Popüler Konu 2019 Ocak Anneleri

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    249

Umutherzaman

Iyiki
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.947
Biz yaşadık 400 Gr aldı o ay pes etmedim emdirme için resmen savaştım uykuda vermeye çalıştım
Gezmeye falan gittiğimde o kadar zor oluyor ki emzirmek ac aç uyutup dalınca memeyi veriyorum. Uykusu başına vurunca susturmak da zorlaşıyor. Şuan rahat emiyor mu ne kadar sürdü o savaş dönemi? Ben de pes etmiycem

Papatyamaviss

Ertuğrul 💙 11.01.2019
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.633
Ayy canım çok sağol doktor dedi ben unuttum utandım sormaya da insan çocuğunun ilacını unutur mu diye 😂

Canım çok sağol 🙏 şimdi bize aditen diye bir damla verdi. 4 damla ağızdan veriyorum. 1 paket ventolin. 1 paket de serum fizyolojik verdi. Benim aklımda kalan yarın şişe ventolin yarımda serum fizyolojik. Doğrumu yani makina omron duo. Bide Kuzum pek sevmedi. Önce burnunu çekip hava mı vereceğim yoksa önce hava sonra burun çekme mi off bu ne yaa yardım edin bana. Maske ile tutturmadı zaten öyle maskesiz verdim doğru mu kızlarr
Kuzum acilde biz bikere yaptirmistik havayi rahat cekebilmesi icin mantiken burnunun acik olmasi gerekir ilk burnu cek sonra guzel guzel ceksin benimkinin cok hosuna gidiyodu bak bi resmini koyarim simdi 😃

Turtleee

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
454
Selam kizlar 3.ayda meme reddi yaşayan var mi ? Nasıl üstesinden geldiniz?
Benimkinin uykusu gelince emmiyor emmeyince uyumuyor. Boyle bir kisir donguydu. 5 veya 10 dk bile uyusa evdeki herkesi tembihledim. Uyandiginda sadece ben gidecegim yanina yoksa anliyorki eglence var emmeyi direk geri ceviriyor. Her uyandiginda direk emzirdim. Bazen sirf emsin diye uyutmaya calistim sallayarak sevdigi ninni ile. Cogu zaman farkindayim yataga koysam hop uyanacak. Ama ac oldugu icinde uyuyamiyor. Bende yataga koyum uyanmasini bekliyordum sonra emzirigordum.hala oyle bazen.
Emmedigi zamanlar kasikla verdim. Tadini alinca emmek istiyordu kimi zaman. Kasikla icmiyorsa ilk iki kasik su veriyorum. Suya bayliyor. Sonrada sagdigim sutu kasikla veriyorum. Su sanip kendini kaptirip gidiyor.
Simdide hanfendu gurultude sicakta emmeyi red edoyor. Eger emerken biri benle konusursa sinirle o kisiye bakip aglamaya basliyor. O kisi susunca aglamasi birden kesilip emmeye devam ediyor. Bana cekmis catal bicak sesi olan restaurantlara asla bidaha gitmem .

Son düzenleme:

Turtleee

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
454
Kuzum acilde biz bikere yaptirmistik havayi rahat cekebilmesi icin mantiken burnunun acik olmasi gerekir ilk burnu cek sonra guzel guzel ceksin benimkinin cok hosuna gidiyodu bak bi resmini koyarim simdi 😃
Kiyamam yaa birde eliyle tutmus. Tez zamanda acil sifalar dilerim.

Xeroderma_pig

Mükemmellik mii? Tükenmişlik mi?
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7.877
Yok yok yedirmiuorum. Sadece yaliyor. Aynen 6. Ayda bile vermeyi dusunmuyorum. 6. Ay gelince cok eglenceli olacaga benziyor. Ama meyve vermeyecegim. Sadece kuzu beyin ,dana ilik ve sebze verecegim. Et vermeyin diyorlar ama ben et verecegim. Ben ve esim bebeklikte sadece et ile ek gida almisiz. Hic sikinti olmamis.
Yanlış anlamayın ama ben bu düşünce şekline katılmıyorum. Ben de 6 sylıkken iken inek sütlü sofra şekeri ilaveli pirinç unlu muhallebi yemişim. Bal yemişim.
Sağlıklıyım evet. Ama bu bebeğime verebileceğim anlamına gelmez.
Tuz ilaveli sebze çorbası da içmişim. Ama şimdi yasak. Bilgi değişiyor tıp ilerliyor. Bize verilen şeylerin yediremeyiz.
Ben dw beyin yemişim ama artık verilmiyor.
Tabilki karar sizin bebek sizin.

41EEEEE41

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.168
Ne guzel ya insallah benimkide eskisi gibi emer. Uyku sersemi ve uyku arasında emiyo sadece dediklerini uygulucam ben zorla ağzına sokmaya çalışıyorum ama öyle yaptıkça ters tepiyo sanirim

@Umutherzaman

Sakın zorlama canım sen sürekli bıkmadan sinirlenmeden teklif et zaten meme reddi 3-4 aylık dönemde oluyormuş. Benim kızım biberonuda almıyor resmen aç gezdi haftalarca sağıp kaşıkla şırıngayla verdim. Pes etmedim su sesini ve gögüse tatlı birşey sürme olayını mutlaka dene
Bende deneyim bakalim , guzel taktikler tesekkurler
İnşallah sizede faydası olur çünkü çok zor insanın bazen sabrı kalmıyor ama pes etmemek lazım geçici bir dönem sonuçta

Yukarı Alt