ShinSeGi

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
20.509
Evet ama koldan tek başıma ölçemem galiba di mi.
Bugün hemşire ölçtü 10-7 idi. Ayaklarıma baktı artık normal dedi, son adet tarihime göre 30. haftadaymışım. Tuzu kestim ben, şekeri hamurişini zaten kesmiştim, iyice zayflıcan diyor hemşire 😂
Koldan ölçüm yapan dijitaller de var sanırım. Benim evde iki tane bilekten ölçüm yapan var biri omron o yüzden yeni almadım artık

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-09-2019

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 57 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Göğüslerinizde, kolostrum denen ilk süt sızıntısını fark edebilirsiniz. Kolostrum gerçek süt üretimi öncesi sarımsı bir sıvıdır. Eğer emzirmeye karar verdiyseniz kolostrum bebeğinizin ilk doğal gıdası olacaktır. Bugünlede doktorunuzla doğum sonrası doğum kontrol yöntemleri hakkında konuşabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Mimicikk

Rızkımı veren Hüda'dır, kuluna minnet eylemem 👊
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.772
Evet ama koldan tek başıma ölçemem galiba di mi.
Bugün hemşire ölçtü 10-7 idi. Ayaklarıma baktı artık normal dedi, son adet tarihime göre 30. haftadaymışım. Tuzu kestim ben, şekeri hamurişini zaten kesmiştim, iyice zayflıcan diyor hemşire 😂
Canım omron m2 koldan ölçülen dijital. Tek tuşla olcuyosun ben eczanede cok sattim cok memnuniyeti olan alet. Kendimde onu kullanıyorum. Ondan alabilirsin bende tansiyon ilaci kullanıyorum en başından beri takip ediyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-09-2019

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 50 gün kaldı.

Bebeğinizin derisinin altında yağ biriktikçe, bebeğinizin cildinin rengi koyu kırmızıdan ve şeffaflıktan, pembemsi ve yarı saydam (koyu tenli bebekler için de geçerlidir) hale gelecektir. Hamileliğinizin son yarısında bebeğinizin protein ve yağ talebinde büyük bir artış var. Doğumdan önceki 6-8 hafta içinde bebeğinizin kilosu iki katına çıkacaktır. Nefes darlığı yaşama sıklığınız artabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Bercestes

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
563
Herkese mrb kızlar bana hatırlarsanız çocuk kardiyolog kalbinde küçük bi delik var demişti bugün perinotolojide randevum vardı gittim herşeyi nirmal çıktı çok şükür kalbinide baya inceledi tekrar tekrar baktı kalbinde delik yok dedi 3 haftada kapanmış olamaz heralde ama bu kardiyolog niye kalbi delik dedi bilmiyorum 30. haftada tekrar gidicem fetal ekoya. Ama şimdilik içim rahatladı çok sevindim kızlar

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-09-2019

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 67 gün kaldı.

Bebeğiniz bugün doğmuş olsa, baş parmağı anne karnındayken emilmekten dolayı hissisleşmiş olabilir. Bebeğinizin büyüme hızı yavaşlamış olsada bu evrede bebeğinizin iç organları ve dokuları daha işlevsel olmaya ve gelişmeye devam ediyor. Bu nedenden dolayı, kalsiyum, proteyin, demir, B-Kompleks vitaminleri, çinko, A vitamini, ve kolik asit alımı sizin ve bebeğiniz için hala çok önemlidir. Bebeğinizin kalp atış ritmi dakikada yaklaşık 120-160 arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Plm123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.447
Herkese mrb kızlar bana hatırlarsanız çocuk kardiyolog kalbinde küçük bi delik var demişti bugün perinotolojide randevum vardı gittim herşeyi nirmal çıktı çok şükür kalbinide baya inceledi tekrar tekrar baktı kalbinde delik yok dedi 3 haftada kapanmış olamaz heralde ama bu kardiyolog niye kalbi delik dedi bilmiyorum 30. haftada tekrar gidicem fetal ekoya. Ama şimdilik içim rahatladı çok sevindim kızlar
Kotkutuyorlar once bir. Bizimkine de belki delik olabilir. Down olabilir demislerdi. Teste gondermistik test sonucu iyi gelmisti. Ayrintili ultrasonda radyolog o parlama icin kalbinde birsey yok bence kalp kasi o demisti. Indallah dogumda da sıkıntı cikmaz
Senin adina sevindim.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-09-2019

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 44 gün kaldı.

Önümüzdeki hafta ve sonrasında doğum beklentisi sebebiyle kan hacminiz artacaktır. Kan hacminizdeki artış ağırlığınıza yaklaşık 900- 1800 gr. ekleyecektir. Vajinal (normal) veya Sezaryan doğum, hangisi olursa olsun, C Vitamini, demir, çinko ve enerji, doğum sonrasında iyileşmenize yardımcı olacaktır. Kat kat giymeniz sizi normalde olduğundan daha sıcak hissettirir. Üçüncü trimesterda cinsel isteğinizde azalma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Plm123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.447
Kizlar bebegin gazi olursa diye kiraz cekirdegi yastiklari varmis. Girinda ısıtılıp bebgin gobusune koyuluyormus. Ben almayi dusunuyorum. Siz de netten bakin isterseniz. Bilginiz olsun. Ben yeni duydum.. kehribar kolye de almayi dusunuyorum . Dis cikarirken agrisini aliyormus.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-09-2019

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 44 gün kaldı.

Önümüzdeki hafta ve sonrasında doğum beklentisi sebebiyle kan hacminiz artacaktır. Kan hacminizdeki artış ağırlığınıza yaklaşık 900- 1800 gr. ekleyecektir. Vajinal (normal) veya Sezaryan doğum, hangisi olursa olsun, C Vitamini, demir, çinko ve enerji, doğum sonrasında iyileşmenize yardımcı olacaktır. Kat kat giymeniz sizi normalde olduğundan daha sıcak hissettirir. Üçüncü trimesterda cinsel isteğinizde azalma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Mavikelebek0134

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.899
Merhaba annelerr😍
Biz de dün gittik kontrole oğluş iyiydi çok şükür 😍
Birazcık daha kilo almışım Yürüyüşlerini arttır hergün yap dedi 🥴

Meltemden anne yanı ahşap beşik aldım iç tarafı üç kademeli indirim varmış açılışa özel bi mağazasında onu aldık çok şükür🤗
Oda yapamayacağım inşallah elim genişlediğinde rahatça yapabilirim

Bebek arabası bakıyorum hala karar veremedim 🤦‍♀️
Ablamın da yardımıyla 2500 lira civarı bi bütçe ayırdık pusetimiz (onu da ablam verdi) var onu almaya gerek kalmadı
Bu fiyatlarda sağlam kullanışlı neler alabilirim kızlar
Büyük tekerlekli olmayan bişey istiyorum arabanın bagajı çok küçük
Puset (anakucağı) markası maxi cosi, nuna yada cybex ise ayrıca satılan bir bağlantı aparatı ile bir çok arabaya uyum sağlıyor. Araba alışverişine çıktığında personellere söylersen uyumlu olanı sana gösterebilirler.
Değilse bile 2500₺ ye çok güzel arabalar var gayet rahat alırsın

tuboz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.223
Screenshot_20190620-190519_Samsung Internet.jpg
yatak aldim umarim iyi çıkar

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-09-2019

Bebeğimi kucağıma almama 66 gün kaldı.

Geçen ay itibariyle, rahminizin içindeki bebeğiniz cenin pozisyonundadır. Bazen bebeğinizin geceleri diğer zamanlara göre daha aktif olduğunu düşünebilirsiniz. Bu gerçekte böyle olabileceği gibi, aslında bu hareketlenmeyi daha fazla hissetmenizin nedeni o sıralarda sizin başka şeylerle ilgilenmemeniz ve dinlenme durumunda olmanız olabilir. Bebeğiniz zamanının büyük bölümünü uyuyarak geçiriyor. Ve REM denilen uyku dönemi bebeğinizde gözlenebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

yesilus

kendiyle barışık
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.788
10 kilo aldım. Kabul edilebilir, az değil ama çok yüksek değil dedi. Sürekli gizli şekere baktırıyor ama düşük çıkıyor. Ailede var ama şeker hastalığı
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah aslında hepsi detay 🤗

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-09-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 41 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 31-33 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2000-2200 gr. aralığında. Bebeğinizin hızlı büyümesi vücut oranlarını değiştirdi. Örneğin, bebeğinizin karaciğeri 9. haftada bebeğinizin toplam ağırlığının %10 kadar iken şimdi toplam ağırlığının sadece %5 kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

zamane24

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
78

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-09-2019

Bebeğimi kucağıma almama 65 gün kaldı.

Bugünlerde biraz sakar olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, rahminizde olan büyüme, doğuma hazırlık için eklemlerin gevşemesi ve bebeğin pozisyonunda olan değişikliklerdir. Dengenizi kaybetmemeye özen gösterin, fakat unutmayın ki bebeğiniz dünyadaki en etkili ve verimli şok emici sisteme sahip olan, kaslı ve direnci yüksek rahminizdeki amniyotik sıvı içindedir. Kolostrum (ilk süt) sızıntılarına rastlayabilirsiniz.

Papatyam3422

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
643
Kizlar bebegin gazi olursa diye kiraz cekirdegi yastiklari varmis. Girinda ısıtılıp bebgin gobusune koyuluyormus. Ben almayi dusunuyorum. Siz de netten bakin isterseniz. Bilginiz olsun. Ben yeni duydum.. kehribar kolye de almayi dusunuyorum . Dis cikarirken agrisini aliyormus.
Kiraz çekirdeğinden bende aldim işe yariyomus

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-09-2019

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 51 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu 4 gün öncesine göre yaklaşık 2,5 cm daha uzun. Bacaklarınızda daha fazla yorgunluk hissedebilir ve varis gözlemleyebilirsiniz. Vücut ve kan hacminiz arttıkça, bacaklarınızda ve bacak damarlarınızda daha fazla baskı olur. Baş ağrıları, bulanık görme ve aşırı şişlik preeklampsi (gebeliğin ikinci yarısında gelişebilen hipertansiyon ve proteinüri ile kendisini gösteren rahatsızlık) belirtileridir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt