huriye048

Üçüncü meleğimi bekliyorum
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.541
Bugün bir üzücü olayda ben yasadim..insanlardan nefret eder hale geldim
Bir kadinin bir kadinla hemde hamile kadinla nasil sorunu olabilir ! Okulun servis hostesi..kadin bana takmis durumdaydi önce müdüre servis cok dolu demis müdür cikista bossa kullanin hocam oncelik veli ve ogrencilerin dedi neyse dedim cikislarda geleyim..(ama servisin on koltugu sabah aksam bos gelip gidiyo).bugun cikista ön koltuk bos olmasina ragmen esyalarini koymus beni en arka koltuga tekr ustune oturttu..bende de kayis koptu..benim onde oturmamin ne sakincasi var dedim zaten yasak dedi,esyalarimi saga sola koyamiyorum 9 ay calisiyorum onlari almak icin dedi 😅.insiyatif kullaniyorum dedi pardon mudur binebilirsin derken neyin insiyatifi dedim..senin esyalarin ön koltukta gidicek diye beni en arka koltuga oturtmak vicdanina dokunmuyosa seninde kizin torunun var dedim cok ayip hocam bir daha benim servisime binmeyin diyo... ucretli ogretmenim zaten simdi mudurle bir daha bu konuda yuz gozde olmak istemiyorum direk istifa mi versem ogretmen olan arkadaslar biliyordur mimlerler mi acaba..nasil insanlar var midem bulaniyo..nasil bir ego..ehliyetim var ama kullanmadigim icin kendime daha uyuz oldum..üc kurusluk insanlarin kahrini cekiyorum..idarecimiz kullaniyodu daha once ön koltukta geliyodu dilek hocam gelse onada bunu yapcakmiydin dedim kendinizi kiyaslamayin o benim idarecim diyo bende ogretmenim dedim.ogretmenliginize bir sey mi dedim diyo..demiyosunda beni servise almamak icin yapmadigi da kalmadi..bir de anlattim bak servise binmezsem 2 dolmus bu halde gidip gelemem dedim hala hocam yasak diyodu.diger servislerde de hic sorun yok hocalar gidip geliyor yine beni buldu..2hafta kaldi disimi sıksam mi (bu sicaklarda 2 dolmusla eve donucem)istifami versem cocukluk mu etmis olurum..sinirden agla agla cocukta helak oldu..nasil bu kadar vicdansiz kotu insanlar var
Cok ayip etmis yuh ya. Insan normal bir insana böyle davranmamalı kalmış ki gene birine bunu yapmış. Bence kendini bilmez biri için hem kendinizi ve bebişinizi uzmeyin hem de istifa falan da etmeyin. Bence servis soforuyle yada servis hangi sirkete aitse sahibiyle konuşun pabuç bırakmayın böyle haksızlık yapan birine. Kolaylıklar diliyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-09-2019

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 121 gün kaldı.

Bebeğinizin boyun, göğüs ve kasık bölgesinde bulunan ve ısı üreten kahverengi yağlar doğumdan kısa bir süre sonra kaybolacaktır. 8. ve 9. aylar boyunca beyaz yağlar bebeğinizin derisi altına depolanmaya başlar. Bazı anne adayları hamilelikleri boyunca kontak lenslerini kullanmada, takıp çıkarmada sorun yaşarlar. Doğumdan altı hafta sonra bu problem çözülecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

huriye048

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.541
ayy ben de hızla aldim kolestrolum yükselmiş
glukoz um 50
vitaminler çakılmış ama kullanamiyorum
ama kendimi gayette iyi hissediyom çok şükür
ama şeker yükleme de kararsızım sonuç ne olur ilac mı?
Şeker yükleme testinizi kesinlikle yaptırın derim hem bir sağlıkçı olarak hem de her 2 gebeliğinde de bu test sayesinde gebelik şekeri olduğunu öğrenip diyetle ve takiplerle önlem almış biri olarak. Cunku gebelik şekeriniz varsa ve bunu bilmezseniz şekeriniz yüksek seyrederse bu durum bebeğe zarar verebiliyor. Gebelik şekeri saptanırsa ama değerler çok ciddi yüksek değilse öncelikle diyetisyen eşliğinde diyete baslaniliyor ve evde günlük kan şekeri takipleri isteniyor. Ama diyete ragmen kan şekeri belirgin yuksek seyrederse insulin baslaniliyor gebelikte şeker hapları yasak çünkü. Bence ihmal etmeyin testinizi. Sağlıklı günler dilerim

Bebeğinizin boyun, göğüs ve kasık bölgesinde bulunan ve ısı üreten kahverengi yağlar doğumdan kısa bir süre sonra kaybolacaktır. 8. ve 9. aylar boyunca beyaz yağlar bebeğinizin derisi altına depolanmaya başlar. Bazı anne adayları hamilelikleri boyunca kontak lenslerini kullanmada, takıp çıkarmada sorun yaşarlar. Doğumdan altı hafta sonra bu problem çözülecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

huriye048

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.541
Kizlar Merhaba,
nasilsiniz?umarim hepiniz iyisinizdir ve kuzularinizla beraber güzel bir hamilelik geciriyorsunuzdur.
Ben epeydir giremiyorum bunun farkli sebebleri var. Gecenlerde bir gece hastaneye yatmak zorunda kaldik malesef:KK43:kanamam oldu ve erken dogum tehdidi diye tani koydu doktorum.20.haftada kanamam oldu,suanda bir kanamam yok cok sükür durdu.rabbim ne bana nede kimseye Bir daha göstermesin insallah!
Benim gibi benzer durum yasayan varmi aranizda?veya cevrenizde? Bu arada doktorum kanamanin rahim disinda bulunan miyomumdan kaynakli oldugunu söyledi.
Çok geçmiş olsun benim de önceki gebeliğimde plasenta aşağıya yerleşmişti olağan yerine değil yani. 17. Haftamda kanamam olmuştu 1 gün hastanede yatirilmistim sonra durmuştu ve tekrarlamamıştı. Şükür kızım sağlıkla doğdu şimdi 3 yaşında. Darısı basiniza

huriye048

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.541
benim 1. de şeker cikmadi ama +4000gr dı
diete gireyim o zaman ne luzumu var yüklemenin
ilaç yoksa 🤱💁‍♀️
Bir önceki mesajda da yazdim ama bu mesajınızı görünce yine yazma ihtiyacı duydum. Ilk gebelikte çıkmasa bile her gebelikte tekrar yapılmalı hele ki sizin iri bir bebek dogurmuslugunuz var kesinlikle yapılmalı. Nacizane tavsiyem yaptırın ıns çıkmaz diyelim ama çıkarsa da tedbirler alinir

huriye048

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.541
Mrh arkadaşlar. 3. gebeliğim olmasına rağmen bebişimin hareketlerini baya geç hissettim ama sonunda hissetmeye başladım 21+2 gunluguz şükür 1 haftadır hissediyorum Hissetmeyen arkadaşlarda ıns yakın zamanda hissederler. Çoook güzel bir duygu ❤

Elwing6

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.485
Cok ayip etmis yuh ya. Insan normal bir insana böyle davranmamalı kalmış ki gene birine bunu yapmış. Bence kendini bilmez biri için hem kendinizi ve bebişinizi uzmeyin hem de istifa falan da etmeyin. Bence servis soforuyle yada servis hangi sirkete aitse sahibiyle konuşun pabuç bırakmayın böyle haksızlık yapan birine. Kolaylıklar diliyorum
Esim de ayni kafada sirketi ogrenicek.. hatta bimere cimere sikayet edicem ogrenci velisi gibi kotu davraniyo diye diyo ki haksizda sayilmaz..inanin şok gecirdim o an..esyalarim var saga sola koyamiyorum diyo 😆 bir daha benim servisime binmeyinde cabaasi...😂 ilk baslarda birakirken hocam sizin ev kira mi sizin mi ne kadar veriyosunuz kiraa ..cokmuss...bu tarz sorular soruyordu kafada ne hesapladi bi insan neden oyle sorular sorar simdi daha iyi algiliyorum..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-09-2019

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 116 gün kaldı.

Bebeğinizin cildi sadece kırışmış değildir, ince olduğu için bebeğinizin cildi ayrıca şeffaftır. Bundan dolayı şimdilerde eğer bebeğinizi görebilseydiniz, bebeğinizin kemiklerini, organlarını, kan damarlarını, derisinin altında görebilirdiniz. Bebeğinizin akciğerleri gelişiyor. Alveoller (akciğer kesecikleri) oluşuyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Elwing6

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.485
Mrh arkadaşlar. 3. gebeliğim olmasına rağmen bebişimin hareketlerini baya geç hissettim ama sonunda hissetmeye başladım 21+2 gunluguz şükür 1 haftadır hissediyorum Hissetmeyen arkadaşlarda ıns yakın zamanda hissederler. Çoook güzel bir duygu ❤
Bende bugun cok guclu hissettim tatli yemistim :) hatta babasi da ilk kez hissetti gümgüm vurdu resmen zilli 🙈 ama ben hala huylaniyorum 😄

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-09-2019

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 116 gün kaldı.

Bebeğinizin cildi sadece kırışmış değildir, ince olduğu için bebeğinizin cildi ayrıca şeffaftır. Bundan dolayı şimdilerde eğer bebeğinizi görebilseydiniz, bebeğinizin kemiklerini, organlarını, kan damarlarını, derisinin altında görebilirdiniz. Bebeğinizin akciğerleri gelişiyor. Alveoller (akciğer kesecikleri) oluşuyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

pufboregi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.434
Ben sağlıksız bi anne adayıyım o yüzden herşeyden tedirgin oluyorum 😣 beslenme açısından olsun hastalık konusunda olsun hiç iyi değilim yani 😡 bi de benim kalbim delik acaba bebişim etkilenmiş midir bu durumdan çok merak ediyorum bebeğimin herşeyini 🙈
O zmn mutlaka fetal eko çektirin. Bebeğiniz doğumca da mutlaka ona eko çektirin ki en baştan anlaşılsın tedavisi yapılsın. İnşallah yoktur ama tedbiri elden bırakmamalı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-09-2019

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

pufboregi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.434
Karatay: “3 dilim baklavayı yiyebilirler ben buna karşı değilim. Ben saf ve sıvı şekere karşıyım. Pekmez, bal, bunlar boş kaloridir, bebeğin gelişimini önlüyor. Yükledikleri şeker bildiğimiz beyaz çay şekeri. 100 gramı bir kerede içiriyorlar. Bazı devlet hastaneleri hazır mısır şurubu şekeri şeklinde içiriyor. Üstelik mısır şurubu şekeri kanın şekerini yükseltmez. Mısır şekeri diğer şekerden, anne için de bebek için de plasenta için de tehlikelidir.”
Prof. Dr. Canan Karatay, testin bebeğe olan etkisini ise şöyle anlattı: “Organları yeni gelişmekte olan bir bebekte serbest oksijen radikalleri yükselir. Annenin insülini plasentadan bebeğe geçmez. Bu nedenle anneden gelen yüksek kan şekerini düşürmek amacıyla bebeğin pankreasından yüksek insülin hormonu salgılanır. Bebeğin kanındaki yüksek insülin ise bebeğin akciğerlerinde solunumun sağlanması için gereken akışkan sıvının oluşmasını engeller. Şeker yüklemesi bebeğin bağışıklık sistemini çökertiyor. Bebeğin beynini duyu ve sinir sistemini, gözlerinin oluşmasını, pankreasının gelişmesini yavaşlatıyor. Kız bebeklerde prediyabet gelişmesine neden olur.”

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

pufboregi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.434
Yeni doğmuş bir bebeğe şeker verilmesinin zararlı olduğu biliniyor. Peki o zaman anne karnındaki bebeğe neden bir anda o kadar şeker veriliyor? Bir yetişkin insan bile 100 gram sıvı şekeri birden alamaz. Test gebelere defalarca yapılıyor. Bir kerede anneye yüklenen 100 gram şekerin plasentayı ve bebeği bozduğu biliniyor. Bizim ülkede bazı anne adaylarını 4 kere, 10 kere yapılıyor. Bir kişiye 9 kere yapıldığını biliyorum. Bu sağlıksız uygulama yerine gebelerin kan şekeri ve kan yağları ölçülüp ona göre beslenme programı hazırlanmalıdır. Şeker yüklemesi güvenilir bir test olmadığı için ilk uygulamada zararları ortaya çıkmayabiliyor. Ben kaç defa uygulandığına, ne kadar zarar verir bilemem. Ben kesinlikle yapılmasını istemiyorum. Doğal karbonhidratın kullanılmasını öneriyorum.”

Yukarı Alt