seldasam

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
88
Kızlar merhaba ayrıntılı ultrasyona girdim bugün herşey iyi dedi ama aklıma takılan bişi oldu plasenta anterior yazıyor bu nedemek bilen var mı?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-09-2019

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 109 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Papatyam3422

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
459
Gerçekten öyle okumussundur sorunlarımız vardı ama tekmeleri hissettiğim andan itibaren daha mutluyum hiç bişey görmüyo gözüm ondan başka 🙈🤗 tek endişem onunla ilgili yoksa dünya yansa umrumda olmaz yani artık 💜
Aynen öyle annelik daha yeni başlıyo valla bizim için okudum canim sen bebegin için umursamican oyle insanları 😊

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Mavikelebek0134

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.785
Bende bunu dusunuyodum hurma aldim günde 2 tane yiyom bise olur die sen söyledin şimdi gördüm 😁 ben soracaktim son ay daha çok yeriz
yesilus yesilus hurma için erken değil mi kızlar. Ben korkumdan yemiyorum rahim açılmasına sebep oluyor. Günde 1taneyi aşmayın bence şimdilik. Birde dinimiz der ki tek rakamlı sayı ile yiyin 1-3-5 gibi. Tek yenirse şifa , çift yenirse vücutta bazı olumsuz etkiye sebep oluyormuş. Bir de uyarılar vardı mutlaka yıkayın diye, son zamanlar yarasalarla bakteri taşınmış galiba

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-09-2019

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 116 gün kaldı.

Bebeğinizin cildi sadece kırışmış değildir, ince olduğu için bebeğinizin cildi ayrıca şeffaftır. Bundan dolayı şimdilerde eğer bebeğinizi görebilseydiniz, bebeğinizin kemiklerini, organlarını, kan damarlarını, derisinin altında görebilirdiniz. Bebeğinizin akciğerleri gelişiyor. Alveoller (akciğer kesecikleri) oluşuyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Serrarana18

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
357
Aynen öyle annelik daha yeni başlıyo valla bizim için okudum canim sen bebegin için umursamican oyle insanları 😊
İlk defa olması bi yandan da güzel oluyo herşeyi ilk kez yaşıyosun daha farklı oluyo tecrübesizlik de var ama olsun o da tuzu biberi olacak inşallah 🤗

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-09-2019

Bebeğimi kucağıma almama 112 gün kaldı.

Bu andan, bebeğinizin beklenen doğum tarihine kadar olan sürede bebeğinizin ayakları yaklaşık iki kat artarak 45 mm den 83 mm ye çıkacaktır.Bazı anneler doğum öncesi prova niteliğindeki Braxton Hicks kasılmaları (doğum öncesi kasılmaları) yaşayabilirler. Daha önce gebe kalmış kadınlarda daha erken başlar ve daha şiddetli olur. Gebelik sırasındaki baş dönmelerine karşı yan tarafınıza yatmanız size faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

yesilus

kendiyle barışık
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
490
Türkiye endokrinoloji derneği (diyabet seker hastalığı ile ilgili bir dernek ) kendisini bu söylemleri nedeniyle dava etti ve ceza yedi canan karatay. Kesinlikle doğru değil dedikleri. Ben sağlıkçı olarak (üstelik dahiliye bölümünde çalışan biriyim) kesinlikle yapılması taraftariyim ve kendim de her gebeliğimde yaptırdım ve gebelik şekeri cıktı yaptırmasaydım önlem alamazdım belki de bu nedenle bebeğim zarar görürdü
Şeker her halukarda zararlı anneye de bebeğe de yüksek çıksa önlem olarak diyet veriliyor , peki hamile anneler bu diyeti neden illa şeker çıkınca uyguluyor. Kilo alımı yavaş ve az giden , sağlıklı beslenen , karbonhidrat , şeker ve tatlı gıdaları minimum tüketen birinde genetiğinde de yoksa şeker çıkmayacağı kesin sayılır bence bunu anlamanın tek yolu bu test olmamalı. Ezbere iş yapıldığını düşünüyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-09-2019

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 99 gün kaldı.

Bebeğiniz yaklaşık olarak 810-830 gr. ağırlığında. Bebeğinizin derisinin altındaki kılcal damarların görünür olmasından dolayı, bebeğinizin rengi hala parlak kırmızı pembe. Ve bebeğinizin cildi hala kırışık. Kan dolaşımınızın daha sağlıklı olması için sık sık pozisyon değiştirmeyi unutmayın. Son zamanlarda nefes darlığı yaşamada artış olduğunu fark edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

yesilus

kendiyle barışık
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
490
yesilus yesilus hurma için erken değil mi kızlar. Ben korkumdan yemiyorum rahim açılmasına sebep oluyor. Günde 1taneyi aşmayın bence şimdilik. Birde dinimiz der ki tek rakamlı sayı ile yiyin 1-3-5 gibi. Tek yenirse şifa , çift yenirse vücutta bazı olumsuz etkiye sebep oluyormuş. Bir de uyarılar vardı mutlaka yıkayın diye, son zamanlar yarasalarla bakteri taşınmış galiba
Fazla yenmemeli evet fakat çok zengin bir besin , o zaman az ve tek rakamlı yerim bende son ay arttırırım 🥰

Bebeğiniz yaklaşık olarak 810-830 gr. ağırlığında. Bebeğinizin derisinin altındaki kılcal damarların görünür olmasından dolayı, bebeğinizin rengi hala parlak kırmızı pembe. Ve bebeğinizin cildi hala kırışık. Kan dolaşımınızın daha sağlıklı olması için sık sık pozisyon değiştirmeyi unutmayın. Son zamanlarda nefes darlığı yaşamada artış olduğunu fark edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

ShinSeGi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
19.095
Şeker her halukarda zararlı anneye de bebeğe de yüksek çıksa önlem olarak diyet veriliyor , peki hamile anneler bu diyeti neden illa şeker çıkınca uyguluyor. Kilo alımı yavaş ve az giden , sağlıklı beslenen , karbonhidrat , şeker ve tatlı gıdaları minimum tüketen birinde genetiğinde de yoksa şeker çıkmayacağı kesin sayılır bence bunu anlamanın yolu test değil sadece
Benim bu konu da kafam çok karışık 🙄 ama burda bi arkadaşı görmüştüm diyete rağmen tokluk şekeri düşmediği için mecbur insülin başladılar. Bir de onda şekerden dolayı bebek fazla idrar yaptığı için suyu çok fazlaydı erken doğum riski oluşturuyordu. O kadar zor elde ettiğim bir gebelik ki bu yanlış bir şey yapmaktan çok korkuyorum. Doktoruma çok güveniyorum sanırım topu ona atıp ne derse onu yapıcam.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-09-2019

Bebeğimi kucağıma almama 115 gün kaldı.

Bebeğiniz düzenli, sabit hızla büyümesine devam ediyor. Sadece bu hafta boyunca bebeğiniz yaklaşık 170 gr ağırlık kazanacak. Bu büyüme atağı bebeğinizin rahim dışındaki yaşama hazırlanmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin el kavramam ve irkilme refleksleri iyice gelişti.

yesilus

kendiyle barışık
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
490
Benim bu konu da kafam çok karışık 🙄 ama burda bi arkadaşı görmüştüm diyete rağmen tokluk şekeri düşmediği için mecbur insülin başladılar. Bir de onda şekerden dolayı bebek fazla idrar yaptığı için suyu çok fazlaydı erken doğum riski oluşturuyordu. O kadar zor elde ettiğim bir gebelik ki bu yanlış bir şey yapmaktan çok korkuyorum. Doktoruma çok güveniyorum sanırım topu ona atıp ne derse onu yapıcam.
Evet bende doktoruma güveniyorum , birde sizle ilgilenip nasıl beslendiğinizi vs biliyorsa bunu öngörebilir saygı duyarım. Yani şunu da anlamıyorum hamilelik şekeri bu kadar önemli ve tehlikeli neden hastanede kontrollerde beslenme üzerine hamile şekeri üzerine anneler bilinçlendirilmiyor. Canan karatayın şu yaklaşıma katılıyorum , hasta olduktan sonra değil önlemek için bir takım şeyler yapılmalı , yani biz börekleri çörekleri pastaları ekmek makarnaları götürürken şekerimizin yüksek çıkacağını tahmin de edebiliyoruz , doktorda hastasını az çok tanır diye düşünüyorum ilgiliyse eğer. %100 karşı elbette değilim güvendiğim doktorumu dilerim ama her önüne geleni sözde bilinçli bir sistem diye şeker yüklemek benim mantığıma aykırı

ShinSeGi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
19.095
Evet bende doktoruma güveniyorum , birde sizle ilgilenip nasıl beslendiğinizi vs biliyorsa bunu öngörebilir saygı duyarım. Yani şunu da anlamıyorum hamilelik şekeri bu kadar önemli ve tehlikeli neden hastanede kontrollerde beslenme üzerine hamile şekeri üzerine anneler bilinçlendirilmiyor. Canan karatayın şu yaklaşıma katılıyorum , hasta olduktan sonra değil önlemek için bir takım şeyler yapılmalı , yani biz börekleri çörekleri pastaları ekmek makarnaları götürürken şekerimizin yüksek çıkacağını tahmin de edebiliyoruz , doktorda hastasını az çok tanır diye düşünüyorum ilgiliyse eğer. %100 karşı elbette değilim güvendiğim doktorumu dilerim ama her önüne geleni sözde bilinçli bir sistem diye şeker yüklemek benim mantığıma aykırı
Çok haklısın ama malesef bu bilinç insanlara aktarılmıyor ki, elimizde İnternet sosyal medya olmasa çoğumuz haberdar bile olamayacağız. Ben 5-6 sene evvel o kadar bilinçsiz besleniyormuşumki bol bol karbonhidrat, yumurta-balık-sebze gibi faydalı şeyler minimum ama zamanla haberler, makaleler, kitaplar vs derken bayağa bi sağlıklı beslenme modunda geçtim (eskiye nazaran). Canım çok istediği için arada tatlı vs yiyorum ama çok dikkatli. Eskiden bi paket çikolata alır hepsini tek seferde yerdim şimdi 1 paket çikolatayı eşimle birlikte 1 haftada falan bitiriyoruz mesela; canım çektiğinde 1-2 kare kırıp yiyorum. Malesef bu konularda doktorların bile az bi kısmı hassas ve uyarıp bilgi veriyor.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-09-2019

Bebeğimi kucağıma almama 115 gün kaldı.

Bebeğiniz düzenli, sabit hızla büyümesine devam ediyor. Sadece bu hafta boyunca bebeğiniz yaklaşık 170 gr ağırlık kazanacak. Bu büyüme atağı bebeğinizin rahim dışındaki yaşama hazırlanmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin el kavramam ve irkilme refleksleri iyice gelişti.

Papatyam3422

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
459
İlk defa olması bi yandan da güzel oluyo herşeyi ilk kez yaşıyosun daha farklı oluyo tecrübesizlik de var ama olsun o da tuzu biberi olacak inşallah 🤗
Aynen canim tecrübesizlik insana daha çok heyecan katiyo bence bizde öğrenicez 😊

Yukarı Alt