Plm123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2018
2.104
2.853
Iyi akşamlar kızlar bisey sorucam daha önce uyku arkadasim fil alan oldumu internetten sipariş vermek istiyorum ama emin olamadım fikri olan yada alan varsa:)
Benim bir yakinim almisti cok guzel cikmis ama baska bir arkadasi icin hediye olarak tekrar siparis vermis 2. Aldigi da cok kotu cikmis. Simdi aldigina pisman. Bence gorerek alin.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-09-2019

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 18 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin başının çevresi ile bebeğinizn omuz ve kalça çevresi yaklaşık olarak aynı olacak. Bundan sonra ise bebeğinizin göbeği başından daha geniş olmaya başlayacaktır. Kız bebek doğumudan sonraki ilk birkaç gün boyunca pembe veya mukoza vajinal akıntı olacaktır. Gerçek doğum sancısı zaman geçtikçe daha kuvvetli ve daha acı verici olur ve pozisyon değiştirdiğinizde kesilmez. Sahte doğum sancılarınde pozisyon değiştirdiğinizde sancılarınızda azalma olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

tuboz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2017
1.327
1.512
kiZLAR karninda genel olarak kizarma ve şişlik olan var mı
bölgesel değil tüm karnım bastığım zaman soluklasip geri kizariyor sanki şiş gibi 🤔

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-09-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 40 gün kaldı.

Doğum sırasında kan kaybı kaçınılmaz olduğu için, bu arada plasenta rahim duvarından ayrılmak zorundadır. Kan fazlalığından dolayı, bir miktar kan kaybı aşırı risk oluşturmaz. Bol miktarada sıvı tüketmeye, yeterli demir, kalsiyum, bakır ve K Vitamini almaya devam etmelisiniz. Bebeğinizin başı aşağıya dönerek doğuma hazırlanıyor olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

morcivertkedi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2018
4.744
11.658
kızlar benim haftadakiler akıntı artması yaşayan varmı? akıntım bariz arttı benim birkaç gündür. sürekli bi altına işeyeceğini sanma halleri🤣 mesaneye baskı yapıyor da önceden bu kadar belirgin değildi sanki. acaba kanala mı girdi? kanala girdiği anlaşılır mı?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-09-2019

Bebeğimi kucağıma almama 19 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

berroshh

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2012
910
1.701
En yeni dogum yapanlardanda fikir alabiliriz aslında 😬 berroshh berroshh yardımcı olurmusun bize verdiyseniz tabi
Ilk topuk kanini hastanede aliyorlar 5. Gun saglik ocagina gidip 2.topuk kani veriyosun benim bayrama denk geldigi icin yarin gidicem insallah zaten hastanede anlatiyorlar bir kagit verip kiyamiyorum ya elinden kan aldilar mosmor o kucucuk el icim gitti zaten ama yenidogan olduklari icin aci esikleri yuksek neyseki

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin başının çevresi ile bebeğinizn omuz ve kalça çevresi yaklaşık olarak aynı olacak. Bundan sonra ise bebeğinizin göbeği başından daha geniş olmaya başlayacaktır. Kız bebek doğumudan sonraki ilk birkaç gün boyunca pembe veya mukoza vajinal akıntı olacaktır. Gerçek doğum sancısı zaman geçtikçe daha kuvvetli ve daha acı verici olur ve pozisyon değiştirdiğinizde kesilmez. Sahte doğum sancılarınde pozisyon değiştirdiğinizde sancılarınızda azalma olur.

Th4Lia

Mutlulukla ‍♀️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2011
2.350
114
Kızlar bugün favori isimlerin arasında hiç yokken İmran ismi hoşuma gitti
Ancak hz Meryem’in babasının ismi olarak geçtiğini görünce şaşırdım
Çünkü ben kız ismi olarak duymuştum
Bu isimde var mı tanıdıklarınız kız mı erkek mi ?
Kadın ismi bnce ben öyle duydum hep

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-09-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 32 gün kaldı.

Bu ay enerji seviyenizde dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Yorgunluk birçok hamile kadın tarafından yaşanır. Fakat bu ay, yorgunluğunuza alternatif olarak ara ara ekstra enerji dönemleri yaşayabilirsiniz. Bu enerji patlamalarını, kesinlikle yapmanız gereken işlerde ve doğuma ve doğum sonrasına hazırlık için kullanınız.Bu sıralar hastanede kullanılmak üzere doğum çantası hazırlayabilirsiniz. Doğuma giderken hastane çantanızda neler olmalı sitemizden kontrol edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

berroshh

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2012
910
1.701
Selam herkese..evime geldim..yapilacak o kadar is var ki.once bi yardimci tutup temizligi halledecegim.daha sonra kiyafetler yikanck utulencek cantami hazirlayacagim..ama iyice agirlastim adim attikca sancim oluyo ilginc bi sekilde.yuruyemiyorum..catlaklarim berbat ne sursem olmadi ve aciyip kasiniyorlar..35.hafta ama 3hafta öndeydi 38 mi oluyor acaba ne diyecek merak ediyorum yarin kontrolum var sabah 8de..umarim her sey yolundadir..

tabi aklim annemde..yol boyunca aglaya aglaya geldim..babam garip kus gibi kaldi.hala ben dogumuna gelirim diyo..siz iyi olun yeter beni dusunmeyin dedim ama cok zor oldu..birlikte donebilirdik..nasil gittim nasil geldim.hayat cidden cok garip ve acimasiz..esim her seyim o olmasa adim atamazmisim gibi geliyor.sussam yuzumu guldurmeye calisiyo..bedenende ruhende cok yorgunum umarim bizim kiz sezeryanla alinir biter diyorum.normal icin kalbim o heyecani,vucudum o dirayeti gosterecek halde degil..halbuki kendime guveniyordum..guven falan kalmadi.hatta ilk baslardaki endiselerim gibi kaygilarim artti.nasil beslicem nasil bakicam hicnir sey bilmiyorum gibi...yinede eksiklerini tamamladim bugun kizimin..belki cok iyi gelecek her seye..
Ben de sezeryana sadece annemle girdim baska kimse yoktu esim ben ciktiktan sonra ugradi biraz onunda kontrolu vardi hic degilse esin yaninda buyuk sans esim bayramin ilk gunu geldi birtek hastane cikisi anneme hep whatsupp goruntulu konusuyoruz ama degisik bir his boylesi de benim ki boyle bir imtihan seninki de oyle canim Allah gucunu sabrini veriyor bebegini kucaklayinca umudun artacak insallah sezeryanin sonrasinda da zorluk var normal dogum zor ama sezeryan gibi sonrasinda kimseye muhtac kalmiyorsun en azindan esin yaninda bak o da cok buyuk nimet

huriye048

Üçüncü meleğimi bekliyorum
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2009
3.708
3.782
Gunaydin hanimlar. Bir süredir ağustos annelerini de takip ediyorum dogum hikayelerini okudukça mutlu oluyorum. Darısı vakti zamanı gelince sağlıkla neşeyle hepimizin başına inş. 2-3 hafta sonra bizde de sık sık doğum haberleri olur artık. Miniklerimize kavuşmamıza az kaldı şükür. Benim sezeryan olacağı için (3. sezeryan) 25 günümüz kaldı inş ❤😍

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-09-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 37 gün kaldı.

8. ayına gelen bir bebeğin sindirim sistemi tam olgunlaşmadığı ve hala bağımlı bir halde olduğu için doğmuş bir bebekten daha fazla kilo verme eğilimi vardır. Bir çeşit önlem olarak 8 aylık cenin, erken doğuma karşı annesinden aldığı bir miktar besini saklar. 16. ve 40. haftalar arasında nefes aldığınızda %15-20 daha fazla oksijen akciğerleriniz tarafından alınır. Hamileliğinizin son haftalarında uzun yolculuklara çıkmamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

SurpriseLove

💞
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Mart 2019
537
1.178
Herkese gunaydin insallah haftanin geri kalanini saglikli ve mutlu tamamlariz🙏🌿♥

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-09-2019

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 25 gün kaldı.

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Elwing6

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
1.660
2.684
Allah yardımcınız olsun içinizi ferah tutun temizlik ütü herneyse hiçbirşeyi dert etmeyin kendiniz düşünün herşey olacağına varır bebeğin için biseyler yapıp mor depolamaya çalış bence
Yapilacaklarida yapmistim hep annemle pek bir sey kalmadi artik hobilere veririm kendimi..orgu ,boyama falan..
Elwing6 Elwing6 yarın haber ver canım dokltr çıkışı
her şey yoluna girecek sen annesin her şeye yeteceksin merak etme...
ve kızın da sana iyi gelicek benim kızım olana dek annem benim için ağır bir travmaydı o beni adeta iyileştirdi o benm annem oldu ben de onun:nazar::KK37:
Tesekkur ederim yaraniza dokunduysam kusuruma bakma..o gunler simdi uzakmis gibi gelsede yenilenmeyi cok istiyorum..insan basina bir sey gelince sanki eskisi gibi yasamayi birak gulemeyecekmis gibi geliyor ama bakiyorum dün minik minik seylere bakarken yine kafam dagilmis..bir de kokusunu ceksem nasil olacagim acaba..simdilik hissiz bir durumum var bunuda dogmadan bilemiyormus insan🙂

Bu ay enerji seviyenizde dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Yorgunluk birçok hamile kadın tarafından yaşanır. Fakat bu ay, yorgunluğunuza alternatif olarak ara ara ekstra enerji dönemleri yaşayabilirsiniz. Bu enerji patlamalarını, kesinlikle yapmanız gereken işlerde ve doğuma ve doğum sonrasına hazırlık için kullanınız.Bu sıralar hastanede kullanılmak üzere doğum çantası hazırlayabilirsiniz. Doğuma giderken hastane çantanızda neler olmalı sitemizden kontrol edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Elwing6

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
1.660
2.684
Gözünde büyüyordur şimdi , ama hepsi olur sırayla sen bile şaşırırsın kayınvalide gelmez mi yardıma 😊 bence de bebekle yeniden doğacaksın inşallah herşey daha güzel olur 🤗
Kayinvalideyle daha bir kez kirmadik birbirimizi..severimde.sagolsun aramadigi bir gun yok taa 8 saatlik yoldan anneme geldi.banada gelir zaten 6 torunu var 4 cocuk buyutmus o bana biraz daha cesaret veriyor..dogumda o olacak.yakin arkadasim gelecek yine..annemede diyorum bakacak ayse bana diye gülüyo🤭 Rabbim kimselere yasatmasin boyle bir dönemde ama insan neler yasiyormus en azindan biz de guzel seyler yasadik hep..evlendigimi gordu,esime guveni var .hep cok sevdi..onlari dusunup rahatliyorum..

Yukarı Alt