• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

2019 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    246

lavitabellamk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2012
1.996
3.771
Off Allah korusun hiçbirisi olmasın inşallah ya 😕 Bende de çıktı şeker 1 saatlik yaptırmıştım şimdi 3 saatlik olarak tekrarlayalım dedi doktorum bakalım ne olacak bir tesellim açlığım iyi çıktı. Ne kadar çok kişide çıktı bu ya çok şaşırdım.
Aynen oyle internette gebelerin yuzde 5 inde falan diyor ama aile hemsiresi bana gebelerin yuzde 80 ninde cikiyor demisti ki bu forumda da cogumuzda cikti :KK43: yanii genelde dietle toparlaniyor sanirim, benimki istisnalardan olabilir...

Seby7

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2014
382
519
Aynen oyle internette gebelerin yuzde 5 inde falan diyor ama aile hemsiresi bana gebelerin yuzde 80 ninde cikiyor demisti ki bu forumda da cogumuzda cikti :KK43: yanii genelde dietle toparlaniyor sanirim, benimki istisnalardan olabilir...
Evet kesinlikle %5 değil senin ikiz olduğu için değerlerin daha farklı olabilir tabii. İnşallah çok büyük sorun çıkarmaz hiçbirimize 😕

Samira34

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
1.459
3.263
İkinci sezeryanını olacak anneler.Benim rüyalarıma giriyor kaç gündür ameliyat.Simdi ameliyat ve sonrası süreci net bildiğim için eyvah yine aynı süreci yaşayacağım diye acayip endişe duyuyorum.Sizde de var mı bu durum?Neden böyle oluyor ki?Aslında herşeyi kafaya takan kafasında büyüten biri değilim.
Ben sezeryan sonrası problem yaşamadım. O yüzden korkum yok. Ilk gece çektiğim ağrı fenaydı, ama onu da epiduralde cozucem bu sefer ins :)

Kızlar hastaneden selam
Sancı çıktı kusma,bulantı,üşüme
Nst bağlandı sancı yok ,muhtelemen yediğim bir şey dokundu ya da üşüttüm
Yarın g.cerrahi görecek dua edin bana
Çok geçmiş olsun.
Cerrah neden görecek anlamadim? Safradan falan mı suphelendiler acaba
Inşallah bir skntin yoktur

Kizlar, ben ve seker konusu tekrar merhaba😁 insulin kullanan arkadaslar, nasil gidiyor seker? Ben dun gece 12 uniteye ciktim, bugun aclik ilk defa 108e cikti. Ayni zamanda Dun ilk defa sabah toklugum yuksek cikti. Dun sinirden agladim zaten, bu kadar cabaya haksizlikmis gbi geliyor. Dun karnim cok acikinca aksam 22.00 gbi 10-15 tane kuruyemis yedim, o mu acligi yukseltti acaba? Artik napicagimi sasirdim😡
Ben anlamıyorum bu işlerden. Ama senin ilaçlara diyete ve insuline rağmen neden düşmüyor bu şeker onu hiç anlamiyorum. Doktorun bir aciklamasi var mi?

Ben daha seker yüklemesi yaptırmadım. Doktorum 26. Haftada çağırdı.
compeng compeng S Saryamarya kızlar siz ?

Tazegelin33

Anlatılır ki bir hayal dua ile gerçek oldu<3
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2016
2.412
2.378
Ya kızlar lütfen söyleyin oğlumun yukarı çıkması icin ne yapim? Tam idrar kesemin üstünde vurup duruyor ne yapicam sasırdım vajinam sızlıyor idrarim geldikce
canım yatacaksın, uzanacaksın ayaklarını yukarı kaldır altına yastık koy bi müddet sırt üstü bu şekilde uzan, benim bi vurdu geçen aşağıya yani herhalde çıkacak dedim. çok ayakta durunca öyle oluyor

Samira34

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
1.459
3.263
canım ben de önümüzdeki salı gideceğim 25+0'da. Tam bir ay geçmiş oluyor en son muayenenin üstünden. İnşallah bir şey çıkmaz.
Benim de aynı hafta oluyor. Amin inşallah çıkmaz
Bu problemi yaşayan anneler ve bebişleri de en sağlıklı şekilde tamamlarlar hamileliği inşallah :dua:

Tazegelin33

Anlatılır ki bir hayal dua ile gerçek oldu<3
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2016
2.412
2.378
Şimdiden günaydın kızlar ,mide yanmasından bu saatte uyandım aslinda midede degil,gogus kafesinden bogaza kadar bir yanma,tam geçti derken 2-3 gündür bu yanmalar beni mahvediyor.Varmı aynı sorunu yasayan ?
Sabah birde 50 lik şeker yükleme testim var şahsne uykusuz bir gece geçirdim kısaca :))
canım yatmadan 2 saat önce yemeyi bırak yoksa oluyor ben su bile içmiyorum bu durum yüzünden yatmaya yakın, ilaç kullandığım gün çok oluyor benim kan hapı, d3 magnezyum, omg3 vs. . çok geçmiş olsun gaviskon içtim şurup iyi geldi ama tadını hiç beğenmedim onuda çıkaracaktım nerdeyse. ama belki sana güzel gelir.

Yukarı Alt