Popüler Konu 2019 Haziran Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    266

mutluanneadayi

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
554
Kızlar çok moralim bozuldu😢
Doktorum özel muayenehane açmış hastaneden çıkmış normalde bugun randevum vardı artık yeni muayenemde olacağım diye mesaj atmış.
Yeni muayenehanesi de bana uzak arabayla gitmemiz gerekiyor son haftam zaten haftada bir kontrolüm vardı 2 haftaya sarkmış oldu çok moralim bozuldu 😢
Bir aksilik cikmasin diyorum agrim vs yok ama ne bileyim
Bize yakın devlet hastanesi var oraya gitsem mi acile kontrol etmesi için ?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-05-2019

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 3 gün kaldı.

Vernix (bebeğinizin cilt yüzeyinde bulunan kremsi koruyucu madde) doğum sırasında hala bulunuyorsa bu genelde bebeğin sırtında bulunur. Bebeğin cildindeki vernix ayrışırken, berrak ve açık sarımcı renkteki amniyotik sıvı süte benzer bir hal alır. Bu evrede bebek 700-1,000 ml amniyotik sıvı ile çevrelidir. Doğum tarihi geçerse non-stres testleri yapılır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Limoni026

Öykümmm <3
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
177
Bize yakın devlet hastanesi var oraya gitsem mi acile kontrol etmesi için ?
Canım günün çok kalmamış bazen sancıyı hissetmeyebiliyoruz, bence devlet hastanesine gidip görünmelisin.Acile değilde direkt muayenehaneye git giriş al, vakit erken daha. Hem içinde rahatlamış olur

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-05-2019

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 4 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin göğüs kafesi daha belirgin hale gelecektir. Hem erkek hem kız bebeklerin göğüsleri annelerinden gelen östrojen sebebiyle çıkıntılı olabilir. Hamileliğin bu aşamasında rahim tarafından gelen bir tekme, kucağınızdaki bir kitabı yere düşürebilir. Hamile kadınların %10 unda su gelmesi vakkası yaşanır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

sandyy

#HerşeyÇokGüzelOlacak
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
542
Bizim abla bir minik ayicik bir el kuklasi aldi oynatacakmis.besik ve anakucagi donenveleri var.oyuncak iicim cor erken zaten ilk oyuncagi dis kasiyicisi olacak : )
Senin düşünceli kızın benim oğlumun da ablası olabilir mi acaba annesi ? 🤗
Abileri çok oğlumun ama hiç ablası yok
Dayısı var bende kız kardeş yok
Hatta ve hatta ben sülale de tek kız benden sonra herkeste hep erkek var.

Yattığım yerden düşünürken ne eksik ne kaldı diye oyuncak geldi aklıma neyle oynayacak bu çocuk dedim..
Bizde de aynı beşik ve ana kucağı donenceli müzikli sabit oyuncaklar var..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-06-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 10 gün kaldı.

Doğumda hala lanugo (geçici tüyler) kalmış ise bunlar bebeğin omuzları, alın ve boynu üzerinde bulunur. Bir çok kadın gerçek doğum kasılmalarını, birikme, yükselme, kırılma ve düşme şeklinde dalgalar olarak tanımlar. Yürüyüş doğumu destelemek konusunda yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

freyahel

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.451
Senin düşünceli kızın benim oğlumun da ablası olabilir mi acaba annesi ? 🤗
Abileri çok oğlumun ama hiç ablası yok
Dayısı var bende kız kardeş yok
Hatta ve hatta ben sülale de tek kız benden sonra herkeste hep erkek var.

Yattığım yerden düşünürken ne eksik ne kaldı diye oyuncak geldi aklıma neyle oynayacak bu çocuk dedim..
Bizde de aynı beşik ve ana kucağı donenceli müzikli sabit oyuncaklar var..
Seve seve olur tabi ki😊pekte guzel oynatir bakar.

Zaten son zamanlarda oturup ne eksik ne alsak diye dusunmeden olmaz 😂ama oyuncak cok sonralik is.
Bakariz ihtiyaca gore cingirak ses cikaran yumusak top falan baait seylerle baslariz 😊

Doğumda hala lanugo (geçici tüyler) kalmış ise bunlar bebeğin omuzları, alın ve boynu üzerinde bulunur. Bir çok kadın gerçek doğum kasılmalarını, birikme, yükselme, kırılma ve düşme şeklinde dalgalar olarak tanımlar. Yürüyüş doğumu destelemek konusunda yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

freyahel

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.451
sandyy sandyy sana birsey sorayim ben yakin sayiliriz ya biz sen dogum fotografcisi tuttun mu

melegim32

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
319

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-06-2019

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 17 gün kaldı.

Rahminizdeki alan sıkıntısı nedeniyle bebeğinizin hareketleri oldukça sınırlıdır. Braxton-Hicks, ya da yanlış doğum kasılmalarında, ağrı karnınızın alt kısmında başlar. Gerçek doğum kasılmaları ise belinizde başlayacak ve ağrı karnınızın alt kısmına yayılacaktır. Artan sırt ağrıları ve adet tipi kramplar doğumun erken belirtileri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

shewall

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
407
Kızlar selam
Tahlillerim vardı bugün devlette yaptırayım dedim
Dr aynı zamanda muayene etti
Bebeğin bir hafta geriden geliyor dedi
Suanda 36 hf 2900 gram dedi

Dün de dr um bir hafta geriden eliyor 2700 dedi ama haftaya alalım bebeği dedi

Bugünkü dr da yazık günah
Daha sezeryan için 2 haftan falan var aldırma kalabildiği kadar kalsın dedi

Sorunlu bir durum görünmüyor dedi

Bunu kendi dr uma nasıl diyeceğim😐😐😐
Canım doktoruna güveniyorsan ki güveniyorsun ona bırak kararı. Sadece 1 hafta daha kalsa mı ne dersiniz de.
Hakkından hayırlısı olsun sağlıkla kavuş yavruna

shewall

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
407
Kızlar çok moralim bozuldu😢
Doktorum özel muayenehane açmış hastaneden çıkmış normalde bugun randevum vardı artık yeni muayenemde olacağım diye mesaj atmış.
Yeni muayenehanesi de bana uzak arabayla gitmemiz gerekiyor son haftam zaten haftada bir kontrolüm vardı 2 haftaya sarkmış oldu çok moralim bozuldu 😢
Bir aksilik cikmasin diyorum agrim vs yok ama ne bileyim
Benim de 7. Ayda doktorum değişti dediğin gibi mesajla öğrendim canım
Seni çok iyi anlıyorum
Bunda da vardır bir hayır de rahatlat kendini sıkma canını
Az kaldı şükür doğuma

mimarice

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
498
Yoğun mu akıntın su gibi mi benimde oluyor arada doktorum yoğunsa sıkıntı yok dedi koku varsa enfeksiyon olabilir fitil vereyim dedi koku yok dedim biraz daha idare et çoğalırsa kullanırsın dedi
Yok yoğun değil beyazımsı birşey biraz da ıslatacak gibi sıvı😕

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-06-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 34 gün kaldı.

Göbek kordonundaki işlemler bebeğin yavaş gelişen sindirim sistemini doğumdan önce daha gereksiz hale getirmiştir. Doğumdan sonra çocuk 3-4 yaşlarına gelene kadar bu sistem hala tam olgunlaşmamış olacaktır. Bu noktadan sonra büyümenin son dönemine girilir. Bu dönemde artık bebek doğuma hazırlanır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 32-34 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2400-2600 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

shewall

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
407
Selam kızlar ne kadar çok yazdığımdan anlayacağınız üzere doğum iznine çıktım.
37. Hafta bitti.
Darısı diğer çalışanların başına
Kontrole gittim kızım da iyiymiş şükür
Hepimize sağlıkla doğumlar olsun

Yukarı Alt