Popüler Konu 2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    217

noram

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5.362
Uyku eğitimi adı altında yapmazsın bunu zaten ama o günlük yapılan rutine bebekler alışıyor şöyle düşün elini kolunu bilmiyor dediğimiz bebekleri 5 gün kucaktan indirme bakalım nasıl alışıyorlar kucağa,yada sallamayla uyut alışıyor değil mi?Arkadaşım her bebeğin fıtratı farklı üçünüde ben doğurdum hepsinde bir birinden farklı durumlar gördüm,ben bir aylıktan itibaren her akşam aynı saatte banyo yaptırdım dedim çorap çıkarma pijama giydirme şuan ki dönemimiz,bebeğim o dönemde.her akşam aynı saatte yıkanınca su yorduğu için uyurdu bu şekilde bi düzen oluştu.Sadece 4.aydan önce kesinlikle önerilmiyor demeni anlamadım yani bunun ne gibi kesinlik yanı olabilir ki ?
İşte sallanmaya ya da kucağa da alışmıyorlar, ilk 10 hafta hiçbir alışkanlık geliştiremiyolar. 4. Aydan önce önerilmemelisinin sebebi anlamadıkları için. Yanlış olmasıyla alakası yok yani.

Umutherzaman

Iyiki
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.947
Kızlar bebeklerinizdeki gelişmeleri birbirmizle paylaşalım mi? Benimki 3 ay 2 haftalık. Sırt üstü yana tamamen dönebiliyor bir objeyi gözüyle izliyor oyuncağı eliyle tutuyor ben verince elinden alınca ağlıyor verince oyuncağı susuyor. Oyuncağı ağzına götürüyor tanımak için. Yüz üstü 10 dakka durabiliyor sonra ağlıyor hoşlanmıyor debeleniyor yuzustunde kafa zaten hep kalkik. Sırt üstünde kafayi ben elinden tutunca çekince kaldırabiliyo o da hafif. Meme reddi yaşıyoruz çok severek emmiyor uyku sersemi güzel emiyo bir memeyi tamamen boşaltıyor gece 2 kere kalkıyor. Abisini beni babasını tanıyor. Iki elini birlestiriyor saçımı cekiyor gozlugumu çıkarıyor. Numaradan ağlıyor:))

canic9293

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
249
Benim bebeğimde 3 ay 2 haftalık hem meme hemde mama ile besleniyor iki gündür sağ mememi emip sol mememi reddediyor yavaş yavaş gülmeye başladı sırt üstü yattığında kafasını kaldırabiliyor oyuncaklarla konuşuyor Ellerine bakıyor ve konuşuyor kendi videolarını gösterincede çok dikkatli bakıyor dilini sakız gibi çiğniyor yüzüstü yatırınca kafasını kaldıramıyor sanırım hiç alıştırmadık sol yada sağ tarafına dönebiliyor geceleri uyku düzenimiz yok 3 ve 4 buçuklarda uyuyor birazda mızmız karnıda tok olsa altıda temiz olsa sürekli bi mızmızlanma kucak isteme felan bizdede böyle

volveron

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.458
Kızlar bebeklerinizdeki gelişmeleri birbirmizle paylaşalım mi? Benimki 3 ay 2 haftalık. Sırt üstü yana tamamen dönebiliyor bir objeyi gözüyle izliyor oyuncağı eliyle tutuyor ben verince elinden alınca ağlıyor verince oyuncağı susuyor. Oyuncağı ağzına götürüyor tanımak için. Yüz üstü 10 dakka durabiliyor sonra ağlıyor hoşlanmıyor debeleniyor yuzustunde kafa zaten hep kalkik. Sırt üstünde kafayi ben elinden tutunca çekince kaldırabiliyo o da hafif. Meme reddi yaşıyoruz çok severek emmiyor uyku sersemi güzel emiyo bir memeyi tamamen boşaltıyor gece 2 kere kalkıyor. Abisini beni babasını tanıyor. Iki elini birlestiriyor saçımı cekiyor gozlugumu çıkarıyor. Numaradan ağlıyor:))
Ay ne kadar güzel bilgiler paylaşmışsın demek ki 2 hafta sonra bizde böyle olucaz bizi tanıyor ama elini hala keşfedemedi

Yukarı Alt