Popüler Konu 2019 Haziran Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    266

cilekreceli_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
836
F freyahel fotoğrafla ilgili konuşmuşsunuz canım, ben hamilelik çekimi Doğum anı çekimi, ilk muayenesi, odaya gelişi falan sonra da 2. Gün çekimi için 1 büyük 2 küçük albüm 1500 tl ye anlaştım. Fiyat nasıl sence? Senden ne kdr istiyorlar? Doğum anı ve 2. Gün çekimi albümsüz 400 tl hamile dış çekimide albümsüz 500 tl
kızlarrr bir bakarmısınız aranızda memur olan var mı 32 haftadan sonra çalışabilir aldıktan sonra yıllık izin kullanabiliyormuyuz ben 2 hafta oldu çalışabilir raporunu vereli sonuna kadar çalışmak istiyorum ama arada vücudum kendini toplasın diye 2-3 gün yıllık izin alabilirmiyim işyerim olur dedi ama bir başkası da fazladan çalıştığın haftalar yanar dedi bilgisi olan var mı
Ben memurum canım adliyede. 32. Haftada çalışabilir raporu aldm. Sonra rahatsızlandım ve Perşembe Cuma için 2 gün rapor aldım. Bir sonraki hafta Salı günü 33. Hafta çalışamaz aldım. Aldığım 2 gün rapor iznini aktarmadılar. Sadece 5 gün aktardılar Doğum sonrasına. Pis cimriler😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-06-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 8 gün kaldı.

Yeni doğmuş bir bebeğin göbek kordonu ortalama uzunluğu 610 mm. dir. Ama göbek kordonunun, boyu 127 mm.den 1,219 mm.ye kadar değişebilir. Bebeğiniz pelvisin tabanına yerleştiği zaman, kendinizi beceriksiz ve dengesiz hissedebilirsiniz. Bunun nedeni bebeğinizin yer değiştirmesinden dolayı ağırlık merkezinizinde değişmiş olmasıdır.Şu aşamada bebeğinizin araç koltuğunu arabaya koymanız unutmamanız açısından önemli olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Freckless

#HerŞeyÇokGüzelOlacak
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.424

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-06-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 32 gün kaldı.

Bu ay enerji seviyenizde dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Yorgunluk birçok hamile kadın tarafından yaşanır. Fakat bu ay, yorgunluğunuza alternatif olarak ara ara ekstra enerji dönemleri yaşayabilirsiniz. Bu enerji patlamalarını, kesinlikle yapmanız gereken işlerde ve doğuma ve doğum sonrasına hazırlık için kullanınız.Bu sıralar hastanede kullanılmak üzere doğum çantası hazırlayabilirsiniz. Doğuma giderken hastane çantanızda neler olmalı sitemizden kontrol edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

minnosu

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.130
Benim doktorum tam haftan dolduğunda rapor yazabilirim demişti. Çalışabilir raporunu 32+0 da, son raporu da 37+0 da aldım. Ben memurum, bir iş yerine danış istersen.
Ya 37+0 pazara denk geliyor 🙄 19 mayıs. Ondan dedim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-06-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 12 gün kaldı.

Önümüzdeki bir kaç gün içinde bebeğinizin akciğerleri, hava keseciklerinin üretimini artıracak. Bebeğinizin tam olarak geliştiği bu günlerde, rahminiz oldukça kaslı ve ağırlığı yaklaşık 1,134 gr. Bebeğinizn derisi artık tamamen pembe ve daha yumuşak hatlı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Tryingtobeminimalist

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.963
Kızlar ya doğum yaklaşıyor diye midir nedir inanılmaz gergin agresifim 😞 erken izne ayrıldım oğlumla vakit geçircem diye ama birbirimizi yemekle meşgulüz ki dahasını 2,5 yaşında 🙈😂 eşime ve anneme çemkirip duruyorum, herkesle kavga edesim var 😡😅

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-06-2019

Bebeğimi kucağıma almama 30 gün kaldı.

Bebeğin doğum zamanında, tamamen gelişmiş olan plasenta rahim içindeki alanın %15-%30 unu kaplar. Açık ve pembe kanlı mukus, rahmin çıkış noktasını kapatan mukus tıkacının açıldığını ve genelde rahim boynunun açılmaya başladığının işaretidir. Doğumun çok yakın bir günde hatta çok yakın saatler içinde olabileceğine işaret eder.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Tryingtobeminimalist

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.963
Bu açılmanın ne kadar olması gerekiyor Doğum olacak demek için
Ya da yaklaşması için
Benim dün 2 cm çıktı
Açıklık mı 2 cm? benim 1,5 cm le başlamıştı ilk Doğumum

Bebeğin doğum zamanında, tamamen gelişmiş olan plasenta rahim içindeki alanın %15-%30 unu kaplar. Açık ve pembe kanlı mukus, rahmin çıkış noktasını kapatan mukus tıkacının açıldığını ve genelde rahim boynunun açılmaya başladığının işaretidir. Doğumun çok yakın bir günde hatta çok yakın saatler içinde olabileceğine işaret eder.

mirkett

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.079

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-06-2019

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 5 gün kaldı.

Doğum sürecinde bebeğinizin başı şekillenmiş ve uzamış ise endişelenmenize gerek yoktur. Doğumdan bir kaç gün sonra normal yuvarlak şekline kavuşacaktır. Şekillenme bir güvenlik önlemidir. Doğum sırasında, kasılmalar ve annenin leğen kemiği, bebeğinizin başına zarar vermemesi için kafatası kemikleri dikkatlice birbiri üstüne kayar ve bebeğin kafatasının çapını azaltır ve böylece bebeğin beyninin zarar görmesi önlenir. Bu günlerde ani enerji patlamaları yaşayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

mirkett

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.079

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-06-2019

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 5 gün kaldı.

Doğum sürecinde bebeğinizin başı şekillenmiş ve uzamış ise endişelenmenize gerek yoktur. Doğumdan bir kaç gün sonra normal yuvarlak şekline kavuşacaktır. Şekillenme bir güvenlik önlemidir. Doğum sırasında, kasılmalar ve annenin leğen kemiği, bebeğinizin başına zarar vermemesi için kafatası kemikleri dikkatlice birbiri üstüne kayar ve bebeğin kafatasının çapını azaltır ve böylece bebeğin beyninin zarar görmesi önlenir. Bu günlerde ani enerji patlamaları yaşayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

VeraSu

♥️ Vera Su’nun Annesi♥️
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
622
Kızlar bebek beşşiğin iç yatağını alacağım ama hangi markayı tercih etmeliyim?

Siz nasıl bi yatak aldınız? :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-06-2019

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 22 gün kaldı.

Bebeğinizin bulunduğu yer şu anda çok sıkışık olduğundan dolayı, hareket ettiğinde kol ve bacak kıvrımları göbeğiniz üzerinde şişkinlikler meydana getirir. Bebeğinizin kol ve bacaklarını tesppit etmek çok kolaydır. Ama kafası ve kalçalarını ayırt etmek o kadar kolay değildir. Artan mukus vajinal akıntı, gebeliğin son birkaç haftası içinde sık görülür.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Tryingtobeminimalist

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.963

Yukarı Alt