2019 Ocak Anneleri

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    277

Papatyamaviss

Ertuğrul 💙 11.01.2019
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2015
5.463
6.817
Maflor düzeltmedi bizi. Biogaia ya geri döndük.
Diyete devam ediyorum.ben. Hala dışkı sayısı fazla 1-2 sefer de günde yeşil yapıyor.
Doktor tartısı etkilenmediği sürece yeşil kakayı çok önemsemeyiz diyor.
Durduğu yerde ne oldu inan anlayamadım
M Mavisu27 ya kizlar bnada bi el atin , doktor banada probiyotik verdi ogluma , kakamiz fazla ve yesil gun icinde oluyo mutlaka ve mukuslu en son degistim bezde kan vardi yine cok az ama bi nokta kdr damar seklinde , sen de sut ve urunleri kes bi bak dedi , nasi yapicam bilmiyorum, yumurta fln yeniliyomy dunden beri hic yemedim ama bugunde oldu , makattads catlak varmis

Pamuk Panda

❤️ Asya’m ❤️
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2014
937
2.124
Kuzum acilde biz bikere yaptirmistik havayi rahat cekebilmesi icin mantiken burnunun acik olmasi gerekir ilk burnu cek sonra guzel guzel ceksin benimkinin cok hosuna gidiyodu bak bi resmini koyarim simdi 😃
Tamam burnunu çekip yaptım günde 3 kez dedi doktor. Kitapçıkta uykulu ilken yapmayın demiş. Sen nasıl yaptın acaba. Yaa yerim ben o yakışıklıyı yavrum benim yaaa kıyamam çok tatlı çıkmış ❤

Ah cok şükür gecti kuzum havalar sogukken olmustu bronsit , makinanin titresimiyle uyuyordu 😃 birde ilac komulan kısma kusup duruyodu maki.drgisik dumanlar cikiyodu 😃 arada bi firt ben aliyodum takiliyoduk birlikte 😄

Sesli sesli güldüm yaa 😀 bende çektim bi Fırt bugün 😀

Papatyamaviss

Ertuğrul 💙 11.01.2019
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2015
5.463
6.817
Tamam burnunu çekip yaptım günde 3 kez dedi doktor. Kitapçıkta uykulu ilken yapmayın demiş. Sen nasıl yaptın acaba. Yaa yerim ben o yakışıklıyı yavrum benim yaaa kıyamam çok tatlı çıkmış ❤

Sesli sesli güldüm yaa 😀 bende çektim bi Fırt bugün 😀
Benimkinin o zamanlar en durabilcek ve keyifli oldugu zamanlar emzirdikten sonraydi , pusete ottutruyodum yada kucagima aliyodum genelde huzursuzluk cikarmadi sağolsun emzirdikren sonra oluncada fosurdatiyodu ilac yenile hazneyi yika ugrasip duruyodum valla 😃 bi kez oldu uyuma meselesi ilac bitince titresim gitti ses gitti nerdeyim ben der gibi uyandi 😃karsisinda oynayop konusup duruyodum bisekil yapiyodum ya 😃 eliyle tutuyodu ya hortumu ya maskeyi tatlis bey ya 😃 guluyorum sa o zamanlar 3bucuk attim bisey olur diye rabbim saglik versin minnoslara ya

Sss33301

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2015
2.294
2.011
İlk yıllar yapardım kadının yaptığı içime sönmez dururdum halt eylemisim oyillarima yanarım oğlum ağlar ilgi bekler ben temizlik yaparım koca gezmkmister ben temizliği yetiştirecek diye motor takardim aptallık

En iyisini yapıyorsun imkanın varsa al bende ilk 3 yıl dışında hep alıyorum
Rötuşlerim oluyor tabii o gittikten sonra. Elim değmezse içime sinmeyecek yerler var. Titizlik de olunca zor oluyor. Bir bayan vardı beğendiğim, ayrılmış iş yerinden. Hissetmiş gibi numarasını almıştım son gelişinde. Onu mu çağırırım yoksa şirketten yeni bir arkadaş mı isterim bilemiyorum, kararsızım.
En iyi temizlik, kendi yaptığındır her zaman için aslında.
Bir de benim zoruma gidiyor, bir başka kadının evime gelip temizlik yapması, eşimin gömleklerini ütülemesi... Eşime bunu dediğimde şaşırdı.
Biraz da onun için çok sık almak istemiyorum ama mecbur olunca çağırıyorum işte. Kızımın uykusu düzene girince ufak tefek şeyleri yapar oldum.
Dün gece mesela hiç olmayan oldu :gece 12 de uyandı. Ben mutfaktayım, üstüm batık. Yetiştim bir şekil... Ağlıyor :KK57: hiç yapmazdı. Sabahın 3 ünde uyuduk.
Bugün de gündüz uykusu toplansa 6 saati buldu. Akşam 20:00 dedin mi uyuyan bebek şu saat oldu uyumadı, beşik sallıyorum. Dalacak gibi...
Memesini dişliyor, çığlık çığlığa emziriyorum, çok korkuyorum ondan :olamaz:

Xeroderma_pig

Mükemmellik mii? Tükenmişlik mi?
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2016
4.215
8.527
Yanlis anlarmiyim fikir alisverisi yapiliyor 😁Banada 1 gunluken sekerli su vermisler. Muhallebi nisastli yiyecekte vermem. Zaten 7. Ayda et veriyorlar. Ben doktorlarin dedigi herseyi yapan bir tip degilim dogru. Mesela su vermeyin dedi doktorlar. Ben hep verdim. Gecende bir profesor arkadasima su verin yoksa cocuklarda hiperaktivite gelisiyor demis. Okuyorum aklima yatani yapiyorum. Mesela benim babam doktordu. Hicbir cocuguna vitamin verdirmemis karsiydi. Ama ben vitamin taraftariyim.
Doktoruma güvenirsem dediğini birebir uygulayan tiplerdenim😁
Mama içen bebeğe su veriliyor aslında

Xeroderma_pig

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2016
4.215
8.527
Rötuşlerim oluyor tabii o gittikten sonra. Elim değmezse içime sinmeyecek yerler var. Titizlik de olunca zor oluyor. Bir bayan vardı beğendiğim, ayrılmış iş yerinden. Hissetmiş gibi numarasını almıştım son gelişinde. Onu mu çağırırım yoksa şirketten yeni bir arkadaş mı isterim bilemiyorum, kararsızım.
En iyi temizlik, kendi yaptığındır her zaman için aslında.
Bir de benim zoruma gidiyor, bir başka kadının evime gelip temizlik yapması, eşimin gömleklerini ütülemesi... Eşime bunu dediğimde şaşırdı.
Biraz da onun için çok sık almak istemiyorum ama mecbur olunca çağırıyorum işte. Kızımın uykusu düzene girince ufak tefek şeyleri yapar oldum.
Dün gece mesela hiç olmayan oldu :gece 12 de uyandı. Ben mutfaktayım, üstüm batık. Yetiştim bir şekil... Ağlıyor :KK57: hiç yapmazdı. Sabahın 3 ünde uyuduk.
Bugün de gündüz uykusu toplansa 6 saati buldu. Akşam 20:00 dedin mi uyuyan bebek şu saat oldu uyumadı, beşik sallıyorum. Dalacak gibi...
Memesini dişliyor, çığlık çığlığa emziriyorum, çok korkuyorum ondan :olamaz:
Eve yardımcı almayı şöyle düşün bu işten para kazanan bir kadına destek olmak :)

Xeroderma_pig

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2016
4.215
8.527
M Mavisu27 ya kizlar bnada bi el atin , doktor banada probiyotik verdi ogluma , kakamiz fazla ve yesil gun icinde oluyo mutlaka ve mukuslu en son degistim bezde kan vardi yine cok az ama bi nokta kdr damar seklinde , sen de sut ve urunleri kes bi bak dedi , nasi yapicam bilmiyorum, yumurta fln yeniliyomy dunden beri hic yemedim ama bugunde oldu , makattads catlak varmis
Kandan inek sütü alerjisine bakıldı negatif olmasına rağmen İnek sütü bazlı herşeyi kes dedi doktor
Kuruyemiş, tahin ve simitte( susamdan dolayı) yasak.
Hala yeşil kaka devam. Biogaia ya geri başladık
Tartıda azalma var mı sizin

Umutherzaman

Iyiki
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2016
4.248
5.667
Benimkinin uykusu gelince emmiyor emmeyince uyumuyor. Boyle bir kisir donguydu. 5 veya 10 dk bile uyusa evdeki herkesi tembihledim. Uyandiginda sadece ben gidecegim yanina yoksa anliyorki eglence var emmeyi direk geri ceviriyor. Her uyandiginda direk emzirdim. Bazen sirf emsin diye uyutmaya calistim sallayarak sevdigi ninni ile. Cogu zaman farkindayim yataga koysam hop uyanacak. Ama ac oldugu icinde uyuyamiyor. Bende yataga koyum uyanmasini bekliyordum sonra emzirigordum.hala oyle bazen.
Emmedigi zamanlar kasikla verdim. Tadini alinca emmek istiyordu kimi zaman. Kasikla icmiyorsa ilk iki kasik su veriyorum. Suya bayliyor. Sonrada sagdigim sutu kasikla veriyorum. Su sanip kendini kaptirip gidiyor.
Simdide hanfendu gurultude sicakta emmeyi red edoyor. Eger emerken biri benle konusursa sinirle o kisiye bakip aglamaya basliyor. O kisi susunca aglamasi birden kesilip emmeye devam ediyor. Bana cekmis catal bicak sesi olan restaurantlara asla bidaha gitmem .
Ayni bizi anlatmışn cnm ses olunca dikkati dağılıyor ben ilk oglumda hic böyle bir sey yaşamadım sütüm azdı emmeye bayılırdı her yerde emerdi zavallım süt çıksın diye terlerdi. Simdi sütüm var beyfendi emmek istemiyor kollarımda derman kalmadı bende uyutup veriyorum uyku arasında uyurken bakalim ne zaman eskisi gibi olacak. Tv izlerken emzirmeyi özledim:KK43:

Mavisu27

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2016
3.561
9.061
Cikolata, abur cubur yiyorsan onları kes mutlaka. Yumurta da çok alerjik ama doktorun sadece süt ürünleri demiş öyle yap sen. Peynir, yoğurt, tereyağı vs ve İçinde süt ürünü olan hiçbir şey tuketmeyeksin bazı şeylerin içinde peynir altı suyu var ona da dikkat et. Kan makattaki çatlaktan canım bizim de vardı nokta nokta kan olurdu. Krem verdi mi bize iki krem vermişti on gün uyguladık iyilesmisti. Ilık suya oturt günde iki defa. Birkaç hafta diyet yap bakalım alerji değil de belki hassasiyet vardır kilo alımı iyi ve kan yok çünkü bebeğinde. Çok emiyor iyi kilo alıyor değil mi çok yapması belki ondandır yeşil kakayi da doktorlar hiç önemsemiyor zaten normal görüyor.

Papatyamaviss

Ertuğrul 💙 11.01.2019
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2015
5.463
6.817
Kandan inek sütü alerjisine bakıldı negatif olmasına rağmen İnek sütü bazlı herşeyi kes dedi doktor
Kuruyemiş, tahin ve simitte( susamdan dolayı) yasak.
Hala yeşil kaka devam. Biogaia ya geri başladık
Tartıda azalma var mı sizin
Helva da dahil mi buna ben gun icinde hep tuketiyorum kahvaltida fln seviyorum diye sut muhabbetine nazaran, bizde aksine azalma hic yok 4 ayinda 1200 gram aldi , 4 ay 5 gunluk suan. Probiyatik duzeltebilirmis oyle soyledi fotolarini gostrdim doktora cunku karin bölgesini elleyip dedi direk, daha yeni kullanmaya basladim henuz bi degisiklik yok etki edecekmi bilmiyorum bende elimden geldigince yememye calisicam bakalim normallesecekmi 2.aydan beri bu sekil 2 3 kez gaita yapildi ama temizcikti bide test yapilan kakalar hep normal sari kivamliydi acaba ondan mi diyorum bilemedim bende bu isi

Yukarı Alt