Popüler Konu 2019 Kasım Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Melegim121212

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
132
Benim doktorum gerek görmedi ölcumler güzel çıkınca,zaten yaptirmayacaktim ama oda gerek yok diynce içim rahatladi...
Aslında ölçümler normalse gerek bile yok ama doktorlar bu iside rant kapısına çevirdi çok şükür
Aynen öyle valla napalım işte bizde herşeyden korkar olduk doktor bişey diyince aksini yapmaya korkuyor insan hayırlısı hakkımızda benimde ikili test sonucum cıktı bugun çok şükür normal dedi

alera

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.413
Bunuda araştırayım ben bacaklarıma sürmediğim için sadece bacaklarım çatlamıştı :KK48: Bu gebeliğimde hergün sürüyorum.

Lierac.hindistan cevizi yağı ve unimom çatlak önleyici yağ

Kızlar heryerimize sürün ben son ay şişmiştim ve bacaklarım çatladı oraları ilk gebeliğim diye hiç düşünmemiştim
Aynen bende oyle oldum butun catlaklarim 39.haftada oldu ic bacak ve diz arkasi hep catladi malesef oralar surmek aklima gelmedi ustelik bir kisi bile cikip catlarsin şunu sür bunu sür demedi 😐

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-11-2019

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 176 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbi dördüncü ay boyunca günde yaklaşık 20-25 litre kan pompalayacaktır. Doğduğu zaman bu değer günde 280-300 litreye kadar çıkacaktır. Bu ay sonuna kadar rahminizin büyüklüğü kalça kemiğinizin sınırlarını aşacaktır. Bebeğiniz yeterince hareketli olsada hala onun hareketlerini hissedemiyorsunuz. Bunun sebebi bebeğinizin rahim duvarına henüz çarpmaması ve bunu yapacak kas gücüne henüz erişmemiş olmasıdır. Anneler bacak krampları yaşayabilirsiniz. Kramp oluştuğunda bacağınızı uzatmak yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

optumkibbye

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.336
Kızlar çatlak kremlerini, yağlarını doğumdan sonra da bir süre daha kullanın. Doğumdan sonra da çatlamalar olabiliyormuş. Bende bugün avokado yağı aldım. Hindistan cevizi yağı + avokado yağı olarak başladım netten frei öl müydü neydi onu da alcam bu hafta. Muhtemelen 7. Aya kadar bunları kullanırım sonra sonra lierac’a falan geçerim.

Lost World

Anka kuşu gibi küllerinden doğmak delice
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.863
Hamilelikte kullanılıyor di mi onlar canım?
evwt canım doktor demişti salı günü supradyn C suda eritme ve sterimar burun spreyi... sormadan kullanmam zaten bu hassasiyetle.

Bu Arada acilden geldik şimdi eve :KK43:
yine kanamam oldu. Acilde iğne yaptılar.
Yarın gündüz doktoruna tekrar görüneceğim önümüzdeki hafta istiharat verdi, yarın haftalık rapor yazacaklar işe gitmeyecekmişim yatıp dinlenecekmişim. Progestanın hem hapı hem de iğnesini kullanacakmışım.

Rabbim mübarek ay hayırlısını nasip eder inşallah. Acilde kalp atışını duyana kadar içim yandı. Rabbim inşallah ihtiyacı olanlara şifa versin hayırlısıyla tez zamanda.

N Nihna1718 ikinciye aldığım 50 ye başlayamadan cnm. Yarın inşallah haber edeceğim bitirdiğimde

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-11-2019

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 188 gün kaldı.

Bebeğinizin eli daha işlevsel hale geliyor. Bebeğiniz baş parmağını hareket ettirmeye başladı. Önümüzdeki 3 gün içinde kız bebeklerin dış cinsiyet yapısı erkek bebeklere nazaran daha açıkça ayırt ediliyor. Bebeğinizin baş ve popo arası mesafe yaklaşık 7-9 cm oldu. Ağırlığı ise 35 gram civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

esmer

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.307

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-11-2019

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 187 gün kaldı.

Bebeğiniz karın bölgesinde soluk alıp verme hareketleri yapıyor. Bu hareketler bebeğinizin akciğerine amniyotik sıvıyı gönderip alır. Bu sıvının varlığının, akciğerlerdeki hava keselerinin düzgün oluşumuna etkisi önemlidir. Bugünlerde muhtemelen meme başı çevresinin (areola) koyulaşması ve areola çapının artması gözlemlenecektir. Bebeğinizin diş yuvaları gelişmeye ve şekillenmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

flowersp

06.12.2009 & ~~~ ❤
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
502
Kizlar frei oil suan kendi sitesinde 84 lira watsons da ise 50 lira ikiside 125 ml almayi dusunenler haberiniz olsun

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-11-2019

Bebeğimi kucağıma almama 179 gün kaldı.

Bebeğinizdeki hızlı ve sürekli büyüme onun öncesine göre daha çevik olmasını sağlar. Örneğin şimdi bebeğiniz kafasını döndürebiliyor, ağzını açabiliyor ve dudaklarını sıkıca bastırabiliyor. Bebeğiniz yaklaşık 28 gr ağırlığında ve 8-9 cm uzunluğunda .Muhtemelen sabah bulantılarınız ya çok azaldı yada tamamen bitti.

Yesimufuk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
891
Kızlar çatlak kremi filan boşverin kakao yağı ile badem yağını karıştırıp kullanın

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-11-2019

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 167 gün kaldı.

Bu hafta boyunca bebeğinizin hızlı büyümesi devam ediyor. Bebeğinizin ağırlığı hamileliğinizdeki 4. ay boyunca yaklaşık 6 kat arttacak ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 160-170 gr. arasında olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

flowersp

06.12.2009 & ~~~ ❤
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
502

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-11-2019

Bebeğimi kucağıma almama 179 gün kaldı.

Bebeğinizdeki hızlı ve sürekli büyüme onun öncesine göre daha çevik olmasını sağlar. Örneğin şimdi bebeğiniz kafasını döndürebiliyor, ağzını açabiliyor ve dudaklarını sıkıca bastırabiliyor. Bebeğiniz yaklaşık 28 gr ağırlığında ve 8-9 cm uzunluğunda .Muhtemelen sabah bulantılarınız ya çok azaldı yada tamamen bitti.

Melegim121212

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
132
evwt canım doktor demişti salı günü supradyn C suda eritme ve sterimar burun spreyi... sormadan kullanmam zaten bu hassasiyetle.

Bu Arada acilden geldik şimdi eve :KK43:
yine kanamam oldu. Acilde iğne yaptılar.
Yarın gündüz doktoruna tekrar görüneceğim önümüzdeki hafta istiharat verdi, yarın haftalık rapor yazacaklar işe gitmeyecekmişim yatıp dinlenecekmişim. Progestanın hem hapı hem de iğnesini kullanacakmışım.

Rabbim mübarek ay hayırlısını nasip eder inşallah. Acilde kalp atışını duyana kadar içim yandı. Rabbim inşallah ihtiyacı olanlara şifa versin hayırlısıyla tez zamanda.

N Nihna1718 ikinciye aldığım 50 ye başlayamadan cnm. Yarın inşallah haber edeceğim bitirdiğimde
Allah ikinizinde iyiliğini versin canım Kimseyi korktuguna uğratmasın inşallah dikkat et kendine Allaha emanet ol ❤❤

Yesimufuk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
891
onlarda tuylenme yapiyor diyolar 😕
Kakao yağında yapmıyor diye biliyorum karıştırırsan bişey olmaz ya ben bebe yağıda kullanıyorum aradada krem kullanıyorum çatlak kremlerinin pek faydası olmuyor galiba internetten baktımda kullanıpta çatlayanda varmış

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-11-2019

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 167 gün kaldı.

Bu hafta boyunca bebeğinizin hızlı büyümesi devam ediyor. Bebeğinizin ağırlığı hamileliğinizdeki 4. ay boyunca yaklaşık 6 kat arttacak ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 160-170 gr. arasında olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt