Popüler Konu 2019 Haziran Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    265

freyahel

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.450
Kızlar bebek beşşiğin iç yatağını alacağım ama hangi markayı tercih etmeliyim?

Siz nasıl bi yatak aldınız? :)
Yatas kraft aldim e bebek indiriminden.cit tarafli 1 tarafi 0 2 yas digeri 2 4 yas

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-06-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 10 gün kaldı.

Doğumda hala lanugo (geçici tüyler) kalmış ise bunlar bebeğin omuzları, alın ve boynu üzerinde bulunur. Bir çok kadın gerçek doğum kasılmalarını, birikme, yükselme, kırılma ve düşme şeklinde dalgalar olarak tanımlar. Yürüyüş doğumu destelemek konusunda yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Foxi

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
730
Azaldıkça mi başlıyor arttıkça mi anlamadım
Benim dr azaldıkça başlıyor değer dedi

Geçen hafta 3 dü bu hafta 2

Anlamadım birsey 😐😐😐
Rahim boyuyla aciklik farkli seyler.
Rahim boyunun 2.5 cm ustu olmasi beklenir.altina duserse dogumun yakin oldugunu ( kesin olmamakla birlikte) gosterir
Aciklik ise arttiginda dogum baslamistir demektir. 1cm le baslar arttikca dogum olur
Senin deger muhtemelen rahim boyu aciklik olsa simdiye kadar dogurmustun 😁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-06-2019

Bebeğimi kucağıma almama 13 gün kaldı.

Popüler anlayışın aksine, insan gebelik süresi aslında dokuz ay değil dokuz buçuk ay (ay takvimi ayı) sürer. Bu son iki hafta ek süre parçasıdır. Gerçek doğum kasılmalarına bazen ishal eşlik eder. Bu evrede bebeklerin bazılarının boyu 36-37 cm. ve ağırlığı 3,200 gr. civarında olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

kanaryamm

Rabbim sen koru meleğimi ❤️
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5.781

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-06-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 33 gün kaldı.

Bebeğinizin büyümesi yavaşladı. Bebeğiniz doğum süreci için enerji tasarufu yapıyor olabilir. Aslında bu ay sizde kilo kaybı yaşamaya başladınız. Doğum yaklaştıkça ve bebeğin gelişimi tamamlandıkça 900-1350 gr. arası kilo kaybı nadir görülen birşey değildir. Bebeğinizin tırnakları muhtemelen tırnak uçları civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

kanaryamm

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5.781

Bebeğinizin büyümesi yavaşladı. Bebeğiniz doğum süreci için enerji tasarufu yapıyor olabilir. Aslında bu ay sizde kilo kaybı yaşamaya başladınız. Doğum yaklaştıkça ve bebeğin gelişimi tamamlandıkça 900-1350 gr. arası kilo kaybı nadir görülen birşey değildir. Bebeğinizin tırnakları muhtemelen tırnak uçları civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

victoryvivi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5.753
Rahim boyuyla aciklik farkli seyler.
Rahim boyunun 2.5 cm ustu olmasi beklenir.altina duserse dogumun yakin oldugunu ( kesin olmamakla birlikte) gosterir
Aciklik ise arttiginda dogum baslamistir demektir. 1cm le baslar arttikca dogum olur
Senin deger muhtemelen rahim boyu aciklik olsa simdiye kadar dogurmustun 😁
Evet sanırım rahşm boyu
Benim yaklaşmış o zaman öyle mi
Geçen hafta 3 dü

Dr um haftaya alırız dedi bebeği buna dayanarak ama zaten bir hafta geriden geliyormuş 37 de almak istiyor yani gelişime göre

Devlette bir dr a gittim vajinal muayene yapmadı
Çok erken haftaya alırsa yazık ginah sorun yok dedi

O anda aklıma gelmedi acaba o da asagıdan baksa alınmasi mi gerekir haftaya derdi

Kendi dr um karnın da iyice inmiş artık aşağı dedi

Kafam Allah bullak oldu

kanaryamm

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5.781
Eşime diyorum ki biri beni iftara çağırsa fakire yemek vermiş kadar sevap kazanır bence. Yemek yapmaya mecalim yok ama şöyle çorbası salatası ana yemeği pilavı herşeyi tastamam masaya oturmayı çok istiyorum. Dışarda da en son hamburgerden midemi bozunca dışarı iftara da gidemiyoruz korkudan. E bi de gutbetteyiz tanıdık vs yok.
Kıyamam ya bana gel dicem de bende aynı durumdayım bende gurbetteyim vede bulantılarım geçmediği için hala yemek yapmakta zorlanıyorum 🙄😐

Aytenazmi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.977
Kızlar bişey sorucam ufak ufak halılarım var makineye atmak istemiyorum balkonum müsait havalarda güzel gidiyo onları balkonda eşime yıkatıyım diyorum. 1 tanesi kilim, 1 tanesi şu yeni ince halılardan, 1 tanesi de shaggy gibi ama tüyleri o kadar uzun değil. Şöyle foşur foşur yıkansın benim de ayaklarım serinlesin. Süzdürme işini nasıl yapıcam onu bilemedim
Araba fırçasının tersiyle yapabilirsin ama o şagi halın kolay durulanmaz durulama suyuna üzim sirkesi koy köpük falan kalmıyor hem deterjan kalıntısıda kalmıyor aşırı tavsiye ediyorum bende banyo halılarını yıkadım kova ile taşorken zorladı baya sonunda duulama suyuna sirke koydum dünya varmış dedim hemencecik durulandı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-06-2019

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 23 gün kaldı.

Bebeğiniz kilo aldıkça ve derisinin altında yağ birikimi artırkça, bebeğinizin vücudu daha yuvarlak hatlı ve daha dolgun bir görünüm alacaktır. Bebeğinizdeki bu tombulluk normal ve sağlıklıdır. Bunun ilerideki bir obezite ile alakası yoktur. Braxton-Hicks kasılmalarının - Yalancı doğum ağrılarının - plasenta yardımıyla kan dolaşımına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Foxi

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
730
Kizlar ben
Evet sanırım rahşm boyu
Benim yaklaşmış o zaman öyle mi
Geçen hafta 3 dü

Dr um haftaya alırız dedi bebeği buna dayanarak ama zaten bir hafta geriden geliyormuş 37 de almak istiyor yani gelişime göre

Devlette bir dr a gittim vajinal muayene yapmadı
Çok erken haftaya alırsa yazık ginah sorun yok dedi

O anda aklıma gelmedi acaba o da asagıdan baksa alınmasi mi gerekir haftaya derdi

Kendi dr um karnın da iyice inmiş artık aşağı dedi

Kafam Allah bullak oldu
Canım bebek gelecekse geliyor. Sen bol bol dinlenmeye bak. Bence zorunlu olmadıkça hic kalkma. Yemek bulasik hicbisey. Sadece tuvalet banyo o kadar. 1 hafta kadar daha dursa yeter.
Biliyorum çok sıkıldın yat yat. Ama ha gayret birazcik daha...
Dogum stresi korkusu bak hepimizde var. Sen icini ferah tut. Hersey guzel olacak de buna inan

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-06-2019

Bebeğimi kucağıma almama 13 gün kaldı.

Popüler anlayışın aksine, insan gebelik süresi aslında dokuz ay değil dokuz buçuk ay (ay takvimi ayı) sürer. Bu son iki hafta ek süre parçasıdır. Gerçek doğum kasılmalarına bazen ishal eşlik eder. Bu evrede bebeklerin bazılarının boyu 36-37 cm. ve ağırlığı 3,200 gr. civarında olabilir.

cilekreceli_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
836
Bende hamile cekimi yok.
Sabah gelecek hastanede cekim.dogum ani cekimi.bebegin ilk anlari.sonra odada ilk emzirme vs.ertesi gun yine gelecek cekirdek aile pozlarimiz.isimli cicilerini giydiricem.fotogracci konsept kiyafet ve fon getirecek onlarla yeni dogan cekimi yapacak bebege.yine ailece cekim.600 fotograf flash bellekte 30 tanesi secicem kutlu buyuk album poster vs vs.800 tl
İyi o zaman canım fiyatlar aynı neredeyse

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-06-2019

Bebeğimi kucağıma almama 9 gün kaldı.

Bu noktadan sonra uyumada zorluk yaşamanızın bir çok sebebi vardır. Bebeğinizin çok daha fazla aktif olması, periodik kasılmalar yaşamanız, sinirli olmanız, ve doğumu bekliyor olmanız bu sebeplerden bazılarıdır. Bütün bu sebepler öngörülebilir ve çok yaygındır.

Yukarı Alt