Popüler Konu 2019 Ocak Anneleri

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    249

Xeroderma_pig

Mükemmellik mii? Tükenmişlik mi?
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7.877
İshal kesici verdi mi doktor?
Oğlumun aynı dediğin şekilde iki ay boyunca devam etti. Ağır bir diyet yaptığım halde (süt ürünleri, et, kuruyemiş, tahin vs) . Maflor saşe verince düzeldi. Ondan sonra anlamaya başladık neye tepkisi var neye yok.
Maflor düzeltmedi bizi. Biogaia ya geri döndük.
Diyete devam ediyorum.ben. Hala dışkı sayısı fazla 1-2 sefer de günde yeşil yapıyor.
Doktor tartısı etkilenmediği sürece yeşil kakayı çok önemsemeyiz diyor.
Durduğu yerde ne oldu inan anlayamadım

Turtleee

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
450
Yanlış anlamayın ama ben bu düşünce şekline katılmıyorum. Ben de 6 sylıkken iken inek sütlü sofra şekeri ilaveli pirinç unlu muhallebi yemişim. Bal yemişim.
Sağlıklıyım evet. Ama bu bebeğime verebileceğim anlamına gelmez.
Tuz ilaveli sebze çorbası da içmişim. Ama şimdi yasak. Bilgi değişiyor tıp ilerliyor. Bize verilen şeylerin yediremeyiz.
Ben dw beyin yemişim ama artık verilmiyor.
Tabilki karar sizin bebek sizin.
Yanlis anlarmiyim fikir alisverisi yapiliyor 😁Banada 1 gunluken sekerli su vermisler. Muhallebi nisastli yiyecekte vermem. Zaten 7. Ayda et veriyorlar. Ben doktorlarin dedigi herseyi yapan bir tip degilim dogru. Mesela su vermeyin dedi doktorlar. Ben hep verdim. Gecende bir profesor arkadasima su verin yoksa cocuklarda hiperaktivite gelisiyor demis. Okuyorum aklima yatani yapiyorum. Mesela benim babam doktordu. Hicbir cocuguna vitamin verdirmemis karsiydi. Ama ben vitamin taraftariyim.

Papatyamaviss

Ertuğrul 💙 11.01.2019
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.633
Kiyamam yaa birde eliyle tutmus. Tez zamanda acil sifalar dilerim.
Ah cok şükür gecti kuzum havalar sogukken olmustu bronsit , makinanin titresimiyle uyuyordu 😃 birde ilac komulan kısma kusup duruyodu maki.drgisik dumanlar cikiyodu 😃 arada bi firt ben aliyodum takiliyoduk birlikte 😄

Pamuk Panda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.441

Eklentiler

Mavisu27

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8.182
Ayy canım çok sağol doktor dedi ben unuttum utandım sormaya da insan çocuğunun ilacını unutur mu diye 😂

Canım çok sağol 🙏 şimdi bize aditen diye bir damla verdi. 4 damla ağızdan veriyorum. 1 paket ventolin. 1 paket de serum fizyolojik verdi. Benim aklımda kalan yarın şişe ventolin yarımda serum fizyolojik. Doğrumu yani makina omron duo. Bide Kuzum pek sevmedi. Önce burnunu çekip hava mı vereceğim yoksa önce hava sonra burun çekme mi off bu ne yaa yardım edin bana. Maske ile tutturmadı zaten öyle maskesiz verdim doğru mu kızlarr
Maske şart değil ben hep maskesiz veriyorum büyük geliyor yüzüne. Burnunu çekmene gerek yok sadece hava veriyorsun canım.

Papatyamaviss

Ertuğrul 💙 11.01.2019
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.633
Maflor düzeltmedi bizi. Biogaia ya geri döndük.
Diyete devam ediyorum.ben. Hala dışkı sayısı fazla 1-2 sefer de günde yeşil yapıyor.
Doktor tartısı etkilenmediği sürece yeşil kakayı çok önemsemeyiz diyor.
Durduğu yerde ne oldu inan anlayamadım
M Mavisu27 ya kizlar bnada bi el atin , doktor banada probiyotik verdi ogluma , kakamiz fazla ve yesil gun icinde oluyo mutlaka ve mukuslu en son degistim bezde kan vardi yine cok az ama bi nokta kdr damar seklinde , sen de sut ve urunleri kes bi bak dedi , nasi yapicam bilmiyorum, yumurta fln yeniliyomy dunden beri hic yemedim ama bugunde oldu , makattads catlak varmis

Pamuk Panda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.441
Kuzum acilde biz bikere yaptirmistik havayi rahat cekebilmesi icin mantiken burnunun acik olmasi gerekir ilk burnu cek sonra guzel guzel ceksin benimkinin cok hosuna gidiyodu bak bi resmini koyarim simdi 😃
Tamam burnunu çekip yaptım günde 3 kez dedi doktor. Kitapçıkta uykulu ilken yapmayın demiş. Sen nasıl yaptın acaba. Yaa yerim ben o yakışıklıyı yavrum benim yaaa kıyamam çok tatlı çıkmış ❤

Ah cok şükür gecti kuzum havalar sogukken olmustu bronsit , makinanin titresimiyle uyuyordu 😃 birde ilac komulan kısma kusup duruyodu maki.drgisik dumanlar cikiyodu 😃 arada bi firt ben aliyodum takiliyoduk birlikte 😄

Sesli sesli güldüm yaa 😀 bende çektim bi Fırt bugün 😀

Papatyamaviss

Ertuğrul 💙 11.01.2019
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.633
Tamam burnunu çekip yaptım günde 3 kez dedi doktor. Kitapçıkta uykulu ilken yapmayın demiş. Sen nasıl yaptın acaba. Yaa yerim ben o yakışıklıyı yavrum benim yaaa kıyamam çok tatlı çıkmış ❤

Sesli sesli güldüm yaa 😀 bende çektim bi Fırt bugün 😀
Benimkinin o zamanlar en durabilcek ve keyifli oldugu zamanlar emzirdikten sonraydi , pusete ottutruyodum yada kucagima aliyodum genelde huzursuzluk cikarmadi sağolsun emzirdikren sonra oluncada fosurdatiyodu ilac yenile hazneyi yika ugrasip duruyodum valla 😃 bi kez oldu uyuma meselesi ilac bitince titresim gitti ses gitti nerdeyim ben der gibi uyandi 😃karsisinda oynayop konusup duruyodum bisekil yapiyodum ya 😃 eliyle tutuyodu ya hortumu ya maskeyi tatlis bey ya 😃 guluyorum sa o zamanlar 3bucuk attim bisey olur diye rabbim saglik versin minnoslara ya

Sss33301

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.771
İlk yıllar yapardım kadının yaptığı içime sönmez dururdum halt eylemisim oyillarima yanarım oğlum ağlar ilgi bekler ben temizlik yaparım koca gezmkmister ben temizliği yetiştirecek diye motor takardim aptallık

En iyisini yapıyorsun imkanın varsa al bende ilk 3 yıl dışında hep alıyorum
Rötuşlerim oluyor tabii o gittikten sonra. Elim değmezse içime sinmeyecek yerler var. Titizlik de olunca zor oluyor. Bir bayan vardı beğendiğim, ayrılmış iş yerinden. Hissetmiş gibi numarasını almıştım son gelişinde. Onu mu çağırırım yoksa şirketten yeni bir arkadaş mı isterim bilemiyorum, kararsızım.
En iyi temizlik, kendi yaptığındır her zaman için aslında.
Bir de benim zoruma gidiyor, bir başka kadının evime gelip temizlik yapması, eşimin gömleklerini ütülemesi... Eşime bunu dediğimde şaşırdı.
Biraz da onun için çok sık almak istemiyorum ama mecbur olunca çağırıyorum işte. Kızımın uykusu düzene girince ufak tefek şeyleri yapar oldum.
Dün gece mesela hiç olmayan oldu :gece 12 de uyandı. Ben mutfaktayım, üstüm batık. Yetiştim bir şekil... Ağlıyor :KK57: hiç yapmazdı. Sabahın 3 ünde uyuduk.
Bugün de gündüz uykusu toplansa 6 saati buldu. Akşam 20:00 dedin mi uyuyan bebek şu saat oldu uyumadı, beşik sallıyorum. Dalacak gibi...
Memesini dişliyor, çığlık çığlığa emziriyorum, çok korkuyorum ondan :olamaz:

Xeroderma_pig

Mükemmellik mii? Tükenmişlik mi?
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7.877
Yanlis anlarmiyim fikir alisverisi yapiliyor 😁Banada 1 gunluken sekerli su vermisler. Muhallebi nisastli yiyecekte vermem. Zaten 7. Ayda et veriyorlar. Ben doktorlarin dedigi herseyi yapan bir tip degilim dogru. Mesela su vermeyin dedi doktorlar. Ben hep verdim. Gecende bir profesor arkadasima su verin yoksa cocuklarda hiperaktivite gelisiyor demis. Okuyorum aklima yatani yapiyorum. Mesela benim babam doktordu. Hicbir cocuguna vitamin verdirmemis karsiydi. Ama ben vitamin taraftariyim.
Doktoruma güvenirsem dediğini birebir uygulayan tiplerdenim😁
Mama içen bebeğe su veriliyor aslında

Yukarı Alt