Popüler Konu 2019 Nisan Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    239

erciyes111

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2015
613
1.260
Herkese iyi geceler hanimlar biz de gecen ay basladık calismalara mart Annesi olamadim bakalım Kismet hayirlisi ise nisan Annesi olurum insallah ekimde 3 yasinda olacak olan bir oğlum var zamaninda 2015 ekim anneleri grubundaydim bu ay 4 gun erken adet oldugum için ram kestiremiyorum bati ama 28 gun olarak hesaplarsam 5 agustos bat Rabbim isteyen herkese nasip etsin insallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-10-2019

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 64 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızla gelişmeye devam ediyor ve münferit sinir hücreleri ile tanımlama grup hücreleri arasındaki bağlantıların sayısını artırıyor. Bu bebeğinizin hayatı boyunca kullanacağı karmaşık ve gelişmiş işlevleri yerine yetirecektir. Son haftalarda rahminizdeki genişleme ve gerilme devam ettikçe, karnınızada daha fazla acı hissedeceksiniz. Ayaklarınızı daha fazla dinlendirmeye çalışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

tutkuu85

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2013
1.642
3.942
Herkese günaydın arkadaşlar. Bende bu ay güzel haber bekleyenlerdenim. Mayıs ayında 10 haftalık bebeğimi,kalp atışları durduğu için aldılar. 2013 doğumlu bir oğlum var. Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Sat 4 temmuz bu ay tam zamanında olmadım ama yinede 28 güne göre bat 1 ağustos.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-08-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 8 gün kaldı.

Yeni doğmuş bir bebeğin göbek kordonu ortalama uzunluğu 610 mm. dir. Ama göbek kordonunun, boyu 127 mm.den 1,219 mm.ye kadar değişebilir. Bebeğiniz pelvisin tabanına yerleştiği zaman, kendinizi beceriksiz ve dengesiz hissedebilirsiniz. Bunun nedeni bebeğinizin yer değiştirmesinden dolayı ağırlık merkezinizinde değişmiş olmasıdır.Şu aşamada bebeğinizin araç koltuğunu arabaya koymanız unutmamanız açısından önemli olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

breath07

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2013
245
61

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-11-2019

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Balkupumm

RABBİM beni bana bırakma
Pro Üye
Anneler Kulübü
10 Temmuz 2014
1.988
1.958
Üç gün canım adete beş gün kala pembe bir damla kanamam olmuştu adet oldum sandım kasık ağrılarım vardı ama vucüt sıcaklığım hiç düşmedi artarak yükseldi ve adete yakın beyaz akıntı gelirdi o sarımsıydı rengi
Inşallah hayırlısıyla kucağına alırsın canim

Balkupumm

RABBİM beni bana bırakma
Pro Üye
Anneler Kulübü
10 Temmuz 2014
1.988
1.958
Herkese günaydın arkadaşlar. Bende bu ay güzel haber bekleyenlerdenim. Mayıs ayında 10 haftalık bebeğimi,kalp atışları durduğu için aldılar. 2013 doğumlu bir oğlum var. Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Sat 4 temmuz bu ay tam zamanında olmadım ama yinede 28 güne göre bat 1 ağustos.
Günaydın canım tarihler farklı olsada birbirinize çok yakınız benimde 28 temmuz geçen ay 3 4 gun gecikti bakalım hayırlısı

Yukarı Alt