silam30

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.283
Çok geçmiş olsun benim de önceki gebeliğimde plasenta aşağıya yerleşmişti olağan yerine değil yani. 17. Haftamda kanamam olmuştu 1 gün hastanede yatirilmistim sonra durmuştu ve tekrarlamamıştı. Şükür kızım sağlıkla doğdu şimdi 3 yaşında. Darısı basiniza
Cok tsk ederim Allah razi olsun. Insallah bendede tekrarlamaz,Rabbim kizini sana bagislasin uzun saglikli bir ömür versin:) böyle güzel haberler duymak güzel oluyor motive ediyor insani

pufboregi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.434
Ben şeker yüklemesi yaptırtmak istemedim. Doktorum da ısrar etmedi. Kanda HbA1c bakarız yeterli olur ztn dedi. Öyle yaptık bir sorunum çıkmadı. Yaptırmak istemeyenler buna baktırabilir. Sadece kan alınıyor o kdr. Şeker yüklemesi yaptırdığınızda her seferinde başka sonuç alınabiliyormuş ztn. Kesin bi doğrusu yok

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-09-2019

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Papatyam3422

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
459
Genel olarak hani detaylıda sorun çıkanlar oldu ya ben de endişeliyim işte atlatsaydım bi yarını güzel haberler alırım umarım bişey çıkmaz 🤲🙈
Endişelenme stres yapma bence güzel haberlerle çıkarsın inşallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-09-2019

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 109 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Serrarana18

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
357
O zmn mutlaka fetal eko çektirin. Bebeğiniz doğumca da mutlaka ona eko çektirin ki en baştan anlaşılsın tedavisi yapılsın. İnşallah yoktur ama tedbiri elden bırakmamalı
Mutlaka yaptırmam gerek çünkü ben 19 yaşında öğrendim geç kaldım tedavisi ağır olduğu için kimse yanaşmadı. Umarım rabbim sıkıntımı çocuğuma da vermez tabi herşey onun elinde ne gelirse başım gözüm üstüne 🤲😐

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-09-2019

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 112 gün kaldı.

Bu andan, bebeğinizin beklenen doğum tarihine kadar olan sürede bebeğinizin ayakları yaklaşık iki kat artarak 45 mm den 83 mm ye çıkacaktır.Bazı anneler doğum öncesi prova niteliğindeki Braxton Hicks kasılmaları (doğum öncesi kasılmaları) yaşayabilirler. Daha önce gebe kalmış kadınlarda daha erken başlar ve daha şiddetli olur. Gebelik sırasındaki baş dönmelerine karşı yan tarafınıza yatmanız size faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Serrarana18

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
357

Bu andan, bebeğinizin beklenen doğum tarihine kadar olan sürede bebeğinizin ayakları yaklaşık iki kat artarak 45 mm den 83 mm ye çıkacaktır.Bazı anneler doğum öncesi prova niteliğindeki Braxton Hicks kasılmaları (doğum öncesi kasılmaları) yaşayabilirler. Daha önce gebe kalmış kadınlarda daha erken başlar ve daha şiddetli olur. Gebelik sırasındaki baş dönmelerine karşı yan tarafınıza yatmanız size faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Papatyam3422

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
459
İnşallah canım çok teşekkür ederim iyi dileğin için 😍💜
😍💙 içini ferah tut benimde bi kaybım var ondan dolayı en başından beri diken üstündeydim bebeğimi hissedene kadar sürdü bu şuan rahatım bana verdiği tepkileri görünce dünyaları alsınlar benden bise demem 💙

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-09-2019

Bebeğimi kucağıma almama 109 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Mimicikk

Rızkımı veren Hüda'dır, kuluna minnet eylemem 👊
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
825
Yapılmaması durumunda çok ciddi sonuçları varmış canım. Benim ailede yok, yaşım genç, ödemim yok, çok fazla prinç patates ekmek tatlı da yemiyorum ama ilk oğlumda sınırın üstünde çıktı. Keşke waffle yedirip test etseler. Ben çok fena oldum yükleme sonrası. Gözüm karardı tamamen. Yüzüm ellerim karıncalandı. Hamile olunca da panik oldum. Korkum o. Yoksa tadı bildiğin şekerli su ama niye öyle oldum bilinmiyor

Ssk ödüyor ya. İlk gebeliğimde aile hekimi yazardı tek seferde 6-8kutu alırdım çok da birşey ödemezdim. Normalde kutusu 30₺ falandı ozamanlar
Hayir progestan tableti sağlık ocağı doktoru yazarsa ödemez yanlışınız var eskiden öyle olabilirdi ama şimdi öyle değil. Belki uzman sağlık ocağı doktorunda ödenir ama diğer hiçbir pratisyende ödenmez progestan. Eskiden öyle olmus olabilir ondan fikrim yok ama suan netim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-09-2019

Bebeğimi kucağıma almama 108 gün kaldı.

Bebeğinizin el ve ayak tırnakları yavaş yavaş uzuyor. Bebeğinizin başı ile poposu arasındaki mesafe 20 cm'den daha uzun. Bu noktada doğan bebeklerin yarıdan fazlasının yaşama şansı var.

huriye048

Üçüncü meleğimi bekliyorum
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.541
Karatay: “3 dilim baklavayı yiyebilirler ben buna karşı değilim. Ben saf ve sıvı şekere karşıyım. Pekmez, bal, bunlar boş kaloridir, bebeğin gelişimini önlüyor. Yükledikleri şeker bildiğimiz beyaz çay şekeri. 100 gramı bir kerede içiriyorlar. Bazı devlet hastaneleri hazır mısır şurubu şekeri şeklinde içiriyor. Üstelik mısır şurubu şekeri kanın şekerini yükseltmez. Mısır şekeri diğer şekerden, anne için de bebek için de plasenta için de tehlikelidir.”
Prof. Dr. Canan Karatay, testin bebeğe olan etkisini ise şöyle anlattı: “Organları yeni gelişmekte olan bir bebekte serbest oksijen radikalleri yükselir. Annenin insülini plasentadan bebeğe geçmez. Bu nedenle anneden gelen yüksek kan şekerini düşürmek amacıyla bebeğin pankreasından yüksek insülin hormonu salgılanır. Bebeğin kanındaki yüksek insülin ise bebeğin akciğerlerinde solunumun sağlanması için gereken akışkan sıvının oluşmasını engeller. Şeker yüklemesi bebeğin bağışıklık sistemini çökertiyor. Bebeğin beynini duyu ve sinir sistemini, gözlerinin oluşmasını, pankreasının gelişmesini yavaşlatıyor. Kız bebeklerde prediyabet gelişmesine neden olur.”
Türkiye endokrinoloji derneği (diyabet seker hastalığı ile ilgili bir dernek ) kendisini bu söylemleri nedeniyle dava etti ve ceza yedi canan karatay. Kesinlikle doğru değil dedikleri. Ben sağlıkçı olarak (üstelik dahiliye bölümünde çalışan biriyim) kesinlikle yapılması taraftariyim ve kendim de her gebeliğimde yaptırdım ve gebelik şekeri cıktı yaptırmasaydım önlem alamazdım belki de bu nedenle bebeğim zarar görürdü

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-09-2019

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 121 gün kaldı.

Bebeğinizin boyun, göğüs ve kasık bölgesinde bulunan ve ısı üreten kahverengi yağlar doğumdan kısa bir süre sonra kaybolacaktır. 8. ve 9. aylar boyunca beyaz yağlar bebeğinizin derisi altına depolanmaya başlar. Bazı anne adayları hamilelikleri boyunca kontak lenslerini kullanmada, takıp çıkarmada sorun yaşarlar. Doğumdan altı hafta sonra bu problem çözülecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

huriye048

Üçüncü meleğimi bekliyorum
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.541
Ben şeker yüklemesi yaptırtmak istemedim. Doktorum da ısrar etmedi. Kanda HbA1c bakarız yeterli olur ztn dedi. Öyle yaptık bir sorunum çıkmadı. Yaptırmak istemeyenler buna baktırabilir. Sadece kan alınıyor o kdr. Şeker yüklemesi yaptırdığınızda her seferinde başka sonuç alınabiliyormuş ztn. Kesin bi doğrusu yok
Hba1c gebelik şekeri olan birinde normal de çıkabilir o tek başına bir gösterge değil. Benim önceki 2 gebeliğimde de gebelik şekeri cıktı ancak buna rağmen hba1c normaldi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-09-2019

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 121 gün kaldı.

Bebeğinizin boyun, göğüs ve kasık bölgesinde bulunan ve ısı üreten kahverengi yağlar doğumdan kısa bir süre sonra kaybolacaktır. 8. ve 9. aylar boyunca beyaz yağlar bebeğinizin derisi altına depolanmaya başlar. Bazı anne adayları hamilelikleri boyunca kontak lenslerini kullanmada, takıp çıkarmada sorun yaşarlar. Doğumdan altı hafta sonra bu problem çözülecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Serrarana18

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
357
😍💙 içini ferah tut benimde bi kaybım var ondan dolayı en başından beri diken üstündeydim bebeğimi hissedene kadar sürdü bu şuan rahatım bana verdiği tepkileri görünce dünyaları alsınlar benden bise demem 💙
Gerçekten öyle okumussundur sorunlarımız vardı ama tekmeleri hissettiğim andan itibaren daha mutluyum hiç bişey görmüyo gözüm ondan başka 🙈🤗 tek endişem onunla ilgili yoksa dünya yansa umrumda olmaz yani artık 💜

Yukarı Alt