Popüler Konu 2019 Kasım Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• İkiz, bir kız bir erkek

Toplam Oy: 0 0,0%
  • İkiz kız

• İkiz erkek

• Üçüz / Çoğul

• Ankete Katılan
    47

Delirella

Lost World :)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.940
N Nihna1718 canım ben 50 bitirdim + 50 daha alıyorum. Bitince haber veririm. Dualarımız kabul olsun inşallah.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-11-2019

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 184 gün kaldı.

Bebeğinizin damak kemiği veya ağız çatısı birkaç hafta içinde tamamlanacak. Emme kasları yanaklarda, diş tomurcukları diş etinde oluştu. Artık bebeğinizin yemek borusu, nefes borusu ve gırtlağı var. Bugün bebeğinizin tükürük bezleri çalışmaya başladı. Önümüzdkei 3 gün içinde bebeğiniz nefes alma, emme ve yutma hareketleri yapmaya başlamış olacak. Bebeğinizin kalbi dakikada 140-160 kere atıyor. Yetişkin bir insanda bu ortalama 70 civarındadır. Bu günlerde sırt üstü yatarak egzersiz yapmaktan kaçınılmalıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Minuscule

Popüler Üye
Pro Üye
Emoji Skoru
1.176
Ohhhhh maslalh sen çifte kavrulmuş korunuyorsun catlaklardan,gunde 2 kez sürme işi beni biraz zorlar galiba...çünkü ben nemlendiricimi bile hergun surmeyi unutan bir tipim hadi hayırlısı
işte her gün süremiyorum duştan duşa sürüyorum çok zor geliyor. Çok kuruyup kaşınıyorum birde of of dertler bitmiyor.
Anladim kuzum kiz oldugunu mu dusunuyorsun sen :)
yok canım isteğim o yönde ama bakmak için uğraşmadı bile hani sanmıyorum gördüğünü. Pazartesi gideceğim öğreneceğiz bakalım. Bende alışveriş için hiç heves yok açıkçası normal mi bu :/

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-11-2019

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 165 gün kaldı.

Plasenta ve göbek kordonu sayesinde bebeğinizin sistemi doğduktan sonra olacağı gibi çalışıyor. Bebeğinizin dolaşım sistemi tamamen fonksiyonel oldu. Bebeğinizin gelişmekte olan dolaşım sistemi kalbi vasıtasıyla günde yaklaşık 25-30 litre kan pompalıyor. Plasenta bebeğe koruma, sindirim, solunum, atık temizleme ve hormon üretiminde yardımcı olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

mishca

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
224
Ense kalınlığını da ultrasonla da ölçüyolar aslında ultrasonda normal cıkınca bence ikili teste bile gerek yok ama doktorlar test test test hiç yaptırma diyen yok
Aynen oyle bunlarda bi ticaret diğer hamileliklerimde perinatologa gittim 2li test için aman yanlış bişey olmasın diye bu kez doktor muayenemde rica ettim kendiside pozisyonu ve ölçü normalse ben bakarım anormal durumda yönlendiririm dedi. Diğer türlü en uygun fiyatlı test 200 tl.

MAVIDUSLER

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
201
Ben hiç catlamiyorum çok şükür normalde de vücuduma nemlendirici suremem zaten cildim hiç kurulmaz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-11-2019

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 186 gün kaldı.

Sırt ve pelvik ağrılara ek olarak, relaxin karpal tüneli denilen bilek alanından işaret parmağınıza giden sinirlerde de değişikliğe sebep olabilir. Baş parmağınızda, işaret parmağınızda ve orta parmağınızda karıncalanma, uyuşma ve/veya acı başlıca belirtileridir. Bir düğmeye basarken, fermuar çekerken veya bileğiniz yardımıyla tencere veya kahce fincanı kaldırmaya çalışırken zayıflık hissi meydana gelir. Bu tarz belirtileri değerlendirmesi için lütfen doktorunuzla paylaşınız. Bebeğinizin saç folikülleri gelişmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Kutsal Alerji

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.045
Tişört aldım baya l beden. Şuan 4 pantolonum var canım biri mavi 3 ü lcw biri hediye geldi. Senin randevun nasıl geçti ben kaçırdım ?
Ben s de M ye geçtim 😀 ben 2 tane lcw dan almıştım. Ablam 4 tane verdi. Ablamınkileri pek beğenmiyorum ama idare ediyoruz:)) okulda pek belli olsun istemiyorum ama hoşuma gidiyor göbeğim 🤰🤰

Randevu iyiydi şükür . CVS çıkmamıştı ama doktor ordayken arayıp öğrendi sonucu sağolsun. Ön sonuç temiz çıktı. Ama net sonucu beklemek zorundayız dedi. Ultrasonda ki ölçümler de iyi çıktı. Kafasından yaptı bi çok ölçümü. Hepsi haftasıyla uyumlu şükür. Ödem hala var ama bebeğin büyüklüğü ve haftasına göre normal kabule diyoruz dedi. Karaciğer ve kalp arasındaki damarda ters akım vardı, o da geçmiş şükür. Allah a şükür iyi şeyler duyduk. Şimdilik kız dedi bebişime :) 2 hafta sonra randevum var yine

Kavunlu Dondurma

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
300
Ben s de M ye geçtim 😀 ben 2 tane lcw dan almıştım. Ablam 4 tane verdi. Ablamınkileri pek beğenmiyorum ama idare ediyoruz:)) okulda pek belli olsun istemiyorum ama hoşuma gidiyor göbeğim 🤰🤰

Randevu iyiydi şükür . CVS çıkmamıştı ama doktor ordayken arayıp öğrendi sonucu sağolsun. Ön sonuç temiz çıktı. Ama net sonucu beklemek zorundayız dedi. Ultrasonda ki ölçümler de iyi çıktı. Kafasından yaptı bi çok ölçümü. Hepsi haftasıyla uyumlu şükür. Ödem hala var ama bebeğin büyüklüğü ve haftasına göre normal kabule diyoruz dedi. Karaciğer ve kalp arasındaki damarda ters akım vardı, o da geçmiş şükür. Allah a şükür iyi şeyler duyduk. Şimdilik kız dedi bebişime :) 2 hafta sonra randevum var yine

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-11-2019

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 170 gün kaldı.

Rahim genişlemesini destekleyen bağlardan dolayı sırt ve karın ağrıları yaşayabilirsiniz. Ağrınızı azaltmak için yataktan veya sandalyeden kalkarken dizlerinizi birbirinden açık ve geniş tutun. Doktorunuz bu sıralarda sizden nöral tüp defekti veya down sendromu taraması için testler isteyebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Kavunlu Dondurma

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
300
çok sevindim canım maşallah kiz çocuğunda çok tatlı olur

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-11-2019

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 170 gün kaldı.

Rahim genişlemesini destekleyen bağlardan dolayı sırt ve karın ağrıları yaşayabilirsiniz. Ağrınızı azaltmak için yataktan veya sandalyeden kalkarken dizlerinizi birbirinden açık ve geniş tutun. Doktorunuz bu sıralarda sizden nöral tüp defekti veya down sendromu taraması için testler isteyebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Minuscule

Popüler Üye
Pro Üye
Emoji Skoru
1.176

Çok şükür vallahi hep aklımdasın ne oldu ne bitti merak ediyorum. Çok sevindim hiç bir şey olmayacak ben yürekten inanıyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-11-2019

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 165 gün kaldı.

Plasenta ve göbek kordonu sayesinde bebeğinizin sistemi doğduktan sonra olacağı gibi çalışıyor. Bebeğinizin dolaşım sistemi tamamen fonksiyonel oldu. Bebeğinizin gelişmekte olan dolaşım sistemi kalbi vasıtasıyla günde yaklaşık 25-30 litre kan pompalıyor. Plasenta bebeğe koruma, sindirim, solunum, atık temizleme ve hormon üretiminde yardımcı olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt