Popüler Konu 2019 Haziran Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    265

Foxi

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
730
Fotograf mevzusu olmus.ben de araştırdım cok para istiyolar.Sonucta herkes bütçesine gore yapiyor biseyler.
Beyaz bir elbise aldim. Baya da bi hamile fotosu inceledim.Bizim profesyonel makinemiz var. Bir arkadaştan rica ettik. Attik kendimizi dağ bayir 500 kadar foto cekildik. Içinden 10-15 kadar gayet guzel foto çıktı. Hastanede de kardesim cekecek
Begendiklerimizden bir album yapıcaz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-06-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 13 gün kaldı.

Popüler anlayışın aksine, insan gebelik süresi aslında dokuz ay değil dokuz buçuk ay (ay takvimi ayı) sürer. Bu son iki hafta ek süre parçasıdır. Gerçek doğum kasılmalarına bazen ishal eşlik eder. Bu evrede bebeklerin bazılarının boyu 36-37 cm. ve ağırlığı 3,200 gr. civarında olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Feeling07

Meleğimi bekliyorum.. ❤️
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5.249
canim sen gene iyi devlette aynı doktora gidebilmişsin ben 3 defa aynı gidebildim sonra hep farklı farklı denk geldi
bende ne isim olursa olsun burayı okumayı hiç kaçırmıyorum en yakın arkadaşlarımdan haber bekler gibi :)) en son 4 haftalikti zaman nasıl geçecek diyordum şimdi sizlerden haber aldıkça bir kalp çarpıntısı oluyor :))
canim hayırlı olsun sende tarih almışsın maşallah bizde senle aynı gidiyorduk sen benden önce doğum yapican sanırım. Benim de haftaya çarşamba perinotoloji randevum var o belirleyecek sanırım doğum şeklini. Yarında normal kontrol var bakalim bizim tosuncuk ne kadar olmus:))

Canim hayırlısı olsun son dakika döner inşallah . Dönmezse bile sende bebis te sağlıklı bir şekilde sezeryan olup hemen ayağa kalkarsın inşallah
Hayırlısı olsun canım inşallah 39a giricem tam haftaya doktor daha fazla bekleyemeyiz sezaryen için dedi bende kabul ettim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-05-2019

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 5 gün kaldı.

Doğum sürecinde bebeğinizin başı şekillenmiş ve uzamış ise endişelenmenize gerek yoktur. Doğumdan bir kaç gün sonra normal yuvarlak şekline kavuşacaktır. Şekillenme bir güvenlik önlemidir. Doğum sırasında, kasılmalar ve annenin leğen kemiği, bebeğinizin başına zarar vermemesi için kafatası kemikleri dikkatlice birbiri üstüne kayar ve bebeğin kafatasının çapını azaltır ve böylece bebeğin beyninin zarar görmesi önlenir. Bu günlerde ani enerji patlamaları yaşayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

smyy58

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
371
Yok canım olmak istemem sanırım direk karar verip sezeryan istediğimi soyleyecegim
Hatta geçen hafta söyledim riske atmasak diye doktoruma haftaya çatı muayenesi yapalım ona göre bakalım boynunda kordon normal doğum yapilir stres yapma demişti normal doğum yanlisi bir doktor.
Bende bu bir hafta düşündüm taşındım riske atamam.
[/QUOTE. Cati muayenesimi olmak istemiyosun normal dogummu anlayamadim tam

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-06-2019

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 27 gün kaldı.

Bebeklerin %88'i tahmini doğum tarihinden önceki iki hafta içinde doğacaktır. Şu andan itibaren siz ve bebeğiniz için bu aralığın başlamasına 2 hafta kaldı. Bebeğinizin boyu yaklaşık 33-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2500-2800 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Feeling07

Meleğimi bekliyorum.. ❤️
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5.249
Fotograf mevzusu olmus.ben de araştırdım cok para istiyolar.Sonucta herkes bütçesine gore yapiyor biseyler.
Beyaz bir elbise aldim. Baya da bi hamile fotosu inceledim.Bizim profesyonel makinemiz var. Bir arkadaştan rica ettik. Attik kendimizi dağ bayir 500 kadar foto cekildik. Içinden 10-15 kadar gayet guzel foto çıktı. Hastanede de kardesim cekecek
Begendiklerimizden bir album yapıcaz.
Bende öyle yapıcam prof Makinam var doğum öncesi ve sonrası ablam arkadaşlarım çekicek doğum anında izin yokmuş onun içinde bi kızla anlaştım 150 lira alıyomuş kabul ettim artık napıyım ilk doğduğu anıda ölümsüzleştirmek istedim🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-05-2019

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 5 gün kaldı.

Doğum sürecinde bebeğinizin başı şekillenmiş ve uzamış ise endişelenmenize gerek yoktur. Doğumdan bir kaç gün sonra normal yuvarlak şekline kavuşacaktır. Şekillenme bir güvenlik önlemidir. Doğum sırasında, kasılmalar ve annenin leğen kemiği, bebeğinizin başına zarar vermemesi için kafatası kemikleri dikkatlice birbiri üstüne kayar ve bebeğin kafatasının çapını azaltır ve böylece bebeğin beyninin zarar görmesi önlenir. Bu günlerde ani enerji patlamaları yaşayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Foxi

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
730
Bende öyle yapıcam prof Makinam var doğum öncesi ve sonrası ablam arkadaşlarım çekicek doğum anında izin yokmuş onun içinde bi kızla anlaştım 150 lira alıyomuş kabul ettim artık napıyım ilk doğduğu anıda ölümsüzleştirmek istedim🙏
Iyi yapmissin canim. Cok dogal fotolar olmus cekildiklerimiz. Cok poz cekin secersiniz ıçinden
Bi tek fotosopu yok o da olmasin napalimmm

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-06-2019

Bebeğimi kucağıma almama 13 gün kaldı.

Popüler anlayışın aksine, insan gebelik süresi aslında dokuz ay değil dokuz buçuk ay (ay takvimi ayı) sürer. Bu son iki hafta ek süre parçasıdır. Gerçek doğum kasılmalarına bazen ishal eşlik eder. Bu evrede bebeklerin bazılarının boyu 36-37 cm. ve ağırlığı 3,200 gr. civarında olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

freyahel

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.450

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-06-2019

Bebeğimi kucağıma almama 10 gün kaldı.

Doğumda hala lanugo (geçici tüyler) kalmış ise bunlar bebeğin omuzları, alın ve boynu üzerinde bulunur. Bir çok kadın gerçek doğum kasılmalarını, birikme, yükselme, kırılma ve düşme şeklinde dalgalar olarak tanımlar. Yürüyüş doğumu destelemek konusunda yardımcı olabilir.

victoryvivi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5.753
Kizlar ben

Canım bebek gelecekse geliyor. Sen bol bol dinlenmeye bak. Bence zorunlu olmadıkça hic kalkma. Yemek bulasik hicbisey. Sadece tuvalet banyo o kadar. 1 hafta kadar daha dursa yeter.
Biliyorum çok sıkıldın yat yat. Ama ha gayret birazcik daha...
Dogum stresi korkusu bak hepimizde var. Sen icini ferah tut. Hersey guzel olacak de buna inan
İnsallah hepimiz için güzel olsun 🙏🙏

burciss

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.445
Doktorunuz sedimantasyon testi istedi mi sizden ?
Benim sağlık ocağı son kontrolde yapmış doktoruma gösteremedim daha ama yüksek baya.. aile hekimi Doğum olduktan hemen sonra dahiliyeye görün hemen dedi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-06-2019

Bebeğimi kucağıma almama 8 gün kaldı.

Yeni doğmuş bir bebeğin göbek kordonu ortalama uzunluğu 610 mm. dir. Ama göbek kordonunun, boyu 127 mm.den 1,219 mm.ye kadar değişebilir. Bebeğiniz pelvisin tabanına yerleştiği zaman, kendinizi beceriksiz ve dengesiz hissedebilirsiniz. Bunun nedeni bebeğinizin yer değiştirmesinden dolayı ağırlık merkezinizinde değişmiş olmasıdır.Şu aşamada bebeğinizin araç koltuğunu arabaya koymanız unutmamanız açısından önemli olacaktır.

melegim32

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
316

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-06-2019

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 17 gün kaldı.

Rahminizdeki alan sıkıntısı nedeniyle bebeğinizin hareketleri oldukça sınırlıdır. Braxton-Hicks, ya da yanlış doğum kasılmalarında, ağrı karnınızın alt kısmında başlar. Gerçek doğum kasılmaları ise belinizde başlayacak ve ağrı karnınızın alt kısmına yayılacaktır. Artan sırt ağrıları ve adet tipi kramplar doğumun erken belirtileri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt