , allak bullak olmuş. Neyse.
Suya ağırlık verdiğim için kasılmalarım geçti. O yüzden şimdilik aile hekimini dinleyip kullanmaktan vazgeçtim. İnşaallah pişman olmam.
Bir kadın hast uzmanı ile görüşün bence ilaçlar için. O net kararı verir

huriye048

Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2009
3.990
4.313
Demir hapindan 2saat once ve sonra sut yogurt yeme dedi bana eczaci. Damlasi icin de ayni sey gecerli olabilir. Sor istersen
Demir için dediginiz doğru ancak d vitamini farklı bir şey. Yoğurda katarak yada ekmeğe damlatilarak kullanılması oneriliyor

huriye048

Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2009
3.990
4.313
Bugün bir üzücü olayda ben yasadim..insanlardan nefret eder hale geldim
Bir kadinin bir kadinla hemde hamile kadinla nasil sorunu olabilir ! Okulun servis hostesi..kadin bana takmis durumdaydi önce müdüre servis cok dolu demis müdür cikista bossa kullanin hocam oncelik veli ve ogrencilerin dedi neyse dedim cikislarda geleyim..(ama servisin on koltugu sabah aksam bos gelip gidiyo).bugun cikista ön koltuk bos olmasina ragmen esyalarini koymus beni en arka koltuga tekr ustune oturttu..bende de kayis koptu..benim onde oturmamin ne sakincasi var dedim zaten yasak dedi,esyalarimi saga sola koyamiyorum 9 ay calisiyorum onlari almak icin dedi 😅.insiyatif kullaniyorum dedi pardon mudur binebilirsin derken neyin insiyatifi dedim..senin esyalarin ön koltukta gidicek diye beni en arka koltuga oturtmak vicdanina dokunmuyosa seninde kizin torunun var dedim cok ayip hocam bir daha benim servisime binmeyin diyo... ucretli ogretmenim zaten simdi mudurle bir daha bu konuda yuz gozde olmak istemiyorum direk istifa mi versem ogretmen olan arkadaslar biliyordur mimlerler mi acaba..nasil insanlar var midem bulaniyo..nasil bir ego..ehliyetim var ama kullanmadigim icin kendime daha uyuz oldum..üc kurusluk insanlarin kahrini cekiyorum..idarecimiz kullaniyodu daha once ön koltukta geliyodu dilek hocam gelse onada bunu yapcakmiydin dedim kendinizi kiyaslamayin o benim idarecim diyo bende ogretmenim dedim.ogretmenliginize bir sey mi dedim diyo..demiyosunda beni servise almamak icin yapmadigi da kalmadi..bir de anlattim bak servise binmezsem 2 dolmus bu halde gidip gelemem dedim hala hocam yasak diyodu.diger servislerde de hic sorun yok hocalar gidip geliyor yine beni buldu..2hafta kaldi disimi sıksam mi (bu sicaklarda 2 dolmusla eve donucem)istifami versem cocukluk mu etmis olurum..sinirden agla agla cocukta helak oldu..nasil bu kadar vicdansiz kotu insanlar var
Cok ayip etmis yuh ya. Insan normal bir insana böyle davranmamalı kalmış ki gene birine bunu yapmış. Bence kendini bilmez biri için hem kendinizi ve bebişinizi uzmeyin hem de istifa falan da etmeyin. Bence servis soforuyle yada servis hangi sirkete aitse sahibiyle konuşun pabuç bırakmayın böyle haksızlık yapan birine. Kolaylıklar diliyorum

huriye048

Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2009
3.990
4.313
ayy ben de hızla aldim kolestrolum yükselmiş
glukoz um 50
vitaminler çakılmış ama kullanamiyorum
ama kendimi gayette iyi hissediyom çok şükür
ama şeker yükleme de kararsızım sonuç ne olur ilac mı?
Şeker yükleme testinizi kesinlikle yaptırın derim hem bir sağlıkçı olarak hem de her 2 gebeliğinde de bu test sayesinde gebelik şekeri olduğunu öğrenip diyetle ve takiplerle önlem almış biri olarak. Cunku gebelik şekeriniz varsa ve bunu bilmezseniz şekeriniz yüksek seyrederse bu durum bebeğe zarar verebiliyor. Gebelik şekeri saptanırsa ama değerler çok ciddi yüksek değilse öncelikle diyetisyen eşliğinde diyete baslaniliyor ve evde günlük kan şekeri takipleri isteniyor. Ama diyete ragmen kan şekeri belirgin yuksek seyrederse insulin baslaniliyor gebelikte şeker hapları yasak çünkü. Bence ihmal etmeyin testinizi. Sağlıklı günler dilerim

huriye048

Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2009
3.990
4.313
Kizlar Merhaba,
nasilsiniz?umarim hepiniz iyisinizdir ve kuzularinizla beraber güzel bir hamilelik geciriyorsunuzdur.
Ben epeydir giremiyorum bunun farkli sebebleri var. Gecenlerde bir gece hastaneye yatmak zorunda kaldik malesef:KK43:kanamam oldu ve erken dogum tehdidi diye tani koydu doktorum.20.haftada kanamam oldu,suanda bir kanamam yok cok sükür durdu.rabbim ne bana nede kimseye Bir daha göstermesin insallah!
Benim gibi benzer durum yasayan varmi aranizda?veya cevrenizde? Bu arada doktorum kanamanin rahim disinda bulunan miyomumdan kaynakli oldugunu söyledi.
Çok geçmiş olsun benim de önceki gebeliğimde plasenta aşağıya yerleşmişti olağan yerine değil yani. 17. Haftamda kanamam olmuştu 1 gün hastanede yatirilmistim sonra durmuştu ve tekrarlamamıştı. Şükür kızım sağlıkla doğdu şimdi 3 yaşında. Darısı basiniza

huriye048

Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2009
3.990
4.313
benim 1. de şeker cikmadi ama +4000gr dı
diete gireyim o zaman ne luzumu var yüklemenin
ilaç yoksa 🤱💁‍♀️
Bir önceki mesajda da yazdim ama bu mesajınızı görünce yine yazma ihtiyacı duydum. Ilk gebelikte çıkmasa bile her gebelikte tekrar yapılmalı hele ki sizin iri bir bebek dogurmuslugunuz var kesinlikle yapılmalı. Nacizane tavsiyem yaptırın ıns çıkmaz diyelim ama çıkarsa da tedbirler alinir

Elwing6

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
2.960
5.082
Cok ayip etmis yuh ya. Insan normal bir insana böyle davranmamalı kalmış ki gene birine bunu yapmış. Bence kendini bilmez biri için hem kendinizi ve bebişinizi uzmeyin hem de istifa falan da etmeyin. Bence servis soforuyle yada servis hangi sirkete aitse sahibiyle konuşun pabuç bırakmayın böyle haksızlık yapan birine. Kolaylıklar diliyorum
Esim de ayni kafada sirketi ogrenicek.. hatta bimere cimere sikayet edicem ogrenci velisi gibi kotu davraniyo diye diyo ki haksizda sayilmaz..inanin şok gecirdim o an..esyalarim var saga sola koyamiyorum diyo 😆 bir daha benim servisime binmeyinde cabaasi...😂 ilk baslarda birakirken hocam sizin ev kira mi sizin mi ne kadar veriyosunuz kiraa ..cokmuss...bu tarz sorular soruyordu kafada ne hesapladi bi insan neden oyle sorular sorar simdi daha iyi algiliyorum..

Yukarı Alt